Keresés

Részletes keresés

Aksi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 784
Mi 1 milla? Az egész út? Ki van zárva... kicsit számolgassatok még, hogy ne legyen meglepetés, mert ebben merülés nem lesz akkor.

Én személy szerint csak merülésre nem ajánlom egyiket sem, ha a fő dolog a környék felfedezése és mellette búvárkodni is akarsz akkor igen. FP kb 2x olyan drága mint Fiji, és odajutni is drágább. Ha nem számítana az ár, akkor Rangiroát mindenképpen megmerülném hiszen a Borás merülésem is fantasztikus volt (de volt hasonló Fijin is)
Előzmény: Anita búvár (780)
Aksi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 783
Tahitin 16k-ért volt a szobánk (ugye az 8/fő) közös zuhanyzóval, reggelire bagett. Ezt használtuk bázisnak, alváson kívül másra nem volt jó. Mooreaán, 16k-ért egy kempingben botrányos putrit mutattak.
Én úgy vegyok vele ha már kifizetsz egy valag pénzt hogy ott legyél, akkor ne egy putriban csórózzunk már.. olyan szállást amiben el lehet lenni normálisan, nem leszel depressziós ha bemész napközben, na azt 30k/szoba alatt ne nagyon keressen senki errefelé. Ha ezt nem tudja az utazó megengedni magának, akkor NE menjen fr. polinéziába, ez az én véleményem. Vannak hasonló szépségű helyek sokkal normálisabb áron...

(A nagyközönségnek írtam. Ne érts félre minimal, ha Te jól érezted magad ilyen szállásokon, akkor csak tiszteletet érdemelsz a részemről.. de nekünk ez nem jött be. Laktunk dormban Fijin, 2500Ft-ért lepusztult szobában Cook-on.. olcsó volt de nem volt jó - a dorm nem is éri meg 2 embernek. Szerintem nem azon napi a plusz 5000Ft múlik, ha már megveszed 2-3 hétre a horror áru repjegyet)
Előzmény: minimal (781)
Aksi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 782
Aitutakin merültem, csak egy fokkal jobb mint az Adria. Bár nem mondom, hogy nem érte meg 1x, mert láttunk baromi nagy teknősöket, de azon kívül semmi. És olcsó sem volt..
Előzmény: minimal (781)
minimal Creative Commons License 2007.09.04 0 0 781

450k volt a repjegy tokkal-vonoval. Sajnos Fr. Polinezia draga, egyedul a bagett, illetve helyenkent a szallas van normalis aron. Robogot bereltem 1-2 alkalommal, de amugy bicikliztem mindenhol... kicsik ezek a szigetek. :o)

Ha tudjatok, menjetek hosszabb idore (3-4 het), mert a koltsegetek nem lesz sokkal magasabb, igy egy nap fajlagosan sokkal olcsobb.

 

A szallas Ft-ban 2-6k kozott mozgott, helytol fuggoen. Egyszer rongyoltam bele veletlenul egy 20k-s szallasba... minden a LP konyvbol volt, erdemes megvenni!

 

Cook's-on Aitutaki, ami allitolag nagyon szep a viz alatt. Lattak mar ott mindenfelet, meg tengeralattjarot is. Sajnos akkor meg zoldfulu voltam, es radasul valahogy megfaztam, igy nem mertem merulni... :o/

 

A viz felett siman a legszebb hely, ahol polineziaban voltam. Ugyan nincsenek szep hegycsucsok, de a laguna alomszep. Es nincs teliszemetelve (ellentetben a Tarsasag Szgk-el), es nincs annyi dagadt resort-junkie. :o)

Előzmény: Anita búvár (780)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.03 0 0 780
Minimal, az 1 hónapot hogy hoztad ki 1 milla alatt? ahogy én számoltam fejenként nekünk is 1 milla lesz de csak 2 hét! elküldenéd a szállásokról az infót, ahol voltál? Az Air France-nál a legolcsóbb a repjegy és ott is 400.000 Ft. Szóval Fijit ajánljátok inkább merülésre? nem F.P.-t?
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 779
Ketten voltunk úgy nem olyan gáz, jimmy a legjobb befektetés volt :) - jeep túra kb. 2x annyi lett volna és fele élvezet

Vagy Bora árak: bicikli 2x4000Ft 8h, kocsi 20k/nap+benya, buggy homokfutó 23k/8h... osztoztam szoroztam és úgy döntöttem, hogy a buggy a megoldás.. és marha nagy buli volt. 3x körbenyomtuk a szigeten, mad max körök a homokban... nem volt gond eltenni/elővenni a fényképezőt. Most izzadtam volna pár ezerrel olcsóbban a biciklin?

Előzmény: minimal (776)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 778
Frankó. Akartunk mi is, de az idegenveztésért sokalltuk a pénzt egyedül meg túl nagy logisztikai feladatot rótt fel a robogó újboli megszerzése a sziget túloldaláról.. értsd macerásnak találtam. Aztán mivel sikerült hamarabb megszökni a szigetről el is maradt a dolog.
A Z3-as kabriómat viszont sajnálom. A paraszt nem vitte vissza időben így lecsúsztam a bérléséről. Bérelhettem helyette Fiat UNO-t dupla annyi pénzért Mooreán...
Előzmény: minimal (777)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 777

Igen, a viragok...

 

Raro-n lenyomtam a Cross-Island turat, meg annak a vegetol a Muri beach-ig, ugyhogy mar merdeken sotetedett, mire visszaertem sajgo labaimmal. Radasul szerintem a robogos baleset utan volt, azaz 3x-asa dagadt a terddel nyomultam. :o)

Előzmény: Aksi (775)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 776

Akkor ertem miert beszelsz millios nagysagrendrol. ;o)

 

Meg Rarotonga-n volt, hogy robogoztam, de Fr. Polinaziaban mar csak bicikli. Moorea-n felefele a Belvedere iranyaba az osszes penzes-autos turista rajtam rohogott, en voltam egyedul biciklivel. :o)

Előzmény: Aksi (774)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 775
Úgy durván 2 vagy 3db kis vízerőmű van rajta ami Tahiti energiellátásának az 1/3-át adja..
Sajnos Rarotangán (izé ..tongán) nem lehet átautózni mivel nincs út, ilyen offroad sem.. ott fáradságos gyaloglás vár a vándorra. Emiatt értékeltem kissé Tahitit, ez elég nagy sziget bőven van mit felfedezni.

Egy dolog fogott meg igazán fr. polinéziában amit eddig másutt még nem láttam: a virágok. Gyönyőrű, színesek vadon.
Előzmény: minimal (773)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 774
Túra? Besétáltam a kölcsönzőbe, kikaptam Jimneyt 1 napra és padlógáz :)
Előzmény: minimal (773)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 773

Hasonlo Rarotonga "belehez", csak az kicsi ekkora folyohoz. :o)

 

Szep, tenyleg nem gondoltam volna. Milyen tura volt ez?

Előzmény: Aksi (772)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 772
:)
Na akkor még egy Tahiti belsejéből:

Előzmény: minimal (771)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 771

Ezzel a keppel megleptel...

Előzmény: Aksi (770)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 770
Kb ezt lehet látni a sziget belsejében
x
Előzmény: Aksi (764)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 769
Az igaz, bar talan szigetje valogatja. Azert mertem ajanlani, mert ket hetre eleve nem tul koltseghatekony oda utazni... mondom en az idei 3 hetes utammal. :o)
Előzmény: Aksi (768)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 768
Hát én se értem, megvárom míg nagyobb lesz a közlekedés arra felé, aztán 20 év múlva majd kipipálom.
Vannak 3-4 napos pakidzsok odafelé Tahitiről, ha kiszámolod nem lesz drága mint a Marquises. (A M-on meg necces a mozgás is azt hallotam, úgyhogy biztosan keményen kell tejelni a helyváltoztatásért)

Előzmény: minimal (766)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 767

Szerintem elfer a buvarkodas itt is. :o)

 

Kevesebb korall van, de a hal/latotavolsag tekintetben nekem egyertelmuen Oceania fele huz a kezem.

 

De feltetelesen egyetertek Francia Polineziaval kapcsolatban. Illetve majdnem teljesen, ha a Tarsasag Szigetekrol beszelunk. En nagyon gondolkoztam, hogy visszamegyek iden az Australs es Marquises kombo miatt.

 

Bora Bora, Moorea, Huahine elkepeszto adottsagu helyek, csakhat az arak es a beepitettseg...

Előzmény: Aksi (763)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 766

Annyi csak nincs, oda-vissza 264 € tokkal vonoval a Tahiti-Marquises.

 

Amugy a Husvet szigeten nem ertem, mit esznek az emberek. Egy fa sincs rajta, viszont a Marquises domborzata Moorea a negyzeten.

 

Meg a nagy ko-fejek sem izgatnak, azokba radasul veletlenul belebotlottam a Louvre-ban par eve. :o)

Előzmény: Aksi (765)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 765
meg 3 napot a Húsvét szigetre is ilyen alapon, kb. annyiba kerül eljutni mint a Marquises-ra
Előzmény: minimal (762)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 764
Pedig Tahiti nem rossz, bérelni kék egy dzsippet és azzal megkínálni a szigeten át -mindkét oldalról ameddig lehet illl. vannak fantasztikus hegymászási lehetőségek, ha éppen 35 fokban van hozzá kedve az embernek belekezdeni (fent meg szétfagyni)
Előzmény: minimal (762)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 763
Attól függ mire vagy rákattanva.. pl. korallokban a Vörös tenger jobb, mint ahol a most a Csendes óceánban merültem. De részletesebben vitassuk ezt meg inkább a Búvárkodás topikban
Tényleg szép francia polinézia, csak éppen vékony pénztárcával nehéz élvezni ill. frusztráló. Ár/érték viszonylatban szerintem igen gyenge a hely
Előzmény: Anita búvár (760)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 762

Erdemes a Lufthansa-t is megnezni, mert az Air NZ-vel mennek oda. De azt javaslom, hogy egy jartas repjegy-ugynoknel kerdezzetek ra. Ha tudjatok, Azsia fele menjetek, es elkerultiek az USA vizumot, meg az azzal jaro tiprodast.

 

Ket hetre odautazni karcos. Azzal egyutt, hogy engem se lehetett volna lebeszelni a Tarsasag Szigetekrol, a kovetkezot ajanlanam:

Tahiti: 0 nap, azonnal alljatok tovabb

Moorea: a domborzata miatt szep: 2 nap

Bora Bora: kulonleges adottsagu hely totalisan beepitve - hangulat elrontva: 2 nap

Rangiroa: amennyit merulni akartok

 

Ha mar oda elmentek, 5-7 napot szerintem a Marquises-re szanjatok, sokkal kulonlegesebb hely lehet. Sajnos oda nem jutottam el, de keress ra...

Előzmény: Anita búvár (758)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 761
En Bora Bora-n merultem, ami kulonleges volt, de az a sziget messze nem a kedvenc polineziai elmenyem. Rangiroara mondjak, hogy elkepeszto. A vilag 2. legnagyobb lagunaja, es hemzseg mindenfele elolenytol. A capakrol nevezetes amugy.
Előzmény: Anita búvár (760)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.02 0 0 760
Búvárkodásra mit ajánlasz? Mert én azt hallottam, hogy Francia Polinézia a világ legszebb helye merülés szempontjából.
Aksi Creative Commons License 2007.09.02 0 0 759
A helyi járatú 2 jegyre Bora ill. Rangiroa úgy 2x55eFt-ot fognak elkérni (kb. ugyanennyi az 1 hónapos légipasszus ára is de azt nem lehet módosítani és esetdben ez sem olcsóbb, viszont vagy 15 szigetet le lehet vele repülni). A jó hír viszont hogy nem csak 10kg-ot engednek ha van nemz jegyed, hanem 20-at ill. +3 kg-ot a búvároknak, de ha rá kell fizetni plusz súlyt akkor sem lesz nagyon drága.
2 merüléses csomag az úgy 30eFt. Így Bora-n csak 1-et merültem, azt viszont a legjobb helyen, ami tényleg döbbenetes volt (Muri Muri). Sajnos Rangiroa az eszméletlen francia polinéz áraknak köszönhetően kimaradt, mégha nagyon frnakó dolgokat is olvastam róla.
Javaslom, ha búvárkodni mész, akkor csak Rangiroára menjél és mindenképpen vigyél teljes felszerelést. Mást viszont arra "nem igen lehet csinálni", de persze ez csak akkor jelentene gondot ha több hétre mennél, ha odamész elsőre azért 1-2 hétig lesz látnivaló a partokon.

Szerintem az egész ügy drága és gyanítom nem ér annyit, tehát ha főként búvárkodni mész, akkor ne ide menj. (Bár hangsúlyozom, hogy Rangiroán nem voltam, de meglepne ha másnak aki már járt arra más véleménye lenne)
Előzmény: Anita búvár (758)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.02 0 0 758

Sziasztok!

 

Jövő szeptemberében utazom 2 hétre Francia Polinéziába búvárkodni. A tervezett útvonalunk Tahiti-Moorea-Bora Bora-Rangiroa-Tahiti. Tudtok valami tippet adni, hogy mikor érdemes a repjegyet lefoglalni és hol? Eddig az Air France-t néztem, ott 330.000 Ft a legolcsóbb repjegy, plusz a repjegy Párizsba. Utazási irodán keresztül érdemes foglalni vagy egyénileg?

 

Búvárok, ha merülési tippeket is írnának, hogy hol mit érdemes megnézni, annak is örülnék.

minimal Creative Commons License 2007.08.29 0 0 757
Benne vannak a nem tursitas helyek is, jellemzoen kevesebb informacioval. Ettol meg igen hasznos utikonyv.
Előzmény: Aksi (754)
BOLOND Creative Commons License 2007.08.29 0 0 756
Ha az lennek, ellennek magamban is :))
Előzmény: minimal (753)
Aksi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 755
Rarotongán működik, itt sztem felejtős. Pláne ha ketten vagytok 2 marha nagy hátizsákkal
Előzmény: ultraviolettt (749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!