Keresés

Részletes keresés

csurek Creative Commons License 2018.06.23 0 0 1127

Ezt a három akkumulátort kellene feltölteni. Új akkumulátorok. A korábbi töltővel lehetett tölteni, csak sajnos leégett mert aggregátorral töltöttük aminek nem volt stabil az áramellátása. Ha jól tudom ezeket az akkumulátorokat kb. 6-8 órát kell tölteni a teljes feltöltésig. Rajzom sajnos nincs , csak ez a kép a panelről.

Előzmény: Láló 36 (1122)
mmormota Creative Commons License 2018.06.22 0 0 1126

Kerékpárokhoz tipikusan nem védett 18650 cellákból összeállított pakkot használnak.

Előzmény: jogértelmező (1125)
jogértelmező Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1125

Kb. 20 éve olvastam a weben, hogy a jövő akkumulátorai okosak lesznek - legalábbis abban az értelemben, hogy megvédik magukat a túltöltéstől.

Murphy szerint viszont ami elromolhat, az el is romlik.

Így hát megeshet, hogy nem is a töltő, hanem az akku önvédelme romlott el.

Előzmény: mmormota (1124)
mmormota Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1124

A Li akkut csak erre a célra gyártott töltővel szabad tölteni, kigyulladhat túltöltés esetén. A parkettát is képes meggyújtani, olyan hőt gerjeszt. 

 

Miből gondolod, hogy az akkut nem tölti fel teljesen? Ha esetleg abból, hogy nem adja le az elvárható energiát, annak más oka is lehet. A kínai akkukra szemrebbenés nélkül ráírnak bármit, köszönő viszonyban sincs a valós kapacitással. 

Előzmény: csurek (1121)
XtraP Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1123

Vagy ha már a fázisvezetékbe kötött kapcsolóban megbízunk (sohase tenném, mert már volt a kezemben fázisceruza), akkor használjunk áramtalanításra olyan kapcsolót, amelyik mindkét (mindhárom) vezetéket megszakítja, azok közt a fázis is esélyesen ott lesz.

Előzmény: jogértelmező (1120)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1122

Ez így nem fog szerintem menni. Kevés az info. Rajz kéne. Ha jól tudom felrobban a LiPo, ha túltöltik.

Előzmény: csurek (1121)
csurek Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1121

Sziasztok!

 

Segítségetek kérem!

 

Van egy 36 voltos töltő elektromos kerékpárhoz. Ami 2 óra múlva lekapcsol. Jelezve , hogy kész a feltöltés. Sajnos így harmadát sem tölti föl az akkumluátoroknak. Örök hálás leszek, aki meg tudja írni, hogy tudom kiiktatni a töltés szabályozást. Leforrasztani letudom, csak tudnám melyik alkatrészt. Kép is van az alaplapról.

 

Köszönettel!

 

jogértelmező Creative Commons License 2018.06.20 0 1 1120

https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram-v%C3%A9d%C5%91kapcsol%C3%B3

Fi-relé. A villanyóra után kell beiktatni.

Ha valaki fázishoz ér - miközben ráadásul mezítláb áll nedves padlón/kövön - akkor a testén átfolyó áram hatására a biztonsági készülékben lévő kis relé nagyon hamar megszakítja a mágneskapcsoló tekercsének áramát, és ezáltal az összes fázist.

Ez rég ki van találva, és kipróbálva. Használata évtizedek óta kötelező - újonnan épült lakásokban.

Előzmény: Bign (1117)
XtraP Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1119

a továbbiakban nem foglak győzködni. Valószínű nem is válaszolok.

Különösebben nincs is kérdésem.

Csak rámutattam (volna), hogy pármilliárd ember napi szinten használ villásdugóval szerelt berendezéseket, és nem hal bele - de ezek szerint azért, mert nem értenek az egészhez.

Nyilván ugyanennek köszönhető, hogy a nyomorult gyártók sem bástyázzák körbe SS-relékkel a csíptetős asztali lámpáikat, pedig úgy mennyivel többel el lehetne kérni értük.

Értem én, hogy meg lehet ezt a problémát így is oldani - természetesen. Sőt, lehetne például egy AC-DC-AC odavisszainvertert is közbeiktatni (izzólámpa esetében akár a DC-AC átalakító nélkül), vagy akár egy leválasztó transzformátort, vagy ki tudja még mit. Aki egyiket sem teszi, hanem inkább a dugót húzza ki, magára vessen.


Előzmény: Bign (1117)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1118

Szóval egy négy morzés relével és egy időrelével megoldható. Akkor automatikusan befordul és nem ráz egy pillanatra se. 

Előzmény: Láló 36 (1116)
Bign Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1117

Köszönöm a "kritikát" egy olyan részéről, aki valószínű még fázisceruzát se fogott soha, esetleg azt se tudja mi az.

A témát nem azért nyitottam, hogy a más véleményen lévőket meggyőzzem, hanem azért, hogy megtaláljak egy megoldást.

 

Ne engem próbálj meggyőzni, hanem majd a "rázó" vezetéket. :-)

Nem olyan bonyolult dolog ez. Egy villásdugóról táplált berendezésben a kapcsolóval a fázist illik megszakítani. Ha megvan szakítva, akkor a berendezésben NINCS áram.

Szabadon nyúlkálhatsz benne.

 

Anélkül, hogy az előző helyzeten (kapcsoló állás kikapcs) változtatnál, elég a villásdugót fordítva bedugni, s rögtön agyon vágja a kétkedőket, mert az áram nem vitatkozik.

 

Tudom (éppen ezért), hogy belenyúlkálni csak kihúzott állapotba érdemes.

Az előző példám, csak a gyenge felfogóképességű egyéneknek szólt, hátha megértik, hogy bizonyos esetekben nem mindegy, hogy melyik vezeték hova megy, s ahány villásdugó csatlakozás (esetleg több hosszabbítón keresztül) egy véletlen esemény befolyásolja az aktuális eredményt.

Az eredeti probléma se ez volt, csak egy berendezésben fixen biztosítani kell a nulla, s fázis vezetéket.

Tehát a te elképzelésedet a gyakorlatba NE PRÓBÁLD KI, mert az életedbe kerülhet,

de a továbbiakban nem foglak győzködni. Valószínű nem is válaszolok.

Előzmény: XtraP (1114)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1116

Négy morzés relé vagy négy szilárdtest relé. Ezek elég gyorsak. Be lehet rakni még egy relét vagy szilárdtest relét a készülék és e cucc közé, a bedugástól később helyezi rá a tápot a készülékre. Időzítés. Időrelé, ilyesmi. Akkor tuti nem rázhat. 

Előzmény: Bign (1115)
Bign Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1115

"Teszteljük az ujjunkkal, vagy a konnektor földeléssel, és ha nem jó, azaz nem világít (vagy nagyon gyengén), akkor bedugjuk fordítva."

 

A megoldás jó, csak nem biztos, mivel a villásdugót bedugó emberen múlik a sikere, s az észleléstől a fordításig eltelt időben akár károsodást is okozhat.

Ezért keresnék olyan megoldást ami embertől független megoldást ad.

Előzmény: szabiku (1113)
XtraP Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1114

Ha megfordítod a villásdugót, akkor hiába kapcsolod le, az áram ott van a készülékben.

 

A "problémát értő" valaki részéről azért ez elég húzós mondat.

Előzmény: Bign (1112)
szabiku Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1113

Remek ötletek születtek, én is kb. ezekre gondoltam.

A legegyszerűbb megoldás nem automatikus, de csupán két alkatrész kell hozzá, és vagy olyan dugó, ami a védőföldet is használja, vagy ha csak sima villásdugó, akkor egy fém tesztérintkező kell. A modell a fázisceruza. Legalább 5 MegaOhmos biztonságos ellenállás és egy glimmlámpa kell. Ezeket sorba kötve kell csatlakoztatni arra a vezetékre a készülékben ami szeretnénk, hogy a fázis legyen és nem a nulla. Teszteljük az ujjunkkal, vagy a konnektor földeléssel, és ha nem jó, azaz nem világít (vagy nagyon gyengén), akkor bedugjuk fordítva. Ha akkor sem világít rendesen, akkor nincs meg rendesen a védőföld, ezért jobb ha inkább nem azt használjuk a tesztelésre, hanem a saját testünket (megnyalt ujjunkat), mint a fázisceruzánál.

Ez egy nagyon olcsó megoldás. A szilárdtest-relés, vagy csak sima relés és hasonlóak elég drágák.

Bign Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1112

Nem kívánok senkivel vitatkozni, főleg nem olyanokkal, akik a problémát se értik, de szívesen gúnyolódnak.

XtraP Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1111

Ez tök ciki. Akkor itt emberek milliárdjai vannak bajban.

Tenned kéne valamit, hátha nem mind olvassa ezt a topikot.

Előzmény: Bign (1107)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1110

Hídba kell kötni négy szilárdtest relét. Mint egy graetz híd. Az egyik átlóba a bejövő 230v a másik átlóba a kimenő 230V kerül. Átlóba kell ellen ütemben vezérelni. Kettőt-kettőt. 

Előzmény: Bign (1108)
jogértelmező Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1109

"Ha megfordítod a villásdugót, akkor hiába kapcsolod le, az áram ott van a készülékben."

 

Na, ez tényleg gáz, mert a levegő tele lesz elektroszmoggal! :)

Előzmény: Bign (1107)
Bign Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1108

Na ez már jónak tűnik, ha található (nem mozgó) szilárdtest relé.

Ha dobnál egy skiccet, vagy linket, nagyon megköszönném.

Előzmény: Láló 36 (1105)
Bign Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1107

Nézz utána hogyan (kéne) bekötni a foglalatot!

A kapcsolónak szintén elvileg, a fázist (kéne) megszakítani.

Ha a kapcsolót lekapcsolod, akkor áramtalanítod a készüléket.

Ha megfordítod a villásdugót, akkor hiába kapcsolod le, az áram ott van a készülékben.

Előzmény: jogértelmező (1106)
jogértelmező Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1106

" Hiába van minden szabályosan bekötve, ha villásdugóról működik, akkor a fázis, s a 0 vezeték felcserélődhet.

Van amiben ez nem zavaró, van amiben igen.

Problémát okozhat akár egy éjjeli lámpa esetében is. "

 

Milyen problémát okozhat?

Előzmény: Bign (1097)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1105

Vagy a LED helyére a fázis és a test közé beteszel egy relét, ami automatikusan megfordítja a fázist és a nullát, ha fordítva dugod be.

Előzmény: Bign (1103)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1104

Ha mondjuk van egy fix konnektorod és abba dugdosol egy lámpát, hogy ne dugd be fordítva mechanikailag is meg tudod oldani. A konnektorba és a dugóra is felragasztasz egy műanyag darabot, hogy egyféleképpen tudd bedugni.

 

Ha meg a lámpa test és a dugó egyik lábára fázisára egy ellenálláson beköksz egy LED-et, meg egy diódát sorosan akkor, azt látod, azt elhelyezed valahová a készülékbe. Ha a dugót bedugod egyik irányba világít a másikba nem.

 

Előzmény: Bign (1103)
Bign Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1103

Tudom, fix bekötés a falba. :-)

Előzmény: szabiku (1102)
szabiku Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1102

Nekem van egy ötletem!

Mennyit fizetnél érte??

Bign Creative Commons License 2018.06.18 0 0 1101

Nem konnektorba, de lényegében igen.

 

Tegyük fel, hogy egy villásdugós lámpába, a fázisnak az izzó végére, a nullának a csavaros részre kéne mennie. Legalábbis így tervezik.

Elég a villásdugót fordítva bedugni, s a fázis máris a csavaros részen van.

Ebben az esetben a működést nem befolyásolja a fordított bedugás, csak esetleg "más a fogása". :-)

S ez még csak a legegyszerűbb eset volt.

Előzmény: Láló 36 (1100)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 1100

Nem teljesen értem. Olyasmire gondolsz, hogy egy dobozba bemegy a 230 váltó. Ez a doboz bemenete. A kimenete egy konnektor aljzat. Tehát ebbe az aljzatba bárhogy dugnád a dugót, mindig ugyanarra a lábra essen a fázis? 

Előzmény: Bign (1099)
Bign Creative Commons License 2018.06.18 0 0 1099

Biztos jó, de én valami olyanra gondolnák, amit a bemenetnél csatlakozna (dobozon belül) a 230-ra, s a továbbiakban mindegy, hogy dugják a villásdugót, a fázis, s a 0 fix lenne.

Előzmény: Láló 36 (1098)
Láló 36 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 1098

Leválasztó tarfó?

Előzmény: Bign (1097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!