Keresés

Részletes keresés

stevie w Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15728

Volt egy, de a legutóbbi választásoknál lecsúszott a béka ......

 

 

Öt perce töröm a fejem, mire utalhatsz... de nem jöttem rá....

Előzmény: Mijo (15726)
Mijo Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15727

Bocs! :)))

Előzmény: Mijo (15726)
Mijo Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15726

Volt egy, de a legutóbbi választásoknál lecsúszott a béka ......

 

Előzmény: KrisztinHaynee (15725)
KrisztinHaynee Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15725
Sziasztok!
Mi jövő hét pénteken mennénk Montenegróba. A neten nem nagyon találok arról infót hogy hol van homokos!! part, nem sziklás vagy kavicsos. Illetve esetleg jó szállással kapcsolatban lenne valami infótok? Igaz hogy csak 3 éjszakára megyünk. Segítségeteket előre is köszönöm.
Mijo Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15724

 

Áhhhh, ne is mondd, mert robbanok.

Idős barátom ámerikás naccsasszonya addig kavarta a guánót, míg lofax sem lett abból a tervezett útból, ami eredetileg mintegy két hónapos Dubrovnikról szólt, minek 2-3 hétig élvezői lettünk volna familiárisan.

Így most ha a sors úgy hozza, akkor talán szólóban leugrok vénasszonyol nyara időszakában márcsak azért is, mert hajt a vágy, de ez függ pár ma még nem igazán kristálytisztán látható dologtól is.

Csókótatom közös cimboránkat, egyszer tőccsetek egy harmadik pohárba is, mintha ott ülnék veletek! Ha megyek, arról hallani fogsz.

Jut eszembe!

Szervezz le egy fellépést ennek a gazfickónak (most itthon van 3-4 hónapig), akkor biztos, hogy vele leugrok pár napra.

 

 

Előzmény: szervezkedő (15723)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15723

A nőnevűtől mindig elfelejtem megkérdezni, hogy ez a bunyevác bajai, "rontja a levegőt" valamikor idén nyáron itt a környéken?

Így most tőled kérdem egyenesbe!

:-)

 

Előzmény: Mijo (15721)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15722

Szervusz Zsolt!

Küldök neked emailban egy nevet és egy telefonszámot!

A Kotori öbölben ha valakit ő nem ismer az nem létezik, ha valamiről ő nem tud, az meg sem történt!

 

(Én a holnap esti vonattal megyek le egyedül.

Tegnap délután már összpakoltam!

Viszek a kis csónakhoz ezt azt! A cuccomat jelenleg 44kg és még van egy nap!)

:-)

 

Előzmény: kutya56 (15702)
Mijo Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15721

 

Ilyenkor a korrektség okán talán illene az Adria teljes partszakaszán található települések adottságait figyelembe venni.

Méghogy hajó(k)ról ... Ez nekem morbidnak tűnik, de meg fogom kérdezni egy olyan tengeri hajóskapitány barátomat, aki kompetens a kérdésben.

 

Előzmény: montenegrós (15700)
Vecei Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15720
Tom1969

Küldtem e-mailt.

Vecei
Előzmény: tom1969 (15719)
tom1969 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15719

Szia "vecei".

Igaz,mi már megjöttünk az idei nyaralásból,de már elhatároztuk,hogy jövőre mindenképp Montenegró az uticél.

Olvastam beszámolód,jól hangzik.

Kérném is a segítséged,ha nem gond.

Várom válaszod.

Vecei Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15718
Péntek éjjel érkeztünk haza Montenegróból, pár tapasztalatot megosztanék veletek. Útvonal: sokat olvasgattam a fórumot, merre lenne érdemes utazni autóval? Végül a leírtak alapján a következő útvonalon mentünk (2 autó). Nógrád megyéből, a Szlovák határ mellől indultunk, 3ó20-kor. Budapest után az M6-oson mentünk Mohácsig, Udvarnál léptük át a határt, kb 3 óra utazás után. Eszék után fel az autópályára, Bosasnski Samacnál léptünk Boszniába 8 óra előtt. (Autópálya díj 22 kuna/autó) Tovább Szarajevó felé Doboj és Zenica érintésével. Szarajevót délben értük el, két megállót iktattunk közbe, a bosnyák autópálya már 34 km hosszú Szarajevó előtt, 2 KM a díja - 1,08 euró/autó. Ezután odafelé Foca felé mentünk, majd Foca után bosnyák oldalon végig Trebinjéig. Foca és Gacko között az utat fokozatosan újítják fel, volt egy kb 10 km-es szakasz, ahol erdei útra tereltek, ott nagyon szűk volt az úttest, a többi viszont jó minőségű. Ez az 51 km-es szakasz nagyon kacskaringós! Gackó után már jól lehetett haladni, Trebinjében GPS-t kikapcsoltuk, a táblákat követve jutottunk el az új útra, ami 40 km hosszú és Hercegnoviba visz át, (2 euró/autó). Hercegnoviban 16 óra körül voltunk, 16.50-re már Kotorban voltunk. 950 km- 13,5 óra 5db 10-20 perces megállóval. Hazafelé Trebinjéig ugyanaz az út, majd Ljubinje felé mentünk Medzsugorjébe, este pedig Mostárba, szállás Ninánál. 250 km 4 óra. Másnap Szarajevó érintésével a fenti úton mentünk haza, 750 km 10 óra, kis megállókkal. Boszniában lakott területen mindenhol tartottuk a sebességet táblától--tábláig!, lakott területen kívül ami a csövön kifért. Trafipaxal odafelé (vasárnap) csak lakott területen belül találkoztunk, hazafelé 1 alkalommal lakott területen kívül is láttunk kamerát.
Szállás: hatan mentünk, ezért olyan apartmant kerestünk, ami: legalább 3 szobás, 2 fürdőszobás, nagy konyhás (az esetek nagy részében magunknak főztünk), közvetlenül a tengerparton fekszik- saját stranddal, és nem túl drága, a Kotori öbölben. A tökéletes választásunk a Vila Jasmina, Dobrotában! Végül a 4 szobás apartmant kaptuk a 3 szobás árán- közvetlenül a tengerparton található, külön kis stranddal, napozóágyakkal napernyőkkel, légkondis szobákkal, 100 négyzetméteren! Az épületet pár éve újították fel, minőségi munkát végeztek. Az ár 80 euró naponta, ami fejenként 14 euró! Mindenkinek őszintén ajánlom. A tulaj egy fiatal srác, angolul jól beszél, extra szolgáltatásai: az általa éjjel fogott halakból vagy kagylókból-kalamáriból fejenként 10 euróért olyan vacsorát ad, amit még ma is emlegetünk, sült krumplival, salátával, borokkal. A motorcsónakján pedig elvitt egész napos túrára a Kotori öbölbe 50 euróért, ott állt meg, ahol kértük, mindent elmagyarázott, megmutatott, ez is óriási élmény volt, 9-18 óra között!
A túrázások esetén is megmondta, megmutatta a térképen, merre menjünk, mit érdemes megnézni.
Az árak sajnos már az itthonihoz hasonlóak, mi megkerestük Dobrotában a legjobb (legolcsóbb) boltot, pékséget, húsboltot, reggelente - ha nem utaztunk aznap- bevásároltunk, az ebéd kényelmesen megfőtt, amíg mi fürödtünk a tengerben, 1 perc alatt szükség esetén a konyhában voltunk. Reggel már 7 óra után úszhattunk, este naplemente után is (19.45) tudtunk fürödni. Az ebéd utáni nagy melegben mindig a légkondis szobában ejtőztünk, este pedig a 4 km távolságra lévő óvárosba mentünk el többször is. Az erődbe igen korán mentünk egyik reggel, 7.30-kor már javában mentünk fölfelé, a fényképezések után is még árnyékban tudtunk lejönni végig, ráadásul megspóroltunk 12 eurót. Az öbölben a tenger tisztaságára semmi panaszunk nem volt, időnként tengeri növényeket sodort a partra az áramlás, de ezen kívül semmi negatív tapasztalatunk nem volt. A saját "strandon" gyakorlatilag a 3 apartman lakói osztoztak, ha mindenki lent volt, akkor sem voltunk 15 főtől többen!! A plávi horizonton tapasztalt "embersűrűség" után egyáltalán nem vágyódtunk a nagy strandokra, maradtunk a jól bevált, közeli, kényelmes lehetőségünknél.
Ha valakinek tudunk segíteni akár az utvonalban, akár másban, írjon!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15717
Itt próbálkozz pl.
Előzmény: kutya56 (15702)
enddav90 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15716
Kösziköszi, legszívesebben én is így csinálnám, ahogy temondod. Dehát tudod milyenek a zősök. = D ááh drága az ott, meg hova menjünk venni blablablabllaaa..
Előzmény: vargas3 (15698)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15715
Én meg nyomoztam egy strand után, miután olvastam egy blogot:"Tehát irány a Jaz, a Trsteno, a Ploce, a Plavi Horizonti, hogy cak néhányat említsek a tiszta vízű, nyilt tengeri strandok közül. / Tivat és Budva között találhatók ezek /" és nem hallottam soha ilyen nevűt, hogy Ploce.
De aztán meg lett, térképen Trsteno után egy picit még, térképen a Rt Platamuni.

Tehát Budváról, Tivatból érdemes megnézni.
fityók Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15714
A PANTO üzleteket is bátran ajánlom! Ízelítő az árakból:

http://www.pantomarket.co.me/images/upload/sidebars/sok%204-7.06.pdf
Amari bp Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15713
Előzmény: halloo (15709)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15712
Ezt éppen Bar nagystrandjának az északi végében láttuk. Nem volt nagy, néhány napernyős nyugágy volt kitéve, felette valamilyen étterem félével. És szó mi szó, nem Bar kínálta az általunk legszebbnek vélt strandot sem.
Előzmény: halloo (15708)
vargas3 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15711
Szerintem Voli biztos van minden "nagyobb" városban...maximum nem akkora mint a tesco hanem mint egy nagyobb CBA vagy penny market. De láttam még másfajta üzletláncot is de annak nem jut eszembe a neve. Kb ugyan az a helyzet mint itthon, ami ilyen kis market az picit drágább ami valami üzletlánchoz tartozik az olcsóbb, Fix árasok. Mi Tompa,Szabadka,Ruma,Szabács, Valjevo,Uzsice, Nova varos, Prijelo polje, Bijelo Polje, Podgorica...Sutomore..Bar útvonalon mentünk. Tompán a magyar kilépőn és szerb belépőn megnézték az útvonalat aztán viszlát. Szerb kilépőn csak integettek hogy menjünk, azután Montenegró belépőn vették el az útlevelet...Ott kifizettük a 10 euros környezetvédelmi díjat adtak egy matricát(amit ragassz fel a szélvédőre) Haza felé meg a montenegróiak nem kérték az út levelet, a szerb belépőn elkérte a nagy zöld nemzetközi zöldkártyátv agy lapot vagy mit tudom én minek hívják(az kell legyen!!) Igazából egyedül csak a magyar belépőn Röszkénél nyittatta ki a vámos a kocsi csomagtartóját kb. 3 másodpercre. +36-62-541-706 ezen a telefon számon tudakolhatjátok meg a határ átkelő állapotát. De Röszkét mindenki kerülje. Nekünk azt mondták 15-20 max. 30 perc a várakozás de mire odaértünk 1.5-2 óra lett. Baba hamit láttunk az üzletekben ugyan azt mint itt, úgy hogy lehet a picinek is elég az útra vinni( bár a tápszer az más dolog mint a bébi étel)
Előzmény: halloo (15709)
vargas3 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15710
Szállásban nem tudok segíteni. De Ulcínjból ha mész Budva és a Kotori öböl felé, mindenképp ugorj be Stari Barba, a vár és környéke szép.. Majd budva felé Sveti Stefan kötelező és természetessen a budvai Óváros..Közben még megtudtok nézni egy-két szép partot( Petrovac, Becici és buda óváros jobb oldalán a mogren 1 és mogren 2 stb...)
Előzmény: kutya56 (15702)
halloo Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15709

Köszi, hogy ezt leírtad, mert folyton azon jár az eszem, hogy milyen kaját vigyünk, de akkor nem viszünk semmit, csak az útra.

Amúgy a határon ellenőrzik, hogy miket viszel, mert a gyereknek vinni kell gyerektejet (tápszer), ami por állagú, dobozban, reméllem azzal nem lesz gond, vagy?

Még 1: ez a Voli üzlet merrefelé van még az országban és hétvégén is nyitva van?

köszi!

Előzmény: vargas3 (15698)
halloo Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15708
aha pont ilyen lépcsőn lemenős helyre gondoltam, ahol betonos részen lehet esetleg megpihenni. akkor vannak ilyenek? És merrefelé?
Előzmény: kutykuruty brekege (15697)
montenegrós Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15707
bocsi lehet,hogy félreérthetően fogalmaztam a déli parttal. Tehát, Sutomoren kb délelőtt 11-ig tiszta a tenger utána elkezd valamilyen habos koszt hozni a víz. Csanjban hatalmas foltokban emésztő szennyet vitt a partra a hullám minden nap.Kraljicka plazan első alkalommal mikor elmentünk kristály tiszta volt a tenger,utolsó nap is ezzel próbálkoztunk megörültünk,mert érkezéskor ismét szép vizet találtunk,de később jött egy orosz yacht és a szemetet az öbölben kiengedte nem akartam hinni a szememnek, hogy ezt simán meg lehet csinálni.Voltunk petrovacon hihetetlen mennyiségű szemetet hozott a víz. Átmentünk a lucicei strandra, ez a városin volt, ott is szemetes víz. megkérdeztem a csúzdát üzemeltető embert, miért ilyen a víz azt mondta a hajók beengedték a szemetet.Mi június végén voltunk az idén, remélem mostanra rendeződött a helyzet. Tavaly 1-2 helyen tapasztaltunk ilyet most viszont szinte mindenhol. veliki pijesakon is piszkos volt a víz tavaly itt is tiszta volt.ezt nem negatív reklámnak szánom,ne értse félre senki,hisz mi évek óta montenegróba járunk és imádjuk,ezen kívül minden szuper volt. valamikor majd azt is részletezem.
vargas3 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15706
Mi 6 nap alatt 14 különböző strandon voltunk..Ebben volt ami szörnyű volt( Valdanos ulcinj előtt és slovenska plaza Budván...) A jaz tényleg gyönyörű, de jó volt a Becici és Canj is, valamint több kis tiszta hangulatos kis strand is van...Érdemes nézelődni. Lementünk egy partra ha nem tetszett vagy tovább sétáltunk vagy beugrottunk a kocsiba és nyomás...Így legalább több mindent láttunk..
Előzmény: vargamarcs (15704)
vargamarcs Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15705
a kedvencemen - tudom, sokan nem értenek velem egyet itt - újra lehet strandolni.-))
http://www.nyarilap.hu/tengerpart/montenegro/2970-ismet-lehet-strandolni-sveti-nikola-szigeten
vargamarcs Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15704

ez valóban tiszta volt:) akkor... remélem, most is az:)
Előzmény: AZS (15701)
vargamarcs Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15703
ez jó.... Montenegro gyönyörű, mi is eltöltöttünk egy hetet ott 2 éve, de..... végre valaki leírja, hogy a víz a népszerű strandokon olyan, amilyen... egyszóval koszos:(
Előzmény: montenegrós (15700)
kutya56 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15702
Sziasztok !

Szervezkedő !

Nejemmel e hét hétfőjén elindultunk Montenegróba. Szarajevónál megéjszakáztunk , utána Hum-n keresztűl a Piva víztározó közepéig mentünk, ott elfordultunk Zabljak felé. A Durmitor keresztűl szelve csodálatos. Durmitor után a Biogradszki nemzeti park. a Tara völgyén kresztűl megközelítve. Csodálatos megtájak , a Biogradszki nemzeti parkot is keresztül autóztuk, keresve az őserdőt. Na az egy igazi kecskecsapás. 12 km 1-2-s sebességi fokozatban. Csak terepjárósoknak ajánlom, ráadásul az őserdőt sem találtuk meg , még a helyiek sem tudják hol van.
Ezek után a Skodrai tó, és most Ulcin melletti faluban ülünk egy appartman házban, 4 csillagos szállodai szobának megfelelő szobában, 18 EUr /fő árért reggelivel.
Még holnap is itt alszunk, utána viszont szeretnénk 4-5 napot a Kotori öböl környékén eltölteni. Csendes kis hely jó strand , ilyen hely érdekelne, ahonnan be tudnám járni a Kotori öblöt, Kotort , Cetinjét, a Lovcen nemzeti parkot.
Kérem a fórumozókat, segítsetek !!!!!!!!!!!!!!!
Hazafelé meg kivánjuk nézni a Neretva völgyét, és Mostart.
Az utakról : Szerintem az otthoniakhoz képest jók, haladni nem lehet az állandó sebesség korlátozások és a radarozások miatt. Hülye vezetővel alig találkoztam, pedig igen sok hegyi utat " kecskecsapást " végig jártam.
Egyelőre ennyi.
Várom segítségeteket.
Jelige: Csendes kisváros, jó és tiszta strand.
Üdv: Kutya 56 , alias Zsolt , Tiborpapának András
AZS Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15701
Jaz
Előzmény: montenegrós (15700)
montenegrós Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15700
kedves fórumozók,olvasom rendszeresen hozzászólásaitokat,most írok először.Mi rendszeresen Montenegróban nyaralunk és általában minden rendben. Idén is így volt,kivéve a tenger vizét szinte az egész déli partot bejártuk és Jazz kivételével mindenhol koszos volt a víz.
valamilanykabatban Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15699
imádom Montenegrot :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!