Keresés

Részletes keresés

Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 270
Csak két órát? Mi vagy te villámkezű? :-)
Na jó, ezek szerint nem csak én tökölök vele sokat.
Ha összezsíroztam volna, idővel már az is lekopott volna. Amitől tartok, az az utóbbi, vagyis hogy, a felni anyaga szar. Nagyon idegesít, hogy ennyire nem fog, főleg miután ültem más bringán (csak egy olcsó, de jó blackwood schwinn-csepel volt) és azon úgy fogott a fék mint az álom. Igaz, hogy azon fémből volt minden, az enyémen meg a fékkarok és környéke műanyag :-(.
Előzmény: stoki (269)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 269
Barracuda

Jól van beállítva ??? Hogy tökéletes legyen azzal el kell tökölni úgy két órát (nekem eddig tart).
Közben nem került olaj, vagy valami kenőanyag (pl. összefogdostad) a felnire.
Vagy más lehet az anyaga és ezért szar ...szóval rengeteg oka lehet, de szerintem valamelyik a három közül...

Előzmény: Barracuda (268)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 268
"Mindkettőt lábbal kell tekerni ..." Erről van szó, emberi erővel megy, nem valami megatonnás motor tolja előre az elpuhult seggem.
Egész jól alakul ez a topic.

Valaki irta, hogy nagy nyomatéknál "ugrik" egyet a hajtómű. Az enyém is elkezdte ezt tenni, alighanem a racsni lehet bibis, valamilyen állásnál, nem akad be a helyére rendesen. Sajna szervízbe kell vinnem, mert a racsni szétszedéséhez valami specko szerszám kell.
Más. Nemrég cseréltem féktuskókat, mert elégedetlen voltam a fékerővel. Nem nagyon javult. Huzom mint az állat, és éppen csak fog. Bowdenek már voltak cserélve, az sem igazán javított. Elképzelhető, hogy a felni a hibás??
Persze gagyi az egész cucc. A komplett fékrendszert ki kellene csrélni, csak mielőtt elköltöm a súlyos pénzeket, szeretném tudni, hogy mi a hiba oka.

stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 267
NEm !!!

Én mindenes vagyok, de az MTB áll a legközelebb hozzám (egyenlőre).
Egyébként meg nem mindegy, hogy montis vagy nem. Mindkettőt lábbal kell tekerni ...

Előzmény: Alejandro DeSilva (265)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 266
...Madárka jól beszél..., esetleg, ha a cseheknél jársz érdemes lenne alkatrész gyanánt ott is körülnézni.

...ha csak lánc kell, meg 1 két küllő, akkor azért be lehet menni a bicikliboltba is. Azt nem tudom, hogy a lánc mérete mennyire kompatibilis a mostani láncokkal, de lehet, hogy még létezik az a méret is. Kérdés, hogy mennyire szakadt a gép?
Ha mindene vastagon rozsdás, akkor lehet, hogy nem is érdemes vele foglalkozni ...

Előzmény: Nyírő András (263)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.06.16 0 0 265
Obudan ismerek egy jo szerelot, megbizhato meg minden. A telszama 388-6517

Egyebkent itt mindenki MTB-s? :(

Előzmény: Nyírő András (263)
Madarka Creative Commons License 1999.06.16 0 0 264
Nyaron nagyon sok boltbol kidobnak, kevesebb problemaval is. Ha nem surgos halaszd a felujitast novemberre, akkor barmelyik szerviz el fogja vallalni. Ha most nyaron akarod hasznalni, keress valami kisebb szervizt, ahol elso ranezesre a szereles a fo profiljuk es nem a kereskedes.
Előzmény: Nyírő András (263)
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.16 0 0 263
Előbányásztam a 25 éves Favoritomat. Szerencsétlen még gurul, de eléggé berozsdásodott, hiányzik egy küllője, a kormányt alig lehet elfordítani. Volna kedvem vele vacakolni, de van néhány dolog, amihez nem értek: láncot kellene cserélni, meg ilyenek. Van olyan bolt, ahol ilyen boldogtalan öreg biciklikkel nem dobnak ki?
tündérlala Creative Commons License 1999.06.15 0 0 262
OpiPapa,

A következő kiráj úton mentem a Ligetből Budára:
Hősök tere, jobbra Dózsa György kicsit járdán, aztán a bringaút megy ki a Vágány utcán/Tatai út stb. Újpestre aholis a vasúti összekötő hídon át az ember egyszercsak a Rómain találja magát...
Söröző sörözőt ér a parton óriás nyárfák alatt, locsog a Duna amikor elmegy egy-egy hajó...
Mindez este 11 körül, eső után, fantasztikus hársfavirág illatú utakon - gyönyörű volt!!!
Egyébként a sima Budapest térképről néztem le, be vannak jelölve a biciglis utak...

Teljesen meg vagyok mételyezve ezzel a bringával egy hete!

Előzmény: OpiumPapa (260)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.15 0 0 261
Opapa Bringaut a lágymányosi hidon,még délebre Budafokrol Csepelre északon az összekötön tudsz átjutni Budára. Városligetböl foljamatosan nincs ,de a ligeti bringaut vasutí felüljáro/itt keresztezed az Ujpest-romai felé utat/mellékutcákon átmész a Váci ut felé Árpádhidon/járdán/ már át is jutsz.Nem egyszerü, de sajna még ilyenek az állapotok.
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.15 0 0 260
Először is, nem Szentendréig megy a b.út, hanem Leányfaluig. De az a rész az Omszki-tó és St.Endre között rémes. Az utak repedezettek, hupedlik meg mindenféle van rajta és a szélét nagyon benőtte a gaz, nem vágja senki sem. Pedig ráférne, ha ketten mentünk egymás mellett, akkor mind a kettőnk lábszára apró cafatokra lett tépve.

Egamage nem szerelő, és nem b.tolvaj, csak tudja a frankót.
A ligetből hogy megy át az út budára?

OpiumPapa

Előzmény: tündérlala (258)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 259
tündérlala !!!

Menj tovább is a Pilis felé, ott vannak ám igazán utak ...(erdei utak)
Felfelé a p*ről folyik a viz , lefelé meg rászárad ..., de azért marha jó ...

Előzmény: tündérlala (258)
tündérlala Creative Commons License 1999.06.15 0 0 258
Köszi!

A magamfajta lámereknek tök jól jött az összefoglalód!

Most kezdem felfedezni a Városligettől Szentendréig vezető bicajutakat! Teljesen meg vagyok döbbenve, hogy milyen jó utak vannak kiépítve!

Előzmény: egaMage (250)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 257
Az "örömkehelyből" ??? :-)

(erre már tényleg ne válaszolj !!!)

,de valahogy nincs téma, úgy látszik a bringások bringáznak ...!!!

Előzmény: Arabella (255)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 256
Csak inteni, de a bicajúton nem az hülyeség lenne, akkor elengedett kézzel kéne tekerni 20 kilométert ...
Előzmény: Rich (247)
Arabella Creative Commons License 1999.06.15 0 0 255
desszert=fagyi+eper!:))
Előzmény: stoki (254)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 254
egaMage

Ki vagy Te ??? Kereskedő, bringatolvaj vagy szerelő ???

Egy picit nehéz volt átrágni magam a szövegen, de azért érdekeseket írtál.
A telo fontosságával nem értek egyet, de azért tetszenek a leírtak ...

Előzmény: egaMage (250)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.14 0 0 253
Országos ker. térképet nem, de találtam Kerékpáros túratérkép-et a tourínform irodákban lehet kérni ingyen Bp.en V.Sütő u. 2 vagy a Nyugatiban.
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.14 0 0 252
bp.i Föpolg. ugyfélszolgálat Károly krt. az üzletsorban INGYENES kérjetek,országos nincs,de keresek valami hasonlot.
myprint Creative Commons License 1999.06.14 0 0 251
Mindenkinek, aki segíteni tud 1 apró dologban, mekkköszönöm!
1 igazi, hiteles kerékpáros térképet keresek!
Budapestit, országosat.
Lelőhely, cím, készítő.
Kössz!

egaMage Creative Commons License 1999.06.14 0 0 250
Na én aki vagyok az EgaMagE es ismerem a OPpapa-t kb 25 eve.Most olvastam vegig a topicjat es elmondanek 1 par infot amit a bike-o-matic-rol igy beugrik a nullponti terbe a fejemben.

valto-fek-agy-szettek.:
Ha valto akkor shimano Ez 1 marka mint a (honda-bmw stb). O gyart un. szetteket , ami VALTOK(elso-hatso;karok-gepek)-FEK-AGYAK(e-h).Ezeket megveheted kulon is , de en ajanlom , hogy a valtogep es a valtokar mindig ua. a fdajta legyen , mert masok a huzasi utak.
Naggyabol a kovetkezo sort lehet felallitani a shimano VALTO szettek kozott (gagyi->top).
sys->200->300->A10->A20->A(ez uj stuff de= )ALIVIO->LX.xx->STX.xx->RTX.xx->500->600->es amiket meg en sem lattam (asszem van 2-3 zsir uj stuff).
Az A-tol folfele az osszes szettet az un. RAPID valtokarral szerelik , ami aztat tudja , hogy 1 karral felfele valtassz a masikkal meg lefele HMM..
Persze lehet a 200-ast is "rapidalni" , de az nem ua. Aszongyak , hogy az alivio mar 1 megbizhato kutyu (nekem is olyan van 94' ota es meg nem volt semmi olyan mint pl.:lanc-le-ki-fel-at-keresztul csak a helyen nem.
Apolas.: 3 havonta szaraz rongyal letorol es WD40 (lanc,valtok)akar csopoghet is , csak akkor az elso kilometr a pottyozes performance muveszetet produkalja a mindenhol.
Neha slaggal-vizzel le ,ha nem birod a koszt :))) ( en nyaron havonta locsolom es nem rozsdasodik...utana azert letorlom es a napra teszem otet)
AGYAK (elso-hatso):
Csak es kizarolag szimeringes agyat vegyetek. 1 evben 1x zsir(nem ful) a szerelotol (1000 FT/year az atvizsgalas ha rendessen viszed a verdat). Arendszer teljessen zart, csak a villara erosito csavarok vannak kivul a szimeringen.Jah.
Fekek:
Mostanaban ketfele(?)feket arulnak nagy Magyar Orszagunkban. Az egyik a "HID" rendszeru.Ez az amikor egy iveltvalamivel huzol 1 kabeldarabot, amivel a fektuskok vannak osszekotve. Es van a masik (ujjabb-jobb) a "V" fek.
Ez baromi nagy fekerot kepes generalni , emiatt nem mindegy , hogy milyen fekkart hasznalsz hozza , mert a konvencionalis fekkarral nem mukodik jol( olyan a kabel-attetel , hogy vagy forog a kerek , vagy ALL...Ez viccesnek tunik , de 1 elso feknel ez baromi veszelyes lehet.)Tehat V fekkar kell hozza , ami 1 korhagyo tarcsavalhuzza a fekk-kabelt , es a fekkar is kisseb es a szukseges fekhuzoerobol is sokkal kevessebb kel( nem kell powerbol tepni a fekkart).Ajanlom a hatul V elol HID megoldast a fejreallas elkerulese vegett.
AR.: 3000-4000 Ft kozott mar turheto fekeket adnak /darab
Apolas.:szinte semmi , DE NAGYON JOL BE KELL ALLITANI ES JOL MEG KELL HUZNI A FEKEKET. FOLEG AZ F.TUSKOKNAL)
Ha mar KEREK akkor FELNI.:
A duplafalu-szegecselt ami good. Tobbet bir.Joval tobbet.Ennyi
Ar.:2000-4000 ft-ert kellemeseket adnak.
CSAK A PAPP-nal.: CSAVART KULLOZES
Itt az a lenyeg , hogy az egymast egy oldalon keresztezo kulloket (ha nem tudod elkepzelni nezz a kulloidre) osszetekerik 3-4 szer. Csak elso kerekeknel lehet hasznalni: Ki*****tt sokat bir igy a kerek.Csak duplafalu szegecselt felni birja hazilag nem keszitheto , mert hosszab es vastagabb kullot hasznalnak (en mar probaltam hajtogatni , de nem ment...Bar lehet , hogy en lamaztam el.)
Ar.:1500Ft volt tavaj.
Teleszkopok.:
Na itt lehet szorni a penzt.Jol gondoljatok meg mielott telot vesztek.
Az elso teleszkop konnyen cserelheto , de ezt is ajanlatos szerelore bizni , mert a gyartok hosszu tengelyt keszitenek ezertle kell vagni belole...
Ugy 25000 Ft-tol adnak elviselheto telot(RST,ROCK SHOCK). Ezek mar alt. allithato es gazos-olajos felepitesuek.
Apolas.: Semmi komoly.Ha sokat hasznalod akkor 2 evenkenet rugot es gyurut kell benne cserelni.(2-3000 FT)
HATSO TELOT csak az EGESZ VAZZAL CSERELUNK !!!! Ebbol kovetkezik , hogy sokkaldragabb mulatsag. 30000-120000 Ft kozott: Itt mar nem erdemes sporolni.Mire jo? ha sokat mesz ( 15-20 ev rendszeres kerekezes) oreg korodra nem megy tonkre a csuklod-konyokod-vallad izulete.Nekem csak elso telom van , es most gyutom a piizt 1 hatsora , mert veri a seggem a verda.
Tehat gyakorlatilag kenyelmi szempontokat kepvisel,na meg az uttartast noveli , ha jol a telo. A gagyi pattog(tulrugozik).
Gumik.:
Harom nagy csoportja van.: SLIDE,SLIP-OFFROAD-ES A KETTO KOZOTT-
Az elso olyan mint a superbike motorok gumijai.Ugy is nez ki 3.5-4.5 bar korul fujjak oket. Nagyon lehet vele izzitani.
En mar homokra sem ajanlom.
OFFROAD(terep).: Ez a mega-giga-hyper rucsok kikepzesu iszonyatok.Bug mint allt ha betonon mesz .Eles kanyarban nyagyon vezselyes , mert erossen csokken a tapado felulet es a ragyak "szlippje" miatt erossen torzul a szerkezet.Emiatt a szlipp( a rucsok menet irannyal szemben mozog "kapar")miatt nagy a veszteseg. 2.5-3.5 bar a lufiban.
Az atmenet.: A gumi Un. VEZETOSZALLAL van ellatva. 4-7 mm szeles sav a gumi kozepen. 3-4 barra fujd maan jol.Ezt az idealis a varosi csovaknak , mert ha betonkiller vagy akkor a szalon fut a verda es sz***d ossze magad , A terepen meg leer a gumi szelen a rucsi.Nekem is ez porog.
Ar.: 3000Ft-tol adjak a jot per darab.
Apolas.: hasznalattol fuggoen 1-2 evente
csere.
Minden mas.:
Elektronikai kutyu es biz-baz.:
A CATEYE a rulla.Altalaban 500-1000 Ft-vel dragabb mint a tobbi, de en 95-ben
vettema hatso lampamat amibe 2 db photo-elem megy es meost kell majd cserelni.Olyant vegyen a nep ami villog
, mert az feltunobb es a soforok is utaljak.Ne lefele vilagitson hanem a siktol felfele 3-5 fokot , met a gjv. nagyobb ivben keruli a villogo Allatot.
Ar.:1000-2500 Ft+elem
Elso lampa.:Mind1 csak legyen.
Vilagitson es ne villogjon (zold).
Ar.:1000-3500 Ft+elem
KM ora: Ez buli dolog.Mondhatnam , hogy KO a cuccos jol(Pl:cateye mithy2,cosmos)
Ar.:1500-3500 mar jok.
Ules.:Ha nem tetszik vegyel masikat,de ha veszel akkor zseleset.
Amugy mind1 50-KM-ig/nap :))))
Ar.:2500-tol
Pedal.:FEMBOL LEGYEN.1500-2000 FT/PAR
Kerekpartamasz.:Felejsd el.
Kulacstarto.:KELL.RULLA 1000 FT Kb.+ kulacs :)))
Sarvedo.:HAT...
SISAK.: KELLL.KELL.KELL.
Jol nezd meg mit veszel.
Ar.:4000 Ft-tol kapod ami ved is es jol nez ki.
Kesztyu.:KELL.Vedi a tenyeret ha
borulsz.A tenyerresz bor. felul elastic vagy fonott ize.Meretre figyelni.
Ar.:1500 FT-tol jok.
biztonsagi kutyuk.: Nezd meg merre laksz...Nezd meg hova szereled , mert vannak tapasztalataim... :(((. Amugy erdemes.Sose tudod hol fogsz megallni ,es ha nalad a kulcs a rendor sem kerdezi meg tied-e a geped :))
Ar.:2000-3000 Ft. ami jo.
Pumpa.:Legyen. 1000 Ft.alatt.
Kerekpartaskak.:VICC.inkabb vigyel oldaltaskat es/vagy hatizsakot.Azt nem felejted a kerekparon 1x sem :)))
Csengo.: Baromsag, DE a KRESSZ ELOIRJA VAZZZZZE !!!
ES 1PAR ERDEKESSEG A BTK-BOL.:
A kerekpar jarmu . Ha iszol es raulsz az ITTAS VEZETES... Ha tolod mar NEM.
A talicska ha iszol es tolod ITTAS VEZETES...Ha huzod mar nem :)))
Ez hot komoly , mert ha tolod az uzemszeru hasznalat. Barmi mas nem...
Kotelezo kerekpar felszereles.:
elso-hatso lampa,csengo,oldalso fenyvisszavero prizma!!.Mindig vigyetek magatokkal gumijavito keszletet.1 csoportban 1 min.Ha egyedul mesz ... :)
Hat ennyi 1elore

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 249
Valesz!

Off ON
Telefon elment levélben
Off OFF

Papa

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 248
Rich !

Én szoktam köszönni, leszámítva a kerékpárutat. Ott nem tartom túl értelmesnek a dolgot, de országúton szerintem is jó érzés, amikor látod, hogy a szembejövő int neked pedig lóg a nyelve és patakokban folyik róla az izzadmány.

KÖSZÖNJÜNK EGYMÁSNAK JÓL!

Opapa

Előzmény: Rich (247)
Rich Creative Commons License 1999.06.14 0 0 247
Új téma: Ti szoktatok köszönni a többi bcósnak, akikkel összefuttok a városban. szerintem nagyon klassz szokás, de még nem mindenki ismeri.
elég hülye érzés, amikor ráköszönsz valakire, aki csak néz rád bambán.
Rich
valesz Creative Commons License 1999.06.14 0 0 246
Opium,
de bizony bringazom, verdam egy mezei cuccos, megy, tekerheto, stb.
Ja, megjart mar 1 Nagyvisnyot, ejszaka, a hatamon csipogo index mentette meg az eletem. Na ennyit a reklamrol....
OFF kuldd mar el a csodatelefonszamod megeccer OFFOFF

valesz

_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 245
hát mit mondjak szoktam arra repdesni de azér nem nyolcvannal...max 50...hát most meggondolom meddig tekerem be magam egy sirgödörbe.
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 244
Régebbi kb. két heti, az új pár napon belüli ...
Előzmény: _Alcapone_ (243)
_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 243
hmma régebbi ugye ugy két hete lehetett nem? a mostani mikori?
Előzmény: stoki (242)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 242
Elég egyszerű ..., de annál sajnálatosabb.

A "kolléga" tépett le az Istenhegyi útról, amikoris elvesztette az uralmát a bringa fölött. Pechére egy busz köhögött felfelé ... a többit már te is tudod ...(ez a régebbi)

De azóta volt mégegy. A szitu ugyanaz, de a másik "kolléga" egy elsőbbséget nem megadó, kikanyarodó álló autóba szállt bele ... azt hiszem ő még él ..., de ha busz lett volna, akkor biztosan "game over"

Előzmény: _Alcapone_ (241)
_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 241
szevasztok
imént olvastam hogy az istenhegyin volt vmi baleset, vagy mi?
a nepszabi servere megont off...nem csodálkozom rajta...vki tudna mondani az esetről hogy történt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!