Keresés

Részletes keresés

Vegetable Creative Commons License 2001.01.17 0 0 969
P.S.: TOS filmek időpontjait csak cca tudom, a TNGs adatok tutik :)
Előzmény: Vegetable (968)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.17 0 0 968
Hali Vóbert! :)
Ugyan nem tom, az elöbb miért sértődtél meg, elvégre nem tudhat mindent az ember, és nem sértő szándokkal irtam, de az a gyanum, te a TOSt és a TNGt kevered... A Generation volt az a film, amiben _még_ a TOS legénység egy része is szerepelt (szal az utolsó TOSos), és _már_ TNGs film volt (az első). A First Contact és az Insurrections egyérteműen és kizárólag TNG film... Bár a sorozat forgatását addigra már befejezték, de a TOS filmek jórésze is a sorozat után készült :) Szóval most a TNGről beszélsz, mert akkor most készül majd velük a 4., összességében a 10. film, vagy a sorozatról, mert abba meg egyik film se tartozik bele...
Nem kekeckedni akarok, csak számomra nem tiszta, mire gondolsz, és nem szeretem, ha valami nem tiszta :)
Veg, aki szereti tisztázni a dolgokat, és Nagyoregtől kikéri a "fiuk" titulust :-P
Előzmény: Vóbert (965)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.17 0 0 967
Még egy hozzászólás különösebb tartalom nélkül:
Mr Fusion, ugye nem csal az emlékezetem és te vagy az, aki megírta a teljes TNG epizódleírást? Mert akkor egy nagy gratula neked, tényleg nem semmi, amit véghezvittél.
Előzmény: Mr_Fusion (966)
Mr_Fusion Creative Commons License 2001.01.17 0 0 966
A Generations és a First Contact között semmi nem készült, legalábbis film/sorozat(epizód).
Valahonnan annyi rémlik, hogy talán egy (több?) regény született abba az időszakba, hogy legalább valamennyi átvezetést adjon a két film között.

(Ez is +1 üzenet, ha tartalma nem is sok van. :)

Előzmény: Vóbert (965)
Vóbert Creative Commons License 2001.01.17 0 0 965
www.viasat.se a tv társaság a svédek tulajdonában van, magyar web oldallal még nem találkoztam.

Egyébként én is munkahelyen szoktam irni, sértődésről szó sincs, csak ezek szerint még új vagyok az interneten. A bocsánat kéréseket örömmel vettem. Köszi :)

Egyébként a kérdésemre visszatérve én csak arra gondoltan, hogy a TNG elméletileg ott ér véget, hogy a Star Trek (azt hiszem 7) Generation-ben az Enterprise D megsemmisül, (ekkor kerül Worf a DS9-re) és a következő mozifilmben a First Contact-ben már az Enterprise E van. A filmben Geordi LaForge emlitést tesz arról, hogy már egy éve tesztelik a hajót. A kérdésem arra irányult, hogy forgattak-e le részeket a két mozifilm között egyfajta átvezetésnek.
Bocs, ha megint valami hülyeséget kérdeztem. :)))

Előzmény: LtGlove (964)
LtGlove Creative Commons License 2001.01.17 0 0 964
Vóbert :

Nem állt szándákomban ill. távolt álljon tőlem, hogy valakit szándékosan megsértsek vagy leszóljak. Lehet ugyan, hogy kissé nyers voltam, de ez attól van, hogy épp munkaidőben irogattam és nem volt túl sok időm cizellálni a mondanivalóm. Még egyszer nem bántó szándékkal írtam amit írtam.

Vegetable :

A TOS-t szándékosan hagytam ki a felsorolásból. Ugyanis úgy érzékeltem Vóbert összekeverte a TNG kifejezést a összes új sorozattal, azaz az új generációs sorozatnak értelmezte, ebbe meg a TOS sehogy se tartozik bele.

Tudja valaki mi a Visat3 weboldala ?

Dob Creative Commons License 2001.01.16 0 0 963
Tényleg nem volt bántó szándékú, de mostanában szükség van ilyen kis örömökre (hogy Vóbert kollega nem ismeri a TAS-t :), így vizsgák között meg főleg.. bocs ha annak látszott.. nem akart az lenni
Előzmény: Vóbert (960)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.16 0 0 962
Vóbert, szerintem téged senki sem akart megbántani, és talán el is túlzod a dolgot. Itt az indexen van ugyan pár topic, ahol ha egy kiscit meredeket ír valaki, rögtön rászállnak, de ez biztos hogy nem ez a topic. Nem árt viszont tudni, hogy egyrészt ez a csipkelődés kicsit hozzátartozik az indexhez, másrészt pedig tényleg könnyű félreérteni dolgokat, amiből sértődés lehet.
Szóval fel a fejjel, stb. Igazából nekem nem tiszta, hogy ki sértett meg, de mindenesetre bocs mindenki nevében.
Előzmény: Vóbert (960)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.16 0 0 961
Kedves Vóbert!

Ne neheztelj meg a fiúkra, szerintem nem szándékoztak bántóan válaszolni a kérdésedre. Szerény véleményem szerint még örülnek a szívük mélyén, hogy végre találkoztak egy olyan rajongóval, akinek még tudnak ujat mondani... Tudod ebben a körben néha (mindig) kevés az új vicc... Persze ettől még nem vagyunk kockafejűek... :)

Előzmény: Vóbert (960)
Vóbert Creative Commons License 2001.01.16 0 0 960
Kösz, hogy ilyen "kedvesen" tudtok reagálni egy hozzászólásra, tudjátok baromira elmegy az ember kedve, ha ilyen sok "rendes" rajongó ilyen jól bánik avval, aki a sorozatot csak azért nézi, mert egyszerüen kedveli a sci-fi sorozatokat és nem azért, hogy megjegyezzen minden apró részletet.
Igen lehet, hogy vannak hiányaim a sorozatokkal kapcsolatban, de nem kéne mindjárt "kést" szúrni a hátamba, csak azért, mert mertem valamit kérdezni.
De azért baromi "jól esett". Köszönöm minden kedves hozzászólónak.
Vegetable Creative Commons License 2001.01.16 0 0 959
Azt se tudtam eddig, hogy van olyan :)
Előzmény: Red Squad (958)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.16 0 0 958
francba, épp akartam kioktatni:)

Amúgy látta valaki? (Mármint a TAS-t)

Előzmény: Dob (957)
Dob Creative Commons License 2001.01.15 0 0 957
A teljeség kedvéért: TAS - The animated series
Előzmény: Vegetable (956)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.15 0 0 956
"A TNG, a DS9 és a Voyager különböző dolgok"
Ez igaz Glove, de igy kissé tömör, és a TOSt lehagytad :)
TOS: The Original Serial
TNG: The Next Generations
DS9: Deep Spice 9
Voyager: :)
És ki tudja, mi lesz az 5. sorozat cime... :) Az esetleges helyesirási hibákat az okozza, hogy nemigen vagyok angolos :o)))
Előzmény: LtGlove (955)
LtGlove Creative Commons License 2001.01.15 0 0 955
> Egyébként mit jelent az, hogy az összes TNG részt, tudtommal még folynak a forgatások, vagy csak félreértettem valamit?

Hogy érted hogy, folynak a forgatások ? A TNG ( azaz az Enterprise-D-s sorozat ) 7 évadig tartott, ezeket fogják most ismétlésben leadni.

Ha te a TNG-t az új fajta Star Trek-re érted, akkor igazad van, még forgatják, bár ezt nem így szokás nevezni.

A TNG, a DS9 és a Voyager különböző dolgok.

Előzmény: Vóbert (952)
startrekfan Creative Commons License 2001.01.15 0 0 954
> Egyébként mit jelent az, hogy az összes TNG részt, tudtommal még folynak a forgatások, vagy csak félreértettem valamit? <

Nem, csak nyomtál majdnem tíz év csipkerózsikát... :)))

Előzmény: Vóbert (952)
Dob Creative Commons License 2001.01.15 0 0 953
De ugyis csak ismételnek.. még legalább két hónapig nem lesz uj rész.
Előzmény: Vóbert (949)
Vóbert Creative Commons License 2001.01.15 0 0 952
Köszi az infot!
Egyébként mit jelent az, hogy az összes TNG részt, tudtommal még folynak a forgatások, vagy csak félreértettem valamit?
Gondolom megint majd délután kettő és öt óra között játszák le az egyes részeket.
Nem tudjátok, hogy magyarul csak a Viasat3-as Voy marad, vagy lesz valami más is?
LtGlove Creative Commons License 2001.01.15 0 0 951
És arról is van szó, hogy tavasztól újra elkezdik leadni a TNG összest. Illetve ez már biztos. Utána meg a DS9-t is ismétlik. Közben meg megy a Voyager tovább.
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.14 0 0 950
Ezen a héten elmaradt valamilyen élo sportközvetítés miatt. 20-án már lesz újból. Csak türelem...
Előzmény: Vóbert (949)
Vóbert Creative Commons License 2001.01.13 0 0 949
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Sat1 hova tűntette a Voy-t a műsorából, mert sehol nem találom.
Ha valaki tud valamit, akkor dobjon meg egy levéllel.
Köszi
Egyébként a Viasaton tényleg újra kezdik a Voy-t?

Vegetable Creative Commons License 2001.01.13 0 0 948
Most nézem, kedves Glove, hogy téged is lusta voltalak megnézni, na majd vasárnap bepótolom :o))))
Előzmény: LtGlove (947)
LtGlove Creative Commons License 2001.01.13 0 0 947
Én már csak arra lennék kiváncsi, hogy a PECSA területén, hol lehet leszállni egy Hideki osztályú hajóval, mert a multkor is rámszoltak, hogy nem bírnak kiállni a Skodával ? :)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.11 0 0 946
14.e, vasárnap, Budapest, Petőfi Csarnok, lusta voltam megnézni a levelet, de eddig mindig 10-15-ig volt, gondolom, most is ugy lesz :)
Előzmény: startrekfan (945)
startrekfan Creative Commons License 2001.01.11 0 0 945
Hol?
Előzmény: LtGlove (943)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.11 0 0 944
Úgy néz ki, viasaték tenyleg profi televízió próbálnak lenni. Mert nagyon úgy tűnik, hogy befektetésnek tekintik a treket.
Előzmény: LtGlove (943)
LtGlove Creative Commons License 2001.01.11 0 0 943
Gondolom közérdekü, ezért ide is beírom. Ez a levél jött a Star Trek levelezési listára:

"
Sziasztok!
Most kaptam a hirt, hogy a Viasat3-tol kijonnek forgatni a vasarnapi conra (Magyar Star Trek Klub klubnapja: 2001. jan. 14., 10:00-15:00). Kerlek benneteket, hogy mindenki pobaljon minel tobb embert magaval hozni. Valamint minden mozdithato cucra szukseg lehet a kiallitashoz, plane ha Voyager-es dolgaitok vannak. Kilatasba helyeztek,
hogy a tobbi rendezvenyunkrol is beszamolnak majd, ugyhogy jo lenne minnel jobb arcunkat mutatni :-)
Akinek van egyenruhaja, poloja stb. jo lenne, ha abban jonne. Udv mindenkinek, es elore is koszi a segitseget.

Kata
"

Itt megragadom én is az alkalmat, és megkérek mindenkit, hogy jöjjön el a Conra. Ha eddig volt azért, aki eddig nem volt az meg azért.

Ja és van még 12 nap, hogy elérjük az ezer hozzászólást. szerintem összejön.

mrzool Creative Commons License 2001.01.11 0 0 942
Nem tudom mi a gond pl. az 'atsugarzassal', elvegre angolul is sugaroznak... Na mindegy. Ami sokkal jobban zavar, hogy a 'warp'-ot abszolute kikerulik. Egyebkent semmi gond nincs a magyar technoblablaval szerintem, egesz ugyesen megoldottak.:)

A Viasat3 ujra elkezdi a Voyt? Harmadszorra?:)) Nem semmi... Egyebkent mikor eloszor vetitettek, akkor is felcsereltek par epizodot, a spoiler miatt most nem irnam le, hogy miket, majd ugyis kiderul.:))

Előzmény: Vóbert (938)
Vóbert Creative Commons License 2001.01.11 0 0 941
Először: bocs a néha leirt (hüjeségnek vett) dolgokért, de sajna munkaidőben fórumolni nehéz, máshogy meg nincs lehetőségem.
Másodszor: egyenlőre nincs TNG-ről tudomásom, de megpróbálok utánna érdeklődni, és szólok, ha majd tudok valamit.
De azért kössz a helyreigazitást mindenkitől.
Vegetable Creative Commons License 2001.01.10 0 0 940
Kedves Vobert!
Elöször OFF:
Honnan a nicked? Nekem olyan, mint mikor Róber Gida náthás, ergo nagyon tecc :o)))
Nem akarsz benézni az ÚJONCOK IDE! topicba?
ON:
Nem tudsz komplett TNGt angolul és/vagy magyarul, videon és/vagy CDn? Ha bárhol igen, légyszi dobj meg egy méllel! Kösz! :o)
Veg :)
Előzmény: Vóbert (938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!