Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2003.10.09 0 0 5
Elveszett vasútvonal: Pl. A 40-es vonal Sásd-Szentlőrinc közötti, régi viaduktos szakasza, az alagútépítések előtti időszakból.

M41 2127 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4
Szóval íme az általad is említett objektum:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ma ebben a vágatban halad a Szeged-Budapest vasútvonal!

Néhány méterre innen az egykori téglagyári kisvasút maradványai láthatóak:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A közelben van még egy érdekesség. Az egyik agyagbánya szélén még láthatóak a talpfák és a valaha síneken mozgó kotrógép is. Innen a bányagödröktől szállította a kisvasút az anyagot a téglagyárba.

Íme a rozsdás kép és a talpfák:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ez az összes képet egy napon készítettem idén augusztusban!

Előzmény: M41 2127 (2)
M41 2127 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 3
A topic címében elveszett autóutakat is említessz!

Na ilyen a régi 6-os út, amely a mai 6-os úttal párhuzamosan fut Pécstől (pontosabban Hird-től) Bonyhádig! Ez egyébként a turistatérképeken gyér forgalma miatt kerékpározásra ajánlott útvonalnak van kijelölvel.

Hird és Pécsvárad már mentünk ezen az úton, elég hepehupás és kátyús, de azért járható (a Dombay-tóhoz is erre lehet eljutni).

A későbbi szakasz állapotáról nem tudok nyilatkozni, de valaki mintha azt mondta volna nekem, hogy Mecseknádasd előtt már gépkocsival járhatatlan (van itt egy völgyhíd, ami már nagyon elhasználódott...).

Ha van egy Mecsek turistaatlaszod, akkor ez a régi 6-os út nagyon jól nyomon követhető.

Előzmény: ChetaRunner (-)
M41 2127 Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2
Üdv!

Szerintem nagyon jó ötlet ez a topic, sok sikert hozzá!

"Vagy Szegeden a pályaudvar felé haladva árválkodik híd nélkül egy vasúti felüljáró, nem messze tőle pár gizgazzal benőtt vaspálya"

Azon a híd nélküli felüljáron haladt egykor az Alföld-Fiume vasútvonal. A töltés még végig megvan (tehát egyik irányban a Szeged-Békéscsaba másik irányban pedig a Szeged-Szabadka vasútvonalig), sínek azonban már nincsennek rajra.

Az a "pár gizgazzal benőtt vaspálya" pedig talán az egykori téglagyári kisvasút maradványa lehet. Ha érdekel, holnap berakok ide néhány képet róla!

M41 2127

Előzmény: ChetaRunner (-)
ChetaRunner Creative Commons License 2003.10.08 0 0 1
Szerintem akkora mennyiségű ilyen van, hogy nem árt neki egy saját topik :)
Mint ahogy csak a Bp-i elveszett vágányok kitöltenek egy (elég terjedelmes :) honlapot.
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 0
Próbáld az erre szakosodott topicokban: síndöcögények, vicinálisok, vagy a vasútmániások.

Amúgy Hamster weboldalát láttad, elveszett sínek címmel, az övé a legigényesebb gyűjtemény e témában.

Előzmény: ChetaRunner (-)
ChetaRunner Creative Commons License 2003.10.07 0 0 topiknyitó
Láttam valaha egy weblapot "Elveszett vágányok" címmel, hol a régi, már nem használt Budapesti villamospályákat fedezhetjük fel. Gyakran utaztam a magyar utakon - rengeteg helyen látni átalakított kereszteződéseket, átvágásokat, hol nyomokban megmaradt a régi pálya. Például Kecskemét - Hetényegyháza közt egy szakaszon a vasutat jobbról - balról betonút övezi - némi vasúti átjáró felszámolása érdekében. Vagy Szegeden a pályaudvar felé haladva árválkodik híd nélkül egy vasúti felüljáró, nem messze tőle pár gizgazzal benőtt vaspálya. Sőt, nemrég valahol a Siroki Vár közelében efféle elveszett vágányokon elveszett, rozsdás mozdonyt is láthattam! :)

Várok mindenkit, akit érdekel az ilyesmi, bármiféle közlekedési ág ma is hellyel - közzel látható, rozsdásodó régiségei, derítsük ki közösen, mire is használták, hogy is volt régen! :) Például a Biatorbágyon átmenő volt vasút (a két műemléki hídjával) története, eredete, útvonala nagyon érdekelne!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!