Ma már egy óra alatt háromszor kapcsolt be a defrost. Ami azt jelenti, hogy a gép ideje negyedrészét leolvasztással tölti :( vagyis addig nem páramentesít ).
Szobahőmérsékleten használom. A készülék vadonatúj, tehát a szűrője nem lehet koszos. A bemenő nyílása szabad, a kifúvó nyílása teljesen szabad, nem is szabályozható.
Amióta beszerelték hozzánk az aktív rendszert,egyfolytában azt érezzük,mintha huzat lenne folyamatosan. Ezenkívül lényegesen hidegebbnek érezzük a levegőt,mint amekkora valójában a hőmérséklet. Tudsz ezekre javasolni valamit?
Ha hideg helyen használod (+1C-+5C) akkor igen. Ha melegben (+15C fölött) akkor nem.
Koszos a szűrője ha nem mai darab. Ha új a gép akkor valami nem oké. Gázhiány, nem forog a ventilátora rendesen. Nem nyitod ki a kifúvó nyílását rendesen. Akadályozva van a beszívó nyílás.
Klíma tud párátlanítani, de hűt így megint csak kiengeded a meleget.
Páramentesítő elektromos gép az csak párátlanít és nem dobja ki a meleget. de nem szellőztet az tovább is kell csak kevesebbet mint ha párát szeretnél kiengedni.
Hiába szigetelsz ha egy gumitömítésekkel körbe zárt (dunsztos üveg) lakásban próbálokozol ... egy hideg pont mindig lesz ... vagy 100% lesz a pára tartalom és nem látsz a ködtől. :-)
Klíma Király Szeged
ps. A Klíma párátlanítás nyári zápor után jó mikor 26C fok van és 99% páratartalom. Tehát egy kicsit hűteni is lehet de inkább párátlanítani kell. Hűtés megkezdésekor 99% teljesítmény megy el párátlanításra és 5 perc múlva mindenki nyomja ki a klímát hogy hideg van ... pedig nincs csak kiszáradt a levegő és tud izzadni az ember ...
a házunk új, tavaly nyáron költözünk be, akkor még az új építésnek + a tavalyi csapadékos időjárásnak tulajdonítottam a penészesedést. most egész nyáron szellőztettünk nappal is. fel is vittük a hőmérsékletet, de sebaj hátha így szárad.
most sarkokban megint megjelent a penész. szuper.
pedig pth44 blokkból van a ház + koszorú, lábazat, aljzat, födém szigetelve.
a kérdés az, hogy ha a falra a sarokra rakok hőszigetelést, egy csíkot, mintha oszlop lenne ott, akkor azzal csak odébb tolom a hőhidat, vagy meg tudom fogni.
bónusz kérdés, bocs előre is. a klímáknak elvileg van páramentesítő funkciója. lehet hatékonyan klímával páramentesítést végezni v.
A pármentesítő készülékeken van egy defrost funkció. Tapasztalatotok szerint - normál esetben - milyen időközönként lép az működésbe? Az enyémen óránként bekapcsol. Ha a hűtőszekrényünkre gondolok, ez túl gyakorinak tűnik.
annyit szeretnék kérdezni, hogy szerintetek még a nagy fűtésszezon előtt érdemes egy gyors konyhafestést megejteni? nálunk mindig csak az utca felöli jobb sarok penészesedik.... ha festek szerintetek érdemes olyan festéket venni pl Neo, amiben már előre bele van keverve a penészölő adalék, vagy egy hagyományos festékhez keverjek inkább penészgátló folyadékot? melyik a hatásosabb, van tapasztalat?
Segítséget szeretnék kérni. Szeptember óta bérlünk egy 2004-es építésű, belső kétszintes lakást.
A probléma a tetőtéri balakokkal van.
Elég magas szintű a külső és a belső páralecsapódás az felső szint ablakokon, emiatt az ablakok alsó sarkaiban belül víz jelenik meg, ami lassan folydogál a falra és áztatja a festést.
Az ablakok egyébként Velux márkájú, dupla rétegű, fa nyílászárók. Tetejükön szellőztető nyílással, amiki jelenleg nyitva is vannak.
A szobában az ablakon fehér penész jelent meg a belső- alsó abalk széleken, a fürdőben az abalakon fehér, a falon fekete. Itt egyébként teregetünk, fürdünk és nincsen kiépítve szellőztető rendszer.
Érdekes módon az alsó szinten nincs ilyen probléma, itt műanyag dupla rétegű nyílászárók vannak és a pára is csak minimális.
Új építésű saját ingatlanból költöztünk ide, ahol semmilyen problémánk nem volt, pedig a téli időszakban nem szellőztettünk gyakran a helyiségeket - jellemzően reggel és néha este - és a vizes helyiségekben volt szellőztető rendszer.
Nem tudom, mit tehetnénk, mert gyakorlatilag reggel nem lehet szellőztetni az melített jelenség miatt, napközben nem tartózkodunk itthon, este tudunk csak szellőztetni, de ez így nem elegendő.
A tulaj sosem lakott itt, nemrég vásárolta a lakást, erről nekünk senki nem szólt semmit, bár elképzelhető, hogy nem is tud róla.
Aggódom a penész miatt ( 2 éves a fiam ) illetve a fürdőben a gipszkarton kezd elázni ( egyébként tapintásra jéghideg ) és kezd doh szag lenni.
Félreértesz, de azért, mert nem voltam pontos. Most már nekem is van szellőző rendszer, és pusztán az érdeklődésem kérdezteti meg velem ezt. Az ajánlott faláttörési mód nem írja, hogy jóval nagyobb lyukat készítsünk, ezért is jutott eszembe ez a logikus kérdés, szerencsére semmiféle félelmem nincs ezzel kapcsolatban, pusztán elméleti kérdés.
Épp az olyan esetek, amikor rendesen leszigeteled a házad, és utána készül el egy ilyen faláttörés, az előírt módon elkészítve, akkor kezd érdekes lenni ez. A megoldás valóban az általad leírt jóval nagyobb furat elkészítése, de nem is a megoldás érdekel, hanem hogy ha így készíted el, akkor lesz-e hőhíd, vagy sem.
A véleményetek érdekelne arról, hogy a fali átvezetős páraszabályzású légbevezetőknél alakul-e ki hőhíd a faláttörés és a beáramló hideg levegő miatt? Ha nem, akkor miért nem?
A Trotec TTK 50S jó választás, mert több ismerősöm is használja és meg van elégedve a készülékkel. 2-3 óra alatt is már látványosan kiszedi a vízt a levegőből. Ez a legcsendesebb készülék és teljesítménye is nagyon baráti!
Én a Trotek-et sajnos nem ismerem, csak az importőrt. Mi a Midea mellett tettük le a voksunkat. Differencia itt is van a ki-be kapcsolás között. Szinte hibátlanul üzemelnek a Midea-ak és nem sok van már az idei konténerből és ez a széria is jó.
Ennyit tudtam segíteni most Klíma Király Szeged. www.szegedklima.hu
Van valami javaslatod páramentesítő ügyben? Én a Trotek TTK 50S-t néztem ki. Van ezzel kapcsolatban tapasztalat? A leírás szerint nem ész nélkül kapcsolgat ki-be, 2-3% páratartalomingadozásnál még kivár, és a zajszintje, teljesítményfelvétele is kedvezőnek tűnik. (Legalábbis a reklámszövege alapján…)