Keresés

Részletes keresés

Xooo Creative Commons License 2011.04.04 0 0 14521

Sziasztok ! Egy olyan problémával illetve kérdéssel fordulok hozzátok, amihez hirtelen ötletem sincs hogyan fogjak hozzá. Adott egy táblázat ( egy termékkísérő lap ) amin van egy x szám egy cellában, pl 120. Egy másik fülön van egy vonalkódos címkéket tartalmazó táblázat, ( A4-es fektetett oldal, 80 db címkével ). Egy ilyen kis címke 3db sorból, cellából áll. Egy cikkszám, egy vonalkód, egy megnevezés amit az előző táblázatból generál az excel. ( a vonalkódot makróval ). A kérdésem, megvalósítható-e az, hogy ha az első lapra a termékek számához pl 120-at beírok, annyi termékcímkét jelöljön ki / nyomtasson ki / színezzen be a másik fülön található táblázatból? ( 1 db címke 3 cella ahogy említettem, szóval annyiszor 3db pl 120 x 3 db cellát kellene hogy kijelöljön ) pfffff :)

 

 

Köszönöm a segítségeteket előre is !

Delila10 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 14520

Szívesen. :)

Előzmény: bejgleee (14519)
bejgleee Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14519

Köszi! :-)

Előzmény: Delila10 (14518)
Delila10 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14518

Az A és C tartományban a cellaformázás Védelem fülén vedd ki a pipát 'Zárolt' elől, a B oszlopnál ugyanitt jelöld be a 'Rejtett' négyzetet. Az utóbbi opció eredménye, hogy a lap zárolásakor nem látszik a szerkesztőlécen semmi a cellák kijelölésekor.

 

A B oszlopba ezt írtam: =HA(A1;"Írjon megjegyzést a C" & SOR() & " cellába";""). Tehát a megjegyzést nem a B, hanem a C oszlopba írják be.

 

Az A oszlopot tedd rejtetté, és védd le a lapodat (Eszközök - Védelem - Lapvédelem). A védelemnél vedd ki a pipát a 'Zárolt cellák kijelölése' elől.

 

Lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése. A jobb oldalon kapott üres lapra másold be:

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 3 Then
        If Target > "" Then
            Cells(Target.Row, 1) = "HAMIS"
        Else
            Cells(Target.Row, 1) = "IGAZ"
        End If
    End If
End Sub

Ezután a C-be írt megjegyzés hatására a rejtett  A oszlop azonos sora HAMIS értéket kap, a B-ből a képletnek megfelelően eltűnik a felszólító szöveg. Ha egy megjegyzést törölnek, az A oszlop azonos sorú cellája IGAZ lesz, B-ben előjön a felszólítás.

Előzmény: bejgleee (14516)
wawabagus Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14517

Szia!

Azt hiszem így már értem :-).

Én nem tudok olyan függvényról, ami távoli üres cellákat tudna megtölteni.

Szerintem ezt csak makróval lehet megoldani...

Hogy hogy azon még gondolkodnom kell...

De talán a többieknek lesz más ötlete...

Y

 

 

Előzmény: bejgleee (14516)
bejgleee Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14516

Szia!

Konkrétan arról van szó, hogy a B lenne a megjegyzések oszlopa. Ide írhat be a helhasználó.

Viszont, ha az A oszlop celláiban IGAZ van (ez egy logikai eredmény, egyébb cellákból), akkor a B oszlop megfelelő cellájába kötelező írnia indolkálst.

Ezért arra gondoltam, hogy ha az A-ban IGAZ szerepel, akkor automatikusan beírok egy felszólító szöveget a B-be, hogy "Legyen szíves indokolja...".

Ha hamis szerepel, akkor üres sztringet. De ettől függetlenül még írhat bele.

És azt szeretném, hogyha rááll a B cellájára, akkor ne képletet lásson benne pl ilyet: HA(A1 = IGAZ; "Indokolja meg..."; "").

Ezért lebbe jó megoldani azt, hogy mondjuk az A cellájából tudnám módosítani a B tartalmát.

Remélem világosan sikerült leírnom :-)

 

Előzmény: wawabagus (14514)
wawabagus Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14515

Szia!

Nagyon köszönöm a tippet!

 

Előzmény: Törölt nick (14511)
wawabagus Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14514

Szia!

Én azt hiszem nem teljesen értem

Az A oszlopban értékek vannak és annyk függvényében, hogy IGAZ vagy HAMIS változik a B oszlop tartalma.

 

A-t szeretnéd elrejteni, de B-n meg változtathat a felhasználó?????

 

Normáls esetben egy If-es függvénnyel, ami a B oszlopban utalgatna az A cella tartalmára megoldhatnád...

 

Ha B értéke A-tól függ, akkor mit változtathat meg a felhasználó?

 

Előzmény: bejgleee (14513)
bejgleee Creative Commons License 2011.04.01 0 0 14513

Sziasztok!

Hogyan tudok egy cellának értéket adni úgy, hogy nem az adott cellában van a képlet?

Mondjuk van egy A1 cellám, és az A-ban lévő értéktől függően állítom be a B1 cellát.

   A                B

 IGAZ         Szöveg1

 IGAZ         Szöveg1

 HAMIS      Szöveg2

 IGAZ         Szöveg1

Szóval, ha az A2 IGAZ, akkor a B2 értéke legyen Szöveg1.

Azért kellene, mert az A oszlopot el szeretném rejteni, viszont a B-t a felhasználónak módosítania kellene.

Képletet viszont nem szeretném hogy lásson.

Üdv,

Zoli

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14512

első megkreált sheet után már nem az eredeti Name sheeten akar lépkedni, hanem az újon.

 

Persze, mert az újonnan beszúrt munkalap lesz az aktív - márpedig te nem mondtad meg neki, hogy melyik munkalapról vegye a neveket - így venné az aktívról

Előzmény: wawabagus (14508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14511

ilyesmi:

 

 

 

Sub Makró1()
Dim WSN As String, T As Object
WSN = ActiveSheet.Name
Set T = Sheets(WSN).Range("A1").CurrentRegion
For Each CELLA In T
Sheets.Add
ActiveSheet.Name = CELLA
Next
End Sub

 

 

Előzmény: Törölt nick (14510)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14510

pl.:

 

For Each CELLA In Range("A1").CurrentRegion
'itt létrehozol/nevet adsz
Next

Előzmény: wawabagus (14509)
wawabagus Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14509

Hehehe...

 

Eszembe jutott egy ilyen megoldás, de tuti lehetne elegánsabban is.

Így már működik, de azért tudtok szebbet súgni?

 

Sub sheetcreation()

Sheets("Names").Range("A1").Select

Do While ActiveCell.Value <> Empty
    Worksheets.Add.Name = ActiveCell.Value
    Sheets("Names").Select
    ActiveCell.Offset(1, 0).Select
Loop

End Sub

 

wawabagus Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14508

Sziasztok!

Tudtok segíteni?

Mi a baj szerintetek ezzel a makróval?

 

A Name sheeten egymás alatt x név szerepel. A makrónak le kéne gyártania annyi új sheetet ahány szót talál egymás alatt és elnevezni őket.

Ebben a formában leáll, mert az első megkreált sheet után már nem az eredeti Name sheeten akar lépkedni, hanem az újon.

Ez az, amit totál nem szoktam érteni a VBA-ban, hogy miről aktiválódik valami mitől nem...totál nem látom át.

 

Köszi a segítséget!!

------------

Sub sheetcreation()

Sheets("Names").Range("A1").Select

Do While ActiveCell.Value <> Empty
    Worksheets.Add.Name = ActiveCell.Value
    ActiveCell.Offset(1, 0).Select
Loop

End Sub

---------

Próbálkoztam ezzel is, de ez sem megy:

---------

Sub sheetcreation()

Sheets("Names").Range("A1").Select

Do While ActiveCell.Value <> Empty
    Worksheets.Add. (After:=Worksheets(Worksheets.Count)).Name = ActiveCell.Value
    ActiveCell.Offset(1, 0).Select
Loop

End Sub

 

Sznida Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14507

Nagyon tuti!!!! :) :)

 

Köszönöm szépen!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: Törölt nick (14506)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14506

elküldtem

Előzmény: Sznida (14502)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14505

Tegyél elé apsztrófot.

Előzmény: nikonbarat (14504)
nikonbarat Creative Commons License 2011.03.31 0 0 14504

Pofonegyszerű kérdésben kérnék segítséget.

Egy táblázat oszlopának sorszámait egymás alatti cellákba írva a következőt műveli:

1-2-3-4....stb jól beírva, általános szám formátumban semmi gond nincs. Amikor azonban pl; a 4-5-6. formációt szeretném beírni egy cellába, automatikusan átvált az enter után dátumformátumra...(lásd alant...) Már próbáltam a cellaformázásnál és az excelbeállításoknál is kijelölni utána, de hatástalan. Állandóan dátumformátumot dob ki... Egy cellában valamiért sikerült beírni, de hiába másolom azt is, hatástalan...

SEGÍTSÉG!

 

4. 5. 6.   2007.08.09   8. 9. (

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14503

Ó, pedig már elkezdtem megoldani az eredeti feladatot...

Na nem baj :)

Előzmény: Sznida (14502)
Sznida Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14502

Nagyon szépen köszönöm, jó lenne a mintafile: sznida@freemail.hu

Jó lenne ha 2003-ban is futna...

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: Törölt nick (14501)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14501

ha a lekérdezésen jobb gombbal kattintassz, akkor is lehet frissíteni. ha kell mintafile, küldök egyet.

Előzmény: Törölt nick (14499)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14500

Ezt próbálva fogom érteni. Én is azon goldolkodtam, hogy származhatott e ilyesmiből hiba valahol, de a fene tudja...

Én inkább úgy csoportosítom össze a file-t, hogy ami kell az ott legyen munkalaponként, ne munkafüzetenként.

Előzmény: E.Istvan (14495)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14499

Szia,

a legegyszerűbb a weblekérdezés:

 

excel 2007-ben:

 

Adatok/Külsőadatok átvétele csoportban a "Weblapról"

 

Oda bemásolod pl ezt a linket:

 

http://www.mnb.hu/arfolyam-tablazat?query=2011.01.01,2011.12.31,1,EUR,GBP,PLN,USD

 

(A devizanemek tetszés szerint változtathatóak, ugyanígy vesszővel elválasztva.

 

A többit tudni fogod. A lekérdezés beállítható úgy, hogy az a *.xls(x) file megnyitásával frissüljön.

 

Ugyanez megvan 2003-ban is, de nem tudom fejből az útját.

 

Ez mindennél egyszerűbb, teljesen felesleges szerintem megnyitni azt a file-t onnan

 

Előzmény: Sznida (14496)
Sznida Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14498

A probléma az, hogy egy számlázó programból exportál adatokat kell feldolgoznom, azaz nem nekem, hanem egy kis cég igazgatójának.

A makró kész, használja már, csak az a probléma, hogy elfelejti frissíteni az árfolyam táblázatát, akkor a makró futása megszakad, mert nincs meg minden adat.

Ekkor frissíti az MNB oldaláról, és újra indítani a makrót.

Ezt szeretném elkerülni, hogy nem álljon meg futás közben, egyszerűbb lenne egyből abból a táblázatból indulni.

 

"Mert ugye az árfolyamok, mint historikus adatok nem változnak."

Igen, nem változnak, de amíg nincs frissítve, akkor ahhoz a naphoz nincs adat!

 

Köszi!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: SQLkerdes (14497)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14497

Nem elkerülni akarom annak elismerését, hogy fogalmam sincs hogy kéne csinálni (mert nincs), de:

 

Miért akarod mindíg megnyitni?  Nem lenne egyszerűbb egyszer letölteni (ha szükséges belerakni munkalapként abba a workbook-ba amiben használni akarod) és kész.  Mert ugye az árfolyamok, mint historikus adatok nem változnak.

 

Adj egy kicsit több infót a problémáról és bár lehet az árfolyamok folyamatos nyitását-csukását nem tudjuk megoldani neked, de valami alternatív megközelítést nem kizárt hogy találunk.

Előzmény: Sznida (14496)
Sznida Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14496

Sziasztok,

 

Érdeklődöm, hogy Ti hogyan oldanátok meg azt a feladatot, hogy a Magyar Nemzeti Bank oldalán található árfolyam-lekérdezés táblázatot automatikusan nyissa meg az Excel.

Erről az oldalról van szó: http://www.mnb.hu/arfolyam-lekerdezes a lap alján van, hogy éves listák. Ki lehet választani az évet, és a letöltés gombra kattintva megnyílik az excel.

Automatikusan szeretném nyitni/zárni. (A zárás nem gond :))

 

Előre is köszi a válaszaitokat!

 

Üdv: Sznido

E.Istvan Creative Commons License 2011.03.30 0 0 14495

Akkor nem érted, azt amit leírtam. Lehet nem jól fogalmaztam, de próbáld ki azt amit leírtam az elején. Egyébként csak azért írtam le, hogy okos ember más kárán tanuljon :o) És itt sok okos ember megfordul. :o)

 

Pont hogy az a hiba, hogy nem azt kapom vissza amit letároltam, és erről még csak nem is tudok. Korrektül csak akkor kapom vissza az adatokat, ha egyszerre egy darab munkafüzet van megnyitva.

 

Az első táblázatban 1-es érték szerepel, mert amikor lementettem ez volt a csatolásban.

A második táblázatban 2-es érték szerepel, mert amikor lementettem már ez volt a csatolásban, mivel időközben a csatolásban szereplő adat megváltozott.

 

Amikor az első táblázatot megnyitom helyesen az 1-es értéket látom. Bezárom majd megnyitom a második táblázatot, amiben helyesen a 2-es értéket látom. Bezárom Eddig nincs semmi gond.

 

Ha viszont az első táblázatot nem zárom be, hanem megnyitom a második táblázatot is, akkor mindenféle figyelmeztetés nélkül az első táblázatban lévő érték átíródik 2-esre, pedig abban a táblázatban 1-esnek kellene szerepelni. Tehát mind a két táblázatba 2-es fog szerepelni hibásan.

 

Ha fordítva nyitod meg, először a második táblázatot, majd utána az elsőt, akkor meg a másodikban íródik át az érték és mind a két táblázatban az 1-es érték fog szerepelni. Most az 1-es, vagy a 2-es érték a helyes? Mind a két táblának meg kellene őriznie a saját értékét.

 

Ez a hiba attól függetlenül jelentkezik hogy engedélyezem-e a már nem létező csatolást vagy nem. Ez utóbbi esetben azért különösen súlyos az eset, mert mondjuk pont azért nem engedélyezem a csatolást, hogy az eredeti adataimat láthassam, még ha egyébként létezne is a csatolás, hiszen ennek ez az egyik célja. Ennek ellenére módosul a tábla. Majd miután valamilyen módosítás hajtok végre a táblában (ha egyszerre vannak megnyitva) és lementem, akkor már az általam nem módosított cella is a megváltozott hibás adattal kerül mentésre és erről még csak nem is tudok.

 

Ennél pontosabban nem hiszem hogy le tudom írni. Sok embernek mutattam már személyesen is. Elöször mindenki csak értetlenül nézet, aztán amikor felfogták, hogy miről beszélek ledöbbentek, és elkezdtek visszagondolni, hogy követhettek-e el ilyen hibát a munkájuk során, hiszen ebben az esetben ők már egy harmadik személynek hibás adatokat továbbítanak.

 

Az hogy ilyen hibával nem találkoztál azért lehet, mert egy normális excel felhasználó ezt általában nem követi el. Ha új verziójú/dátumú táblázatot készít, akkor általában a csatolásból is újat készít, vagyis a csatolás neve is más lesz. Vagy ha sem a táblázat, sem a csatolás nevét nem változtatja, akkor megy egy másik könyvtárban menti az új táblázatokat. Ebben az esetben meg a csatolás elérési útja lesz más és így a hiba megint nem jelentkezik.

Előzmény: Törölt nick (14491)
tt65 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14494

van erre is szakirodalom bőven, pl.: http://bit.ly/hjn7Wc

http://bit.ly/gqOQOe ; http://bit.ly/h1dH41

Előzmény: Törölt nick (14493)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14493

amúgy meg alapból kerülöm a külső hivatkozásokat már nagyon régóta.

Előzmény: Törölt nick (14492)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14492

én ezt nem értem. sok ilyet kapok én is de sosincs ilyen problémám. miért?

Előzmény: E.Istvan (14489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!