Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4181

Én is kb így állok de nem bántam meg a korai vetést csk talán annyiban hogy az ilyen koraiból csak 20 tőt ültetek jövőre.( kevesebb gond) de majd még meglátom. Azért az jó érzés mikor másoknak még csak virágzik és hordják a boltból a felfújt sza.....-kat, én meg már a sajátomat eszem, amit persze ízben össze sem lehet hasonlítani.

Előzmény: zsebi41 (4180)
zsebi41 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4180

január 25.-én ültettem el a paradicsom magokat, rengeteget hurcoltuk ide oda, aztán kint voltak a kis fólia ágyban, onnan is nappal ki este be. Soha többet ilyent. Így is rizikós volt a kiültetés április 19.-én.

 

 

Most meg már el kellene kezdeni a befőzést, mert annyi érik már, pedig a lányom elvisz 2 naponta 3 kg.-t, és mi is esszük. De megvárom míg elmúlik ez az iszonyatos meleg.

 

Érik már a lukullusz is annak is at aszalása megindul a jövő héten.

Előzmény: lordhimself (4178)
zsebi41 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4179

Van 1 lányom aki szintén    csak véletlenül  nem szültett nyúlnak mint én   is és a családját is már átalakította, tehát rengeteget megeszünk nyersen + valamennyit a fiamék is csak ők mértékkel.

 

Ezen túl menően rengeteg kovászos uborkát teszek el télire, + pár üveg csemege uborkát, és megy még a csalamádéba is. Persze az eltett dolgokra is mind két gyerekem családja vevő.

 

 

A csalamádém olyan, hogy télen ha a levétől megszabadítom akkor jó saláta alap, nem szívesen vennék télen paradicsomot, uborkát, fejessalátát.

 

Nálunk a saláta a mindennapi menü része mivel mindig ez a vacsora, természetesen naponta más. Ma például gyenge zöldbabból fog készülni.

 

Ismeriktek a minidor névre hallgatót? csodálatos kis vékony szálú izletes és nagyon bő termő.

Előzmény: Lora1213 (4175)
lordhimself Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4178

én március végén, és múlt héten ettem az elsőt. szerintem nem érdemes korábban palántát nevelni.

janijani Creative Commons License 2011.07.13 0 0 4177

Nem sokat vesztettél, én február végén vetettem és kb 2 hete ettük az első érett paradicsomot. Most meg már kellene befőzni mert nagyon érik ebben a melegben.

Előzmény: Lora1213 (4176)
Lora1213 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 4176

Most kezdtük el enni a paradicsomot. Jövőre korábban kezdem a palántanevelést.

Lora1213 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 4175

Mit csinálsz ennyi ubival? Elteszed?

Előzmény: zsebi41 (4174)
zsebi41 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 4174

2 sorom van egyik csak saláta uborka és a fele olyan amit magról neveltem. Ami a képen van az síma héju kinai kigyó, ültettem rücsköset is bár ne tettem volna nagyon rossz fajta a fele keserű minden darabnak.

 

Van még Jogger,  Ira, Szenzáció, Kertirez, Megyer

 

 

 

 

Előzmény: cakpak (4167)
zsebi41 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 4173

Köszi a dícséretet, jól esik ,mikor nagyon fáradt vagyok  akkor különösen.

 

 

 

                                                               

 

 

 

                                                                  

Előzmény: Lora1213 (4166)
Creus Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4172

köszönöm!

Előzmény: janijani (4171)
janijani Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4171

1000 litert szoktam számolni hektáronként, tehát 5 l/ha = 50 ml/10 liter

http://www.kwizda.hu/cuproxat_fw

Előzmény: Creus (4170)
Creus Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4170

Szia!

 

Én is épp ezt akarom tenni. Tudnál segíteni hogy 10 liter vízhez mennyi permetszert adjak? Én csak liter/ha adatot találtam eddig.

 

Előzmény: Aurora78 (4164)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4169

az uborkát én is csodálom, hogy milyen egészséges. Milyen fajta?

Előzmény: zsebi41 (4165)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4168

  Nekem is probléma a levélpöndörödés. A benyomásom szintén az, hogy nem betegség, azaz nem kórokozó csinálja, hanem, ahogy te is írod, hanem valami tápanyag-gond.

Ezt saját tapasztalatom alapján azért gondolom, mert pont azok a növények (palántázott és  helybevetett) jártak így, amelyeket gondosan trágyáztam. Megfigyeltem, hogy ezek a növények már kiskorukban sem néztek ki teljesen egészségesnek. Amik viszont véletlenül keltek ki, s nem kaptak trágyát előtte, azok makkegészségesek.

Nálam pont azoknál a töveknél van pöndörödés nagy mértékben, amelyek megnőttek ugyan nagyra, de gyengék, sápadt-zöldek, kókadtak, olyan szomorú-paradicsom benyomást keltenek.

 Sajnos, nem hiszem, hogy ne befolyásolná a termést, az ilyen levelek nem működnek rendesen. Az is igaz, hogy fajta-függő is, a koktélok például rettenetes növekedési erélyt produkálnak nálam, ezért  egy kis pöndörödés alul meg se kottyan nekik. De amikor éppen a legnagyobb levelek ilyen szárazak, törékenyek, az baj. Szóval, szerintem csak a mérték a lényeges.

 

Előzmény: Deryan (4155)
cakpak Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4167

Milyen fajta uborkád van?  Nagyon szép zöld még. Az enyém már kezd sárgulni hamarosan vége lesz,de már szépen növöget a második vetés.

Előzmény: zsebi41 (4165)
Lora1213 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 4166

Zsebi! Gyönyörű a kerted, öröm nézni. Nagyon gondos gazda vagy!

Előzmény: zsebi41 (4165)
zsebi41 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 4165

Közel száz tő paradicsomom van, kettőn van beteg levél az ökörszíven, a többi egészséges, jövőre nem ültetek most volt először de nem is kell többet.

 

Az, hogy ilyen melegben az alsó levél behajlik az nem betegség foltosodások nincsenek, és ami ritkaság az uborka is tökéletes pedig az még kényesebb mint a paradicsom.

 

Sajnos a képek egy része telefonnal készült, mert közben a fényképező gép elromlott ezért a szinek nem túl jók, nem vörös a talaj, hanem közönséges homokos

 

   

 

 

Amikor még jó volt a kép 

Aurora78 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4164

Sziasztok,

 

én két napja lepermeteztem mindent Cuproxattal.

 

Paradicsomot, paprikát, gyümölcsfát... jövőre tuti korábban megteszem a gomba elleni védekezést.

 

A Cuproxat használható biotermesztésben is.

Meglátjuk milyen eredménye lesz.

janijani Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4163

Nem állítja meg a meleg.

Előzmény: xyzw (4162)
xyzw Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4162

Na, a ma reggeli állapot szerint nem rosszabbodott az helyzet. Talán a nagy meleg megállízja a gombák szaporodását.

janijani Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4161

Ne add fel, a beteg leveleket leszeded és permetezéssel kordában lehet tartani a bajt, lejjebb leírtam mivel. Alulról terjed felfele, a teteje egészséges, élni fog a növény. A mostani kifejlett zöld paradicsomokba már nem üt bele a baj, be fognak érni. Én is ezt fogom csinálni, hogy permetezés előtt mindíg leszedem ami érett be a hűtőbe és őszig ha kell hetenként permetezem. Nem öröm, de ez van.

Ha van többfajta paradicsomod, a fajtaválasztással is lehet variálni, nekem pont a kedvenc fajta paradicsomom a legbetegebb az idén, de egyelőre nem akarom kiszelektálni. Ültetek mellette másfélét is, mind csak nem megy tönkre.

Jövőre megpróbálom a talajt fertőtleníteni és így ültetni. A zöldséges topikban kitárgyaltuk a Trifendert, azzal. http://www.szepzold.hu/trifender_05_kg 

Előzmény: xyzw (4160)
xyzw Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4160

A törpeparadicsomok nekem sem sodródnak, s való igaz, a tavalyi magról kertben kelteken sem jellemző annyira a tünet. A gyűmölcsökön egyenlőre semmit sem látni, teljesen egészségesnek tűnnek. Némelyik növénynek csak az alsó része sodródott, felül szinte épnek tűnik, bár szerintem a felsőbb része is gyengébb picivel, mint amilyennek kellene lennie. A szüleim kertjében szintén felfedeztem ezt a betegséget, félek, idén nem fogunk paradicsomot enni, befőzni a kertünkből...

janijani Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4159

Nekem a törpeparadicsomok levelei nem csavarodnak, a nagyobbra növők többé kevésbé mind csavarodnak.

Előzmény: xyzw (4154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4158

ez igaz lehet, mert azokon ninc silyen, amik tavalyi  magról keltek ki szabadföldben..

Előzmény: Deryan (4155)
Aurora78 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4157

xyzw, nekem mindegyik fajtám determinált... egyetlen lugas paradicsomom van. A leírásban az van, hogy nem determináltakon jellemző ez a tünet.

 

A gyümölcsök szépek, egészségesek. Nem tudom mi a fene lehet ez.

Előzmény: xyzw (4154)
Aurora78 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4156

Nekem az is pöndörödik amelyik szabadföldi vetés volt. Csak kiszórtam a magot... nem palántáztam.

 

Viszont az mellett van, amelyiket palántáztam... tehát én mégis csak valami fertőzésre gondolok.

Előzmény: Deryan (4155)
Deryan Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4155

Ez a levélsodródás csak a palántázott paradicsomokon fordul elő.

Nagy kövér levelek, rengeteg a méretes paradicsomokból álló termés. Nem tartom kizártnak, hogy a növény nem tud elegendő tápanyagot biztosítani a levelek számára.

Levéltrágyázással kellene rajta segíteni, de az érés előtt lévő paradicsomokat nem hiszem, hogy levéltrágyázni kellene.

 

A szabadföldön kelt paradicsomoknak nincs ekkora levele viszont nagy karógyökereket ereszt.

Előzmény: xyzw (4153)
xyzw Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4154
xyzw Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4153

Sziasztok!

 

Sajna az én paradicsom ültetvényemet is elkapta a levélsodródásos hervadásos betegség. Próbáltam utánaolvasni, hogy mi lehet ennek az oka, de nem kaptam rá egyértelmű választ. Permeteztem már több féle szerrel, főleg fitophtora ellen (mivel tavaly az letarolta a paradicsomjaimat), nameg egyéb gombák ellen is. Az a legnagyobb baj, hogy nem tudom beazonosítani a betegséget, a paradicsom betegségeinek leírásai közt nem találom egyértelműen az okot. Tudtok erről bővebben? Elolvastam az utolsó 40-50 hsz-t, látom többen is találkoztatok ezzel a problémával, de úgy látom, ti sem boldogultok a betegséggel. Kár lenne a paradicsomjaimért, mert van kb. 40 paradicsomfám szabadföldön, tele paradicsommal...

janijani Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4152

Nálunk is piros már az egyik törpeparadicsom de még 2 napot várok a szedéssel a permetezés miatt.

Én nem változtatok jövőre sem a fajtákon, mindegyiket szeretjük valamiért. Jövőre is megpróbálom megvédeni a betegségektől. Megtudtam, hogy a score (difenokonazol) is mehet a paradicsomra féldózissal. Nincs engedélyezve, de az amistar top is tartalmazza féldózissal az amistar (azoxistrobin) mellett és az meg engedélyezett paradicsomban 7 nap évi-vel. Legalábbis amíg zöld nyugodtan hozzáadom.

http://www.kwizda.hu/14955

Előzmény: éjjelke (4151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!