Keresés

Részletes keresés

zee2003 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15833
Nem tudom jobban, csak eddig nem hallottam még pozitív jelzőt a szerb rendőrökre, de nyilván köztük is van normális és kevésbé normális is. Ez minden.
Előzmény: Mijo (15831)
Mijo Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15832

Azért Hercegovina sem kutya ... :)

 

Előzmény: Hümi (15826)
Mijo Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15831

Ha te jobban tudod, akkor legyen úgy.

Mindenesetre, ha nekem mondjuk Vitaljina lenne az úticélom, akkor is Szerbián keresztül utaznék.

 

Előzmény: zee2003 (15829)
zee2003 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15830
Köszönöm a segítséget mindenkinek ;-)
zee2003 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15829
"Talán mert a szerb rendőrök még nem annyira szemetek"

:-O Én épp fordítva hallottam a Görögországba utazóktól. Ezért is fázom a Szerbia felé vezető úttól. Horvát rendőrökkel még sosem volt problémám (kopp-kopp), persze hallottam már róluk is cifra dolgokat.
Előzmény: Mijo (15814)
zee2003 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 15828
Bp-ről vagy Gárdonyból tervezzük az indulást. Inkább az utóbbi a valószínűbb. A látvány részével nem tudok vitatkozni :-) Biztos gyönyörű helyek.
Előzmény: moncsa03 (15812)
Hümi Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15827
Látom sosem unod meg az önreklámot...:)
Előzmény: fityók (15825)
Hümi Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15826
"Szerbián át viszont páratlanul szép tájakon haladsz keresztül. :-)"

Vagy Bosznián át...:)))
Előzmény: halacs (15821)
fityók Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15825
Aki most akar indulni! Herceg Novi mellett Kumborban telepített lakókocsi várja! Szenzációs akció,aug. 08.ig Szabad!
http://lakokocsikaravan.hupont.hu/
Amari bp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15824
eh....
Előzmény: Amari bp (15823)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15823
Így van, csak rugalmasan, jóízűen lehet közlekedni, és sok látnivaló van :)
Előzmény: arodisa (15815)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15822
Igy van, csak rugalmasan, jóizűeket lehet jönni-menni, buszozni. Fürdés, meg itt-ott:)
Előzmény: arodisa (15815)
halacs Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15821
Én nem vagyok autós, de a többiek már sokat indokolták, és én annyit szűrtem le belőle, hogy az autópálya dögunalmas, Szerbián át viszont páratlanul szép tájakon haladsz keresztül. :-)
Előzmény: zee2003 (15810)
stevie w Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15820

Figyelj, "testvérem", úgy látszik muszáj konkrétan fogalmaznom: volt nekünk a közelmúltban egy olyan fiaskónk, mely miatt te számomra azóta nem a csicseregjünk együtt bármiről is kategóriát képviseled, és igyekezlek folyamatos kóstolgatásaid ellenére is ignorálni. Szakadjunk már le! Köszönet.

 

 

Nem teljesen értem, mire célzol a fiaskóval, nekem semmi bajom veled, sőt, meggyőződésem, hogy egy hajóban evezünk. Szerintem valamit félreérthettél, de nem győzködlek.

 

Egyébként nem neked írtam választ, hanem saját tapasztalaton alapuló, közérdekű infót osztottam meg másokkal.

Előzmény: Mijo (15819)
Mijo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15819

Figyelj, "testvérem", úgy látszik muszáj konkrétan fogalmaznom: volt nekünk a közelmúltban egy olyan fiaskónk, mely miatt te számomra azóta nem a csicseregjünk együtt bármiről is kategóriát képviseled, és igyekezlek folyamatos kóstolgatásaid ellenére is ignorálni. Szakadjunk már le! Köszönet.

Előzmény: stevie w (15818)
stevie w Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15818

ezzel a Beograd verzióval meglepsz, én hétszent, hogy nem mennék be abba a dzsumbujba

 

 

Belgrád közlekedését nem szeretem, meglehetősen szervezetlen, legalábbis a belvárosban, ámde a tranzitúttal kapcsolatosan egy jajszavunk sem lehet: az E75-ösön kifejezetten gördülékeny az áthaladás (ugyebár összesen két szintbeli kereszteződéssel megússzuk), de Cacak felé sem drámai a helyzet: bár itt van egy pár lámpás kereszteződés, a Sajam-ot elhagyva széles sugárúton megyünk egyenesen ki a városból.

Előzmény: Mijo (15813)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15817
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!Üdv, a "Montenegró Szívünk Csücske Klubban"!
Előzmény: arodisa (15815)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15816
Mentünk már többfele is, de ez vált be, a hídig visz a "tömeg" aztán meg csak a Cacak táblára kell tényleg figyelni mert rögtön utána van a lejáró, ha továbbmész akkor lehet keresni a visszautat ( jártunk már így mi is ), aztán utána szintén mész a "tömeggel". :)
Előzmény: Mijo (15813)
arodisa Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15815
Sziasztok!

Talán vannak akik emlékeznek rám, én vagyok az a lány aki nagyon érdeklődött Tivat felől pár héttel ezelött. Múlt héten voltunk kinn nyaralni és gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha a későbbiekben segítségére lesz bárkinek is:)

Először kicsit az utazásról: volán nemzetközi járatával mentünk ki (minden pénteken indul) és nagyon meg voltunk velük elégedve oda és visszafele is. A söfőrök profik voltak, a buszra nem lehetett panasz és hazafele is csak egy órát csúsztunk a balaton parti dugó miatt. Tehát őket csak ajánlani tudom.

Másodszor, Tivatról egy picit. Én nem tudom hogy a kérdésemre hozzászólok és más fórumokon komentelők mikor jártak arrafelé, nem is ez a lényeg, de nem igazán tapasztaltam azokat amiket mondtak. A víz nagyon szép tiszta volt (lehet hogy az az áramlat ami a szemetet hozza épp kikerült minket???), a partot is mindennap takarították és habár tényleg volt betonplaccos starnd (ami szintén nagyon tiszta volt), azért találtunk szépszámmal kavicsosat is. Szóval akinek abban a vízben nincs gusztusa fürdeni . . . akkor én vagyok igénytelen:D:D:D de nem vagyunk egyformák. Amúgy a Plavi Horizonti koszosabb volt mint bmelyik tivati strand. Rengeteg túrista volt, nagy volt a nyüzsi és sok magyarral is találkoztunk. Gondunk a szerbekkel volt, inkább kerültük őket ha tudtuk. A város nem volt csúnya, láttam már sokkal lepukkantabb települést is (Montenegroban is). A másik, nem emlékszem hogy ki volt, ki mondta, h lenézem a helyieket mert azt feltételezem hogy nem beszélnek nyelveket . . . hát nem is beszélnek, a pincérekkel jól elboldogultam, még úgy ahogy az információnál is (ahol csak gyakornokok voltak és semmi felvilágosítást nem tudtak adni) , amúgy maradt a mutogatás:) Ők nagyjából megértettek engem, de nem angolul hanem a saját nyelvükön válaszoltak. Így azért a séta hajókázáson is ért minket meglepetés:) Viszont a helyieket nagyon megkedveltem, megszerettem az országot is az biztos!!!!! Sok helyen jártam már, de Montenegro belopta magát a szívembe!!!!

Aztán mivel kirándultunk is, autó nélkül igénybe kellet vennünk a helyi tömegközlekedést. Komolyan egy élmény volt, nekem tetszett. Megvolt a maga hangulata az tény. Buszmegálló keresésével nem volt gond, csak le kellett inteni a buszt, de leginkább ahol leszálltunk ott is szálltunk fel visszafele. Balkánnak úgyan balkán, de úgy gondolom ehhez olyan nagy kreativitás nem kell. A menetrendek pedig Tivatban ki voltak rakva, plusz a sofőrt megkérdeztem h mikor is indul vissza és leírta nekem a kisnoteszomba. Szóval nem kell félni a helyi közlekedéstől, mókás volt és olcsó - 20km kerül 1,5 euroba. Megjegyzem a barátom ennyire nem élvezte akkor ott, mivel klímás autóhoz van szokva, de mostmár ő is csak nevet rajta:)

Az emberekről, ételekről és italokról nem írok, az szerintem országszerte hasonló és már sok előttem szóló, rutinosabb montenegró járó elmondta a lényeget:)

Jövőre biztos visszamegyünk, de kicsit délebbre. A kotori öböl fantasztikus élmény volt és nagyon kíváncsi vagyok Montenegró többi részére és min 10napra megyünk:)

Amúgy nagyon hasznos a fórum és köszi mindenkienk a sok sok infot:)!!!!
Mijo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15814

Talán mert a szerb rendőrök még nem annyira szemetek (és még meg lehet beszélni velük okosan a dolgokat még jelnyelven is), mint amilyenek a horvátok voltak mindig is.

 

Előzmény: zee2003 (15810)
Mijo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15813

Spongya ...

Amúgy ezzel a Beograd verzióval meglepsz, én hétszent, hogy nem mennék be abba a dzsumbujba, akkor már inkább az a pár szerpentin Újvidék után - akár előedzésnek is - Fruska Goran át. (Bár én ezt időnként ki szoktam kerülni, visszakanyarodva Irigbe, és így tovább, de erre nem biztatok senkit.)

 

Előzmény: moncsa03 (15809)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15812
Mert talán hosszabb(kérdés,hogy honnan indultok), költségesebb és időben nem spórolsz meg annyit, hogy megérje kihagyni a látványt pl. a Tara-völgyében vagy a Neretva-völgyében.
Előzmény: zee2003 (15810)
stevie w Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15811

A gyors, rövid, panoráma helyett javaslom a jól követhető beállítást.

 

 

Egyetértek. A "rövid" beállítás azonnali öngyilkossággal ér fel, én Kragujevac és Kraljevo között (két közép-szerbiai nagyváros) toltam egyszer véletlenül egy "rövid" útvonalat -- kilométerben biztos rövidebb volt, mint a főút, ellenben időben és fogyasztásban alaposan besz@ptam. Mindegy, ráértem, és tényleg gyönyörű helyeken ment keresztül, találtam pl egy szép nagy tavat, amit korábban nem ismertem, szóval megérte. De ha még tizen-x órát kellett volna vezetnem, akkor biztos ideges lettem volna.

 

Ellenben a "gyors" opció nem rossz, akkor garantáltan nem visz le a főútról, ami még "jól követhető" esetében is elő-előfordul. 

Előzmény: ahatos (15807)
zee2003 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15810
Üdv Montenegro imádók!

Mi augusztus végén készülünk Petrovacban eltölteni 10 napot. Az elmúlt 7-8 évben Horvátországban töltöttük szabadságunk jelentős részét, ahonnan évről-évre nagyon jó élményekkel, elégedetten tértünk haza. Szeretjük a kristálytiszta tengert, sziklás-aprókavicsos strandokat, kis öblöket.
Az itt olvasottak és máshonnan, barátoktól hallottak alapján is kedvet kaptunk Montenegróhoz :-)
Ami feltűnt itt a topikban, hogy szinte minden útvonalleírás Szerbián keresztüli megközelítésről szól és 13-15órás menetidőről. Mi (és a GPS is) Horvátországon keresztül tervezzük az utat, ami valahogy ~200Km-el hosszabb talán, de jeletősen több az autópálya (ha nem tévedek). Ez az útvonal hogy-hogy példanélküli itt köztetek?
Azért is kérdezem, mert lehet, hogy butaság arra menni? Hogyha igen, miért? Szívesen fogadok minden segítséget :-)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15809

Észrevettem már, bocsi :)

Van azért akinek mégis sikerül, mint látjuk-ez az átkozott technika!

Előzmény: Mijo (15808)
Mijo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15808

 

Egyetértek, ahogyan ezen se, ha használsz dzsípíeszt, ha nem.

Egyébként én a 15797-re reagáltam, tood: gyűcsd a vasat és a fémet ...

 

Előzmény: moncsa03 (15805)
ahatos Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15807
Ez az OFF nem OFF!!! Tessék berepülni az útat, de legalább felnagyítani indulás előtt és sorra megnézni merre vezet. Ha valami nem tetszik új köztespont, szakasz kihagyás. A gyors, rövid, panoráma helyett javaslom a jól követhető beállítást.
Előzmény: Törölt nick (15786)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15806
Upsz, nem akartam kétszer.:(
Előzmény: moncsa03 (15804)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15805
Nem értem mire célzol, amúgy mi nem ezen az útvonalon megyünk Szegedről, mint írtam a Beograd-Cacak-Uzice-stb. útvonalon nem igen lehet eltévedni-illetve mégis, ha használod a GPS-t!
Előzmény: Mijo (15802)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 15804
Velika PLaza:Eléggé ki van az már építve( csak az illemhelységgel akadnak némi gondok) és ha valaki szereti a majdnem fekete homokos partot, nagy hullámokat a vízben akkor biztos a legjobb hely-én jobb szeretem azt a gyönyörű kékszínű vizet, de amúgy a családom is imádja a Velika Plaza-t így a kéthetes nyaralásból 3-4 alkalmat ott töltünk mindig. Mondjuk van amikor olyan hideg a víz,jön valami áramlat, hogy én bele nem megyek.
Előzmény: stevie w (15799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!