Keresés

Részletes keresés

granada3 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7061

Ez jól hangzik! Mármint amit a koncertről írtál!

 

Mert azért elég lelombozó tud lenni, ha körülötted mindenki hűvös nyugalommal szemlélődik, amikor pedig lehetne táncolni is! De azért jó, hogy te nem hagytad magad!

Előzmény: pataporc (7059)
pataporc Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7060
Kultúra utalvány? Az meg mi a szösz? :)
Nekem piszok mákom volt, nem is akartam menni, mert nem volt rá pénzem, erre tegnap 4-kor jött az SMS drága testvéremtől, hogy van 2 potyajegye a számomra... :) megkérdezem, hogy szombatra is akad-e még kettő, ha akad, elviszlek, jó? :)
Előzmény: granada3 (7057)
pataporc Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7059
De jó... :) lesz mondjuk Rúzsa Magdi, Amadinda, a Padödöből az egyik nő (sose tudom, melyik ki :)), Novák Péter (mondjuk ő tragikus, a hideg kiráz tőle, ahogy öregszik, úgy lesz egyre mesterkéltebb).
Nagyon klasszul nyit a koncert, de itt most elhallgattam. :)
Aki a Pressert fejbecsapja kalapáccsal a 3. szám környékén, az az ikertesóm, úgy nézd majd meg :).
Remélem, neked több szerencséd lesz a közönséggel, tegnap a küzdőtér a hatodáig telt meg és úgy álltak az emberek mint a cövek. Jó, nyilván nem az ugráló tinik a célcsoport, de elég langyos volt a hangulat.
Majd írd meg, hogy tetszett, kíváncsi vagyok rá!
Előzmény: Zimizumi (7056)
granada3 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7058
De jó neked!!!
Előzmény: Zimizumi (7056)
granada3 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7057

Nagyon különleges élmény lehetett ez a tánc az arénában!!!

 

meg persze a Presser is!

 

Én mentem volna, de már csak nagyon drága jegyek voltak:(

meg a nagylányom is limitálta a Dorkaszittelésre szánt estéit!

Amiben igaza van persze, csak nekem kell nagyon szelektálnom a sok-sok vonzó program között. Meg hát ugye az üdülési csekk, a kultúra utalvány is nagyon fogyóban van,a pénzemről nem is beszélve!

 

Szóval engem nagyon érdekelne, hogy milyen volt/lesz a koncert!!!

 

 

 

 

Zimizumi Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7056
én igen :-) és érdekelnek a sztárvendégek is! most kifejezetten a küzdőtérre vettem jegyet, mert a legutóbbi koncerten pusztultam meg ülve...
Előzmény: pataporc (7055)
pataporc Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7055
Volt azért közte egy kis logikai szünet. :)

Mesélek békésebbet, voltam tegnap Presser főpróbán, tök jó, még sosem voltam az Arénában, Presseren meg amúgy se. Még táncoltam is! Egyedül az egész Arénában! :)
Megy valaki szombaton? Mert akkor nem böffentem el a sztárvendégeket. :)
Előzmény: Törölt nick (7054)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7053

igazából azért sincs értelme egy pontol túl menni, mert nem old meg semmit, de legalább meg sem könnyebbülünk tőle.

Előzmény: Maggancs (7052)
Maggancs Creative Commons License 2009.01.22 0 0 7052

azon a szinten sosem volt....filozofűljunk, szomotkodjunk, örüljünk, bántót ne írjunk/jatok.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7050)
granada3 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7051

igen, nagyon érdekel!

dbb1339@gmail.com on lehet elérni!

 

 

Az APEH engem meg pont karácsony előtt örvendeztetett meg egy szép kis illetékkel, amit ráadásul kétszer vetettek ki véletlenül. Azt hittem elájulok, mikor a lányom nevére is érkezett egy óriási összeg befizetését követelő ajánlott levél. Megoldódott az ügy végül, de volt néhány álmatlan éjszakám! na de minden jó, ha vége jó (mármint a tavalyi évnek), és ezt több topiklakó is elmondhatta, ahogy olvastam.

Akkor még szegény maggancs is fürgén futkosott, ahogy rémlik.

 

Sokaknak gratulálok az új lakásokhoz, nem lehetett könnyű végigcsinálni, főleg a hiteles bonyodalmakat!!

 

Azért nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok elutazni, talán majd idén!

Előzmény: pataporc (7019)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7050
Mindegy, maradjon meg a kedvetekért a beszélgetés a napi séta, ovi, hami szinten.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7049
Hát, mit is mondhatnék. Ez a jellemző egyébként, hogy ha valaki mond valamit, ott van száz prókátor és 4 jogvédő szervezet :)
Nekem ez a véleményem. Majd ha nem azt látom nap, mint nap, amit, akkor majd az én véleményem is meg fog változni.
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7044

lanyok....megint az fog szivni,aki rendesen bejelentett munkahelyen dolgozik..ne feljetek,mi tul sokat fogunk keresni,hogy jogosultak legyunk,de aki eddig is csaladostol abbol eltek,nekik ezentul is jarni fog,es azoknak  is,akik minilmaberre bejelentve elnek a sokmillas hazaikban....

 

van meg bor,amit le lehet huzni rolunk???? Ehhez meg egyedulallonak sem kell lenni,hogy erzekenyen erin tsen....

Előzmény: Törölt nick (7043)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7042
Hát, nemmondom... :(
Előzmény: CérnaSzáll (7041)
CérnaSzáll Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7041
Na ja, én párezer forint híjján hullok ki ebből a 7xezer Ft gyedemmel plusz családi pótlékkal.
Előzmény: Törölt nick (7040)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7040
42e/fő? Atyaég.
Ha belegondolok, hogy a jövedelmemből levonom a lakástörlesztést, nagy valószínűséggel mi is ekörül fogunk leledzeni. Persze nyilván senkit nem érdekel majd ez.
Sokra nem megyünk, mindig lesznek papíronválók csak azért a párezer különbségért, amit kaphatnak. És valóban ezért nem adnak azoknak, akiknek egyedül sokkal nehezebb....
Előzmény: CérnaSzáll (7038)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7039
Elég ritka eset az, amikor egybeeshet a kettő és teljes időszakban.
De nyilván minden fillér számít azoknak, akik erre alapoznak.
Előzmény: Mikolt (7037)
CérnaSzáll Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7038
Egészen a tavalyi évig az egyedülállók pl. ingyen kapták a tankönyveket (ma már ehhez önkormányzati igazolás kell).
Viszont az önkormányzatnál a segélyigénylés kitöltésekor (legalábbis itt a VI. kerületben) nyilatkozni kell arról, hogy mennyi és milyen bevételei vannak a családnak és abból hányan élnek a háztartásban, ez alapján számolják ki az összegeket illetve azt, hogy kap-e az illető rendszeres gyermekvédelmi támogatást, étkezési hozzájárulást, ingyen tankönyvet, stb. És az ügyintéző összesen egyszer jön ki az elején lakásra ellenőrizni a viszonyokat.
Szóval ha valaki beírja, hogy egyedül tartja el a két gyerekét+magát, és így az egy főre eső jövedelem 42eFt!hó alatt van, akkor több ezret "spórolhat" havonta pl csak a gyerekek étkeztetésén.
Gondolom ezért éri meg papíron egyedülállónak lenni.

Ezek viszont miatt mi, tényleges rászorulók szívunk (és itt most nem azokra a szerencsésekre gondolok, akik egyedül is jól keresnek), mert ezzel a kijátszhatósággal a hivatalok is tökéletesen tisztában vannak, ezért nem differenciálják jobban pl. a családi pótlékot ...
Előzmény: Pipacsvirág14 (7036)
Mikolt Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7037
hat mondjuk ha tobb gyerek van, akkor az egyik utan anyuka igenyelheti a tgyast, a masik utan apuka a gyed-et. azert az nem mindegy. plusz mindketto emelt potlekot kap.
Előzmény: Pipacsvirág14 (7036)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7036

Erről már egyszer beszéltünk, és akkor sem értettem és most sem: mondjátok meg már, hog ymilyen juttatás/akármi van egyedülállóknak, mert az 1000 Ft-tal magasabb családi pótlékon kívül én semmiről nem tudok!

 

Ezért sem értem soha, hogy a papíronválóknak ebben mi a jó. Az 1000 Ft?

Előzmény: pataporc (7031)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7035

én meg ezt töröltem vissza :-)))

 

Utólag is boldog névnapot Sárának!

Előzmény: pataporc (7029)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7034

ez azért milyen kispálya már...

Előzmény: Mikolt (7032)
pataporc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7033
Tyű, hivatali intelligencia, nem gyakori. :)
Előzmény: Mikolt (7032)
Mikolt Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7032
a ferjem exe is megigenyelte a valas utan az egyedulallo csaladi potlekot, de szepen visszairtak neki, hogy a valas soran ugy nyilatkozott, hogy elettarsaval el, szoval jobb, ha inkabb nem feszegetik a kerdest.
Előzmény: pataporc (7031)
pataporc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7031
Ja és olyan anyukáról is tudok (nem az ovinkban), aki papír-egyedülálló, ezért az összes ilyen típusú segélyt felveszi, pedig a párjával éppenséggel nem élnek szűkösen, sőt.
Azért ez sem gyenge szerintem.

Na mindegy, jól kimorogtam magam mára. :)
Előzmény: pataporc (7030)
pataporc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7030
Még az ebédhez akartam írni, hogy az oviban nálunk pl. a közel 100% őszi emelés után (az önkormányzat elvette a támogatást az étkeztetéstől, így most közel 12e egy hónap!!!), egy fecnin lehetett igényelni a támogatást (mondjuk nekem természetesen nem, mert nem a kerületbe vagyok bejelentve, az nem számít, hogy egyedülálló, blabla), amire ráírhattad, hogy mennyi az egy főre eső jövedelem. Nem kellett semmit igazolni, csak úgy hasra, mindenki annyit írt be, amennyit csak akart.

És ez alapján osztották szét a támogatást (amiből az ovi kivett egy jó darabot, hogy mi alapján, nem tudni, ez is megér egy misét).
Vicces, nem?
Előzmény: Pipacsvirág14 (7024)
pataporc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7029
Ugyanezt mondtam, csak cizelláltabban. :)
Előzmény: Törölt nick (7028)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7028
Az a baj, hogy mindenki, aki élősködik a társadalmon, büntetés nélkül villoghat az elcsalt adókból vett autójával, nyaralásával.
Előzmény: pataporc (7027)
pataporc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7027
Ja, lassan az az érzésem, hogy én tartom el az országot.
Mindig azt a másfél millió lúzert nyesik meg, aki szabályosan játszik, lehet, hogy előbb a sumákokat kellene megregulázni. Csak azt nyilván nem merik.
:(
Előzmény: Tóthika (7026)
Tóthika Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7026
Állítólag H.C. ott kaszálta el magát, mikor lekicsinylően nyilatkozott azokról a nőkről, akik a karrier helyett a családanyaságot választották. (Kíváncsi lennék ennek a valóságtartalmára.)

Pipacs, nagyon egyetértünk! Tele a púpom, hogy minden munkakerülő miatt az én pénztárcámat (és az egyre kevesebb normálisan dolgozóét) veszik elő.
Előzmény: Almi602 (7025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!