Keresés

Részletes keresés

AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 121
Az kritikán aluli volt!!!
A Vitray, az meg honnan tudta a slágfertig szöveget?
Ez a kérdés!!!
Mára elmegyek legyél jó, ha tudsz!

Sorsszerűség

Előzmény: Ozagen (120)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 120
Igazad van.

De a svéd-magyar tolmács nagyon gáz volt. Gályanapló helyett Gólyanaplót fordított, a Kaddis helyett valami Kaddarist.

Nyilván az orvosi és a fizikai laudációja teljesen lefáraszthatta, ilyen szakszövegeket szikronban nyomatni... Hát.

Előzmény: AgyProTézis (118)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 119
Bocsesz, ha jól tévedek, az Karinthy. :)

Nem, szerintem nem ugyanaz a művelet.

Valami olyasmi, igaz, inverz módon, mint Platon Timaioszában, amikor Szokratész haldoklik, és a barátok megjegyzik, Platon nem tudott eljönni, mert beteg.

Előzmény: AgyProTézis (116)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 118
Jó, csak jelzésszerűen lehetett zenélni, csak idézőjelként...Elvitte volna a hangulatot teljesen...
Kulturális Odavetett Mozaikkép
Előzmény: Ozagen (115)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 117
Ma este 9-kor megy az mtv-n az önéletrajzi film.

Napi hír még: megkezdődött a szereplőválogatás a Sorstalanság-filmhez. Egy szőke fiút mutogattak vmelyik csatornán (vágókép).

Más. Morricone írja a film zenéjét. Nyilván Koltaival régi a kapcsolatuk (Lásd Malena!)

AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 116
Kosztolányi:Találkozás egy fiatalemberrel?
Feltételes Fordulópont
Előzmény: Ozagen (114)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 115
Persze a zkr. nyomathatott volna emblematikusabb Bartókot, pl. Divertimento vagy a Zene... Keményebbet, szomorúbbat.
Előzmény: AgyProTézis (112)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 114
A Kudarc első harmada egészen pompás, ami azután jön, kissé, khm, véleményes (szóval nekem Kafka és Dérytől a G. A. úr X-ben ugrik be). Bár nagyon érdekes ebben a részben, amikor a Kudarc főhőse, Köves találkozik magával Kertésszel (akinek "Berg" a "nickje").
Előzmény: AgyProTézis (110)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 113
Az nem a Persson felesége volt?
Előzmény: AgyProTézis (111)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 112
Az ünnepségkor érezhető volt, hogy odatartozunk, mi magyarok közéjük...
Előzmény: Ozagen (109)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 111
A Medgyessy meg amellett a szőke pirosruhás töltöttgalamb hercegcsaj mellett nyalta a szája szélét/a sajátját/...hehe
Előzmény: Ozagen (109)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 110
Egy rekamiényi könyv van kiterítve otthonomban, ünneplek majd olvasással...
Szeretem a svédeket, az unió is jó lesz...kibirtuk mi még a törököket is, tatárokat, oroszokat...mindenkit...
Utántölthető Griffmadárpókfonál
Előzmény: Ozagen (109)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 109
Ja, én is azt érzékeltem, hogy KI volt akkor a sztár.

Megkukkoltam a Dagens Nyheter online-t, címlapom nyomtak egy képet a vacsoráról, ahol KI ott röhincsél a svéd királynéval.

A laudáció is egészen remek volt, a legcsekélyebb jelét sem vettem annak, hogy a saját olvasatomhoz képest az a Lindgren nevű - másik ízirájderes muki!:) - félreértette volna KI-t.

Olvasgatással haladunk, haladunk?

Előzmény: AgyProTézis (108)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.12 0 0 108
aszonták, hogy K.-nek az udvariasnál hosszabban tapsoltak...hoppá!
Bartók ott _nagyon_karakteresnek hatott Vivaldi,Bach után...

Az a Vernon, meg kiköpött izirájder volt a kvarcórájával, meg a pléh-gyűrűivel:), meg, hogy hogy pukkedlizett, aszittem leesek a fotelból...
Biztos jár Blu klubbokba is...hadd járjon...

C.elegans, Ariadnéni fonálférge

Előzmény: Ozagen (107)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 107
...És persze szorgosan kompenzál és szublimál is ezért...

Eléggé megkapó volt a beszéd. És persze az átadási ceremónia is, különösen amikor Bartókot kezdett játszani a zkr.

Bevallom, kissé elérzékenyültem.

És az a copfos közgazdász Nobel-díjas (Vernon Smith?). Amikor kiderült, hogy hetvenvalahány éves, na azt volt ám a nagy szám!

Előzmény: AgyProTézis (106)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.07 0 0 106
Meghallgattam a köszönőbeszédét, ami persze hiányzott belőle, az a német nép útvesztése, amit Goethe felvetett a Faustban:egy boldog pillanatért eladni lelkünket az ördögnek.
Intelligensebb/igaz keresztény népeknél ez szóba sem jöhetne, Goethe erről regényt írt, a történelem meg horrort...
A német nép átengedte a döntést a vezérének, lemondott anno a lelkiismeretéről, az összes keresztényi értékekről.
Ahrimán elszabadult, és még nincs teljesen legyőzve, attól tartunk...
Ozagen Creative Commons License 2002.11.30 0 0 105
Nem tudom én sem, de én most azt érzem, midőn olvasom könyveit (más lehetőség nem adódott, mert nem volt más lehetőségem), hogy valamiféle viszolygás fertőzi lelkemet, és, hogy immár teljes képtelenségekkel súlyosítsam a zavart, amit érezni vélik, hozzáteszem, valamiféle figyelmeztető sipolást, esetleg torzult jajongást érzékelek, mikor a textúra fölé hajlok, mintha valami nem lenne rendjén.

Bele lehet süketülni a rágalomáriákba?

Vagy gyöngyszemmé fejlődik a húsunkba rakódó koszcsepp? Vagy mégsem, és végképp magunkba záródunk?

Előzmény: vizi(mianick) (98)
Ozagen Creative Commons License 2002.11.30 0 0 104
Aludtam egy éccakát a hozzászólásod megválaszolására.

Nos. Még a látszatát is szeretném kerülni annak, hogy provokállak. Nem, nem és nem.

Ám. Aligha van itt szó babérszerzésről. Ellenben: eszmék és vélemények szabad cseréjéről. Mármint: van szó itt.

Holott. Tartottam attól, és ez off, hogy visszautasítod a "barátom" megszólítást. Ezzel kapcsolatos óhajod megtisztel, és élni is kivánok a lehetőséggel. Lassan egy éve csöppentem ebbe a világba, és viszonylagos rendszerességgel (de rendszeresen) társalgunk, és aligha állíthatnám, hogy ezek a társalgások számomra ne lettek volna gyümölcsözőek, tanulságosak, emberiek és gondolatébresztőek.

Egy jólfejlett-szmájli.

Előzmény: velorex0 (103)
velorex0 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 103
mintahogymár már közölni véltem, nem kivánok ebben a témában babérokat szerezni semelyik oldalon. sem.

kiszállok.

ha szabad még megjegyeznem, nem hagyom magamat bekategorizálni két lépcsöfok közé. sem.

megtisztel "barátom" megszólításod, remélem továbbiakban is kiérdemlem.

..

Előzmény: Ozagen (102)
Ozagen Creative Commons License 2002.11.28 0 0 102
Mire gondolsz, barátom?

Netán azokra a kijelentéseire, amelyek szerte vannak hordozva, pl., a Politika-fórumon, azt bizonyítani szándékozván, hogy Kertész magyarellenes?

Előzmény: velorex0 (97)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.11.26 0 0 101
101 kiskutya /eredetileg dalmata,fekete pöttyösek/...
Ez is jó ide?
Az első asszociáció a legjobb???
Előzmény: lao-ce (100)
lao-ce Creative Commons License 2002.11.26 0 0 100
100
AgyProTézis Creative Commons License 2002.11.26 0 0 99
Mértéktartóan nyilatkozni egy mértéktartó médiumban/lap/:Az ügyvédemmel megtárgyaltuk a tennivalókat, és megtettük a szükséges lépéseket. Továbi fejlemény/ek/ esetén sajtókonferenciát fogunk összehívni.
Gyanús Védőlépés, Elhárított Plágium-ellencsel
Előzmény: vizi(mianick) (98)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.11.26 0 0 98
Ebben egyetértünk, de az ártatlanság vélelme őt is megilleti, egészen a jogerős bírói ítéletig.
Az pedig, sajnos tény, hogy kis hazánkban a ráfogások, gyanúsítások és rágalmazások napirenden vannak. Kérdés, mikor kell ezek ellen kiállni és mikor célszerű figyelmen kívül hagyni. Hiszen a védekezés már eleve gyanús....és amikor esetleg tisztázta magát, sokan azt mondják, nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja. Szóval, fogalmam sincs, ebben a helyzetben mi a helyes magatartás.
Előzmény: Ozagen (95)
velorex0 Creative Commons License 2002.11.25 0 0 97
hátbiza, volt egy-két kacifántosnaktünö kijelentése is, igaz a playboyban még nem szerepelt

tünödöszmájli, kétutas (-;-)

..

Előzmény: Ozagen (95)
cycoz egypontnulla Creative Commons License 2002.11.25 0 0 96
Aki még nem tud róla:

www.irodalmiakademia.hu-n fenn van több Kertész-könyv is - egyebek között

aki pedig nem a képernyőről akar olvasni, jelentkezzen nálam mailben

cycoz 1.0

Ozagen Creative Commons License 2002.11.24 0 0 95
Ó, azért van itt egy bibi. Khm.

Ha ilyesfajta, ojh, vádak elhangzanak, szerintem kötelessége lenne a kitüntetettnek érdemben válaszolnia azokra.

A Nobel nem csak érdem, hanem kötelesség is.

Nem igazán tudom elfogadni az érvelést, hogy most a díjátvételi beszédét írja.

Üzenget, pert helyez kilátásba - ez kevés.

Ez erkölcsi kérdés. Erkölcsileg megnyilvánulni korántsem lehet üzengetéssel, tárgyalótermi idézéssel.

Előzmény: vizi(mianick) (88)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.11.20 0 0 94
No, azé' a csárdába be-benézek...meg a netre...
A Helység Pörölye
Előzmény: vizi(mianick) (93)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.11.20 0 0 93
ajajjj...reménytelen eset maga, ha már téli álmot alszik olyankor. Ebben a korban.
Előzmény: AgyProTézis (92)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.11.19 0 0 92
Minek ollan messze menni illen hidegbe'? Émmácsakitten csak-csak kitelelek a kemencepadkán...Szalonna, pipadohány van bőven...
Családi kör
Előzmény: vizi(mianick) (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!