Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3401
Mert ezt epuletfizikai szoftverrel tudod szamolni.
Előzmény: K.zsolt_981 (3399)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3400

Üdv ! És ha a számok pontosak ,akkor a decibelek világában ez nagyon magas csökkentésnek számít !:-)

Előzmény: K.zsolt_981 (3399)
K.zsolt_981 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3399

Köszi az infót, én sehol nem találtam számszerűsítve.

Előzmény: KömKel (3398)
KömKel Creative Commons License 2019.11.09 0 0 3398
15 cm vastagsagban 9-10 dB.
Előzmény: K.zsolt_981 (3397)
K.zsolt_981 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 3397

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy egy vakolható kőzetgyapot szigetelés mennyit javít hangszigetelés ügyében?

Köszönet a válaszért.

lala1961 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 3396

Üdv ! Ez a topik szinte halott ,írj ide :https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059 ,de szerény véleményem szerint ha nincs folyamatosan 5 c fok alatt ,akkor neki lehet állni,és persze a szükség is nagy Úr !:-)Ha igaz a 30 napos előrejelzésnek(https://www.idokep.hu/30napos/P%C3%A9cs ),akkor nem lehet gond !:-)

Előzmény: Csaby27 (3395)
Csaby27 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 3395

Sziasztok!

Külső Hőszigetelés és glettelés: lesz 10 cm Austrotherm EPS 80, Knauf ragasztóval. A szaki csak november 15-tol ér rá.

Itt az előrejelzés: https://www.accuweather.com/ro/ro/sangeorgiu-de-padure/284921/november-weather/284921

Szerintetek túl hideg lesz mar ehhez?

Köszi!

Péterbp Creative Commons License 2019.10.18 0 0 3394

Szia,

 

Igen sárga volt, viszont fújtam rá penész elleni szert, és eltűnt percek alatt. Lekezeltem penészgátló adalékkal. Fura mert a ház már 10 éve hőszigetelt és most tapasztaltam először. 

 

Köszi!

Előzmény: Házas Ember (3393)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.16 0 0 3393

A képeket nézve arra tippelnék, hogy ezeken a helyeken picit párásodik a fal és a mostani fehér festéken átüt a korábbi sárga falfesték.

 

Persze, ha sosem volt korábban sárga a fal, akkor tévedek :-)

Előzmény: Péterbp (3391)
Rauros1 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 3392

Sziasztok!

 

Nekikezdtem saját családi házam tetőszigetelésének.

Horcsik födémet taposok, nyeregtetőm van, nem túl rossz állapotú szarufázattal. (Kb 35 éves, amit most levegyszereztem TETOL FB-vel).

A kérdésem nem is a szarufáknál lévő szigetelő rendszerrel kapcsolatos, hanem a két homlokzati fal leendő belső szigetelésének kialakításával.

A szarufáknál 30cm-es szigetelő anyagot fogok feltenni.

A homlokzati falam mindkét oldalon 12cm vastag ikersejt falazatból áll, amin kívül van kb 1 cm vastag kőporos vakolat.

Az lenne a kérdésem, hogy belülre milyen szigetelő rendszert válasszak?

Gondolok itt elsősorban a pára problémára. Nikecell? Párnafás kő vagy üveggyapot? Ytong? (és Fólia?) Szerintetek mi lenne itt az optimális anyag és rétegrend megoldás? A belső tér felé a koszorú betonja szépen belóg még vagy 20cm-t, tehát teherviselő elem van.

 

Köszönöm segítségetek előre is!!!

Péterbp Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3391
Péterbp Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3390


nitacs Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3389

Én sem vagyok szakember, de a helyedben megkérdeznék egy szakembert. Alapvetően nem is azzal lehet gond, hogy ebben a sávban mekkora a hőveszteség, hanem, hogy minden pára a leghidegebb ponton csapódik ki. 16 cm grafitos már elég szép szigetelés, a fagerendánál már elég nagy hőhíd alakulhat ki és máris megjelenik bent a penész. Szóval én megkérdeznék egy szakembert. Kömkel-nek van facebookon csoportja, tedd fel ott a kérdésed.

 

Előzmény: Akkorloszar (3380)
Péterbp Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3388

Amit elfelejtettem mondani, az ablak 3 rétegű üvegezéssel van ellátva. 

Előzmény: Péterbp (3387)
Péterbp Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3387

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy hőszigetelt házban rendelkezem lakással, most vettem észre, tekintve nem lakom a lakásban, hogy 2 szoba ablakánál sárga voltok jelentek meg, kb. olyan fél tenyérni méretben. 4 szobában van ablakom, de csak 2 szoba esetében jelentkezik a fél fél tenyérni sárga szín. 

olyan citromsárga a színe.  

 

Segítésgeteket előre is köszönöm.

 

nme.adam Creative Commons License 2019.10.05 0 0 3386

Köszönöm, a ragasztóval kapcsolatban ez új információ.

 

A gipszkarton álmennyezettel kapcsolatban rossz tapasztalataim vannak ha pedig a födémre le van terítve a szigetelés akkor erre jóformán nincs szükség. A tetőtéri szobák úgy néznek ki, hogy a homlokzati fal felnyúlik 1 méterre, majd ezen fekszik a szelemen. A szoba ferdetetős, a mennyezet beton ami a szobák feléig nyúlik be. A födémre ugyan le van terítve üveggyapot, de lefóliázták így be van fülledve az egész és lehet kidobni. Ide tervezek 10-20 cm kőzetgyapotot. De a szarufák közé a fólia hiánya miatt semmit nem tudok behelyezni és ha befele jövök a szigeteléssel a ferde tetőn akkor a homlokzati fal és a plafon találkozását nem lehet normálisan megoldani. A problémám az, hogy így a szigetelés nem alkot egy rendszert így a ferde tetőn elszökik a meleg nem beszélve arról, hogy ez a kibaszott ablak kialakítás miatt oda sem fér semmilyen szigetelés. Tanácstalan vagyok.

Előzmény: M4NTR4 (3385)
M4NTR4 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 3385

Hali,

 

-A nyugati oldalt szigetelni szeretném, szilikát falazathoz megfelel a polisztirol szigetelés?

-Igen de én minimum 10cm vastagot ragasztanék fel. Arra kell figyelni hogy az árajánlatban a ragasztóval szokat a kereskedők csalni 7kg/m2 a minimum ami kell, de sok helyen 3-4kg ragasztóval számolnak hogy kedvezőbb árat tudjanak adni a konkurenciánál. A hiányzó ragasztóért pedig a vásárló visszamegy a kereskedőhöz.......  

 

 

-A tetőszigetelés hiánya télen/nyáron elég ilyesztő és nem látok lehetőséget rá mivel nincs hely, ráadásul fólia sincs. Milyen lehetőségek jöhetnek még számításba? (tetőbontás sorházból adódóan nem kivitelezhető)

-Az 5 cm elég karcsú még terítenék rá 10 cm vastag szigetelést illetve gipszkarton álmenyezetel alulról lefedném a födémet 5cm vastag szigetelést raknék bele üvegtükrös szálerősített fóliával.

Egy egy videó a megoldásról: https://www.youtube.com/watch?v=3kYp0IFD5l4

 

Remélem tudtam segíteni :) 

 

Előzmény: nme.adam (3384)
nme.adam Creative Commons License 2019.10.02 0 0 3384

 

Sziasztok,

 

Hőszigeteléssel kapcsolatban kérnék segítséget. Az épület falazata 30-as szilikát. É, D irányban szomszéd, K oldalt terasz minimális homlokzattal és régi típusú szigetelt nyílászárókkal. Nyugati oldalt új nyílászáró, itt a homlokzat felnyúlik a szobákig. 

Tetőtér beépítve, szigetelés nincs (padláson 5 cm üveggyapot van leterítve).

(mind a két szinten padlófűtés van) 

 

A nyugati oldalt szigetelni szeretném, szilikát falazathoz megfelel a polisztirol szigetelés?

 

A tetőszigetelés hiánya télen/nyáron elég ilyesztő és nem látok lehetőséget rá mivel nincs hely, ráadásul fólia sincs. Milyen lehetőségek jöhetnek még számításba? (tetőbontás sorházból adódóan nem kivitelezhető)

zsolt333 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 3383

Fűrészpor Hővezetési,hőátbocsátási tényezőjének adatával kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Esetleg olyan weboldal,ahol szakértőktől tudnék érdeklődni?

Köszönöm,szép napot.

Ali-bá Creative Commons License 2019.09.26 0 0 3382

Nem vagyok szakember, de én ott kihagynám. Minimális lehet a hőveszteség a fagerendákon keresztül annyi kis helyen az egész házfalhoz viszonyítva.

Előzmény: Akkorloszar (3381)
Akkorloszar Creative Commons License 2019.09.26 0 0 3381
https://photos.app.goo.gl/h3Do945HqcPywdF26
Előzmény: Akkorloszar (3380)
Akkorloszar Creative Commons License 2019.09.26 0 0 3380
Üdvözlet a Fórum tagjainak!
Tanácsot szeretnék kérni, mert elakadtunk a házunk utólagos külső szigetelése közben. Grafitos 16cm-es rendszerrel dolgozunk, és elértünk az emelethez. A ház teljes hosszában (7 emeleti szoba) fa erkély fut. Mi a bevett és működő gyakorlat? Becsomagolni a fa gerendákat? Bontani?
Köszönöm előre is, ha valaki szán ránk időt.
pro55 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 3379

Sziasztok!

 

Témában jártas vagy hasonló feladattal birkózó kollégák segítségét kérném az alábbi ügyben:

Padlásfödém szigetelésen gondolkodok egy 40 éves (79-es kocka) építésű házban. A födém maga beton szerkezetű és van rajta némi szigetelő réteg (salak?) betonnal lefedve. Ebben a fedő betonban félig elmerülve a tető gerendázat fa tartó elemei is benne vannak. Olvasgatva az irodalmat csak a fafödém esetében szükséges a páraáteresztés (tehát hogy fóliát nem szabad tenni a kőzetgyapot alá), én itt is páraáteresztőre csinálnám, azt gondolom, hogy a beton/salak födémnek se hiányzik a plusz nedvesség. Ezért (ha jól értettem) a hidrofobizált lemezes (pl knauf MPN) ásványgyapot jönne szóba 15 cm vastagságban. És arra páraáteresztő fólia. Kérdés jól gondolom-e hogy itt nem gyarapszik-e majd a nedvesség (ezeknek a hidrofobizált anyagoknak az adatlapján is 1 ill 3 kg vízfelvételt írnak m2-enként, közben meg „víztaszító”. Most akkor hogy?

 

A másik, ha vmi könnyen megvalósítható megoldást tudnátok-e javasolni a szükség esetén történő födém járhatóságra. (cserepezés, kémény karbantartások..céljából) Olvastam itt ilyen hibrid megoldásról, ahol félbevágott EPS táblák csíkokban váltanák a kőzetgyapotot, és azon átfektetve deszkákkal lenne járható pl. Jó ötlet? Komplikált fa szerkezetekre nem annyira van idő, energia.

Az árak úgy látom eléggé szórnak, vmi olcsóbb beszerzési lehetőség? (dél-Alföld).

 

Kösz.

Regar Creative Commons License 2019.09.22 0 0 3378

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van egy kis ház, ami le lett szigetelve, elvileg kellene rá a"műanyag" bekevert színes vakolat. Én ezt nem kívánom feltenni, dörzsölgetni, hanem szeretném ezt lefesteni, mélyalapozóval és szépen. Viszont nem sima az alap, tehát ezt simán lefestve félő, hogy nem lesz ugye szép. Mivel érdemes ezt a felületet, ami ugye "műanyag" ragasztós viszonylagosan egyenletessé és festésre alkalmassá tenni? Képet vmi ért nem engedi feltölteni, de a lényeg érthető, sajnos nem sikerült egyenletesre a falfelület a ragasztó elkenésével.

Barracuda- Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3377

Sziasztok!

 

régi vakolatra mit érdemes felvinni  a táblák ragasztása előtt??-a vakolat elég porozusos,ócska magyarul,dörzsölöd a kezeddel és porlik,de viszont a téglához jól oda van ragadva,nem esik le táblákban ha vered.Leverni az egészet......hát az nagy meló lenne! Mélyalapozók jók ilyen célra?vagy híg cementes keverékkel bespriccelni?--köszi!

Mariusi Creative Commons License 2019.09.18 0 0 3376

 Ne várj, jó oda a polisztirol is !

Előzmény: Csaby27 (3374)
Mr.V. Creative Commons License 2019.09.11 0 0 3375

csak akkor kell gyapot, ha hangszigetelni is akarsz, illetve valami okosteglabol van a falad, ami nagyon jo paraatereszto

Előzmény: Csaby27 (3374)
Csaby27 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 3374

Sziasztok!

 

Új ház lakható alapterület 100 négyzetméter + a manzárd.

Padlófűtés van lent, fent még semmi, a közeljövőben nem is lesz.

Külső szigetelést szeretnék, polisztirolra gondoltam, 10 cm EPS 80.

Viszont nem tudom nem lenne-e jobb kőzetgyapot a páraáteresztő képessége miatt. Polisztirollal félek, hogy nagy lesz télen a páratartalom...

Viszont olyasmit olvastam, hogy falakon keresztül csak a nedvesség 2-3%-a távozik, tehát akkor nem igazán számít, hogy a fal külső felén mi van?

Idén szeretném, de kőzetgyapotra csak jövőre lenne pénz.

Szerintetek várjak még egy évet és legyen kőzetgyapot?

Illetve csak novemberben érne rá a szakember, milyen hidegben lehet kint ez csinálni (alsó hőmérséklet küszöb...)

 

Köszi!

lecskov007 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 3373

Üdv.

 

SZigetelném a házam. Olyan gondom van hogy pozitíva lábazat és a ház elejétől lejt hátrafele kb 8-10 centit. Nagy szívás ha az i dítósínt ráültetem a lábazatra? 

zsigusz83 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3372

Erről azért kérdezd meg a tetőtér-beépítéses házban/lakásban lakókat is, hogy mennyire fáznak a szarufaközben leszigetelt tetőtéri szobákban... (nálad ugye még a szarufákra is mehetne akármennyi gyapot).

Előzmény: kovviktor (3371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!