Keresés

Részletes keresés

rechnung Creative Commons License 2010.05.10 0 0 2908
BB még egy hét és lejár a védettség!

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=321671
rechnung Creative Commons License 2010.05.10 0 0 2907
Mindig csak a magyarázkodás és a terelés!!!Meddig még?Nem sokáig....:-)
Előzmény: lgyg (2906)
lgyg Creative Commons License 2010.05.10 0 0 2906
Kedves native99! Nem az a meglepő, hogy szombaton van a ballagás, hanem hogy május elsején. A ballagást tudomásom szerint a tanév végének bármelyik napján meg lehet tartani, május elseje viszont május elsejére kell essék. Ilyen egyszerű ez.
Idézni pedig csak pontosan érdemes. Nem azt írta az újság, hogy "környezetvédelmi bizottság nem létezik, és nem is létezett", hanem hogy "környezetvédelmi és városfejlesztési bizottság nem létezik, és nem is létezett". Ha dr. Szabó szavakon lovagolva egy helyesbítés szó szerinti közlését kéri, talán mi is megtehetjük, hogy lovagolunk egy kicsit a szavain, főleg, ha ilyen jó lovat ad alánk hozzá! :)
Előzmény: native99 (2892)
arpszabo Creative Commons License 2010.05.09 0 0 2905

 

A városközpontra kiírt nemzetközi, építészeti tervpályázat feladatkiírása:

http://www.europan-hungary.hu/?module=news&action=list&fname=e10_ajka

 

A tervpályázat hivatalos eredménye és a győztes tervek:

http://www.europan-hungary.hu/?module=news&action=list&fname=e10_eredmenyek

 

Az összes tervpályázati terv:

http://www.europan-hungary.hu/?module=news&action=list&fname=tervek

 

És a tervpályázatról megjelent 68 oldalas kiadvány:

http://www.europan-hungary.hu/?module=news&action=list&fname=kiadvanyok

rechnung Creative Commons License 2010.05.08 0 0 2904
Ámen
Előzmény: Herthinho (2903)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2903
Tudod, nem szeretem az általánosításokat.
:-)
Szerintem itt is ott is vannak ilyenek is olyanok is.
Találkoztam már olyan baloldali emberrel, aki képes volt elismerni a jobboldal eredményeit, és ismerek olyan jobboldalit, aki szerint HIBA nyilvánosan pozitívumokat mondani a baloldalról.
Előzmény: rechnung (2902)
rechnung Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2902
Tudod szerintem ezért vagyunk tőlük mások mert mi elismerjük ha valami tetszik vagy jó!Tudunk tapsolni más sikerének egy szép passznak vagy egy nagy gólnak is még ha az általunk drukkolt csapat is kapja...
Előzmény: Herthinho (2901)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2901
Igen, feltűnt. Persze, ezért a pozitív hozzáállásért Neked is jár a piros pont!
:D
Előzmény: rechnung (2900)
rechnung Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2900
persze herti!Mi sem arra gondoltunk!Egyébként ha figyeled múltkor meg is dicsértem ill piros ponttal jutalmaztam a főszerkit!
Előzmény: Herthinho (2899)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2899
Azt is jegyezzük meg, hogy a múlt héten volt egy korrekt beszámoló a KÉSZ (Keresztény Értelmiségiek Szövetsége) rendezvényéről (Böjte Csaba látogatása). Ennek azért örültem...
Előzmény: rechnung (2893)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2898

alsóbb évfolyamos

 

Bocs!

:-)

Előzmény: Herthinho (2897)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2897

Igen, ez nekem is feltűnt, ráadásul érintett vagyok...

:-)

 

Az egész két éve kezdődött...

 

Akkor május 1. csütörtökre esett. (Május 2., péntek szabadnap volt munkanap-áthelyezés miatt.)

 - Azért tartottuk a ballagást május 1-én, hogy ne nagyon szakítsuk szét a gyerekek családjainak a négynapos hétvégéjét. (Biztos örültek volna, ha csüt., péntek otthon vannak, majd szombaton ballagás...)

 

2009. május 1., péntek.

 - A ballagást ugyanolyan megfontolásból tettük péntekre, mint az azt megelőző évben, csak most a háromnapos hétvégét nem akartuk bolygatni.

 

Idén pont szombatra esett a május 1-e, így "tartva a hagyományokat" kézenfekvőnek tűnt, hogy megint május 1-én legyen a ballagás.

 

Mindezek egy - fontos - szempontból okoztak nehézséget. A távolsági buszok ünnepnapi menetrend szerint közlekedtek, és ez problémát jelenthetett az alsóbbévfolyamos tanulóknak, és a rokonságnak.

 

De - nekem is (!) - van egy jó hírem: A következő 5-6 évben nem lesz ilyen jellegű probléma, mert május 1-e egy darabig nem fog csütörtökre, péntekre és szombatra esni!

:-)

Előzmény: native99 (2892)
evets Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2896
Ma délután fél 4-kor veszi át megbízólevelét Ékes József megválasztott országgyűlési képviselő, a polgármesteri hivatal VI. emeletén.
rechnung Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2895
Van egy jó hírem(horváthcsabásan).Nem lesz minden évben május 1.szombaton...
Előzmény: futoz (2894)
futoz Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2894
más városban előtte egy héttel volt, de valóban az a szokás, hogy jól berúgsz a ballagáson és harmadnaposan mész vizsgázni
Előzmény: native99 (2892)
rechnung Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2893
Á native elvetted a mondanivalóm!:-))"Micsoda galádok az iskolaigazgatók,hogy május 1 szombatra merészelték tenni a ballagást"Ennyire unatkozik a főszerki vagy ennyire szegényes a fantáziája?Ezen túráztatja magát,hihetetlen...

Hazudnak ahogy eddig is jó szokásukat folytatva.Szegény BB még mindig a választási sokkban van és a beszédjében is avval foglalkozik és mártírkodik.
Előzmény: native99 (2892)
native99 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2892

A mi kis helyi sajtónk megint kitett magáért.

 

Már azt se értettem, ha hétfőn kezdődik az érettségi, miért meglepő az, hogy előtte szombaton van a ballagás. Május elseje is erre a szombatra esett? Erről az iskolák tehetnek? Majd ha május 1. keddre esik, nem fognak azon a napon szombati ballagást tartani.

 

Még jobb a második oldalon az a megállapítás, hogy környezetvédelmi bizottság nem létezik, és nem is létezett. Bár a polgármester úr Karthágóhoz hasonlóan sóval szeretné a helyét is felszórni, ettől még tény, hogy létezett:-)  

 

rechnung Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2891
http://mno.hu/portal/711366


Lázár és Harrach a két frakcióvezető

Lázár Jánost választották meg a Fidesz, Harrach Pétert pedig a KDNP parlamenti képviselőcsoportja vezetőjének a frakciók szerdai alakuló ülésükön, az Országházban. A Fidesz és a KDNP új parlamenti képviselői együttes, zárt ülésen választották meg a tisztségviselőket.

Szijjártó Péter leendő miniszterelnöki szóvivő a Parlament vadásztermében tartott tájékoztatón bejelentette: a Fidesz képviselőcsoportja a frakcióvezetővel és az új frakcióigazgatóval, Balla Györggyel együtt 24 tagú frakcióvezetést választott. A helyettesek: Balog Zoltán, Balsai István, Bánki Erik, Cser-Palkovics András, ÉKES JÓZSEF , Farkas Flórián, Font Sándor, Jakab István, Kósa Lajos, Kövér László, Lezsák Sándor, Mátrai Márta, Mikola István, Navracsics Tibor, Pelczné Gáll Ildikó, Pokorni Zoltán, Rogán Antal, Szijjártó Péter, Tarlós István, Turi-Kovács Béla, Varga József és Varga Mihály.
dogo32 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2890
  Illetve annak is köszönhető,hogy valóban szövetségi rendszerben politizálnak,és É.J. a Nemzeti Fórum tagjaként jutott be a Parlamentbe.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2889

Gratulálok Ékes Józsefnek.

 

Szerintme az eddigi politikai ténykedésének, országgyűlési aktivitásának köszönhető ez a poszt. Ha valaki megérdemli akkor ő az.

Előzmény: evets (2888)
evets Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2888
Ékes József az alakuló FIDESZ frakció frakcióvezető-helyettese lesz, az új országgyűlésben. A MagyarNemzet Online oldalán bővebben is lehet erről olvasni.
Szerintem ezt az Ajkán elért, és talán nem is nagyon várt, elsőfordulós győzelem elismerésének is lehet tekinteni.
rechnung Creative Commons License 2010.05.04 0 0 2887
http://www.ajkatv.hu/tv/node/1156
Előzmény: Törölt nick (2886)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 2886

De már haza értünk, ma hajnalban megálltunk az oázis mellett. :-)

 

Mi volt Zircen?

Előzmény: futoz (2885)
futoz Creative Commons License 2010.05.04 0 0 2885
Unnában volt, de kint ragadtak :)
Előzmény: rechnung (2884)
rechnung Creative Commons License 2010.05.04 0 0 2884
Titibi voltál Zircen?
rechnung Creative Commons License 2010.05.03 0 0 2883
Native-nak igaza van majd az idő eldönti,hogy jó döntés volt-e az utca táblák!
Egyébként a táblák tetszenek de amint már említettem a kivitelezéssel vannak gondjaim!!!Amit ti is említettetek,hogy sok helyen az autósok kilátására nem figyeltek!A másik a lerakás ami gyalázatos ,egy-két tábla már most úgy lötyög,hogy egy nagyobb szél kifordítja.A többit az idő megválaszolja.
ant77 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 2882

http://index.hu/video/2010/05/02/nincs_problema_ormester_ur_beszelgetunk/

 

A videó is érdekes, de engem a Princess fellépése tett izgatottá... Délben léptek fel Budapesten a Majálison, este 19-kor pedig Ajkán. Ugyanaz a rózsaszín bőr ruha... akkor ezért ájultak el annyian tőlük? a szaguk miatt? :D:D

evets Creative Commons License 2010.05.02 0 0 2881
Úgy tudom, elcserélt egy szolgáltatási területet a padragi városrészben szolgáltató PR-Telekommal. Nekem egyébként ez a Miskolci székhelyű PR a szolgáltatóm és nagyon nem vagyok velük megelégedve, náluk még a digi is jobb. Ami előnyük, hogy a diginek nem volt szolgáltatási szerződése az ajka tvre a pr-nem meg van.
az árai viszont duplák akár a digit, akár a modultechnikát veszem alapul, a szolgáltatás minősége meg jóval gyengébb mindegyiknél.
Előzmény: m1sery (2876)
Herthinho Creative Commons License 2010.05.02 0 0 2880
Aha, értem.
Köszi!
(Én nem kaptam, nem vagyok ügyfelük.)
Előzmény: vasutasmartin (2878)
native99 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 2879

Ez a különbség a külföldi befektető és a hazai között, illetve a jelen esetben a helyi szolgáltató és az idegen között. A neoliberális gazdaságpolitika ezeket az összefüggéseket soha nem tudta kezelni, pedig léteznek.

 

Persze semmi gond, már hallom, hogy ellenzékben az MSZP is szociáldemokrata lesz, csak amikor hatalmon van, akkor neoliberális:-)

Előzmény: vasutasmartin (2878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!