Keresés

Részletes keresés

Cowboy Creative Commons License 1998.06.11 0 0 13
Gen! A kép alja alapján úgy tünik, mintha a Grand Canyon fölött repülnél!? Mesélj, meddig és hol csináltad, mennyibe került a szerelés?
tompika Creative Commons License 1998.06.11 0 0 12
a csikloernyo paplanalakúú ,nem? de igen,nem?, de igen ,nem? de igen,nem?, de igen
Gen Creative Commons License 1998.06.11 0 0 11
Namost aztán, a szóbeli megbeszélés helyett, beszéljenek a képek. Kb így néz ki egy AB-B kategóriás ernyő. (Ez nem én vagyok, de a képet én csináltam)
Egyre profibb enyőknél (elvileg) egyre nagyobb a szélesség/vastagság arány, azaz egyre inkább hasonlít egy repülőgép szárnyához.
Zak Creative Commons License 1998.06.11 0 0 10
Jóvanna, durva közelítéssel téglalap. Olyan kerek téglalap, amit megrágott a kiskutya. :-)))
Laci Creative Commons License 1998.06.11 0 0 9
Nahát Gen, te nem is mondtad, hogy ilyen jóképű fickó vagy!
Gen Creative Commons License 1998.06.10 0 0 8
A siklóernyők téglalap alakúak??? :-o
Újdonságot tudtam meg! Szerintem közük nincs a téglalaphoz. Ha a fejem fölé néztem repülés közben sosem láttam téglalapot! :)))
Egyébként a siklóernyőket is kategorizálják
A kategória: különösebb kezelői beavatkozás nélkül repülőképes marad. Átesési sebessége és csúcssebessége alacsony.
B kategória: Némileg kezelni kell repülés közben, különben esetleg csukódik. Átesési sebessége, csúcssebessége siklószáma magasabb.
C kategória: folyamatosan "kezelni" kell. Versenyernyő

Ez itt egyébként Gen! :)))

Ps: sajnos nem értek hozzá annyira mint szeretném, mert nem bírta a lábam és abba kellett hagynom... :(

Gottlieb Creative Commons License 1998.06.10 0 0 7
Régi pilótamondás:
Ép ember ép gépből, ép ésszel _nem ugrik ki _!!!
bandy Creative Commons License 1998.06.10 0 0 6
IgaZak van. :-)

Mint írtam, még nem kezdtem bele a dologba, csak tátom a számat, ha egy _sikló_ernyőt látok... Innen a tájékozatlanság.

Bandy

Tájbor Creative Commons License 1998.06.10 0 0 5
Bocs mindenkinek, de én egyből a siklóernyőre gondoltam.

Tájbor

Zak Creative Commons License 1998.06.10 0 0 4
izé... bocs... nem siklóernyôre gondolsz? Mert paplanernyôt lehet ugrásra is használni... De a siklóernyôk kizárólag téglalap alakúak. Vagy ernyôvontatásra gondolsz, amit pl. tengerparton szoktak, motorcsónakról húzva? Mert ott meg hagyományos kupolék is vannak...

[Minden Zsiguli Lada, de nem minden Lada Zsiguli. :-)))) ]

http://www.net23.hu/tengerszem/sikl.html

Zak [a paranoid]

bandy Creative Commons License 1998.06.10 0 0 3
Szia Tájbor,

köszi a tippet, megpróbálom megkeresni őket. Én eddig azt hittem, hogy 200 eFt alatt nem lehet megúszni, úgyhogy szereztél nekem egy jó napot. :-)))

A "sima" ejtőernyővel az a bajom, hogy repülőalkalmatossághoz vagyok kötve, míg paplanernyővel csak egy autóra van szükségem. (Meg sofőrre, és emberekre, akik megkeresnek... ;-) )

Csülök, a paplanernyőt valóban az égből potyogó paplanok elleni védekezésre találták ki, de tekintve ezen esemény viszonylag kis valószínűségét, gyorsan kerestek valami más felhasználhatóságot is, hogy el tudják adni. A repülés végül is elég jó ötlet, de hogy hogy jutott eszükbe éppen ez?! Rejtély...

Bandy

Tájbor Creative Commons License 1998.06.10 0 0 2
Határeset...? De, elfogadom!

Tájbor

Csülök Creative Commons License 1998.06.10 0 0 1
Gyerekek, a paplanernyö az valami olyasmi, hogy mikor paplanok hullanak az égből akkor alá lehet állni?
Tájbor Creative Commons License 1998.06.10 0 0 0
Szia bandy

Ismerőseim a Fly Away ( vagy valami ilyesmi ) ernyősiskolába jártak és járnak a Hármashatárhegyen, itt elég profi gárda van. Egy használt ernyőt kb. 65-80e Ft-tól lehet venni.

Repülni nagyon tuti ilyen alkalmtosságokon, a terveimben nekem is szerepel az ernyőzés, de én a hagyományosat favorizálom.

bandy Creative Commons License 1998.06.10 0 0 topiknyitó
Kacérkodom a gondolattal, hogy elvégzek egy paplanernyő-tanfolyamot, és veszek magamnak egy "járművet". Hol érdemes hozzákezdeni, milyet érdemes venni, mennyibe kerül az egész, és egyáltalán...

bandy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!