Keresés

Részletes keresés

Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 59
Az első harapás után néz rám, hogy ez meg mi volt? A harmadik után rájön, hogy miért kapja és befejezi a harapdálást. :-))
Egyébként a híresztelések ellenére nem gondoltam volna, hogy ez a macskafajta ennyire " kutyalelkű". A Tiétek is ilyen?
Előzmény: Bandimacs (57)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 58
Köszi szépen, akkor jobb óvatosnak lenni.
Irány a piac, legalább jó csirkést könnyebb találni mint hentest.

Te régebben tenyésztetted ezeket a cicusokat ?
Előzmény: Fklari (55)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 57
Hát ez szuper aranyos !!!
Engem is pont így fegyelmez Ubulka, ha nem tetszik hogy fésülgetném, egyszerűen bekapja a kezemet : azaz ráfog és nem engedi el. Most, hogy fáj a derekam nehezebben hajolok le hozzá (könnyű zsákmány vagyok) délután amikor már elege volt abból, hogy holmi fésüléssel zaklatom - egyszerűen guggoló helyzetből lerántott a földre, és láthatóan jól szórakozott...
Esküszöm, hogy nekem is eszembe jutott már, hogy viszonzásképpen megharapjam a fülét... borzasztó kíváncsi lennék rá mit szólna hozzá ? Nálatok hogy reagál a macsek erre ?!
Az alutasakos kaját most már én is felezem, két macsek van. Ha elfogy, akkor bontom csak ki a másodikat.
Előzmény: Szisznyóka (56)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 56
A vizestálja nagyobb mint az öntözőkanna amiből iszik, így nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. :-)
3-4 alkalommal kap alutasakost, de nem mindig eszi meg az egészet. Megkapja a felét és ha látom, hogy enne még akkor a másik felét is odaadom. De tényleg jó étvágyú a jószág. :-)
A neten talált royal canin-t 10000 ft fölött ingyen házhoz hozzák, így nem kell cipekedni és épp ma néztem, hogy a 10 kilós ára 16600 ft. Ez a fressnapfos 22000-hez képest igen baráti. :-))
Van amikor minden gond nélkül lehet fésülni, de van amikor az istenért nem engedi. Néha be is kapja a kezem. Ilyenkor finoman meg szoktam harapni a fülét :-))) és azonnal tudja, hogy mi is a helyzet. ( én se vagyok normális, mi? )
Kozmetikába még nem vittem, így nincs tapasztalatom.
Előzmény: Bandimacs (54)
Fklari Creative Commons License 2008.07.31 0 0 55
Biztosan nem elegendő, ha a hús fertőzött. Ebben az esetben úgy kell hőkezelni, hogy az egész hús, tehát a belseje is legalább 15 percen keresztül 80 fok fölé melegedjen. Ezért javaslom inkább a baromfit, mert a piaci baromfiárusnál egyáltalán nem árulnak sertéshúst, tehát azt nyugodtan kaphatják a cicák nyersen is. A szív azért jó, mert lényegesen olcsóbb, mint a színhús, viszont merő izomrost, teát kaphatja a macska folyamatosan. A májat, egyéb belsőségeket legfeljebb heti 1-2 alkalommal ajánlatos adni.
Előzmény: Bandimacs (53)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 54
Nem lehet, hogy azért nem iszik a vizestálból mert az kicsi ?
Nálunk a vizestál olyan 7-8 literes négyzet alakú mosogatódézsa. Mielőtt iszik belőle, rálép a szélére, meghimbálja, meglötyögteti és amikor hullámzik az a rengeteg víz, akkor kezd el inni. Azt hiszem, hogy ennek az az oka, hogy a mozdulatlan dolgokat nem látja vagy inkább nem érzékeli a macsek, ha nem hullámzik a víz, nem tudja honnan is kellene inni. Talán...
Ilyenkor komoly árvíz volt a lakásban, amit végül meguntam, az egész lakás mázas padlólappal lett borítva ( a 2. emeleten ez nem hideg) és az ivótál , medence :) pedig kikerült a zuhanyfülkébe. Ott annyit és akkor lehet pacsálni, amikor és amennyit csak akar. Most szent a béke.

Azért aranyos lehet, ahogy a teknőst idomítja, valószínűleg a teknős azért ezt már nem élvezi annyira. :)

Majdnem fél éve isiászom van (nem tudok cipelni) ezért én csak a 2 kg-os csomagolást veszem. Az állatorvosnál talán egy picit olcsóbb mint itt a hálón, de nem emlékszem pontosan mennyibe került . Most szabin vagyok, a jövő héten majd megkérdezem és megírom.

Jól értettem, hogy 1 nap 3-4 alutasakos kaját is megeszik - egyedül?
Akkor hál'Istennek jó étvágya van :) de kell is, hiszen most erőteljesen növekszik.

Neked hogy tűri, hogy a bundáját fésülgessed?
Nekem a fejét, farkát és a hátát engedi, a hasiját meg a fenekét nem.
Eszébe sem jut hogy odakapjon, de rondán-figyelmeztetően nyávog és ha már elege van belőle, hát elszalad.
Te voltál már vele kozmetikában ? Hogy bánnak ott a macsekokkal?

Előzmény: Szisznyóka (52)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 53
Köszönöm, ez nagyon jó ötlet.

Nekem közel 20 éve vannak cicáim, ez elsők nyers husin éltek meg több mint 15 évet - marha szívet, néha egy kis felsált is :) bárány vesét, nyul májat stb. ettek. És nem voltak válogatósak, ízlett nekik.
Mostanában újra megpróbálkoztam a marhahusival -kiábrándító volt az eredmény. Normál menetben piacra nem jutok el, az egy külön program, kirándulás - jó esetben szombatra.
Több környékbeli hentesnél próbálkoztam marhahúst venni, ami volt a pultban az már eleve olyan sötét színű gusztustalan valami volt, hogy nem vettem meg. Amikor kaptam végre gusztusosnak tűnő darabot, ami szép világospiros szaftosnak tűnő darab volt, a macska megszagolta és elkezdte kaparni a lábával a földet mellette - mint az ürüléket. Megszagoltam és megdöbbenten vettem észre, hogy nincs semmilyen szaga a húsnak (az a jó nyershús illat) - tehát a hentesnél vagy már a vágóhídon valamivel kezelték, lemosták vagy az ördög tudja mit csináltak vele, hogy a vevő ne érezze, hogy már félig romlott...
A teljesség kedvéért: azért néha sikerült jó minőségű húst is vennem a környéken.

Hát, akkor nincs más hátra, felveszem a piacot is a teendők listájára - és újra megpróbálkozom.

Azon a problémán, hogy a hentesnél azonos tőkén szeletelik az esetleg fertőző disznóhúst és a marhát - sokat rágódtam.
Ha hazaviszek nyers húst azt a kicsomagolás után forró vizben meg szoktam mosni, felszeletelem és beteszem a mélyhűtőbe.
Amikor etetem, akkor a mikróban felmelegítem - szerinted ez elegendő ? Abban az esetben, ha mégis fertőzött lenne az Aujeszky vírussal ?
Előzmény: Fklari (51)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 52
Csak az ára miatt kérdeztem, hogy hol veszed a kaját, mert pl. a Fressnapfban igen húzós ára van a 10 kilósnak. Találtam az interneten egy oldalt, ahonnan lehet rendelni és ott kb. 4000-rel olcsóbb mint a Fressnapf. Így onnan fogok rendelni, mert mindenképp a 10 kilós a legköltséghatékonyabb szerintem.

Nálunk sajnos nem mindig kaparja el a produktumot. Illetve inkább sosem :-)), így emberes egy illat terjeng a fürdőben. Természetesen őkelme is megkapta a lehető legnagyobb méretű wc-t, hogy kényelmesen elférjen. De mostanában, hogy többet kint van, mindig a kertben kell szaladgálnom a szag után. :-)

A száraz kaja nálunk is mindig kint van. Alutasakost 3-4 alkalommal kap naponta. Kicsinek volt néha hasmenése, akkor főtt csirkemellet kapott rizzsel azt is megette. De megeszi a sziveket is ha arról van szó.

Ez a vizes tál kérdés nálunk érdekes, mivel a drága nem iszik tálból. Ez hogy jött nála azt nem tudom, de vagy az akvárium vizéből, vagy az öntözőkannából, vagy a kerti madáritatóból iszik. De minden esetben megkaparja a víz tetejét mielőtt iszik.

Egyébként a kedvenc helye az akvárium teteje. Fekszik rajta és lóbálja a farkát a vízben és paskolja a teknősök fejét. :-D
Előzmény: Bandimacs (49)
Fklari Creative Commons License 2008.07.31 0 0 51
Próbáljatok meg a macsekoknak baromfi szívet adni. Én régebben tenyésztettem Maine Coon-t, és mikor sokan voltak, bizony semmilyen alutasakos konzervet sem kaptak. De a csirke, pulyka, esetleg libaszív az nagyon bejött nekik, az egész piciknek darálva adtuk és főve, a nagyobbaknak nyersen, ha biztos helyről származik. (A macskák nem kapnak madárinfluenzát, szalmonellát, csak az veszélyes, ha mondjuk disznóhús mellett tárolták). Igaz, nekem nem sűrűn volt válogatós Maine Coon-om. De nagyon hiányoznak, mivel most semmilyen cicám sincs...
Előzmény: Bandimacs (49)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 50
Mert a cica még növésben van !
azt olvastam, hogy 3,5 éves korára éri el majd a felnőtt súlyát, termetét. Még van 2,5 éved :) hátra.
Ennyi idős korában Ubulka is sokkal többet evett és akkorákat kaksizott - mint egy ember :)

Nálatok nem pancsol a vizében a macsi ?
Amikor hozzánk került 12 hetesen az öreg (akkor 5 éves) cicával 2 hét alatt barátkozott meg. Amikor belakta már a lakást, azzal játszott, hogy a szövet játék egerét a szájába vette, odavitte a vizestálhoz és lázasan mosta-mosta...
Akkor cseréltük ki a vizesedényt egy nagyobb méretű müa. szegletes mosogatótálra, mert a kicsiből a nagymosás miatt állandóan kiverte a vizet, mást sem csináltam, mint óránként töltöttem fel friss vizzel.
Előzmény: Katicababy (47)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49
A melóhelyemtől 20 méterre van egy állatorvosi rendelő és ott szoktam a Royal Canin Main Coon szárazkaját venni. Nincsenek sokan, mint az üzletekben és a kiegészítő vitaminokat, játékot, kefét stb. is megveszem, ha kell. Ha meg valami gond van, mielőtt lélekszakadva elrohannék a saját orvosunkhoz azért ott mindig lehet tudakozódni.
Nagyobb bevásárlóközpontok állatkereskedéseiben is láttam, és a BricoStore-ban is.
Ez prémium kaja és drága is, gondolom ezért tartják csak kevés helyen, nem mindenki engedheti meg magának.

Nálunk a macsekok alomtálcára járnak, elkaparják a macskaalomba a produktumot - nincs szaga. Nagy méretű alomtálcát vettem, abba a nagy cica Ubulka is kényelmesen belefér és több mint félig van macskaalommal. Ha végzett a dolgával, mélyen elkaparja - talán ezért nincs szaga.

Lehet, hogy a kaja körül valamit elrontottam, mert a macsekok nagyon válogatnak...
A száraz táppal nincs gond, a Royal Canin bevált, a másik cica ugyanebből a Young Male-t eszi.
Konzervből a whiskas alutasakost veszem, egyszer megeszik - máskor meg nem. Ha csak simán kiteszem a tányérra, akkor a szaftot lenyalogatják a többi marad és egy óra múlva már nagyon gusztustalan. Próbáltam, hogy villával összetöröm és belekeverem a szaftot a kajába - egy ideig működött, de a macsekok mindig 1 lépéssel előttem járnak:)
Valahol olvastam, hogy a main coon cicák másképpen esznek, mint a többiek, hát ez nálunk is igy van. Jön-megy csipeget - nasizik.
Naponta 2-szer kapnak konzerv kaját reggel és este. (a száraz állandóan kint van) Mikor hazamegyek délután sokszor a reggeli még ott van a tányérban, lehet kidobni.



Előzmény: Szisznyóka (46)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 48
:-)) Néha azt gondolom, hogy mamutot tartok, nem macskát. A basset kutyánk nem termel ekkorákat. :-)) Nekem azt mondták, hogy gyerek kajában van valami adalék, amitől ilyen büdös a produktum.
Előzmény: Katicababy (47)
Katicababy Creative Commons License 2008.07.30 0 0 47
Szerintem ez fajtasajátosság! Nálunk is naponta 2X nagyon büdös van... és nagyon nagy...
Előzmény: Szisznyóka (46)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 46
Mi is royal canin-t eszünk, de egyenlőre még a gyereknek valót. Alutasakosok közül pedig a Whiskas jött be neki. Ha mást teszek elé, akkor fúj egy jó nagyot és néz rám, hogy bolond vagy te? Ha már szó esett a maine coon eledelről, akkor megkérdezném, hogy attól is olyan penetráns büdös a széklete? Valamint hol veszed?
Előzmény: Bandimacs (45)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 45
Ez nagyon aranyos !
A kutyusok vigyáznak a macsekra, cserében Ő pedig segít házat őrizni :)

Te milyen kaját adsz a macseknak ?
Mi a Royal Canin - Main Coon-t esszük száraznak, de a konzervekkel-alutasakosokkal állandóan bajban vagyok. Már egy csomót kipróbáltam, utoljára az IAMS - nek az alu tasakosát, de hát folyamatosan azt adni egy ekkora macseknak (242Ft /tasak) nagyon drága.
Előzmény: Szisznyóka (44)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 44
Nálunk is szinte állandó felügyelettel van kint a gyerek az udvaron. Ha mi nem is figyelünk rá, akkor is van 2 kutyatesója akik követik minden lépését. Már eltanulta a házőrzést is. :-) Szalad a kutya ugatva, őkelme pedig lohol utána. Sőt már egyedül is követi a kerítés mellett az idegen kutyát, mert azoktól egy cseppet sem fél a kis hülye. Igaz, eddig egyik sem akarta megenni. :-) Az idegen emberek elől beszalad a házba és egy darabig onnan szemléli az érkezőt. Majd szép lassan előmerészkedik megint. A másik cicánk se ment ki sose a kertből. Reméljük ez a lökött sem fog. :-)
Pont az ivarérés előtt sikerült elvégeztetnünk a műtétet, úgyhogy reméljük minden rendben lesz ezután.
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 43
Jaj, nagyon aranyos lehet !!! Főként ahogy leterrorizálja a jámbor kutyust... gondolom, csak játékból.

A régi cicák, akik már sajnos nincsenek velünk, szabadon kijárhattak nálunk is az erkélyre, ott szépen pihengettek, napozgattak. Egész nap kint voltak és nem kellett izgulnom, hogy valami bajuk történik, ők olyan komoly megbízható, megfontolt karakterű perzsák voltak.
Aztán jött Ubulka, aki fél éves korában szó szerint 3 másodperc alatt, közvetlenül a lábam mellől utána ugrott egy szöcskének - a 2. emeletről. Szerencsére semmi baja nem történt, persze lóhalálban rohantam vele az állatorvoshoz, ahol kapott egy idegcsillapító injekciót :) mert persze nagyon megijedt. De Ő alapvetően kelekótya, csak felügyelettel mehet ki az erkélyre.
Nincs képed a cicusról?
Előzmény: Katicababy (42)
Katicababy Creative Commons License 2008.07.30 0 0 42

Én cicóm is sokat kint van a kertben, de szigorúan csak felügyelettel, mert fél minden zajtól, minden idegen embertől, állattól, sőt még tőlünk is távolságot tart ilyenkor, de, ha nyílik az ajtó, rendszeresen kikéredszkedik.

Vadássza a bogarakat, bebújik a bokrok közé... megtámadja a kutyámat, előugorva a bokorból és egyből a torkát kezdi harapni... :-)

Atz hiszem ezt ők nagyon élvezik.

Előzmény: Bandimacs (41)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.29 0 0 41
Nem félsz, hogy ellopják, vagy csak kimegy a kertből és nem talál vissza ?
Nálunk szobacica a drága, és valóban 3 és fél éves volt mire elérte a jelenlegi súlyát .
Előzmény: Szisznyóka (39)
Katicababy Creative Commons License 2008.07.29 0 0 40

Édes a cicód!!!

Az enyém is hasonló színű... Lassan nő, a tenyésztő szerint 3 éves korára éri el a 12 kg-ot egy hím ivartalanítva. Az állatorvos szerint érdemes még a nemi érés elött ivartalanítani, így nem alakulnak ki a rossz szokások és nagyobbra nő!

Mi is még csak 1 évesek vagyunk:-))) (kb. 6 kg):-(((

 

Katicababy

Előzmény: Szisznyóka (39)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 39
Fiú volt a lelkem. :-) Mivel nem akartuk tenyészteni, ezért nemrég meg lett műttetve. Egész nap a kertben van és remélhetőleg így nem érez késztetést a kerítésen túli világ felfedezésére. Egyébként nagy köztünk a szerelem. Nekem az előző macskám egy colorpoint himalája perzsa volt. Összehasonlíthatatlanul kedvesebb a maine coon. Ez egy bújós kisördög. Az állatorvos szerint mire felnő lesz vagy 12 kiló. Hát nagyon kíváncsi vagyok, mert mostanában nem látom, hogy nőne. :-))
Előzmény: Bandimacs (38)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.29 0 0 38
Szia,
nagyon szép a gyerek ! kisfiú vagy kislány ?

Előzmény: Szisznyóka (37)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 37
Szia!
Nagyon szép a cicád! Nekem is van egy ilyen kis rettenetem. Most lesz 9 hónapos és 5 kiló körül mozog a súlya. Nálunk pont fordítva van a dolog, mert a házi cirmosunk szokta helyre tenni a kis szemtelent. Annak ellenére, hogy a kicsi már nagyobb, de ugye a cirmos volt itt előbb, úgyhogy ő a háziúr. :-)

Előzmény: Bandimacs (36)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.26 0 0 36
Sziasztok,
bemutatom Nektek Ubulkát, aki 5 éves ivartalanított kandúr.
Most közel 10 kg, nagyon kedves dorombolós természete van és imád a vizes lavórjában pacsálni.
A megjelenése valóban "félelmetes" , a lakásfelújításnál a mesterek először nem mertek bejönni a lakásba :)
A konfliktusok elől inkább kitér, az 1 éves szemtelen cirmos kandúr már többször (viccből) megkergette. Ha megunja a pimaszkodást, egyszerűen lenyomja a hatalmas mancsával a földre a másikat- ebből aztán mindenki megérti, hogy eddig és ne tovább :)
Angelic Coons Creative Commons License 2008.05.19 0 0 35

Végre a végleges helyére került a honlapom. Az új cím:

http://www.angelic-coons.hu/

Angelic Coons Creative Commons License 2008.03.24 0 0 34

Gyere el a Macskakiállításra ott szoktak lenni

Lurdy III. 29. /30.

Bövebb infó az oldalamon

Előzmény: zardani (29)
Angelic Coons Creative Commons License 2008.03.24 0 0 33

Szia
Álltalában a macseszok bal oldalán a nyakon van egy chip állatorvos le tudja olvasni, és onnan egyenes az út a gazdihoz.

Előzmény: Törölt nick (26)
Angelic Coons Creative Commons License 2008.03.24 0 0 32
Elindult az oldalam mindenkit szeretettel várok
Maine Coon www.angelic-coons.extra.hu
Katicababy Creative Commons License 2008.02.14 0 0 31

Sziasztok Maine Coon Funok!

 

Bár nem vagyunk túl sokan, azért azt megosztom veletek, hogy az életem egyik legjobb döntése volt, hogy beszereztem egy ilyen kedves cicót.

Már lassan 1 éves lesz és több, mint 7 kiló. Fiúcska volt, amíg el nem vesztette.....

Sajnos a tenyésztő kikötése volt (érthető módon)

Neve: Ánizs

Gyönyörű, flegma, lusta, éhes, mindig éhes, mindig dorombol.

Ja és kiskanállal kell etetni, mert így szokta meg.

 

A legjobb barátnője egy mopsz, aki most kb. 3/4-e méretileg Ánizsnak. Együtt élnek velünk.

Nagyon nyugodt, ha valakinek még nincs, vagy macseszt szeretne vásárolni, nagyon ajánlom, igaz nem olcsó, de olyan, mintha egy vadállat lakna veled egy lakásban, öntörvényű és ellenben az előző házimacskámmal nem mászik fel mindenhová.

 

Ja és aki még nem látott életben ilyen cicát el sem tudja képzelni, hogy mekkora!

Ha jönnek hozzánk vendégek, volt aki félt tőle a mérete miatt, de mindenkit lenyűgöz egyéniségével, méretével, gyönyörű, vaskos lábaival, bozontos bundájával.

 

Különleges, megnyugtató a jelenléte, IMÁDOM!!!

Előzmény: jegesbocs (25)
pemy Creative Commons License 2008.01.27 0 0 30

 

Ö Cila!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!