Keresés

Részletes keresés

Hy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1605

Valóban, de szerepel ez is:

" 3Móz 19,14

Siketet ne szidalmazz, és vak elé gáncsot ne vess; hanem félj a te Istenedtől. Én vagyok az Úr.

"

 

Előzmény: satya (1591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1604
A saját káron tapasztalt tudás megmarad, míg a tanult az az első sokknál törlődik, persze nem végleges, csak mikor kéne, akkor nem jön elő. Mindenből annyi tapasztalatot kell szerezni, amennyi nekünk megéri. Ha mondani akarja, és megtapasztalni, mások mit mondanak rá, Ő dolga. Nem tudhatjuk, kinek milyen mélységek megtapasztalását rejti az Úr üzenete és annak követése.:)
Előzmény: alomhajos (1599)
elemes2 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1603
nem nyilatkozhatok bealina neveben, de szerintem nem sajat magarol beszelt, igy nincs sok ertelme rajta szamonkerni :-)
Előzmény: Nemhivő (1602)
Nemhivő Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1602

 

   " De Isten bárkinél jobban ismeri az energiát és a genetikát. "

 

    Részleteznéd? :-)))

Előzmény: bealina (1598)
elemes2 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1601
Nem hiszem el hogy az univerzum minden irányítás nélkül ilyen célszerű

Szerintem, ha Isten le akart volna lepleződni, akkor nem rejtőzködne.

A tudományos kutatás peremén mindig vannak olyan megfigyelések, amelyeket a hívők szívesen tekintenek Isten ujja nyomának. Százötven éve az ember szemének bonyolultsága volt a bizonyíték, de Dawkins egyik szimulációjából kiderül, hogy egyetlen fényérzékeny idegsejtből kb 500 ezer generáció során evolúcióval kialakulhat az éles képet adó kameraszem. és 500 ezer generáció nem olyan sok. tárgyi bizonyítékunk is van: az emberek és a polipok kameraszeme egymástól teljesen függetlenül fejlődött ki. és a polipok szeme jobb (nincs vakfoltjuk).
Előzmény: bealina (1598)
elemes2 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1600
cihológia, például.
Előzmény: Nemhivő (1498)
alomhajos Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1599
Félreérted,

nem azt mondtam, hogy ne higgyj Istenben, sőt...
Én arról beszélek, hogy menj a fenébe erről a fórumból, mert lehúz a dagonyába. Az álmod pedig figyelmeztetés erre. Ha Istentől lelki békét kaptál ajándékba, akkor ne keresd a harcot, mert az a szellemi magasságokból lehúz a mélybe...

"A csapda ott van amikor nem hallgatok rá,akkor mindig rosszabb lesz."

Hát akkor hallgass az álmodra, mert egyértelmű az üzenete: kerüld a "mélységek virtuális városát", a figyelmedet inkább Isten tanításainak tanulmányozására fordítsd, azaz arra, ami felemel.

Végülis Te tudod... ha mégis beszállsz, akkor a saját (lelki) károdon fogod megtanulni.

áh.
Előzmény: bealina (1597)
bealina Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1598
annyira bele vagytok esve a tudomány felfedezéseibe,abba kapaszkodtok abba az apró darabba amit megtaláltatok a végtelenről.A Biblia hülyeség és felületes semmitmondó nektek,de a gének gondolatok amiket rögzített az a hit ami az állatokban is megvan hiszen ők is éreznek.A tökéletességet a végtelenben bárhol megtalálhatja bármelyik tudós.De Isten bárkinél jobban ismeri az energiát és a genetikát.Ezzel a tudományos dumával nem lehet elsöpörni akkor sem.Nem hiszem el hogy az univerzum minden irányítás nélkül ilyen célszerű képtelenség.Atomok maguktól alakulnak meg mozognak és magától válik minden azzá amivé mert véletlenül találkozott egy másik atommal.Akkor hogyan halottak akkor hogy reagálnak egymásra?A halott anyag holtan célszerűen haldoklik és kiköp egy egész bolygót majd halott életet csinál holtan.Micsoda tudományos logika fúúú!
Előzmény: Törölt nick (1571)
bealina Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1597
Nem látom a csapdádat az álmaimban.Azok álmok és nem tudom miért ne higgyek az Istenben az álmaim miatt.Amikor rosszat álmodok mindig segít ha kérem.A csapda ott van amikor nem hallgatok rá,akkor mindig rosszabb lesz.
Előzmény: alomhajos (1570)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1596
"=Sokan értik és épp azért, mert tisztán gondolkodó Emberek, nem alkalmazzák.= Nagon sok tisztán gondolkodó embert ismerek aki érti és alkalmazza a Biblia tanítását, és sok zavaros gondolkodású evolúcionistát is..."

Nem túl jó az ismeretségi köröd.......:-)
Előzmény: Törölt nick (1594)
Gyalogakác Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1592
bezony és éppen ezért nem kezdek erről vitát...
Előzmény: Törölt nick (1576)
satya Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1591
Az Istenfélelem nem azonos a rettegő félelemmel. Sokkal inkább egy ráhagyatkozás, egy bizalom.
A Szentírásban sokszor szerepel a felhívás: 'Ne féljetek!'
Előzmény: Hy (1590)
Hy Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1590

Istenem!

Lehet egy életen át félelemben reszkető lélekkel élni?

Tényleg ezt akarod???

Hy Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1589

A ValFilbali hitesek megnyilatkozásaiból nekem is nagyon az tűnik fel, mennyire reszketnek a büntetéstől a menyország, és az öröklét, a megváltás elveszítésétől.

Előzmény: Törölt nick (1587)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1588
Nem tévedek !...legalábbis az őskori bevett gyakorlathoz képest...

Persze tudom...még manapság is előfordul..itt-ott..:-(
Előzmény: Hy (1586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1587
Igen...de,már a hívők sem olyanok mint régen ! Félelemből hisznek,(..mert mi van ha hátha....főleg, kicsit már idősödvén..)nem igazi meggyőződésből....".tisztelet" a kevés kivételnek..:-) Még a papok nagy része sem hisz Istenben.....viszont egészen jó egzisztencia.....főleg,a minimál béresekhez képest...
Előzmény: Hy (1583)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1586

"...Még csak 5000 éve,hogy nem faljuk fel egymást !..."

Nagyon tévedsz!

Ne menjünk bele, nem a topic témája és Istentelen borzalmakhoz vezet, ami a címbeli kérdés ellenkezőjére bizonyíték!!!

Előzmény: Törölt nick (1572)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1585

A te hited nekem nem bizonyít semmit, az a tied.

A topic másról szól(na).

 

A tiszteletet nem megkövetelni, kiérdemelni kell!

Én nem követelek, még csak nem is kérek tiszteletet, csupán igazságot -mellébeszélés helyett.

Előzmény: bealina (1568)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1584

Igen.

Sokan értik és alkalmazzák a Bibliát.

Sokan értik és épp azért, mert tisztán gondolkodó Emberek, nem alkalmazzák.

Sokan pedig azt hiszik, értik a Bibliát, és szolgálnak egy lelki kábszerest.

 

Előzmény: Törölt nick (1561)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1583

Még ma is az, hisz? állítólag 2 MD szolgálójuk van.

Előzmény: Törölt nick (1559)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1582
Csupán egy ellenőrizhető próféciát, amelyik különbözik Sybilla, vagy Nostradamus produkcióitól, ha kérhetek!
Előzmény: Törölt nick (1556)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1581

Hol a bizonyíték, hogy Isten üzenete?

 

11. 

Szóla azután az Úr Mózesnek, mondván:

12. 

Ímé én kiválasztottam a lévitákat Izráel fiai közül, minden elsőszülött helyett, a mely az ő anyjának méhét megnyitja Izráel fiai között: azért legyenek a léviták enyéim.

13. 

Mert enyém minden elsőszülött; a mikor megöltem minden elsőszülöttet Égyiptom földén, magamnak szenteltem minden elsőszülöttet Izráelben; akár ember, akár barom, enyéim legyenek: én vagyok az Úr.

 

Mit nem mondott, mit nem tett Isten?

Tényleg ilyen tömeggyilkos és rabszolgatartó pedofil?

Ezek Isten szavai lennének?

Előzmény: Törölt nick (1552)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1580
Jób 34,17

Vajjon, a ki gyűlöli az igazságot, kormányozhat-é? Avagy az ellenállhatatlan igazat kárhoztathatod-é?

 

Jn 5,17

Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

 

Szted ez bizonyíték a folyamatos termtésre?

Előzmény: Törölt nick (1554)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1579

Hol a bizonyíték, hogy Isten üzente, és nem kitalálták, halucinálták csupán az egészet?

Mennyi Isten volt-van-lesz?

Mind üzent valamit?

Miért üzengetnek, ha mindenhatók, miért nem csapják nyakon a gazembereket, kegyetlenkedőket, gyilkosokat?

Miért kínozzák a szerencsétleneket?

Előzmény: Törölt nick (1552)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1578
Nagyon szép az utolsó mondatod ! (....ezt akár én is írhattam volna...:-)
Előzmény: Hy (1575)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1577

Nem róla alkotok véleményt, hiszen nem ismerem, sosem találkoztam vele, sem írásaival.

A róla szóló szövegekről, állításokról írok véleményt.

Sajnos az írások úgy személyesítik, mintha valóban őt jelenítenék meg, így a rájuk adott feleletek, kérdések is személyesnek tűnnek.

Előzmény: Törölt nick (1551)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1576
Te aztán..nem vagy 1 filozofikus alkat......!:-) csak úgy,gondolkodni szoktál te...dolgokon..?:-)))
Előzmény: Gyalogakác (1574)
Hy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1575

Mutasd meg, hol káromlom Istent, mert én nem emléxem ilyenre!

 

Sajnálom, hogy képtelen vagy egy 3 szóból álló kérdést megérteni.

Nem +győzést várok -az a hitesek privilégiuma-, hanem bizonyítékot!

Bizonyítékot!

 

Kíváncsi vagyok, az első szót, és a kérdőjelet mikor értelmezitek félre kedvetexerint?

 

Hát igen.

Én már csak ilyen beteg vagyok.

Beteges tudásvágy hajt több, mint fél évszázada, miután rádöbbentem, milyen keveset tudok, amikor mások tudás nélkül a Mindentudás bitorlósai.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (1550)
Gyalogakác Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1574
No én nem vitázok ebben a témában.Mindenki élje meg úgy a hitét-nem hitét,ahogy akarja,meg ahogy tudja!
Előzmény: Törölt nick (1573)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1573





Na mi van.....ma nem vitázunk...egy jót.. !?? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!