Fájdalmas a felismerés de sajnos Csöbácsinak igaza van .Ennek igazi oka a Magyar csoróságából adódó állandó "csodavárás".Mert minket nem lehet "megvezetni", mert 200 eu.-s és az 5000 eu.-s ketyóra is az van irva hogy Hammond , hát akkor ? Csak azt kell tudomásul venni hogy aki eladja nekünk /Amerikai, Német stb/ö is kiszámolgatja, és ö sem tudja rentábilisan átalakitani pl az e100, a100ra , ezért adja el nekünk.
Hasonlattal élve, egy zsigulira költhetünk milliókat is akkor is csak LADA marad ...
Mostanában sokan vesznek Hammond orgonát. Szép számmal gyarapodik a Hammond tulajdonosok száma. Ez nagyon jó dolog.
Viszont nagyon megszaporodtak a különböző kérések, kérdések pont ezen okból. A globalizált bolhapiacon házhoz menő menő szerelő nem kapható.
Aki megvesz -főleg alkalmi áron- egy Hammond orgonát, számoljon vele hogy szinte biztos hogyha hazahozza, azzal még nem tudta le a Hammondos igényét. Ez nem szintetizátor, nincsenek még szabványos csatlakozók, jelszintek. A legfiatalabb mechanikus szerkezet is 35 éves. Szinte törvényszerű, hogy kikössön Barna Norbi vagy Harangozó Misi bejáratánál. Egy alkalmi vásárlás viszont nem vonja maga után a hasonlóan alkalmi szintű szervízköltségeket. Mondjuk egy komplett gondoskodás után mind játékban-hangban, mind állapotban egy lényegesen értékesebb szerkezet lesz az eredmény. De ezt bele kell kalkulálni. Lehet persze saját kútfőből megpróbálkozni több-kevesebb sikerrel, de ez is egy szakma. Meg a Murphy törvény: ami egyszerűnek látszik az nehezen megoldható, ami bonyolultnak az megoldhatatlan.
Általában előforduló ignyek:
1: Ha amerikai, akkor feszültség 230->117V és frekvencia 50->60Hz konverzió.
2: Nincs rendes hangkimenete, lezlivezérlése. Különböző lezlik, különböző jelszintek, megoldások. Lezli tápfesz konnektorból vagy orgonából?
3: A reméltnél már magában is lényegesen soványabban szól. Tuning a nagyok irányába.
4: Foldback hiánya. Egy idő után NAGYON hiányozni fog.
5: A mechanika (scanner, TG, indítómotor) hiányosságai.
6: A külső burkolat sérülései. Na ez túlmutat a kompetencián :-)
7: A billentyűzet és kontaktusok elégtelenségei.
8: A csöves és tranyós erősítőkben előfordulható hibák.
9: Az egyéb márkájú/típusú lezli szóljon úgy mint a pl. ... lemezen :-)
10: Szállíthatóvá tétel.
A szervizesek ezekkel minden további nélkül megbírkóznak, de előfordulhat hogy többe kerül a javítás, mint maga a (nem tökéletes) hangszer.
Lényegesnek tartom és javaslom, hogy egy adott típus esetében ne próbálkozzatok többet kihozni belőle mint amire tervezték. Viszont azt 100%-osan!
A kategóriaugrás meg törvényszerű hogy többe fog kerülni, mint amennyit megér, tehát gazdaságtalan. Ezen csak az eladás-vétel segít. Jól kitalálták ezt ott kint. Minden szintű kiépítettségi fokozatra konstruáltak egy típust. Igény és pénztárcafüggően oda kell beválasztani.
Lehetetlen (gyakorlatilag) pl. vágott billentyűből waterfallt csinálni, 3,5 oktávosból 5 oktávosat csinálni. Nem éri meg T-ből, L,M-et, L-ből M-et, M100-ból M3-at, E100-ból A100-at csinálni. Ez inkább szinti/szempleres örökség, hogy programozással mennyire lehet Hammondos hangot kreálni. De nem hardver szinten!
A legfontosabb egy jó jelszintű kimenet létesítése gazdaságosan és gyakran a foldback, ami lényegesen húzósabb összeg.
Annyit még, hogy a lezliknél sokkal egyszerűbb és hatékonyabb a tuning lényegesen egyszerűbb kialakításuk folytán. Ott meghozza a kreativitás a befektetett energiát.
Szóval jó válogatást, nézegetést, licitálást, de ha egy bizonyos összegért sikerül "elnyerni" egy olcsóbb játéxert, az egyéb járulékos kötségekkel javaslom a kifizetendő összeg duplájával számolni. Szórás ide-oda természetesen előfordul, de nagyjából ez a tendencia.
de közel sem biztos hogy elég ez az adat mert gyártó függö, tokozás függö, és nem esküdnék meg hogy amit leolvastál , nem az orgonagyártónak gyártott célorientált IC , amin a beültetési szám szerepel . Pláne akkor igaz ha még ott vigyorog a gépbe az s163 , s164, s166 számu IC is Te kerested az absolute fórumon a rajzát is az orgonádnak nem ? sikerült megtalálni tipus számát?
Tisztelettel megkérdezlek benneteket ,hól lehet találni ilyen IC-t : S 165 , ez egy 14 lábú frekvencia osztó. A hires neves Dr Böhm orgonáé. Bár csak tudnátok valami megoldást.
Hello Gabor (Posaune), Telepatia letezik, ma akartam irni, hogy bocs a kesesert, de ma adtam fol a dvd-ket neked! Eleg elfoglalt idoszakom van most, mar keszen volt egy hete....jovo heten, szerintem hetfon megkapod! Prioritassal kuldtem!!! A Rhoda-tol, de a Joey-tol is be fogsz csinalni!!!:-))
Koszi elore is a cd-t!
Hammond-os karcos udvozlet!
Szia G! Ismeretlen oldal. Volt. nagyon jó. Úgy vettem ki szegényes németemmel hogy az A0-28-at modellezte le, készítette el újból, amit bármilyen orgonába betehet? Külsőre is hasonlít egy kicsit. A csöves lezli, csöves preamp csak hab a tortán. Egy vadiúj egyedi, kisszériás csöves preampért még az a pénz sem sok 390, ha összevetjük a hasznlt tranyós kommerszebb társaival, és áraival. 2-300. Igazi mexállott lehet az öreg, hajrá. Azért az az emhármas is milyen szép!
Pár napja a T szériákhoz, tranyós lezlikhez volt csöves tuning, most meg ez, azért a németek is igyexenek.
(milyen lenne digitális zongorába ez a preamp? :-)
Posaune vagyok. Sziasztok. Egy kollegám hívta fel a figyelmemet erre a címre.
Nézzétek meg,ha esetleg még ismeretlen lenne.
--www.reussenzehn.de--aztán kattintsatok a Musiker felíratra,aztán utánna a
Spezial Modelle-re. 705 Eu.ba kerül a Keyboard szerint ez a Leslie amit itt bemutat.
Viktor,ugye nem felejtetted el a dvd-ket.Várom már nagyon.A Mathias Baetzel hamarosan ott lesz.
Szia Zsolt, még minden kitűnően működik,örömömet lelem benne.Az iskolát hamarosan viszem vissza.Majd valamit viszek én is Neked amivel jól lehet Standardokat otthon gyakorolni,örömködni.
Ja, most szombaton, okt 1 ismét Pesten játszunk (Csömörön) Nirvana music café, Vasút u 1. Pest határában a Hév mellett. Ha valakinek van kedve, jöjjön. 22-én meg Budafokon. Hozom a szokásos koncertcuccot. DB5-KBR3D-Nano
na ja! Énnekem is az szomorú hogy Rhoda Scott, aki nálunk csak a "Hammond orgona királynője" címen van illetve, a legutolsó helyen van jegyezve és ráadásul csak a RISING STAR ORGAN kategóriában! (igazából nem jöttem rá mi a különbség a két kategória között de ti majd megmondjátok :)) Viszont nekem is meglepetés ilyen neveket olvasni Hammond fronton mint: Amina Claudine Myers, vagy Alice Coltrane. Felteszem ők női Hammondosok. Bár Coltraine volt 1 zongorista is John néven, méghozzá a jobbik fajtából való :) tehát lehet hogy épp a lánya v valamilyen rokona neki ez az Alice. De mondhatnék mást is, Gary Versace is patinás névnek tűnik vagy Neal Evans, aki kísértetiesen emlékeztet Bill Evansra (szintén nagy zongorista mágus-amint tudjuk), tehát vannak kint nagy nevek jóval több mint azt mi gondolnánk! Emléxem egy hifista haverom teljesen oda volt mikor egy-egy CDn szereplő arcok nevét olvasta pl. "Charles Espinoza" stb. s mondta: "micsoda nevek!!! micsoda nevek!!!" Hát igen van aki mr pusztán egy névnek is tud ennyire örülni. Én meg annak örültem hogy a legjobb big band kategóriában Maria Schneider, míg a legjobb hangszerelő-zenekarvezető-karmester kategóriában is ő tarolt! Ugyanis minden hangszerkategóriában megválasztják az év legjobbját. Bámulatos! Én egyszer láttam ezt a tán svejci vagy osztrák nemzetiségű nőt 1 Pori Jazz közvetítésen és félelmetes mit tudott a big bandjével produkálni! Na min1, egyébként a tavaji organ kategória is érdekes volt, majd felteszem azt is vmikor. ott még szegény Jimmy smith is az 1. 3ba volt! juteszembe! Laurens! Nem tudnád azt a Rhoda Scott CD másolatokat eljuttatni nekem? (régebben volt róla szó hogy bedigizted a két "rózsaszín" bakelitet amin itthon kijött a "Hammond orgona királynője" Hálás lennék érte:))
Laurensnek igaza van. Jók-jók, de a régi felvételek közelébe sem jönnek a legtöbbször. Nekem valahogy a sztárok helyett a kevésbé ismertek jönnek be.
És a hőskorban a frisseség.
Wild Bill Davis? Sir Charles Thompson? Amit egyszer Ray Charles is Hammondozott!
De Milt Buckner, Denny McLaine is fantasztikus. Johnny Hammond Smithnek is sok lemeze van. Jackie Davist, Earl Grantot már soxor elítettem vala.
És egy új lemez: James Carter organ trio 2002-es koncert. Nem a zorgonáé a fő szerep, de zseniális muzsika. Erősen fríííbe hajló itt-ott. Olyan easy listenings free jazz.
Az M3+145: Milyen állapotúak, milyen feszültségűek? (117 v. 230v?)
Szinvonalas, jol nez ki az olal, csak gratula hozza!!!
A down beat, es a masik is erdekes...mennyire eltero! Viszont arrol a Sam Yahel-rol meg hogy nem hallottam!???Nincs valakinek?
Van meg nehany ismeretlen szamomra benne....orultem, hogy egy regi nagy nev is akadt kozte....Rhoda Scott szemelyeben!:-)
Eleg folkapott a Larry Goldings is mostansag, nem sok lemezt halottam meg tole sem, jobban meg kellene gyoznie..amugy jo ami van, de a csucs meg mindig azt mondom, a regi 57-65 kozti felvetelek!!!
Igazatok van...nem tudok rá mit mondani. Pedig egyszerű erősitők esetén eszembe szokott jutni az áramfelvétel- teljesitmény leadás téma. Arra az elhatározásra jutottam ,hogy drasztikus árcsökkentést hajtok végre Hammond és leslie ügyben. Szép szám az a 780 eFt is. (Az M-3-as és 145-ös lesliért.)
Hát igen, nem szabad keverni, még rossz sül ki belőle :-)
AZ M3 az 115W-os, amiből 103-at a transzformátorok, csövek, motor vesz föl és 12W ami kihallatszik belőle. Egyébként a 147-122-es erőlködők is inkább jóindulattal 40W-osak, mondjuk fölfelé kerekítve, de ez ilyen konstrukció. Viszont nem tranyós :-)
Szóval azt a kb 160W-ot itt is a transzformátorok, csőfűtés és a gyorsmotorok emésztik föl.
Szintén ha valakit érdekel kategória:
Nem az enyém, de nálam van, M3/100-as komplett csöves Hammond elő/végfok, és egy perka projekt kapcsolói, meg a relék hozzá. Szép, korrekt munka. Egy BV upgrade lett volna, de rábeszélésemre inkább A0-28, +komplett drawbarsín lett belőle, így megmaradt. Az M3 előerősítőjéről annyit, hogy kapcsolásban pár hajszál választja el az ABC-k előerősítőjétől, vagyis hangban a legközelebb áll hozzá. A captain-foldback.com -ról letölthető kapcs rajzok alapján meg lehet győződni rúla.
Van egy Hammond M3 csöves USA orgonám leslie 145-tel .Az is szintén USA ,csöves, fatokos, 200 wattos. Eladó 1,2 mFt-ért ,ha valakit érdekel. T.70-5740696
Írja ez is, hogy hiába mechanikus, csöves és hiába szólnak szépen a H-k, T-k, de nem úgy ahogy lelki füleink ráhangolódtak. Itt viszont minden okosság megtalálható.
A lényeg, a hanggenerátor mechanikusan 1934 óta nem változott. A többi körítés. Érdemes bíbelődni vele mert jobban kiismeri az ember a Hammondokat ezáltal és olcsóbb megoldás ezzel együtt is mint egy klasszikus ABC.
Egyiket sem! Gyártanak egy modern, kifejezetten a T sorozatba való csöves preampot, ami visszahozza a csöves hangzást. Na azt. Most nem látom hirdetni, de ha tavasszal, nyáron árulták, miért ne árulnák ősszel is?
Hallgattam a Szakértőre és nem vettem meg:-) Benned bízok. Viszont egy preampot szereznem kellene. Milyen típus lenne jó a TR-200-ba? Ha kell kitanulom az egész elektronikáját, de nagyon kell egy CSÖVES preamp. Tiszta cső-mániás lettem. Innen pl valamelyik? Ugyanis a német eBay-en nem nagyon van szerintem.
Tényleg nem éri meg 128 EUR-ért összesen? Tuti nem szól jobban mint a TR-200 sajátja? Vagy mint a Behringer erősítőm? Lezlire azért asszem érthető, hogy nincs keret.
Nem számít mi a baja. Felejtsd el. Egy tone cabinetben elég vacak hangszórók vannak, kis, semmilyen a hangja egy lezlihez képest, ráadásul az erősítője nagyon régimódi a csövesek közt is. Magyarán ennek tényleg nehézkes a csőpótlása. Ilyet nem gyártanak mint pl. a 6L6 vagy 6550 vagy ECC83 csöveket.
Ha ingyen adnak egyet az orgonához, mert a B3, C3, Rt3-hoz ez járt hogy szóljon valahogy, akkor ok. Ha mégis érdekel, soxerencsét :-)
Houston Person a világ talán legnagyobb élő tenorszaxisa. Volt alkalmam élőben hallgatni őt, Rhoda Scott orgonált. Szenzációs volt. Mint láthattad, nekem is van egy kupac LP-je.
Egy-ket leany mondta mar, hogy olaszos beutesu vagyok, a sotetbarna haj-szem, temperamentum:-) Ki tudja...lehet!!!
Megjottem a becsi lemezborzerol...hoztam a boltnak jinehany lemezt, Hammond-osokat nem kimelve!!!:-) Meg Ethel Smith is akad benne, Richard Groove Holmes, Jimmy McGriff, Smith-ek...:-) es egy sosem hallott Sonny Phillips nevu Jazz orgonista....
Volt egy Jazz-Funk stand, egesz nap ilyen orgonas, visito, B3-as "szarok" szoltak....kesz voltam!:-) Olyan Jimmy Smith lemeze volt a sracnak, ami a net szerint is marha ritka, 50EU-ert, hibatlan eredeti peldanyban termeszetesen....nalam landolt!:-)kissebb alkudozasok kozepette:-)
Nallacinak uzenem:vettem 2 Huston Person lemezt, alatta vegig Hammond B3 szol....jóóók:-)
Belebotlottam egy újdonságra. Legalábbis számomra és sok Hammondos, klónos számára szerintem az.
ORLA DE49 Hammond modul. A 90-es évek elejére datálom.
Kicsi, könnyű. A fölső manuálhoz 8, és az alsóhoz!!!! plusz 4 drawbar tartozik.
Szóval két drawbarkészletes. Ok, a tercet kihagyták a fölsőből, de az a legritkábban használt. És még kihagyták a vibrátót mint a régi CX3-ban.
Az alsóban meg a 8-4-2-1 van, ami a kíséret harmóniákhoz szükséges.
Presetek, 10 programhely, a két hagyományos perka, lezli lassú-gyors-állj, sustain.
A hangja semleges, semmi szélsőség. Egy-két dolgot még nem tudok biztosan. A midi beállítást és hogy mi az a OMC gomb pontosan. Valahonnan szerzek leírást, mert azt nem kaptam hozzá.
Szóval az olaszok megint alkottak valami Hammondosat. Viscount, Wersi, Orla, Pari... Lehet hogy Laurens Hammond korábbi életében talján volt? :-)
Köszi Gope, meghallgattam, hát... egyébként imádom a gitárt és ez a srác nagyon technikásan játszik, van benne dög, de kár, hogy mindegyik szám ugyanúgy szól, nincs az a hangszíngazdagság, mint a billentyűs verzióknál. Okos ötlet volt Palmertől, mert így ő lehet az előtérben :) de szerintem a koncert végére el fogok aludni. Mert azért elmegyek :)