Keresés

Részletes keresés

Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11137

ha jobban megnézzük, nincs is semmi értelme ezeknek a mindenféle ünnepélyeknek:S

Előzmény: franciacsibe (11135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11136

juj, ebbe a részébe én még nem gondoltam bele:O

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11135

Ilyen szempontbol imadom a francia rendszert, nincs evnyito, evzaro, unnepsegek meg semmi. Egyetlen egy unnepseg van ev vege fele, szombat delutan, a kermesse, ahol eloadnak osztalyonkent valami tancot, amugy meg jatekok vannak (celbadobas, horgaszas, stb). Meg van evente egyszer a sportgala, szerencsere egyelore mindketto az onkormanyzati sportsuliba jar, ez is egyszerre van nekik :)

Nekunk most az eveleje huzos, az elkovetkenzendo ket hetre tele a naptarom, ilyen-olyan beiratkozasok, sport, uszoda, szemesz, szuloi ertekezlet, bolcsibeiratas, ehhez jonnek nekem az orvosi vizitek meg a gyogytornasz, na ezt tuti nem tudnam munka mellett csinalni (a gyesem lejar szeptember elejen, de megprobalom magam tappenzre vetetni, veszelyeztetett terhessegem van ugyis).

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11134

Nekem a munkahelyrol anno masfel ora volt a hazaut, ezalatt kieresztettem, ellazultam.
De szerintem siman megertenek a gyerekeid, ha elmagyarazod nekik, hogy neked kell egy felora-ora (az enyemek is megertik,  pedig en itthon vagyok, mikor azt mondom most 15 percig ne sozljon hozzam senki, ez az EN idom), valami olyasmi szertartas kellene a hazaereskor ami ezt lehetove teszi, nem tudom, talan megbeszelnem veluk (6 evessel mar siman lehet, a 3 eves azert kicsi ehhez).

Előzmény: zoramegmira (11125)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11133

Nálunk a suliban szerencsére nincs túl sok nyilvános ünnepély, szülőket kímélendő, illetve a gyerekeket is, mert mindig van 1-2-3-15, akinek a szülője ha fejreáll, sem tud akkor és ott lenni. Az anyák napja a kedvencem, volt, hogy 3 gyereké esett egy napra, király volt, gyors bőgés a 2b-ben, aztán rohanás egy emelettel feljebb, ott is, majd a 2 gyerekkel súlyosbítva futás az oviba, na ott már nem csak a meghatottságtól bőgtem :D

Előzmény: dalia (11130)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11132

"magam mögött hagyom az egész napos input-output menedzsmentet :)"

 

ez egy nagyon jó mondat, én is így érzem vhogy, h örülök, h már a legkisebb is ovis. önállóságtól nyilván még messze, de azért alakul. én többet nem bírnék egy csecsemővel foglalkozni, ennyire tellett, kész.

 

Az a baj h itt faluhelyt viszont munka semmi, amúgy se, de pláne ha meghallják h 3 kisgyerek+a korom (nem vagyok 20 ugye). nagymama nálunk eléggé ritkán és random módon, (az a másik fele, h ha fizikailag itt is van helyben ÉN nem bízom rá a gyerekeket, csak ha minden kötél szakad), férj sincs már tevőlegesen, csak ritkán eztán, bnőkkel próbáljuk megoldani időnként a szittelést oda-vissza.

Előzmény: Zorka_ (11109)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11131

Dettó.

Előzmény: VKOrsi (11118)
dalia Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11130

nekem erre az vált be, hogy amikor hazaérek, akor egy gyors átöltözés/kávé után (max 10 perc szünet) azonnal belevetem magam az otthoni teendőkbe, gyerekekbe, megfőzöm, kiteregetem, elolvasom, megsimogatom, megnézem, meghallgatom, eljátszom--- és aztán leülök, és akkor aznapra vége. utána max ölelgetni vagyok hajlandó, lejárt a műszakom. Pihi, 9től.

Aztán még ott van a hajnal, mefpróbálok 1 órával a gyerekek elött kellni, oda is belefér némi ez+az, és akkor az ő reggelükben már aktívan részt tudok venni, az a fél-háromnegyed óra is minőségi idő.

És nem tudok mindebhol ott lenni, ma pl. szitter-funkcionális nagy gyerek megy a suliba a kicsik könyveiért, de a 3-a hétfőt kivettem szabinak - vagy legalábbis home officenak - hogy ott tudjak lenni a kicsi első évnyitóján.

Nincsenek illuzióim, ez nem mindig fog menni, biztos lesz olyan március 15-i műsor ahol a lányom szaval és én nem leszek ott, de majd kompenzálok, abban jó vagyok :)

Előzmény: zoramegmira (11125)
kriszi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11129

Írtam, és elnézést.

Előzmény: rollller (11127)
Lovászi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11128

Én erre a bevásárlás/játszótér átvezetést használtam, amíg ezek lementek, át tudtam állni. Bár lehet, hogy ez habitus kérdése, én ezerszer inkább éreztem magam mindig anyának, mint bármi másnak :-)

Előzmény: zoramegmira (11125)
rollller Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11127

haho, irtam neked mailt a gmailes cimedre, raneznel, koszi:)

Előzmény: kriszi (11124)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11126

Mindenhol ott lenni, hú, ez tényleg nem könnyű, nálam a szeptember, május, június a legrémesebb, mikor azt sem tudom, kinek milyen programjára rohanok. Eddig a fontos dolgokat mindig megoldottam, szerencsére, de nagyon sok szervezést igényel az életünk. Ráadásul a két nagyobb versenysportol, ami tovább bonyolítja a helyzetet.

Előzmény: zoramegmira (11125)
zoramegmira Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11125

De jó, hogy ilyen sokan hozzászóltatok!!!

Nekem nem is a háztartás okoz gondot, és abban simán elfogadok segítséget, van aki jár hozzánk takarítani. Persze az elejlén túl kellett esni a lelkifurdaláson, hogy nem én csinálom a nagytakarítást, de beláttam, hogy x gyerek és férj mellett így is nagyon sokat házimunkázom a mindennapokban. Azt látom nehéznek kivitelezni, hogy (mivel szeretnék, és ebben nem is nagyon tudok kompromisszumot kötni) tudok majd ott lenni minden fontos eseményen az életükben, legalább amíg nem repülnek ki. Tényleg nem az a necces, hogy reggel elvigyem/vigyük őket, és délután valaki értük menjen, hanem hogy a bemutatókon, betegségek esetén én legyek velük.

A másik: baromi nehéz átállni munkamamából otthonmamába. Van erre tipp? Olyan jó hazaérni, és leereszteni(nék), és akkor jön a cunami, anya ez történt, meg az, nézd mit rajzoltam, én meg lerogyok közéjük, és próbálom befogadni, de nagyon nehezen megy:). Egy óra, és elmúlik, lezuhanyzom, kényelmeset veszek fel, de ebben az egy órában nagyon sajnálom őket, annyira használhatatlan vagyok. Nem panaszkodni akarok, biztos úgy tűnik, csak kíváncsi vagyok, másnál ez hogy működik. Nem emlékszem, gyerekkoromban ez hogy volt otthon.

kriszi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11124

Apuka nálunk se marad itthon, a 2-es számúval volt fél évet gyeden, többet nem szeretne :))

Előzmény: franciacsibe (11121)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11123

Aktivnak aktiv az ember, sooot :-DDD Az utobbi evekben egy percet sem unatkoztam :) (a nevelt lanyomat beleszamolva, aki velunk el, most varjuk a negyediket, igaz nalunk van ket nagyobbik, 10 es 7 evesek, aztan egy 2 eves).

Sok minden szervezes kerdese, a legjobb baratom a naptaram :) Es le kell adni a maximalizmusbol egyes teruleteken, pl haztartas. Meg ami nehezemre esik, segitseget elfogadni ha ajanljak, pl baratnoktol hogy vigyaznak a gyerekekre (vagy legalabb 1-2-re) idonkent.

Előzmény: zoramegmira (11086)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11122

En probalok itthon vallalkozni egyenileg, de ez sem egyszeru, sok melo es eleinte nem nagyon hoz semmit (ezert kezdtem jo elore, a lanyom 1 eves koraban, es most kaptam meg 3 ev haladekot, hogy beinduljon az uzlet :)
De ha nem megy, akkor fogalmam sincs, 4 gyerekre mindenfele gyerekmegorzes egy vagyonba kerul, ott a rengeteg szunet - itt mar ovitol, stb., nagyszulok nincsenek, majd ki kell talalnom vmit.

Előzmény: zoramegmira (11090)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11121

Gratula a kicsihez!!!!

Nalunk is enyem volt a nagyobb jovedelem, meg is ereztuk a valtozast alaposan, de apuka sajat bevallasa szerint 3 nap alatt idegbajt kapna ha o maradna itthon a gyerekekkel...  en meg abba zakkannek bele hogy egyensulyozzak a melo es a kolykok kozott. Szoval elismeresem hogy etz igy birjatok csinalni!

Előzmény: kriszi (11098)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11120

Ezt jo tudni, akkor legalabb ezt elore kipipalom :-DDDD

Előzmény: Zorka_ (11113)
VKOrsi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11119

mi az a gyerekágy? :D :D :D

 

Előzmény: VKOrsi (11118)
VKOrsi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11118

hogy feléledt a topik :D :D

 

nem tudok konstruktívan hozzászólni, várom, hogy elkezdődjön az iskola/óvoda és legyen 1 szabad délelőttöm a saját gondolataimmal...

kriszi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11117

Jha, a felnő, akkor meg Mihály Zsigmond lesz belőle, az meg elég komoly :)

 

De tudtam, sőt már mondtam poénként, erre nem értették kolleganők :))

Előzmény: Zorka_ (11113)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11116

Láttam múltkor valami jegyzőkönyvben, milyen ügyesen úszott a gyermek :)

Előzmény: ecsv (11115)
ecsv Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11115

Én 6 órában dolgozom, az én fiaim 9, 5 és 3 évesek. Szeptembertől kicsit könnyebb lesz, mert a legkisebb is óvodába megy. Kisvárosban lakunk, így a legnagyobb már egyedül jár edzésre (heti 6 edzése van), csak érte szoktam menni. Szeptembertől a középső is megy már sportolni, de ő még csak 2* egy héten. Nekem van nagymama segítségem, így "idegen" bébiszitterre nincs szükség, szerencsére. 

Karrier nem nagyon van, de igazából nem is nagyon vágyom rá.

 

Kriszi, itt is gratulálok. Nem vagy semmi, de akkor lett volna furcsa, ha nem így van, hogy már bedolgozol. :) 

Előzmény: zoramegmira (11088)
--zerge-- Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11114
En is visszaszamolok mar jovo hetfoig :) A vicc, hogy a gyerek is. Elvezte a nyaralast, a sok programot, a semmittevest is, de kb. ket hete megunta, azota nem tud mit kezdeni magaval, semmi sem jo, csak nyig, hogy mikor mehet mar iskolaba :) (most lesz harmadikos). A kozepsom is nagyon varja a sulit, de o meg nem tudja, hogy mi is az igazabol.
Előzmény: Zorka_ (11106)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11113

De szép neve van, tetszik :) Nálunk is listás volt.

4. gyerek magát pelenkázza, nem tudtad? :D

Előzmény: kriszi (11111)
kriszi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11112

Nem, ember főz, a babázáson kívül mást nem csinálok. Azért tisztába vagyok vele, pénteken műtöttek.

Előzmény: Lovászi (11110)
kriszi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11111

Hát Misi most egy felüdülés, az ő igényeit a legkönnyebb kielégíteni :) Egyelőre az egész család nagyon megvan vele elégedve, az apja nemrég "tényleg elég fejlett ez a gyereknek" minősítette az 5 napost ;)

Előzmény: Zorka_ (11109)
Lovászi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11110

Jaaaaa, anyu szerint sem munka az, hogy egész nap a billentyűket verem ;-) Azért remélem, legalább mos nem Te főzöl...

Előzmény: kriszi (11107)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11109

Na igen, kb. sejtem, hogy könnyebb nem lesz, bár annak azért örülök, hogy lassan, de biztosan magam mögött hagyom az egész napos input-output menedzsmentet :)

Előzmény: kriszi (11108)
kriszi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11108

Izé, rég láttalak skype-on, de eccer majd mesélek a 19 évesről, az egyetem, nyári meló és most az ő elköltözik cuccáról, na szóval vele kapcsolatban én nagyon szeretném, ha csak 12 éves lenne ;)

Előzmény: Zorka_ (11106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!