Keresés

Részletes keresés

olvasofiu Creative Commons License 2006.08.02 0 0 13

Véleményem szerint a lift kikapcsolásnak (mikor, és ki) is megvan a törvényi előírásai.

Az -életmód -házépítés - Társaházi problémák topikba írj ott biztos kapsz választ a kérdésedre.

(Csak zárójelbe: biztos sok a kintlevőség, a leállított lift is ennek a következménye lehet).

Előzmény: CsaDoÁd (10)
bíróbosszantó Creative Commons License 2006.07.02 0 0 12

CsaDoÁd!

Mi az, hogy kikapcsolták?

Elvégezték a munkát, szakértő átvette?

Kapcsold vissza és hatsd el őket.

Tárgyalhatsz velük a fizetési ütemezésről......

                                                                        Üdv   P.

Előzmény: CsaDoÁd (10)
szövetkezetitag Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11

Üdv mindenkinek!

Röviden szeretném elmondani miben kérek segítséget. Lakásszövetkezeti tag vagyok, ahogy a szomszédasszonyom is. A szövetkezet vezetősége (pár fő, akik hosszú évek óta a saját szájízük szerint irányítják a küldöttgyűlést) néhány éve hozott egy olyan határozatot, miszerint a "90 napon túli tartozást" "nem tagi" közös költség szankciójával bünteti. Itt a nem tagi közös költség több mint kétszerese a taginak. Ezért a "nem tagok" semmivel sem kapnak több szolgáltatást, csupán "nem részesülnek a szövetkezeti tagokat megillető kedvezményekből". Ennyit röviden az előzményekről. Fentebb említett szomszédasszonyomnak vitája volt a felújítási költség tekintetében a szövetkezettel, amit bírósági úton rendeztek. Miután a bíróság megítélte a pénzt a szövetkezetnek, (ez is megérne egy kis beszélgetést)  tulajdonostársam a határidőn belül kifizette azt. A szövetkezet azonban nem elégedett meg ennyivel (mivel a szomszédasszony egyben küldött is volt) bosszúból beperelte "90 napon túli tartozás" címén a peren kívüli bíróságon. Több hónapos, már években is mondhatom tortúra után ott tart az ügy, hogy a nem létező tartozásból a  szövetkezet egy bődületes "tartozást" kreált, több százezer forintnyit. Eleinte a nyugdíjából vonták, azonban mostanra odáig fajultak a dolgok, hogy a lakását megterhelték jelzáloggal. Nekem ez kísértetiesen hasonlít a lakásmaffia stílusára! Mi a megoldás egy ilyen esetben, van-e kiút? És ha van kiút, van-e aki segítsen egy szegény nyugdíjasnak, akinek hiába van igaza, a vele szemben állók jogi támogatást élveznek. Előre is köszönöm a segítséget!

CsaDoÁd Creative Commons License 2006.05.27 0 0 10

Sziasztok!

 

Segítséget kérek! SOS!

 

Adva van egy tiz emeletes lépcsőház (társasház). 2005. decemberében a régi képviselőt leváltották. Én lettem az új képviselő. Még a régi k.k. elindította a lift-felújítását (a tulajdonosoknak azt mondta, hogy meg van a felújításra a pénz). A szolgálató (pécsi és szfvári cég) el is végezte a munkát, de a régi k.k. nem fizetett, részletfizetést kért, megkapta, de továbbra se fizetett. Most lejárt a határidő és a liftet kikapcsolták. Sok idős, beteg ember  és kisgyermekes szülő lakik a lépcsőházban. Amikor átvettem a közös képviseletet, a társasház üzemeltetési számláján pár ezer forint volt, és rengeteg kifizetetlen közüzemi számla.

 

Ennyi röviden. Segítséget szeretnék kérni,hogy mit tegyek? Nagyon sürgös, mert félek, hogy valami nagy baj fog történni.

 

_Byron_ Creative Commons License 2006.05.03 0 0 9

Köszi a választ és a segítséget! A költözés még várat magára, de már csak 1 hónapot, az meg már mindjárt itt van! :)) Szeretném már az elején tisztázni hogy kinek mihez van joga. :)))

 

Köszi még egyszer!

 

Üdv.

B.

Előzmény: misiman (8)
misiman Creative Commons License 2006.05.01 0 0 8
2003. évi CXXXIII. Törvény a társasházakról.
Ennek a 13. § -a ír a szervezeti és működési szabályzatról, aminek része a házirend is.
Ha a Ti házatok csak 4 lakásos, akkor a (3) bekezdés szerint nem szükséges SZMSZ sem feltétlenül.
Olvasd el a törvényt, elég érthetően van fogalmazva.
Gratulálok az új lakásotokhoz, gyorsan beköltöztetek.
Üdv:
misiman
Előzmény: _Byron_ (7)
_Byron_ Creative Commons License 2006.04.21 0 0 7

Sziasztok!

 

Most költözünk egy 4 lakásos társasházba, a házhoz tartozik egy osztatlan közös kert, amit minden lakó használhat. Tud valaki segíteni, hogy hol lehet házirend mintát szerezni, amiben minden részletre kiterjedően le van írva MINDEN. Másik kérdés: milyen jogaim, kötelezettségeim vannak mint résztulajdonosnak? Pl. melyik törvény szabályozza a társasházak szabályait, amit be kell tartani? A linket megköszönöm előre is! :))

 

Köszi a válaszokat!

Üdv!

B.

freehome Creative Commons License 2006.04.20 0 0 6
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni

Van egy üzlethelyiség, amit meg szeretnék vásárolni. Az üzlet jelenlegi tulajdonosával kötöttünk egy olyan megállapodást, hogy csak abban az esetben vásárolom meg az üzlethelyiséget, amennyiben a társasház hozzájáruló nyilatkozatát adja az üzlethelyiség rendeltetési módjának megváltoztatásához. Ezt a megállapodást még februárban kötöttük. Kérvényt nyújtottam be a társasházi közös képviselőnek, hogy szavaztassa meg a társasház lakóival a rendeltetésváltozást. Március 1.-én írásbeli szavazólapokat juttatott el a ház lakóinak, amelyben a lakók szavazhattak, hogy adott üzlethelyiség rendeltetésének megváltoztatásához hozzájárulnak vagy sem. Mivel első körben az 5 napos válaszadási határidő rövidnek bizonyult, mert kevés szavazólap érkezett vissza, azt javasolta nekem a képviselő, hogy egy lakóívvel menjek körbe a házban, és személyesen írassam alá a lakókkal a lakóíven, hogy hozzájárulnak vagy sem a rendeltetésváltoztatáshoz. Mikor ezzel megvoltam, visszavittem a lakóívet a lakók többségének hozzájáruló aláírásával, amire azt a választ kaptam, hogy a lakóív (amelyet egyébként a társasházi képviselő szerkesztett meg) nem alkalmas arra, hogy azon szavazzanak a lakók írásban, menjek körbe olyan egyéni szavazólapokkal a társasházban szavazatokért, amelyeket még a képviselet dobott a lakók postaládájába. Ez is megtörtént, begyűjtöttem a kellő mennyiségű írásbeli szavazatot. Tulajdoni hányad szerint 53 % szavazott, ebből 57 % igennel, és 43 % nemmel a nevezett üzlethelyiség rendeltetésének megváltoztatását illetően. Ekkor jött a fekete leves. A társasházi képviselő azt mondta, hogy a szavazás véleménye szerint érvénytelen, mert a 2003-as társasházi törvény 19. § 2. bekezdése szerint a társasház szervezeti működési szabályzatában meghatározott módon lehet csak írásban szavazni, és a társasháznak nincs szervezeti működési szabályzata, valamint „túlságosan kevés” az eltérés az igen és nem szavazatok arányát illetően. Azonban mint megtudtam, a társasházi törvény 40. § 1. bekezdése leírja, hogy lehet írásban szavazni, és több ügyvéd és jogász is megerősítette, hogy a szervezeti működési szabályzat maximum az írásbeli szavazás módját szabhatja meg, ha van. Tehát az írásbeli szavazásnak helye van, és elegendő a határozat meghozatalához az egyszerű többség abban az esetben, ha tulajdoni hányad szerint minimum a lakók 51%-a szavazott. Mint fentebb írtam, ez meg is valósult, azonban a társasházi képviselő mégsem hajlandó meghozni a határozatot az üzlethelyiség rendeltetésváltoztatását illetően. Ügyvéddel ezt írásban is kérvényeztem sőt, az üzlethelyiség tulajdonosa is írásban kérte a határozat meghozatalát, mégsem történik semmi, még indoklást sem hajlandó írni, hogy miért nem hoz határozatot. Mit lehet ilyen esetben tenni? Kihez lehet fordulni, hogy a társasházi képviselő a törvényes szavazásról határozatot hozzon? Az ügyvédem szerint a bíróság is meghozhatja a határozatot és a jog szerint nyert ügyem is volna, mégsem kívánom ezt az ügyet bíróságra vinni. Van a társasházi képviseleteknek valamilyen felügyeleti szerve?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 topiknyitó
A társasházakról szóló törvény egyértelműen rendelkezik a közös költségek megosztásáról. (tulajdonhányad)
Arra lennék kíváncsi, hogy valóban megengedi e hogy a lakók egyszerű többséggel a működési szabályzatban ettől eltérő megosztást szavazzanak meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!