Keresés

Részletes keresés

Andras17 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 603
Ez a régi albérletünkre emlékeztet, ott csapódott le hetente kétszer randomszeráen a biztosíték. Át tudom érezni a helyzetet, ha ez segít, gondolom nem :-(
Előzmény: sutre (602)
sutre Creative Commons License 2003.12.08 0 0 602
Nekünk előfizetés előtt, és után is jól jön minden.
Részemről: passz.

Kérdés: van valaki akinél redszeresen lecsapódik a biztosíték?
Nálunk rendszeresen. legtöbbször akkor ha megy valamelyik főzőlap, de volt úgy, hogy semmi háztartási gép nem ment, csak a villany égett, meg a Tv ment, és így is elment az áram.
Ez mitől lehet? Kis biztosítékot raktak fel? Vagy hibás a főzőlap, hogy mindig lecsapja a biztosítékot?
Már kezd tele lenni vele a ... Kb egy hete voltam lenn a garanciális irodában, feírták, és mondták, hogy majd felhívnak időpontot egyeztetni, hogy mikor nézik meg a villanyszerelő kollegák. Azóta is hívnak.

Előzmény: Andras17 (601)
Andras17 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 601
Sziasztok,

tud valaki valami okosat arról, hogy miért zizis a TV-m? Nem fizettem még elő a UPC-nél semmire, mert minden jön igaz a többség elég rossz minőségben. Ha előfizetek, akkor ez megjavul?

Előre is kösz ha valaki tud valamit

kirumiru Creative Commons License 2003.12.05 0 0 600
hype78:
Hogy generaltal egy nap alatt 1Giga forgalmat? Hanyszor kellett ehhez megnezni az indexet? :-)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.05 0 0 599
egyszer majd quakezhetnenk igy upcn belul... :-)) persze csak quake 1-gyel, mert az van linuxhoz is :)
Előzmény: hype78 (598)
hype78 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 598
kirumiru: a webes adatforgalommérő nekem se ment az első napon. Most megy, de kicsit érdekesen, bár tartsa meg jó szokását. Több mint egy gigát töltöttem le, ami a chello szerint 163 Mbyte. Hálókártya váltásnál gondolom újra kell csinálni a regisztrációs folyamatot.
Előzmény: kirumiru (597)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.05 0 0 597
sziasztok!

Mukodik a chellom! Allat... a szolgaltatas nem tunik rossznak, a webes beallito felulet is turheto, csak kar hogy az adatforgalom szamlalas nem megy. Meg egy kicsit zavar hogy beregisztralta a halokartya szamomat...
ha holnap halokartyat cserelek akkor nem is fog menni?
meg semmi kozuk hozza.

kirumiru Creative Commons License 2003.12.04 0 0 596
hype78:

ma kint volt a csavo. Egyetlen modemet hozott es azt dugta ra, persze eloszot kiszedte azt a jo kis fali dugaljt meg barkacsolt par antenna kabelt. Es 10 percig keresgelt a modem aztan megtalalta.
Leszedte a tv szurot (nem erre gondoltal? egy hosszu fem cso) es utana is vilagitott a ket felso led. Sajnos idom nem volt hogy kiprobaljam mert jottem melozni, illetve a dhcp linux alatt meg nem igazan talalt semmit sem. majd meg bekonfigolom...

Ja es sima patch kabel az egesz. Direkt keritettem egy cross kabelt hogy tudjak netezni de nem vettem hasznat. A falban huzott utp-re meg meg nem szereltem csatlakozot. Majd este orjongok egyet...

ja es 2 evet vallaltam be. Vegulis ha 1 ev utan mondom fel akkor csak a 12000 Ft-t kell egyosszegben visszafizetnem ezt meg kibirom, elvegre akkor egalban leszek hozzad kepest. :)

Előzmény: hype78 (595)
hype78 Creative Commons License 2003.12.03 0 0 595
kirumiru: kijött egy csávó és hozott egy tesztmodemet(amit utána véletlen ott is hagyott). Ezt először rádugta a tv csatlakozóra, de így nem működött(a modem pirosan villogott),aztán leszedte a csatlakozót és a csupasz vezetékre kötötte a modemet.Így már működött, de a fal elég csúnya tv dugalj nélkül. Megvárta amíg bejelentkezik a tesztmodem, megírtuk a szerződést és adott egy lapot amin rajta volt, hogy hol kell majd regisztrálnom magam. Utána elment és kipróbáltam a saját modememmel is a dolgot, ami kb fél órát vesz igénybe, míg először feljelentkezik és regisztrálja magát. A sebesség először lassan indult, de utána hazai letöltéseknél beállt olyan 55-60 kbyte/sec re, ami végül is nem rossz. Eddig egész jónak tűnik az egész, egyedül azt nem tudom megnézni, hogy mennyi adatforgalmat generáltam, az az oldal nem működik. Ha valami miatt nem működne a modem, akkor azt mondta, hogy holnapra kijön egy másik csapat, akik a házban nézik meg, hogy milyen hibák lehetnek.

Adnak egy másfél méteres UTP kábelt, nem tudom cross e, mert egész igényes fém csatlakozoja van és nem lehet látni az ereket. Van még egy USB kábel is a dobozban, most állítólag valami új kábelmodem van, ami kisebb, gyorsabb és stabilabb is mint a régiek.

Szerintem gondold meg a két évet, mert elég nagy változások lehetnek addigra.

Előzmény: kirumiru (594)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.03 0 0 594
hype78:
Milyen a neted? Hasit? Cross kabelt ugye hoztak? es milyen hosszut?
Te gepeden probaltak ki vagy hoztak egy notebookot es azon? Csak mert windowsom az nincs es meg be kell majd konfigolni a linuxon az accountot meg a kernelt.

Mi Pap Karoly u 20-22 vagyunk. Lehet hogy ott meg nem lesz! Egyebkent jobb most a chello nekem mert onnan vedocsoben el tudom vezetni az UTP kabelt, de a telefoncsatlakozotol a szoban keresztul kene vinni valahogy es az ronda...

Előzmény: hype78 (592)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.03 0 0 593
egyik este nekem sem volt futesem. 1-re ertem haza ejjel es fel akartam csavarni hogy jo meleg legyen (ami eddig meg sose volt) es nem ment. jeg hideg volt az egesz.

Csutortok delelott jonnek szerelni netet! hurra! pedigtegnap 5-kor toltottem ki az adatlapot. :-)

Előzmény: Easty (590)
hype78 Creative Commons License 2003.12.03 0 0 592
Sziasztok,

ADSL témában itt egy újabb cikk, miszerint 2003 végéig mely utcákban lesz elérhető a szolgáltatás. Pap Károly 18. és a Teve u. benne van, még jó hogy tegnap szerződtem chello ra :(

http://www.axelero.hu/az_axelero/sajto_20031117.shtml

sutre Creative Commons License 2003.12.03 0 0 591
Teveh: ha ennyire tetszett, akkor küldök még egyet.
Előzmény: teveh (589)
Easty Creative Commons License 2003.12.03 0 0 590
Sziasztok,
Tegnap este nem volt fűtés a házban, de reggelre beindult. SZóltam a garanciális irodában, úgy tűnt, nem tudtak róla, de kérték, hogy ha megint előfordul, szóljunk. (Ja, és megvizsgálják, hogy mi lehetett az oka a tegnapinak).
teveh Creative Commons License 2003.12.03 0 0 589
sutre: nagyon állat :))))))))))) köszi :)

ja az elöbbiért meg bocsi, nem akarok politizálni, de ezt nem tudtam megállni.

teveh Creative Commons License 2003.12.03 0 0 588
OFF: Jó kezekben az ország...
http://www.origo.hu/politika/20031203senki.html
sutre Creative Commons License 2003.12.03 0 0 587
A "kérdéses papír" fénymásolata nincs meg.
Pedig egy ideig meg volt..
Költözésnél biztos elkavarodott.

Most már tudok küldeni e-mailt. Tegnap nem tudom miért jött hibaüzenet, hogy ilyen cím márpedig nincs.

Előzmény: teveh (583)
teveh Creative Commons License 2003.12.02 0 0 586
pedig vlucas is erre a címemre írt...
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 585
Akartam küldeni valami jópofát, de az itt megadott e-mailcímed nem él. ;-((
Előzmény: teveh (583)
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 584
Az a helyzet, hogy tegnap már nem volt túl sok kedvem megkeresni, de ha hazaérek előbányászom.
Előzmény: teveh (583)
teveh Creative Commons License 2003.12.02 0 0 583
sutre: megvan nektek végülis a kérdéses papír fénymásolata amiről tegnap beszéltünk?
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 582
Nagy örömömre hajnalban egy csapat takarítónénivel találkoztam a lépcsőház bejáratánál. :-))
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 581
Kb. 1/2 12-ig

Előzmény: teveh (580)
teveh Creative Commons License 2003.12.02 0 0 580
Hi!

Meddig voltatok tegnap?

teveh Creative Commons License 2003.12.01 0 0 579
Hi!

A fűtéshez csak annyit tudok hozzátenni, hogy én még nem fűtöttem, (csak egyszer, hogy kipróbáljam) mert nálunk enélkül is kellemes a hőmérséklet (22C).

htplacebo Creative Commons License 2003.12.01 0 0 578
Sziasztok!
Bocs, hogy kivülállóként beleszólok a topicba. A közös tul.-ban lévő helyiségekkel kapcsolatban olvastam hozzászólásokat, ez a téma érdekelne engem is.

Én a hozzátok elég közeli Angyalsétány társasházban vettem egy lakást, szombaton volt a műszaki átadás. Nagyon érdekelne, hogy a közös helyiségeket mikor és kinek adják át. A mi szerződésünkben erről nemigen van szó. A ti adásvételi szerződésetekben szerepelt erről valami?

A bennt lakóktól kérdezném, hogy mennyi a közös költségetek egy hónapban? Az első lakógyűlésen döntöttétek el?

Ps.: Kellene nekem egy burkoló a jövő hétre. (kisebb problémák az átadás után.. :) Esetleg nem tud valamelyikőtök ajánlani egyet? Plííz

kirumiru Creative Commons License 2003.12.01 0 0 577
Nos igen. En nekialltam felmosni az ajtom elott reszt mert zavart hogy poros meg saras (meg cigi csikk). Egyebkent a szinten ha bekoltozik mindenki (es remeljuk lesznek annyira igenyesek) akkor felmosnak maguk elott. ekkor a lift elotti reszt mar barki femoshatja, nem egy hatalmas munka es terulet. En akar az egeszet felmosnam, nem zavar. Viszont a lepcsoket azt semmi penzert nem vallalom. Meg a bejaratnal elegge mocsok van, de amig koltoznek az emberek es javitgatnak addig nem hiszem hogy azt erdemes lenne takaritani.

A szemettarolo nalunk szerencsere rendben van, bar ma nem voltam ott...
Viszont egy hatalmas vicc, azt hittem eldobom magam:

tudjatok hogy mire alkalmas a szemettarolo? Az alapito okiratban "szemet es babakocsi tarolo"-kent van feltuntetve. Ki az a barom aki a szemetes melle rakja a babakocsit. Fo hogy szep steruil kornyezet, illatos kocsiba ul majd a baba.
Nonszensz. Legalabb azt irtak volna hogy szerszamtarolo. Kesobb mi lesz belole? Etkezo?

Előzmény: sutre (576)
sutre Creative Commons License 2003.12.01 0 0 576
A közös helységek azok tényleg elég érdekes képet festenek.
Én a szintünkön a "sarunkat" fel szoktam söpörni, de a lift meg az előtér az tényleg borzalmas.
A cigicsikkek, meg a sár...
Ja és a szeméttároló.
A jellegzetes "szeméttároló" szaga az már megvan.
Nem tudom ki nem ismeri a szemeteszsákok mint céleszközt. Guszta tojáshélydarabok a szeméttároló ajtójában, meg egyéb étvágyat gerjesztő dolgok.
Ha meglátom az illetőt, venni fogok neki mikulásra egy csomag szemeteszsákot.
Előzmény: efenyak (575)
efenyak Creative Commons License 2003.12.01 0 0 575
Sziasztok.
A futeshez szolnek hozza. Szerintem a lakot a fogyasztott gaz arat fizetik meg. Van a gaz ara amit osszesen egy lepcsohaz fogyasztott, azt az orak alasanak alapjan aranyosan elosztjak a lakok kozott. Talan ennek a szervezese a kozos kepviselo dolga.
Hogy tenyleg igy lesz e azt nem tudom, de miert lenne maskepp?

Azert nem lenne rosz ha minnel hamarabb elkezdodne a kozos helyisegek takaritasa.

Ervin.

kirumiru Creative Commons License 2003.12.01 0 0 574
sutre:

hogy nincs aram az tobb mindentol lehet:
a csatlakozonal megtort a kabel, vagy nem erintkezik. Ezt egyszeruen lehet jabitani, leszedik a csatlakozot es vagy lecsippentenek egy darabot es/vagy visszcsavarjak.

Elvileg ha megtort az egyik kabel akkor sem lenne gaz mert 3 er van es 2 eleg lenne, viszont a fold az a furdoszobaba KELL. Elvileg a fold az egyenlo a NULLAval, de azt nem tudom hogy mennyire ekvivalensek.

Nalam is vannak hibak:

Az erkelyajto bal oldalan van egy 2-3 mm-s resz, ahol "ki lehet nezni", szoval a 2 gumicsik (szigeteles) nem er ossze. Egyszoval jon be a hideg.

Lehagytak egy feher csavartakarot az erkelyajto belsejerol (e nelkul azret tudok elni)

Ami zavaro meg, hogy a szobaban a hoszabalyozonal nem stimmel valami. idonkent amikor eleri a kivant homersekletet es kikapcsolna akkor azon nyomban bekapcsol. Egyszoval ilyenkor kattog es arrebb kell allitani hogy csendben maradjon. Ma ejszaka erre ebredtem fel.

Nem tudom nalatok milyen a futes de nalam 5-s fokozaton se tudom 22 foknal feljebb tornaszni a homersekletet, pedig mar redony is van.
A doksi szerint 28 fokot kene tudni csinalni 5-sel.

Ja a lift nalunk is elkezdett nyikorogni, de szerencsere en nem a lift mellett vagyok. De zavaro azert.

Előzmény: sutre (571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!