Keresés

Részletes keresés

Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 119818

Miskolcról egy nemeztközi rémlik, az korrekt volt, mentek két kört.

 

A Loki volt még értelmezhető, mégiscsak jártak csoportkörben, BL-ben is. Ha már választani lehetne, akkor ők menjenek, ott még van magyar is, nemúgy, mint jelenleg a dióknál.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119815)
Ez666 Creative Commons License 2024.01.08 0 2 119817

Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha nem lenne ez a sok baromság!

Ehelyett, ezt kell hallgatni folyamatosan az ellenfél szurkolóitól.

Kibaszott gáz! 

Előzmény: Vjacheslav (119812)
Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.08 0 0 119816

A józan ész, és a felelős gazdálkodás hiányzott, nem véletlenül legyintett meg minket a kiesés szele.

 

Most sem gondolom, hogy sinen lennénk, valamennyit változott a helyzet, de ez nagyban annak is köszönhető, hogy még annyira legatyásodtunk, hogy el se tudtuk küldeni az edzőt, az meg el kezdett működni a csapattal, sőt.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119813)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.08 -1 1 119815

Befejezem itt a szólózást, és köszönöm, hogy normálisan tudtunk beszélgetni.

Én a magam részéről örülnék 2-3 erős ellenfélnek+ kurvára nem mindegy az ország koefficiens szempontjából sem, hogy van-e mondjuk 3 olyan csapatunk, aki képest menni 3-4 kört.

 

Az én ízlésem szerint ez a 3 csapat a Fehérvár, a Honvéd és a Miskolc lenne, valahogy őket el tudom ismerni.

Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.08 0 1 119814

35 éve mást sem hallok, mint hogy a Fradi egy divat, ami kipukkad.

Ehhez képest mikor 2006-ban kizártak minket az első osztályból, volt olyan forduló, hogy a meccsünkön többen voltunk kint, mint a teljes NBI összes többi meccsén együtt. Szerintem ezt a divat dolgot szép lassan el kéne engedni.

 

Nyilván egy kiemelt meccsre sokkal többen kíváncsiak, mint mondjuk egy Mezőkövesdre, szerintem ez teljesen érthető.

A feleződés azonban konkrétan nem igaz, itt vannak a pontos számok:

 

2023-ban Groupama Arénában rendezett meccsek átlaga 12.012, az ott rendezett nemzetközi meccseké pedig 15.859 volt.

Előzmény: Concamine (119811)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 119813

Én ezt hallottam, de nyilván te tudod jobban, te vagy otthon a fehérvári dolgokban.

 

De szerintem az józan ésszel belátható, hogy amikor adott a pénz, paripa, fegyver, és mégis maximum 5-6. helyet tudja összehozni egy klub, ott a vezetőséget kell számonkérni.

Előzmény: Vjacheslav (119810)
Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.08 0 1 119812

Nyilván nem lehet összehasonlítani egy 10K+ nézőt, mondjuk 3K+-al.

 

Én itt a hangulatról a körítésről beszéltem. Hiába van pl tömegben nagyobb zöld tábor, nekem az egész szurkolás egy ilyen monoton valami, nyilván nehéz új dalokat átvinni ekkora táboron, és igazából a táborotok a legkisebb bajom. Az RBD meg érdekes módon a tavalyi 30-as évfordulóval meg ezzel kockával meg tudta fogni az errodálást, és egységesebb hangulatot tud teremteni, nem nagy a tábor, de annál hangosabb tud lenni, mert kiesnek így a nézelődő bent szotyizó emberek, aki bent van, az szurkol. Ez főleg vidéken tud kijönni, ahol általában hangosabbak, mint a hazai táborok. Nyilván nem a diósgyőr, újpest, loki hazai hármast kell nézni, de a többinél biztosan.

 

Az elmúlt bő egy évben sokat járok idegenbe is, a fiam is felnött már hozzá, megjártuk debrecent, kövesdet, kecskemétet, paksot, egerszeget, felcsutot, minden pesti meccsen ott vagyunk, voltunk Kölnben is, szóval tudom mi a helyzet belülről is.

 

Nekem ez a grupiban tapasztal újhullámos körítés idegen. Nyilván én a 80-as évek vége óta járok meccsekre, így nekem a szotyi/tökmag sör kombó az alap. Nem mondom, hogy nem dobk be egy perecet, vagy egy hotdogot, ha van, meg ne lenne mondjuk igényem egy jó csapolt barnasörre, de ezek a csókkamerák, meg ki mennyire hajráfradizik, meg fényshow, meg állatsimogató (racka juh meg társai), meg sas reptetés, nekem annyira nem jön át. A VIP oldal nyilván egy plusz bevétel, válogatott meccsen próbáltam is a Psukásban.  A fájndájning kajától nem laktam jól, ráadásul Heineken volt, amit nem annyira komálok. Nekem ez az amerika majmolás nem tetzsik, voltam kint tudom milyen, ott a körítés is dúrvább, de én azt nem tudom szurkolói kultúrának nevezni. 

 

Ez a Győzike jelenség is mindent elárul erről az egészről. Nem úgy kelt fel az egyik nap, hogy ő mindig is fradista volt, inkább promózza magát, mert indul valami celeb focis műsor, és ő most ott parádézik nálatok a VIP-ben. Az első alkalommal rá is kellett szólni, hogy ne piros fekete zakóban parádézzon már a VIP-ben. :D   

Előzmény: Ez666 (119807)
Concamine Creative Commons License 2024.01.08 -1 1 119811

A Fradinál is feleződik a létszám nemzetköziről bajnokikra. Ha a Vidi nem reked meg, nem is a lent írt Sousa-, hanem 2018-as EL-korszak után (a rosszul átadott stadiont se felejtsük, ami miatt a Grupiban nyomták), más lenne a székesfehérváriak hozzáállása.

De nyugi, legyen egy kis lejtmenet a Fradinál, aztán ott is kipukkad a divatlufi. :)))

Előzmény: Ez666 (119807)
Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.08 0 0 119810

Nem ez volt a feltétel, X pont a dobogótól. Amikor hoztuk, még volt MOL, és full más célok voltak.

 

Nyáron már más célt fogalmaztak meg, de ettől még aláírt szerződése volt.

 

Volt olyan pillanat, amikor elküldték volna, de ő nem akart felállni, inkább beleállt a melóba, mert tudta, hogy a nyári alapozás eredményének ki kell jönnie, és ez végül be is bizonyosodott.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119808)
góóól Creative Commons License 2024.01.08 -1 1 119809

Furcsa ilyet mondani egy fradistának, de... igazad van.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119796)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 119808

Ne ragadj le a mörcsnél, nem ez a lényeg. A Sousa-féle Vidi kurva jó irány volt, ha ott és akkor nem bassza el a menedzsment, ma mi kapaszkodnánk a Fehérvár után. Egyébként Grzelaknál is majdnem ellőtték ezt, csak azért nem baszták ki és hozták a helyére Máté Csabát, mert azt várták, hogy kieső helyre kerüljenek, mert ebben az esetben a szerződése szerint nem kellett volna lelépési pénzt fizetni.

 

 

Előzmény: Ez666 (119807)
Ez666 Creative Commons License 2024.01.08 0 1 119807

Ezt a MOL pénzével meg tudta volna csinálni a Vidi is

 

Ne vicceljünk már!

Max. 2500-as átlagnézőszámuk van, alig van szurkolójuk, hogy akarod őket a Fradihoz hasonlítani?

Ki vásárolna ott bármit is? 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119805)
Ez666 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 119806

Nincs kihívó?

A Paks micsoda?

Ők vezetik a bajnokságot...

Előzmény: GABA76 (119800)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 -1 1 119805

Gaba76, 10 évig ott volt a MOL, mint tehetős szponzor.

Hogy nem sikerült a kiugrás, az csak és kizárólag a Vidi menedzsmentjének köszönhető.

 

Szerintem az alapvető különbség az volt, hogy Garancsi számára egy plussz teher volt a Vidi, míg Kubatov fanatikus Fradista. 

A másik, hogy neki a kezdetek kezdetétől volt víziója, elképzelése, de képes volt belátni, ha valamihez nem értett. Mikor az első körben elkészült a Grupi tervrajza, megmutatta német szakembereknek, akik elmondták, hogy ez így jó meg szép, de nem lesz fenntartható. Kellenek skyboxok, rendezvénytermek, nagy hely a mörcsnek, stb. Itthon mindenki beleállt, hogy hogy képzeli, hogy az egyik oldal az gyakorlatilag VIP. Leszarta mindenki véleményét, átrajzoltatta a terveket, megcsinálta. Ma a stadion nem hogy önfenntartó, de komoly nyereséget termel a konferenciákkal, esküvőkkel, rendezvényekkel. Az ajándékbolt tavaly elérte az 1 milliárdos forgalmat. Ezt a MOL pénzével meg tudta volna csinálni a Vidi is, csak hát Garancsi ugye...

 

Előzmény: GABA76 (119800)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 -1 0 119804

Mindkét felvetésben egyetértünk.

Előzmény: Vezo228 (119802)
Mokaem Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119803

De, jópár éve egy kamuhisztit adott elő petrjak nyomán. csak ezt mind szeretitek elfelejteni. pedig akkor is illett volna megkérdeznetek tőle, tornóczky anitával: és ezt így hogy?

 

bár gondolom akkor se mehetett volna, nehogy kitiltson titeket a sértett kisfiú a kispöcs energiájával. és ezt a folyton kaszinóssal való kényszeredett foglalkozására is értem.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119799)
Vezo228 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119802

Kicsinyes és alantas bosszú ez....

Pont vissza ránt titeket a Földre, pedig azt hittétek (és szerintem mi is), hogy ennél már sokkal előrébb vagytok, pedig ezek szerint nem....

 

Kodrot sajnálom, bár nem pótolhatatlan, nem egy zseni, voltak komoly hullámvölgyei.

Minden rosszindulat nélkül mondom, ő stabilan nem fogja tudni azt a szintet hozni, ami a Fradiban kell. Nálunk a vakok közt a félszemű volt a király...

 

 

 

 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119799)
Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119801

Előzmény: Ez666 (119794)
GABA76 Creative Commons License 2024.01.07 -1 1 119800

Szarok voltatok és megdobtak benneteket pár milliárddal. Mi is azok lettünk kiszállt a szponzor. Nem ugyanaz. Ha lenne fent akarat ideirányítottak volna valami tehetősebb céget, de úgy tűnik nincs. Biztos érdeke a magyar focinak, hogy ne legyen kihívótok. 

Előzmény: Ez666 (119797)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 -1 0 119799

Nem hisztit adott elő, bosszút állt. Hogy ez mennyire elegáns dolog, az más kérdés. Az meg főleg, hogy kell-e nekünk Kodró?

Előzmény: Mokaem (119798)
Mokaem Creative Commons License 2024.01.07 -1 0 119798

a probléma, hogy kubi szerelmetek előadott egy kamu hisztit. akkor most is adja elő, hogy segget csinált a szájából, vagy azt, hogy az hiszti is egy undorító kamu volt.

Előzmény: Redhot100 (119792)
Ez666 Creative Commons License 2024.01.07 0 1 119797

Ki züllesztett le benneteket?

A MOL kiszállt, mert szarok voltatok és nem hosszabbította meg a támogatási szerződést.

Van ilyen...

Előzmény: GABA76 (119795)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 -1 1 119796

Hát a "fehérvári cigányparasztokkal" én sem tudok mit kezdeni, és az indulatot sem értem felétek.

Néha tényleg hülyék vagyunk.

 

A mondandód második felével viszont egyáltalán nem értek egyet.

Szerintem a Vidi hosszú évekig megkapta a lehetőséget, senki sem züllesztette le. Pechetekre teljesen dilettáns vezetőség jutott olyan lehetőséghez, amivel a Videoton szintet tudott volna lépni. Sallóikkal (nézd meg most mit művel Egerszegen) és Kovácsokkal a világ pénze sem elég semmire. A portugál edzővel elkaptátok az irányt, de azt is sikerült elkúrni.

 

Előzmény: GABA76 (119795)
GABA76 Creative Commons License 2024.01.07 -1 0 119795

Te lehet, hogy nem felejtetted el, de a következő (nektek hazai) meccsen, csak úgy fröcsögött a nyála a sok IQ harcosnak, (aki a többségét adja a rengeteg szurkolótoknak), akik a vendég szektor mellett foglaltak helyet. Sem a városok adottságai nem azonosak, úgy meg főleg, hogy bevásároltak benneteket örökös bajnoknak. Minket lezüllesztettek, nem fontos, hogy még egy magasabb koefficienssel rendelkező csapat legyen nemzetköziben. Tudjuk az okokat, kell a szavazat. Okosan csinálják, valamennyire benne vagyok a politikában, egyet is tudok érteni ennek az oldalnak az irányelveivel. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119793)
Ez666 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119794

Mi a tököm az az állatsimogató?

 

Az élő sas simogatása vagy micsoda?

Ez miért is lenne gáz?

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119793)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 0 2 119793

A történelmi visszatekintés részben van igazságod, ezt aláírom.

 

Azért ezen: "Hát nekem is, csókkamera, állatsimogató, Győzike, mintha nem is meccsen lenne az ember." kurva nagyot röhögtem. Most tényleg Fehérvárról akarod nekünk elmesélni mi az a meccsélmény a 3239-es átlagnézőszámotokkal, meg a körbeszalagozott 150 középiskolással? Szerintem ezen te is mosolyogsz.

 

Figyelj, én pont az a fradista vagyok akinek az égvilágon semmi baja veletek, sőt, nálam a 2015-ös kiállás óta magas polcon vagytok, azt nem fogom nektek elfelejteni.

 

De a két klub (nyilván a két város adottságai miatt) szerintem jelenleg összehasonlíthatatlan, és nem a ti javatokra.

 

Peace

 

Előzmény: Vjacheslav (119791)
Redhot100 Creative Commons License 2024.01.07 -2 3 119792

Hát a Petrjak story ennél durvább volt. Végig hazudozott nekünk, szóban elfogadta az ajánlatunkat, de mellette titokban veletek tárgyalt. Majd amikor már biztosra vettük, hogy számíthatunk rá, egy fontos meccs előtt bejelentette, hogy Fehérvárra költözne. Ezek után bárhol a világon kibaxták volna. Az élet megbüntette a kis buzit. Semmit nem nyert nálatok, nálunk csoportkörökből és bajnoki címekről maradt le. Egyébként egy középszer volt a srác.

Azért annyira nem lehetsz elfogult, hogy a fehérvári 2-3 ezer nézős meccsek hangulatát a Grupihoz hasonlítod. Itt azért bajnokikon is 7-10 ezer ember előtt játszik, van az évben 4-5 20ezres meccsre is lehetőség. A felsorolt programok nálatok is vannak, csak kicsiben. 

Előzmény: Vjacheslav (119791)
Vjacheslav Creative Commons License 2024.01.07 -1 2 119791

Értem, szóval a kubi kitalált valami szarságot, hogy miért is volt a kobold köcsög, hogy lenyúlta Petryakot, csináltatok egy hisztit, átkozott öltözőszekrény, kibasztatok a keretből, edzéslehetőség nuku, sőt június 30ig sehol se edzhetett, Hajnal telesírt két zacskó zsepit élő adásban. 

 

Évekig vittétek el a legjobbjainkat, gondolom Kuntic megvan, Miriuca, vagy Horváth Feri. Egyszer vittünk tőletek egy max kezdő játékost, nem a legjobbat, és már hiszti volt.

 

Kodro meg szépen faszán nyilatkozott, hogy más típusú élmény volt neki a grupama. Hát nekem is, csókkamera, állatsimogató, Győzike, mintha nem is meccsen lenne az ember.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (119790)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2024.01.07 -4 0 119790

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Kubatov - úgy tűnik nem az a könnyen felejtő típus.

Előzmény: Vjacheslav (119763)
a ködlovag Creative Commons License 2024.01.06 0 0 119789

Sziasztok 80-as, 90-es évek, nem gondoltam, hogy az életben még újra összefutunk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!