Keresés

Részletes keresés

Atay Creative Commons License 2007.03.07 0 0 167

Azert ez a pirez dolog nem ilyen egyszeru. Ennek nagyon sok vetulete van.

Europa lehet hogy arra fog rafazni hogy ilyen sok ember jott ide, es nem

voltak hajlandoak otthon hagyni a kulturajukat.

 

Szoval ha ide jonnek ezek a pirezek, es aztan kitalaljak hogy aki nem

tiszteli elegge Kszuaheli profetat, azt felrobbantgatjak, akkor tenyleg

jobban hangzik az eros hatarvedelem. Es szerintem az emberek

valaszadasait ez is erosen befolyasolta a kerdesben.

Uriella Creative Commons License 2007.03.07 0 0 166
Szereted?
Előzmény: mac.m (165)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 165
Amelyik a tiéd is.
Előzmény: Uriella (161)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 164
Általánosan tágra tárt karokkal, borral és lágykenyérrel lennének fogadva! Miután elvégezték dicső feladatukat visszaküldve a feladóhoz!
Előzmény: Törölt nick (151)
Wúdi ellenes effekt Creative Commons License 2007.03.07 0 0 163
...valamint pirézológusát!
Előzmény: Törölt nick (155)
n0ri Creative Commons License 2007.03.07 0 0 162
Hát itt van a kutya elásva. Piridinnel óvják bőrük feszességét, annak a szagát nehéz elviselni.
Előzmény: Wúdi ellenes effekt (138)
Uriella Creative Commons License 2007.03.07 0 0 161
Akkor?
Előzmény: mac.m (160)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 160
Hát nem Pirézia.
Előzmény: Uriella (159)
Uriella Creative Commons License 2007.03.07 0 0 159
Megkérdezhetem, neked melyik ország a hazád?
Előzmény: mac.m (157)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 158
"A válaszadók 63%-a nem volt rest véleményt alkotni róluk. Persze lesújtót..."

:DDDDDDDDDDDDDDDD

Gondolom, ki-ki kommenyistanak, v valami jobbraszedult narancsarusnak kepzelte oket...:DDDDDDD
Előzmény: mac.m (156)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 157

Talán ez is tanulságos adat:

http://index.hu/politika/belfold/0718pirez/?print
A pirézeket legerősebben az észak-magyarországi és észak-alföldi régió lakosai (76 százalék) valamint a legrosszabb helyzetű társadalmi csoportok utasítják el: a demokrácia mai állapotával elégedetlenek (72 százalék), a munkanélküliek (69 százalék) és a legfeljebb nyolc általános iskolát végzettek (68 százalék).

mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 156
http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=6193

A magyar nép vendégszerető, szokott elhangzani a méretes közhely, főképp idegenforgalmi szakemberek szájából. Persze, amíg a keletnémet turisták ropogós deákferenceiket és szentistvánjaikat költögetik a (KÖJÁL-osok rémálmaikban előjövő) balatoni büfékben, addig nincs is velük különösebb probléma. Azt is megbocsátjuk, ha honleányainkat reszelik a Hungaroring türelmi zónájában némi euróért. Nem baj, ha a Halászbástya környékén lovaskocsikáznak, súlyos ellentételezésért. Csak mosolygunk, ha a hiéna taxis húsz ropit kér el a Nyugatitól a Lánchídig. Amíg lehúzhatjuk őket, addig szívesen látott személyek a külföldiek. De mi van azokkal, akik politikai, vallási vagy szociális okokból kényszerülnek elhagyni szülőhelyüket?

No s előttük lezárnánk a sorompókat, felhúznánk a szögesdrótokat, feldíszítve 5000 amperral, megspékelve egy hadosztálynyi határőrrel és pitbullal. Legalábbis ez derül ki a TÁRKI legújabb, idegenellenességet vizsgáló tanulmányából (lásd a lenti linket). Az, hogy a románok, oroszok, kínaiak és az arabok vezetik az ellenszenv-listát, szinte természetes (Hegedűs Lóri szavaival élve: a magyar nem befogadónemzet). Új jelenségként azonban feltűnik a heves pirézutálat. Hogy kik azok a pirézek? Természetesen a fantázia szülöttei, mindössze azért kerültek a vizsgálatba, mert a kutatók kíváncsiak voltak, hogy olyanokat is tudunk-e utálni, akikkel soha nem találkoztunk és soha nem is hallhattunk felőlük. A válaszadók 63%-a nem volt rest véleményt alkotni róluk. Persze lesújtót...

A felmérés (részben) igazolta azokat a sztereotípiákat, miszerint leginkább a falusi, iskolázatlan, idős réteg körében forr legjobban a gyűlölet. Ami azért ellentmondásos egy cseppet, mert ők érintkeznek legkevésbé a „betolakodókkal”. Kvázi, az értelmi szint emelkedésével egyenes arányban növekszik a tolerancia.
kannásbor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 154
Okés, nem kötözködni akartam, csak jeleztem hogy szerintem ez egy módszertani hiba. Olyan "fiktív" népcsoportot kitalálni aminek a neve hasonlít egy létezőére azért nem túl célszerű.

De pl. ezek a pirézek is, ahogy meghallottam én speciel egyből a Robert Piresre asszociáltam, aki portugál származású francia. Portugáliában meg a franc se tudja hogy a luzitánokon kívül kik élnek még...
Előzmény: Törölt nick (145)
Uriella Creative Commons License 2007.03.07 0 0 153

Bah!!!

Hol lenne már ez az ország nélkülünk??

Háládatlan pirézgyűlölő népség ez a magyar.:-/

Előzmény: Powersystem (152)
Powersystem Creative Commons License 2007.03.07 0 0 152
"a franciák is szívnak mint a torkosborz az arabjaikkal, a németek a törökjeikkel, az angolok meg az indiaiakkal,"

Mi meg a pirézekkel :-)
Előzmény: lcoder (147)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 151
Kivancsifancsi lennek arra, hogy mikepp alakulna a 68szazalek, ha aszt is tuggyak a magyar kozvelemenyneepek, hogy a pirezek ciganyokat is esznek...
;DD
Powersystem Creative Commons License 2007.03.07 0 0 150
NEm mondtam,hogy azok de ettől még jól mutatja, hogy mit gondolnak egyesek az idegen kérdésről :-)
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 149
Ugyanazzal a bevett kutatási módszerekkel alkalmazzák  az simereteket atamenergiára/sugárkezelésre és atombomba gyártásra is! Nem a módszerrel, a céllal van a baj!
Előzmény: Törölt nick (145)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 148
Lehet, hogy ez is olyan következtetés mint az, ha a bolha összes lábát kitépik, akkor megsüketül?
Előzmény: Törölt nick (145)
lcoder Creative Commons License 2007.03.07 0 0 147
Miért lenne ostobaság az hogy nem akar valaki befogadni vadidegen kultúrákat ? Ez a multikulti ahol csak bevezették nagyobb méretben sehol nem jött be - a franciák is szívnak mint a torkosborz az arabjaikkal, a németek a törökjeikkel, az angolok meg az indiaiakkal, arabokkal és minden náció tagjaival akik beköltöztek.
Előzmény: Powersystem (126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 146
OK! Csak egészen más egy réteg infromáltságát felmérni és más azt a jelenlegi helyzetben a xenofóbiára kihegyezni! A sanda/sunyi szándék az ami kárhoztattandó!
Előzmény: Törölt nick (136)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 144
Mellik több?
Előzmény: Uriella (143)
Uriella Creative Commons License 2007.03.07 0 0 143

Rosszul tudjátok.

:p

Előzmény: mac.m (139)
mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 142
Talán azért, mert mostanság került előtérbe a közbeszédben, hogy milyen sok az idegengyűlölő antiszemita.
Ugyanannyi, mint az antipirezita.
Előzmény: lesifotos (140)
kannásbor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 141
Nem állítanám hogy az átlag amerikai ismeri ezeket a népcsoportokat, de speciel a dani egy létező törzs (Új-Guinea ha jól tudom), a "walloniaiak" neve meg azért eléggé hasonlít a vallonokhoz, nem?
Előzmény: Törölt nick (136)
lesifotos Creative Commons License 2007.03.07 0 0 140

Miért foglalkozik most majdnem  mindenki a pirézekkel?

Szerintem ez egy minimum 3-4 hónapja publikált kutatás eredménye. Vagy akkor senkinek nem tűnt fel? :O

 

Esetleg csak dejavu?

mac.m Creative Commons License 2007.03.07 0 0 139
Azok a nőnemű pirézek.
Előzmény: Wúdi ellenes effekt (138)
Wúdi ellenes effekt Creative Commons License 2007.03.07 0 0 138
Akkor lehet ezt a szociológusok is elkúrták. Nincsenek is pirézek, hanem helyesen pirének!!! (Pirinéne - pirinének - pirinek - pirének)
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 137
Megkiséreltem utalni rá az imént - az is kiderült, hogy az ellentétel is igaz?
Előzmény: Törölt nick (136)
kannásbor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 135
Szerintem ez a hír valóságos lavinát fog elindítani. Már itt az indexen is többen bevallották hogy piréz vér csörgedezik az ereikben, egyeseknek pedig már volt piréz nőjük is.

Kinek kellene hinnünk, a szociológusoknak (akik szerint átverés volt az egész), vagy a fórumtársainknak, akik valódi, személyes tapasztalatról számoltak be?

Azt se feledjük, hogy híres, _külföldi_ személyek is vallottak már a származásukról, közülük a leghíresebb a francia válogatott futballista, Robert Pires. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!