Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16052
Ühüm
Előzmény: GoranMarkovic (16050)
Amari bp Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16051
Szerintem nem tették meg
Előzmény: Slee85 (16049)
GoranMarkovic Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16050

Üdv,

Jövő héten megyünk hárman haverok Crna Gora-ba.

Bar, vagy Sutomore, majd amelyiket részegen a vonatról leszállva felismerjük.

Kérdés: nem foglalunk szállást, ez része a kalandnak. Véleményem szerint hármunknak éjszakánként EUR 60-ért tudnunk kell jó szállást találni magánházban.

A két bátor utitársam viszont be van szarva és szállodai árakkal terrorizál.

Szerintetek menni fog? Horvátországban biztosra venném, de Crna Gorában még nem voltam. Csak nem lehet már drágább...

Nyilvánvalóan nem fontos, hogy 20 méterre legyen a kutya a plázsától.

Molim vas pomozite!

Kössz előre is.

G

 

Slee85 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16049

Sziasztok,

 

olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, amelyre nem találtam egyértelmű, naprakész információt a topic végigböngészése után sem. Zabljakban kezdenénk montenegrói nyaralásunkat, Szerbián keresztül szeretnénk autóval utazni. Prijepoljénél azonban Pljevlja felé fordulnánk, hogy a Djurdjevica Tara viadukton áthaladva közelítsük meg Zabljakot. Néhány hozzászólónál láttam, hogy megtették már ezt az utat 1-3 évvel ezelőtt, de ennek minőségére, járhatóságára vonatkozóan nem igazán találtam sem akkori, sem friss információt. Tudna valaki abban segíteni, hogy mire számíthatunk ezen az útszakaszon, összehasonlítva mondjuk a Bosznia felőli érkezéssel? Vagy esetleg érdemesebb Prijepoljénél továbbmenni Bijelo Polje és Mojkovac felé, és csak ott északnyugatnak fordulni Zabljak irányába?

Amari bp Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16048
Akkor majd jövőre, meg vár:)
Előzmény: witza (16047)
witza Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16047

Köszi Amari!

biztosan fogok, sajnos munkám miatt csak jövő nyáron....bár már most azon gondolkodom, h. a csütörtökön induló osztrák szabim hogyan variálhatnám át montenegróira...de sajnos nem lehet! :(
Előzmény: Amari bp (16045)
Amari bp Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16046
Nekem is ízlik, még ha nem is férfi vagyok, csak az evését még gyakorolnom kell, mert összevissza pröckölt, spriccelt, magam is jól összemaszatoltam:)
De finom volt, olyan ribizli érzésem volt.
Előzmény: fityók (16044)
Amari bp Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16045
Lehet újrázni :)
Előzmény: witza (16041)
fityók Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16044
A gránátalma link lemaradt,bocsi!
Érettebb korú férfitársaimnak jó szívvel ajánlom!!!
http://www.nepgyogyaszat.hu/nepgyogyaszat-gyogyirei/granatalma-3.html
Előzmény: fityók (16043)
fityók Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16043
Remélem, érik nálad is a gránátalma:-))))
Előzmény: szervezkedő (16042)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16042
A "szerb nevűt"? Igen ismerjük egymást, ő mutatott be a "nő nevűnek". Egyébként szép az idő. Tegnap hullámzott a tenger. Ma jó meleg van, de legalább gyorsan szárad a glett a falon. Itt kint az utcánkban nem a fröcccs hanem a nyugodt mindennapok miatt élnek a férfiak 90évig és az ősszel elfogyasztot rengeteg gránátalma miatt hajkurásszák a csajokat még 85éves korukba. (Na úszok még egyet és megyek fel festeni, guritom a plafont.) :-)
Előzmény: Mijo (16040)
witza Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16041
Szia!

Én kb. másfél hete érkeztem haza Montenegróból, viszonylag frissek még az élmények (ezt visszaolvashatod).

Az autóbérlésre már válaszoltak a többiek.

A közbiztonságról annyit, hogy nem árt odafigyelni a dolgaidra - az ördög sosem alszik szlogen - viszont mi nyitott ajtónál-ablaknál aludtunk, ami persze mérhetetlen felelőtlenség (!!!), mégsem lett semmi bajunk, a strandról sem loptak el semmit tőlünk. A rendőri jelenlét érezhető volt, éjjel a barátnőmmel ketten félelemérzet nélkül haza tudtunk sétálni. A helyiek vezetési stílusa hihetetlen, szavakkal nem kifejezhető...amikor s kanyarban előz, a szembejövőt pedig lassításra készteti, nos az húzós!

Élővilág? A kígyóktól rettegek, egyet sem láttam. A cápákat meg ki kell kerülni! :) csak vicceltem. Engem inkább csak a kecskék hiánya zavart, finom kecskesajt lebegett a szemem előtt, miután megláttam a hatalmas hegyeket!

Az ételek finomak voltak. Igyekeztünk mindent kipróbálni, kis talponállókat és jobb éttermeket is. A hasfogó kibontatlanul érkezett haza. Ez lehet, hogy az elfogyasztott alkoholnak is köszönhető... Sutomorén találtunk egy kis piacot, finom zöldségeket, gyümölcsöket vettünk-ettünk.

Montenegró NEM Horvátország, akinek az kell, menjen oda. Nekem éppen ezért tetszett, mert nem éreztem azt, csak azért mosolyog rám valaki, mert azon gondolkozik, mennyivel tudott lehúzni és milyen borravalót fog kapni cserébe.
Ha el tudod kézzel-lábbal mutogatni a bajod, rögtön rohannak és segítenek! Az pedig szerencsés, ha ezt kulturáltan meg is tudja köszönni az ember, erről sok turista hajlamos megfeledkezni!

Nos, remélem tudtam segíteni.
Előzmény: NoZo18 (16032)
Mijo Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16040

Zoltán, ez a kardinális kérdés nem tréfadolog! Igenis tessék annyi időt szakítani, hogy ha törik, ha szakad, küldjél le ilyenkor egy-két fröccsöt, mert a tetves életben nem fogod megérni a crnagorai férfiak irigylésre méltó átlagéletkorát.

Na!

Józsi bátyámat csókótatom!

Jut eszembe: te a másikkal, a Bandi doktor úrral nem vagy ismeretségben? Aki közös cimboránkat egy életre megfertőzte Montenegroval.

Vazzátok meg, de mennék, de hát most van a dandár, az AB elhajtotta a kroátok magyarországi kilóra megvett csicskásait a bánatosba, és nyakunkon az aláírásgyűjtés.

Előzmény: szervezkedő (16038)
Mijo Creative Commons License 2010.08.03 0 0 16039

'Ebiga, ez nagyon jó! :)

Mint a minap, amikor Józsibarát rákérdezett a ráncosképű, foghíjas, borostás muslincára: télleg, Jóska, árulja el, miért iszik?

Ez huncut vigyorral a képén csak ennyit válaszolt: mer nem kő rágni ...

 

Előzmény: fityók (16036)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16038
Mik ezek a szögletes betük? :-) Beszaladtam ma a közös ismerősünkhöz, de annyira siettem hogy nem volt időm fröccsözgetni. Így tekintsd úgy hogy a te egészségedre is koccintottam azzal a pohár hideg vízzel, amivel a szomjamat oltottam. :-)
Előzmény: Mijo (16035)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16037
Abban az esetben ha vonattal mentek, akarom mondani, jöttök :-), akkor tegyétek fel a vonatra Szabadkán az autótokat. 30euroért lehozza a vonat. Tehát oda-vissza 60eur. Ez a legegyszerűbb, ha nem akarsz vezetni és ennyi pénzből itt semmit sem bérelsz!
Előzmény: NoZo18 (16032)
fityók Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16036
smiri zivce vagy pivce za zivce :-))))
Előzmény: Mijo (16035)
Mijo Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16035
Joooooj, Бозе Мој, гребам моје лице ... :(
Amari bp Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16034
Előzmény: NoZo18 (16032)
H_G Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16033
Mérges kígyók pedig vannak. Csak a párzási időszakban (tavasszal) olyan agresszívek, hogy ők támadjanak elsőnek, de ha rájuk lépsz, megjárhatod, tehát erdőn-mezőn óvatosan kell haladni. Mondjuk, a turistaút Délszláviában zúzott köveket jelent, semmi selymes pázsit, így az ember automatikusan néz a lába elé.

Előzmény: NoZo18 (16032)
NoZo18 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16032
Sziasztok Fórumozók!

Úgy döntöttünk párommal, hogy idei nyaralásunknak Montenegro ad otthont :)... most szombaton indulnánk is vonattal Barba, ahonnan továbbutazunk Budva felé, amely majd főhadiszállásunk lesz a további túrák megszervezése során...

Mivel még egyikünk sem járt ott, ezért kíváncsiak lennénk a véleményetekre, néhány jótancsára:

1) Hol érdemes autótbérelni? Korrekt áron, full insurance. Mire kell figyelni montenegrói autóbérlésnél? Kell-e angol nylvű EU-s jogsi, elegendő az új, kártya típusú magyar?
Van valakinek konkrét tapasztalata?

2) Közbiztonság - kell valamire fokozottan figyelni (természetesen a józanész keretein felül)? Azt gondolnám nem; de érdekelne más tapasztalata.

3) Természeti adottságok, élővilág - kell valamire fokozottan figyelni (természetesen a józanész keretein felül)? Szeretnénk kisebb túrákat tenni - mérges kígyók, rovarok ragadozókkal mennyire kell számolni? Azt gondolnám nem; de érdekelne más tapasztalata.

4) Gasztronómia - kell valamire fokozottan figyelni (természetesen a józanész keretein felül)? Azt gondolnám nem; de érdekelne más tapasztalata.

Előre is köszönet a segítségetekért...

Üdv,
Zoli
fityók Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16031
Dubrovnikkal vigyázni!!!
http://www.origo.hu/utazas/20100802-porul-jart-dubrovnikban-a-tilosban-parkolo-magyar-autos.html
Amari bp Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16030
Én azért reménykedem, maradnak olcsó szállás helyek is, csak nem szaladnak világgá, mert ott vannak az oroszok:)
Előzmény: fityók (16029)
fityók Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16029
Mi ebből a tanulság?? Más is felfedezte magának Montenegrót! :-)))
Élvezzük ilyennek amíg lehet!!!
Előzmény: Amari bp (16028)
Amari bp Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16028
Meg mielőtt mindenki mindent félreértene, meg sok szerb is jár arra fele, hisz nekik, nem maradt tengerpartjuk :)
Előzmény: Amari bp (16027)
Amari bp Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16027
Szerintem ne vitatkozzunk erről, mások az adottságok.
Adriai-tenger horvátországi partvidéke szárazföldön 1778 km, de ha a szigetek kerületét is figyelembe vesszük, összesen 5835 km.
Montenegró kis híján 300km :) meg az ország is kicsi. De ezen a kicsi helyen sok minden megtalálható, elérhető.
Hát a tengerpart is szebb lenne, ha nem lenne annyi ember :) Vagy olyan ember???
Ma reggel hírolvasás közben ez ütötte meg a szemem.
Montenegrot megszállták az oroszok.
De én már 2007-ben is meglepődtem :)
stevie w Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16026

indokolatlannak érzem a - jóval tisztább, kulturáltabb - Horvát tengerparton megszokott árszintet...

 

 

Mint írtam, a tengerpartokkal kapcsolatban inkább csak mintavételszerű a tapasztalatom, ezért nem általánosítanék, de a "városi" árakat tekintve (Zágráb - Podgorica), Montenegró nagyjából fele árszinten üzemel. (És Budva sem tűnt vészesen drágábbnak Podgoricánál.)

 

 

Előzmény: R6Rider (16022)
R6Rider Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16025
Természetesen, érthető a lelkesedése! :-) Más: Bosznián át nyugodtan lehet utazni, most jöttünk meg nem régen, imádom a Neretva völgyén futó hegyi szakaszokat! :-)
Előzmény: fityók (16023)
Mijo Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16024

"Viszont az egész hely, mindenestül, baromi gyönyörű volt. Meg kell nézni, mert ez odavágja Horvátországot."

 

Marhára érdekes ez az affektáló, lévén Bandos a vizuális élményt domborította ki, ő pedig csúsztatva cakk-pakk kezeli a kérdést. Egy egyébként is embere válogatja kérdést, mivel egyiknek a tavirózsa gyönyörű, a másiknak pedig a kaktusz.

 

Előzmény: fityók (16023)
fityók Creative Commons License 2010.08.02 0 0 16023
Persze,rengeteg szépség a világban ,így Horvát ó-ban is és még az óperenciás tengeren túl is,csakhogy nekünk /akik látogatjuk ezt a fórumot / lehet ,hogy ez a legszebb,ezért engedd meg,hogy egy kicsit elfogultabbak legyünk Montenegró kapcsán és ha adott esetben egy épp hazatért fórumozó társunk lelkesebb a látottaktól-nézd el ezt neki!
Előzmény: R6Rider (16022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!