Keresés

Részletes keresés

polovcev Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398492

S mi van akkor ha csak azért végezte el a pro licencet, mert anélkül nem állhatott a csapat élén?

Az is simán meglehet, hogy addig marad amig a fiai is az utánpótlásban játszanak, majd ha ők elhagyják Berlint, akkor esetleg keres egy másik csapatot valószínűleg alacsonyabb osztályban. Abban sincsen semmi szégyen.

Előzmény: Meltdown (398489)
polovcev Creative Commons License 2020.04.02 0 5 398491

Az én esetemben valóban nincs mit magamra vennem :)

 

A magyar futballtársadalom pedig nem más, mint egy dohos, düledező épület, ahol a lakók gyertyafénynél üldögélve a régmúlt dicsőséget siratják. Ilyen a társadalmunk ki tudja már mióta. A 19. században -messzebb nem akarok visszamenni- folyvást felbukkant, hogy mennyivel jobb volt Mátyás alatt, meg amikor hazánk partjait három tenger mosta etc. 

 

Ezzel önmagában nem lenne gond, minden országnak megvan a maga aranykora. Csak néhányan azért előre is néznek, nemcsak mindig hátra.

Hofi már a 70-es években gúnyolta a magyar focit és siratta az aranycsapatot. Végh Antal "Gyógyít6atlan"-ja ugyanúgy abból indul ki, hogy a 60-as évekig cirka minden rendben volt és azután romlott el valami. Viszont mindenki a felszínt nézi és nem a struktúrát. Az összes elemzésünk évtizedeket csúszik és mindig akkor válik fontossá, amikor elsül egy pofon. Aztán nem lesz belőle semmi.

97-ben ment a kesergés, lecserélték a kapitányt, majd a győztes osztrák-magyar után mindenki el volt ájulva az új, fiatal nemzeti tizenegytől. Semmivel nem léptünk előre. Jöttek a pofonok jobbról-balról, ment a kesergés, majd megráztuk magunkat és ment minden tovább. A 2016-os EB után megint mindenki azt hitte, hogy elindult valami, hogy felkerülünk a térképre, magyar játékosokat fog hajkurászni fél Európa, de ez sem jött be.

 

 

 

Arról se feledkezzünk meg, hogy amikor a nemzeti tizenegy éppen szépen teljesített, a klubcsapatok akkor is folyton beégtek. Néha egy-egy csoportkör, mint anomália, más semmi.

 

Éppen ezért is nagyon nagy hiba, hogy amikor felbukkan egy-egy eredményesebb magyar labdarúgó vagy szakember, automatikusan azt várják tőlük, hogy váltsák meg a világot. Mert igazad van, bőven akadnak olyanok, akik Dzsudzsák karrierjének alakulását gyakorlatilag személyes sértésként élik meg. Hogy merészelt Oroszországba igazolni? Mi az, hogy nem játszott minimum egy angol középcsapatba? Hogy képzeli, hogy úgy tekint a futballra, mint egy melóra és a pénzén luxusautót vesz?

Vagy nézd meg Szoboszlait. Szerencsétlen játszott 1 évet Salzburgban és a kommentelők egy része valahová a Liverpool szintjére vizionálja, míg mások tombolnak, hogy micsoda középszerű, arrogáns figura.

 

Ugyanez megy Dárdaival is. Előszőr megmentő volt, nemzeti hős, utána már az MLSZ élén akarták látni, mint valami reformert, aki helyrehozza a múlt összes hibáját. Most mindenki kesereg, hogy nem adja fel Berlint egy olyan ligában, ahol átlagban 14 hónapokként cserélnek edzőket. 

 

 

 

 

Egy láda sörben fogadok veled, hogy 2040-ben ugyanígy fognak kinézni a fórumok. Más nevek, ugyanaz a hozzáállás. Ha tévedek, örömmel fizetek bármilyen sört is kérsz.

 

Előzmény: kannibál Kovács (398488)
LaCatolica Creative Commons License 2020.04.02 0 2 398490

Ha már úgy is Dárdai a téma, az évezred magyar válogatott játékosai közül neki van a legtöbb topligás bajnoki meccse. Szalai van még egy elég nagy lőtávon belül, bár neki nem kedvez, hogy ki tudja meddig fog még állni a szezon. Ha nincs az a horror sérülése a Mainzban, mikor legjobban ment neki a játék, akkor ma már valószínűleg ő vezetne, vagy legalább is biztos lenne, hogy elhagyja Dárdait előbb utóbb, így viszont most legalább még két szezonra lesz neki szüksége ehhez.

Szóval a jelenlegi évezredben a válogatottban pályára lépő játékosok top5 ligás bajnoki meccseinek számát véve a sorrend:

 

Dárdai Pál 286/17 (Németország)

Szalai Ádám 239/52 (Németország)

Király Gábor 235/319 (Németország 198, Anglia 37)

Lisztes Krisztián 206/20 (Németország)

Huszti Szabolcs 180/40 (Németország 162, Franciaország 18)

Gera Zoltán 172/17 (Anglia)

Hajnal Tamás 149/17 (Németország)

Gulácsi Péter 123/142 (Németország)

Orbán Willi 89/11 (Németország)

Szabics Imre 80/17 (Németország)

Vadócz Krisztián 71/9 (Spanyolország)

Miriuta Vasile 63/15 (Németország)

Nagy Ádám 51/1 (Olaszország)

Stieber Zoltán 50/6 (Németország)

Löw Zsolt 47/0 (Németország)

Mátyus János 46/3 (Németország)

Szélesi Zoltán 45/0 (Németország 23, Franciaország 22)

Fülöp Márton 45/70 (Anglia)

Koman Vladimir 45/2 (Olaszország)

Sebők Vilmos 44/3 (Németország)

Pintér Ádám 44/0 (Spanyolország)

Sallai Roland 43/4 (Németország 22, Olaszország 21)

Bódog Tamás 36/2 (Németország)

Rudolf Gergely 30/3 (Olaszország 25, Franciaország 5)

Bogdán Ádám 26/51 (Anglia)

Tőzsér Dániel 22/0 (Olaszország)

Lang Ádám 22/0 (Franciaország)

Vass Ádám 20/0 (Olaszország)

Balogh Norbert 20/0 (Olaszország)

Halmosi Péter 18/0 (Anglia)

Hrutka János 17/1 (Németország)

Priskin Tamás 16/2 (Anglia)

Dombi Tibor 15/0 (Németország)*

Laczkó Zsolt 9/0 (Olaszország)

Szűcs Lajos 3/4 (Németország)*

Feczesin Róbert 2/0 (Olaszország)

Tököli Attila 1/0 (Németország)

 

* ők ketten a 2000-es években nem játszottak top ligás bajnoki meccset. Ha kihagytam valakit, majd szóltok.

Meltdown Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398489

Mennyire igaz mondás, nap mint nap hallom, ja nem.

 

Dárdai azt csinál, amit akar, de a profi futballban az edzőnek a licence nem egy klubra terjed ki, ezt feltehetően tudta ő is, amikor pro licences lett.

Dárdaival úgy néz ki a Herthánál vezetőedzőként nem számolnak, ő meg inkább visszalép pár mezőt ahelyett, hogy kvalitásainak megfelelő munkát keresne.

Hát itt a baj.

 

 

Előzmény: polovcev (398487)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398488

Elmélkedjünk egy kicsit.

 

"Továbbá furcsállom, hogy egyesek még mindig azt hiszik, hogy idegen országban, idegen közegben gyerekjáték élni vagy karriert építeni. 

Arról nem is beszélve, hogy Dzsudzsáknak és más magyar futballistáknak nem az a dolguk, hogy a szurkolók gyerekkori álmait beteljesítsék. Ha Oroszországba akar igazolni az kizárólag rá és a családjára tartozik. Ő nyilvánvalóan jobban átlátja a helyzetet, mint mi foteldrukkerek. Tudom, hogy idehaza bőven akadnak, akik azt hiszik magukról, hogy jobban meg tudják ítélni mások képességeit és lehetőségeit, de ez nettó hülyeség."

 

Semmi mást nem csináltam, mint átírtam a szövegedet Dzsudzsákra és visszamentem 2011-be.

 

A kérdés: ha Dárdainál most így gondolkodnak sokan (nemcsak te, hanem mások is), akkor miért szidalmazta éveken át Dzsudzsákot a szinte teljes magyar fodbaltársadalom (figyelem: ha te nem tetted, akkor ne vedd magadra az inget).

 

 

 

Előzmény: polovcev (398487)
polovcev Creative Commons License 2020.04.02 0 4 398487

Ezt az utolsó állítást mire alapozod? Én egy-két hírt olvastam és azoknak a valóságtartalmát sem vehetem biztosra. Most ment volna Kölnbe ugyanúgy tüzet oltani, mint 5 éve Berlinben?

 

 

Továbbá furcsállom, hogy egyesek még mindig azt hiszik, hogy idegen országban, idegen közegben gyerekjáték élni vagy karriert építeni. 

 

 

Arról nem is beszélve, hogy Dárdainak, de akár Szoboszlainak és más magyar futballistáknak nem az a dolguk, hogy a szurkolók gyerekkori álmait beteljesítsék. Ha Berlinben akar maradni az kizárólag rá és a családjára tartozik. Ő nyilvánvalóan jobban átlátja a helyzetet, mint mi foteldrukkerek. Tudom, hogy idehaza bőven akadnak, akik azt hiszik magukról, hogy jobban meg tudják ítélni mások képességeit és lehetőségeit, de ez nettó hülyeség.

 

S ahogy a mondás is tarja: "Omlásában súlyos a légvár".

Előzmény: kannibál Kovács (398486)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398486

Nem a játékos Albertre céloztam, hanem arra, ami az aktív karrierje után történt.

 

Egyébként nem értem ezt az állandó méltatlankodást. Én csak arra célozgatok, hogy mennyire nem örülök neki, miszerint a magyar pro-licenszes edzőképzés egyetlen exportképes terméke az elképzelhető legszebb edzői korban takaréklángon óhajt éldegélni, holott Európában egy csomó álláslehetőség várná.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (398485)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398485

"...sorolhatnánk azokat a magyar futball legendákat (Alberttel az élen), akiknek ez volt az életcélja..."

 

Mesélj, 1974-ben, összedrótozott lábbal visszavonulva, ugyan melyik nyugati sztárcsapatba mehetett/engedték volna? Vagy talán a 67-es Flamengo esetet (2 meccset játszott velük) hozod fel, hogy akkor miért nem disszidált?

Előzmény: kannibál Kovács (398477)
Morli Holect Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398484

Mi a gond?

 

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdarugas/bundesliga-dardai-pal-lett-a-hertha-edzoje-2392991

 

Aztán az idény végén mondták neki, hogy a kettős szerep nem okés, mostantól csak a Herthára fókuszáljon.

Előzmény: Törölt nick (398481)
harryboy Creative Commons License 2020.04.02 0 1 398482

Dárdai Budesliga edzö volt négy és fél évig, egy állando kiesö jelölt Herthánál és bent tartotta egy "olcso álományal"

   "lelket öntött" a válogatottba, amit Storck tovább fejlesztett és Francia eb játszot a válogatott ahol tovább jutott mind csoport elsö (mig kipukkadt)

 

Nyilasi  soha nem vállalt volna saját felellöséget Dárdai nélkül, a legendákkal meg televolt a mlsz padlás

Ibrahimovich vagy Ronaldo ezek "vének" ugy nyomák ma is mindha élethalál harc lenne a pályán

Dzsudzsák azért még focizik ebe a iramba ki birja negyvenig is hehe

 

 

Előzmény: kannibál Kovács (398477)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398481

"a Hertha a magyar válogatott jó eredményeit látva nem rendeli vissza Dárdait"

gyógyszerre ne igyál, még ha otthon kell maradni, akkor sem.

Előzmény: Morli Holect (398476)
harryboy Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398480

Értem értem, söt lehet, hogy igazad is lenne, de sok a HA, a eredményeket meg tudjuk.

 Csányinak muszáj volt tenni valamit, mert ezt követelte a "csöcselék" (hehe) és bejött.

Előzmény: Morli Holect (398476)
Gery1978 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398479

Látom ugyanazt hajtod, de nem volt válaszod...

Előzmény: kannibál Kovács (398477)
henteskeee Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398478

" lehet szabadon űzni a hobbit (Palika bicajozhat, Balázska jacuzzizhat) "

 

 

közöd?

 

"és közben osztani az észt."

 

te most mit teszel?

 

 

Előzmény: kannibál Kovács (398477)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.02 0 0 398477

Már miért ne lehetne, pláne annak tudatában, hogy a válogatott mellett dolgoztak is együtt.

 

Egyébként Dárdai berlini visszatérése kicsit Dzsudzsák emirátusokbeli szerződésére is emlékeztet. Biztos fizu, kockázatmentes munka, lehet szabadon űzni a hobbit (Palika bicajozhat, Balázska jacuzzizhat) és közben osztani az észt.

 

Sajnos tömegével sorolhatnánk azokat a magyar futball legendákat (Alberttel az élen), akiknek ez volt az életcélja. Aztán csodálkozunk, hogy sehová sem jutunk. Persze hogy nem, amikor a sikerekhez kellene egy nagy adag kraft. Tessék megnézni C. Ronaldót. 35 éves és még mindig úgy pörög, mint egy búgócsiga.

Előzmény: harryboy (398475)
Morli Holect Creative Commons License 2020.04.02 0 1 398476

Csak a pillangóhatás miatt kerül most szóba Dárdai: ha megtartjuk az előnyünket az északírek ellen még 10 percig, nem rúgják ki Pinyőt és a Hertha a magyar válogatott jó eredményeit látva nem rendeli vissza Dárdait, amikor nekik is égetően szükségük volt egy tűzoltóra.

Gyakorlatilag ha nem sérül le Lipták, Dárdai az utóbbi 5 évben a Hertha utánpótlásában dolgozott volna, mert neki úgy tűnik ez a célja. A sors intézte másképp a dolgokat, nem ő maga.

Előzmény: harryboy (398469)
harryboy Creative Commons License 2020.04.01 0 1 398475

Dárdait Nyilasiva együt emlegetni mint foci szakember nem lehet.

Előzmény: kannibál Kovács (398459)
Meltdown Creative Commons License 2020.04.01 0 1 398474

Nyilasitibesedés 10/10,

Dárdainak semmi motivációja, Bundesliga után langymeleg utánpótlás, este tv, sör, nyáron Zamárdiban foci a kertben.

Kár érte, jó szeme van, edző is lehetett volna.

Előzmény: kannibál Kovács (398459)
Pac Creative Commons License 2020.04.01 0 2 398473

Nekem csalódás Dárdai. Jó úton halad afelé, hogy ő legyen az új nyilasitibi.

 

Nyilasi 22 éve nem edzősködik. Sehol. Gyerekeknél sem.

 

Ígéretes edzői kezdés után fokozatos elkényelmesedés,

 

Mekkora lusta geci, hogy többre becsül egy fix U edzői állást Berlinben, mint mondjuk egy BuLi kettes kispadot, ahol fel kéne juttatnia a csapatot 10 másik mellett vagy bent kéne tartania egy másikat 6-8 vért köpő vetélytárssal szemben.

Már ha egyáltalán volt ilyen ajánlata. Mert semmi konkrétumról nem hallani.

 

aminek az az eredménye, hogy a biztos fizuért a lehető legkevesebbet kelljen dolgozni és kockáztatni.

 

Tehát úgy gondolod, hogy egy topbajnokságban szereplő klubnál vannak ilyen állások?

Csak tudnám, miért nem mindenki ott tülekszik.

Előzmény: kannibál Kovács (398459)
Gery1978 Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398472

Szinte biztos voltam benne! :)

 

Akkor mástól miért várod el a költözést családostól egy bizonytalan munkáért??? Miért tartod kevésre azt, aki hasonlóan gondolkodik Hozzád? 

Előzmény: kannibál Kovács (398471)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.01 -1 0 398471

Éppen most készülök a 25 éves jutalomra.

Előzmény: Gery1978 (398470)
Gery1978 Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398470

"Amúgy jellemző a magyar szurkolók lelkivilágára, hogy most azt az edzőt istenítik, aki éppen felülni készül a langymeleg kályhára. "

 

Nem istenít senki senkit. Elismerem, mint EMBERT, ebben sehol sincs, hogy edző, amiért nem dob el mindent mondjuk a Karlsruhe kispadjáért. Gondolom Te félévente váltogatod a munkahelyed, hátha egy másik bejön. Valahogy én jobban becsülöm azokat az embereket, akik maradnak egy helyen tartósan.

Előzmény: kannibál Kovács (398462)
harryboy Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398469

A Herhánál csak beugro volt asztán lehuzott töbmind négy évet, nemrosz ugrálás volt

Előzmény: Morli Holect (398468)
Morli Holect Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398468

Lehet, hogy eleve nem is vágyott nagy edzői karrierre. A válogatottnál és a Herthánál is csak beugró volt, megkérték, hogy segítsen, mert baj van. Mivel mindkettő a szívügye volt, segített. Most már nincs szükség rá Berlinben, más csapat meg nem érdekli.

Előzmény: kannibál Kovács (398459)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398467

Az a baj, hogy akkor is ha padon ülnek.

Előzmény: kannibál Kovács (398462)
tippmixcsabi Creative Commons License 2020.04.01 0 1 398466

júniusban sem játszunk a bolgárokkal.

harryboy Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398465

A egyik Dárdai srác állitolag  tud is focizni

 Szoboszlai gyereket is felkéne turbozni megint, meg kell, hogy legyen egy pár külyök is akik megérdemelnének egy nso cikecskét ha mástnem csak ugy viccböl vagy ilyesmi.

Előzmény: Pi-bá (398457)
henteskeee Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398464

Óvatosan a többesszámmal! Én nem istenítem,de mivel annyira jól nem ismerem , nem beszéltem vele , tiszteletben tartom a döntését . Gondolom te pontosan tudod mit miért tesz .....

Csak a magad lelkivilágával foglalkozz , koszi 

Előzmény: kannibál Kovács (398462)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.01 0 0 398463

rúgták --> rúgnák

Előzmény: kannibál Kovács (398462)
kannibál Kovács Creative Commons License 2020.04.01 -1 2 398462

Csak akkor kritizálnám, ha egyértelműen a saját hibájából rúgták ki.

 

Amúgy jellemző a magyar szurkolók lelkivilágára, hogy most azt az edzőt istenítik, aki éppen felülni készül a langymeleg kályhára.

 

Sokkal többre tartom az olyan trénereket, mint Bernd Storck vagy Marco Rossi, akiken látszik, hogy lelki betegek, ha nincs alattuk kispad.

Előzmény: henteskeee (398461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!