Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 281
Nem - az is csak krem, zsakbol nyomva - csovon keresztul. A hullamot a csuklo adja :)).

A suti dekoralas az egy egesz jo uzlet - sokat lehet vele csinalni! Marmint penzt.
Aztan, hogy mit mibol. . .hat az mar tenyleg fantazia kerdese!
Előzmény: monkey62 (279)
mara2 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 280
Hú, ez gyönyörű! Tarthatnál előadást az itteni cukrászdánknak. Ők még nem is hallottak ilyenekről :( A kreativitásuk a készen vásárolható marcipán rózsákig terjed. Tavaly az esküvőmre szerettem volna annál különlegesebb virágokat, de senkit nem hoztam lázba. Kár, hogy akkor még nem hallottam ilyenekről!
monkey62 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 279
Nagyon szép (mit szép? GYÖNYÖRÛ!) a tortád. Ha te ránézel egy képre, akkor rögtön tudod, hogy melyik dekort mibõl csinálták? Pl. az a hullám a legalján, az lehet krém, vagy marcipán, vagy habcsók?
Előzmény: ZsuR (278)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 278
Ez egy fajta rozsakeszites.

Mi ilyen formaval csinaltuk - ez gyorsabb.

ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 277
Itt van a liliom felekhez a segedeszkoz.
Eloszor kibelelni foliaval - aztan megcsinalni a szirmokat - es kivenni a formabol, az alufoliaban kiszaritani.
A szirmokat meg egy zsakbol kell kinyomni - erre ezer fele cso van, mind mas-mas forma, mas-mas viraghoz.
Előzmény: monkey62 (275)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 276
Ha tenyleg erdekel le fogom irni - nem nagy ordongosseg, de eleg sokminden kell hozza. Azt hiszem, ennel az egesz suti dekoralasnal a legnehezebb a sok-sok szerszam, segedeszkoz - hatalmas rendetlenseg. . .

Vege az eloadas sorozatnak, ma volt az utolso alkalom, es itt az eredmenye:

Előzmény: monkey62 (275)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 275
Meséld el, lécci, hogy csinálod? Valamilyen alufóliaformába?
Előzmény: ZsuR (274)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.24 0 0 274
Nekem is az a kedvencem - tetszik is, meg csinalni is jo. Nem eletnagysag, kb akkorak minha a huvelyk es mutatoujjadat osszeerinted. Talan picikevel nagyobb.

Alig varom, holgy tudjak idot szakitani kis "gyakorlasra"!!!
Előzmény: monkey62 (273)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 273
Mind nagyon élethû, de nekem is a hajnalka tetszik legjobban. Élõben is. Életnagyságban készülnek?
Előzmény: ZsuR (272)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.22 0 0 272
Most jottem a tanfolyasrol. A mai tananyag: liliom (feher), petunia (sarga, ami szerintem nincs igazibol, nem is tetszik), es hajnalka - a kedvencem!

Meg nem szarazak, ha mar merem mozgatni oket jobban, akkor teszek fel kepet. A mai nagyon sok lepesbol allo sok rendezgetest igenylo lecke volt. Persze, ha dekoralsz sutit, akkor nem keszitesz ennyi fele viragot egyszerre.

ZsuR Creative Commons License 2006.08.16 0 0 271
:)) A ferjem nagyon furcsan nezett ram, amikor mutgattam neki, min kell javitanom. Persze azt kerdezte, mikor lehet megenni - es a viragot is meg a masnit is, es miert nem. . .:))!
Előzmény: monkey62 (270)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 270
Már csak ezen is látszik a profizmusod. Nekem tökéletesnek tûnnek azok a rózsák, te meg rögtön látod, mit nem csináltál jól :) De biztosíthatlak (innen a távolból), hogy az összbenyomás nagyon pozitív.
Előzmény: ZsuR (269)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.15 0 0 269
Itt a tegnapi tananyag. . .nem volt nagyon nehez, de latom mi a hibam. A rozsaszirmok vastagok. . .egyik-masik.

A masni szele lehetne elesebb - a torta sarkai is. No de hat ez az elso. . .

A szelet meg nem fejeztem be, apro golyocskakat teszek kore - mint egy gyongysort, mert a kolleganomnek adom csutortokon, nyugdijba megy, es lesz egy kozos ebedunk.
Az erdekessege a fondant-nak, 2-3 napig el lehet tartani hutes nelkul! Nem szabad hutobe tenni.

Kovetkezo hetfo: hajnalka, liliom - allitolag a legnehezebbek.


(A masniban a papir addig van, amig megszarad - aztan kiveszem.) A rozsa az utolso alkalommal lesz egy masik tortara teve.
ZsuR Creative Commons License 2006.08.13 0 0 268
Ne haragudj - majdnem elfeledkeztem rola!!! Aztan kezdek keszulodni a holnap esti tanfolyamra, es igy eszbekaptam.

Szoval ez a wilton.com-rol van, en nem csinaltam "fazis" kepet. Majdnem teljesen igy magyaraztak nekunk is, kicsit tobb segitseggel.



Azt javasolta az instruktor, hogy (masodik kep) tegyunk kicsi rovid "jelet" amikor a szal alulrol jon, csak tavtartonak, egyenletesebb lesz . Igaza van.
Előzmény: krisssz (265)
tasha Creative Commons License 2006.08.13 0 0 267
Vanessa, ha erre jársz, mesélsz a vonat tortáról? Minden érdekelne. :)

t.
Előzmény: Vanessa_ (15)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.01 0 0 266
Azt majd otthonrol. . .nem nehez - de megvan a maga trukkje. Mutatos, igaz?
Előzmény: krisssz (265)
krisssz Creative Commons License 2006.08.01 0 0 265
Ez elképesztően szép! Csak elfelejtetted a kosárfonást részletezni:))))))
Előzmény: ZsuR (264)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.01 0 0 264
Csatlakozom az elottem szolohoz. A cukraszdak itt is fagyasztjak a torta alapokat - es a diszites utan szinten megy a hutobe a suti.
En eloszor tettem ezt a kesz tortaalapokkal, mikor elkezdtem a tanfolyamot, megsutottem az osszeset amit kellett. Aztan jo szorosan becsomagoltam foliaba (atlatszoba), es a fagyasztoba tettem.

Erdekes modon a torta ize mintha javult volna - csodalatosan friss maradt, mindenki kerdezte, hogy milyen recept. . .pedig csak egyszeru dobozos torta volt! A piskotam nem lett ilyen jo fagyasztas utan, csak a kesz tortaporbol sutottek.

Ebben a kosarasban az a jo, hogy a viragok elore elkeszithetoek, igy ha a torta lap is kesz nem telik sok idobe elkesziteni.

Amit meg tanultam, es nem latszik a kepen:
Az elso reteg krem legyen vekony - es a tortat be kell tenni a hutobe par orara, aztan ratenni meg egy reteg kremet. Igy a morzsak nem lathatoak.
Előzmény: monkey62 (262)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.01 0 0 263
De van egy csomó fajta, aminek direkt jót tesz, ha legalább egy éjszakát áll, és összeérik/összefagy, pl. a fekete erdőt sosem enném meg aznap, de a zselatinos cuccokat sem, gyümölcsös joghurtkrémes tortát sem. A cukrászdákban pedig - nálunk legalábbis - gyakran a fagyasztóból szedik elő a majdnem kész torta alapot, és azt cicomázzák, tejszínezik/műtejszínezik.
Előzmény: monkey62 (262)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 262
Hát ez valami fenomenális!!! Gyönyörû!!! És lenne egy kérdésem. Ahogy olvaslak benneteket, valahogy az jött le, hogy napokig csináltok egy tortát. Egyik nap sül, aztán krém, aztán díszítés. Én eddig úgy igyekeztem, hogy még aznap megegyük, mert emlékeim szerint a cukrászdában is mindig megkérdeztük: tesség mondani, friss? Szóval meddig friss egy torta?
Előzmény: ZsuR (261)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.01 0 0 261
Ma befejezodott a masodik resze a tanfolyasnak. Erdekeset tanultunk - kosrfonatot.
Nekunk kellett vinni a kesz sutemenyt A forma adott volt, nekunk kellett sutni akarmilyen tortat es megtolteni feher kremmel - no ez adott volt, hogy mibol csinaljuk a kremet.

Kicsit gyakoroltuk a kosarfonast - aztan a suti oldalat kellett korbefonni.
Egy szegelyt is tanultunk - zsinor 0 a szelere, es amikor keszen voltunk akkor ratettuk az elozo alkalmakkor keszitett viragokat.

Igy nezett ki az enyem:
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 260
Micsoda tehetseg! Beszeld ra, hogy csinaljon egy internets csomagkuldos uzletet!!!
Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 259

mézeskalácsosként működik a nőci, ez a recehorgolás dekorálás az ő találmánya - esküvőkre szokott még gyönyörű csipkés szíveket csinálni, hófehérek, csipkézett széllel, igény szerint az ifjú pár monogramja piros írókával stb (majd ha megtalálom így festés után azt, amit a szomszédunknak csinált, azt is megmutatom)

majd egyszer elmegyek hozzá és körbefotózok nála mindent :-)))

Előzmény: ZsuR (258)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 258
Azta!!!! Itt (USA) ezzel mecsoda penzeket tudna cinalni. . . Mi a sziv? Mezeskalacs?

(Eskuvokor szoktak a vendegeknek ajandekot adni, valami edessegfele, kis csomagban - pl fehercsokis mandula - de ez sokkal szebb lenne!)
Előzmény: Gladiolusz (253)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 257
Fantasztikusan ügyes, és hihetetlenül biztos a keze. Visszagondolva saját írókázós kisérleteimre tényleg csak a kalapemelés :) Arról nem is beszélve, hogy a recézést még ebben a formájában én most látom először.
Ha tudnál esetleg még fotókat mutatni a munkáiról, én nagyon örülnék neki.
Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 256

de van!!

és ezt mind szabadkézzel csinálja a csajszi! csinált már ilyen mézes szívet akkorát, hogy lelógott egy A3-as papírról :-)

Előzmény: Gladiolusz (255)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 255
:)

Feltétlen! Ilyen szerintem nincs is :)
Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 254
majd átadom neki! ;-))
Előzmény: Gladiolusz (253)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 253
Sziasztok!


Ezt a képet egy másik topikon tették fel, szerintem érdemes megnézni, minden tiszteletem a készítőjének :)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.25 0 0 252
a főoldal alján vannak a pesti kapcsolataik, üsd fel az arany oldalakat, és telefonálj. A Bakó az biztos, hogy nagyker, azoknak honlapjuk is van. Vagy hívd fel magát Sőregit, igen készséges ürge, biztos megmondja, melyikben vásárolhatnál.
Előzmény: úrnő (250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!