Keresés

Részletes keresés

kru Creative Commons License 2003.03.12 0 0 924
Memória ügyben, most vettem TwinMOS gyártmányú 512MB-os Type I CF-et a G2-höz, az ára úgy bruttó 41-48 körül van bolttól függően ennek a konkrét típusnak itthon.
Ami érdekes, meg is lehet nézni a honlapot, hogy ultra high speed-nek hirdetik, ami persze önmagában nem jelent semmit, de a honlap szerint 26X sebességű.
Kicsit féltem tőle, hogy beszívom, de a gyári 32MB-t frankón kenterbe veri, meg vagyok elégedve. Mivel nincs firewire-es olvasóm nem bírtam tesztelni diskbench-el, hogy mennyire gyors, de még usb I-en, kamerán keresztül is érzek javulást. Törlés pl. (BreezeDownloader) ég és föld!

Szóval bizonyára a lexmark meg a sandisk ultra a király, de az olcsóbb kártyák sem biztos, hogy szívás. És az ára ennek legalább fele...

Kicsit off topic volt, de hátha más G2-s topiktárs is bővíteni szeretne.

canongeketto Creative Commons License 2003.03.11 0 0 923
SilveR, viztorony
Az én tapasztalatom az akuval a következö: 49 napig bírta 746 képet készítetem, cca. 90 % bent fotóztam LCD és villanó használatával, zöld fényig töltve. Pesze nem naponta fotóztam, kisebb nagyobb szünetekkel.
+1 új tapasztalat, kb egy hétig bírta, és olyan 100 képet csináltam, igaz kint hidegben használtam egy félnapot(vittem magammal síelésre), lehet az tett be az akkunak és persze csináltam vagy 5 videófelvételt is. Lehet ha intenzíven használódik, hamarabb lemerül.
Ami a memóriát illeti nekem van egy 128 + 32 amit hozzá adtak. Ha itthon fotózok elég, ha távol a pc-töl akkor kb 80 kép fér el Superfine felbontásban. Egyelöre elég, de ha nyaralás vagy telelés lesz az ideális egy adattároló lenne, csak még viszonylag drága.

Kru
köszi a felvilágosítást, megnyugtattál a Kenkót illetöen, ha lesz nekik Miskolcon március közepén meg is veszem, ha nem irány Bp. Ha valakinek kellene itt az oldal amit említettél:
http://kazutoku.cside21.com/G1andG2/adapter/index_eng.htm
http://www.lensmateonline.com/faq.html

Előzmény: Devereaux (888)
SzGyuri Creative Commons License 2003.03.11 0 0 922
Hat nem a lencsek eles korvonalaira gondolok.
Arrol van szo, hogy az objektiv (koszonhetoen a gyartasi eljarasnak, a minosegnek, a felgozolt bevonatoknak) milyen elessegu es valosaghu kepet rajzol, azaz kepet vetit a CCD-re.
Ha jol emlekszem az indexen ezzel kapcsolatban is volt cikk az "alapfokon" cikksorozatban objektivek cimmel.
Az arhivumban megtalalod! Erdemes ezt a cikksorozatot elolvasni. Tanulságos!
Előzmény: Vanek (921)
Vanek Creative Commons License 2003.03.11 0 0 921
Az micsoda? Abszolút amatőr vagyok, de érdekel a dolog.
Előzmény: SzGyuri (920)
SzGyuri Creative Commons License 2003.03.10 0 0 920
Az objektiv rajzolata. Talan nem elhanyagolhato aprosag.
Előzmény: Vanek (916)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.03.10 0 0 919
Tehát csak:

-Sokkal jobb fényerejű objektív
-Vakupapucs
-Kihajtható LCD
-Lítium aksi+töltő
-Távirányító

ezek felett pedig:

-AF segédfény
-Zajszűrés
-Több fénymérési mód
-Gyorsabb és több képig használható képsorozat
-Állítható vakuteljesítmény
-32Mb-os CF kártya
-CF I-II támogatás
...és a Canon érzés (?) :))) a különbség.

Amúgy szinte tök ugyanaz a két gép :)))

Előzmény: Vanek (916)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.03.10 0 0 918
Sokkal jobb fényerejű obi !
Előzmény: Vanek (916)
víztorony Creative Commons License 2003.03.10 0 0 917
szóval 50 rugó: vakupapucs, kihajtható lcd, litium akksi + töltő, távirányító és canon érzés :))) mi kell még?
http://www.dpreview.com/reviews/minoltas404/page14.asp
nézegesd!
Előzmény: Vanek (916)
Vanek Creative Commons License 2003.03.10 0 0 916
Na, ez már valami! Hát még? :-))
Előzmény: víztorony (915)
víztorony Creative Commons License 2003.03.10 0 0 915
kihajtható lcd. nagyon hasznos!!!
Előzmény: Vanek (913)
víztorony Creative Commons License 2003.03.10 0 0 914
az első G2-met halott pixelek miatt cserélték ki újra. a mostanin is kijött egy időközben. még garanciális, de nem biztos, hogy foglalkozom már vele... nem ér annyit, hogy hetekig üljenek rajta.
Előzmény: fbartos (912)
Vanek Creative Commons License 2003.03.10 0 0 913
Köszi és még? Összehasonlítgattam a Medikeren található G2 leírást a Minoltáéval és lényegében az volt a legnagyobb eltérés, hogy a minoltánál nincs távirányító (enélkül meglennék) és nincs akku+töltő hozzá (cserébe ceruzaelemmel megy).

Milyen jelentős eltérés van még?

Előzmény: Z-M-an (911)
fbartos Creative Commons License 2003.03.10 0 0 912
Kösz szépen a válaszokat. Ha jól értem, nem gyakori a probléma. Megnyugodtam. Remélem, hamarosan már elégedett G3 tulajként írhatok én is a topikba! :)
Előzmény: Dino_ (907)
Z-M-an Creative Commons License 2003.03.10 0 0 911
pl. külső vakupapucs lehet fontos, legalábbis nekem alapfeltétel.
Előzmény: Vanek (910)
Vanek Creative Commons License 2003.03.10 0 0 910
Lehetne egy meglehetősen amatőr kérdésem?

Nézegettem a gépeket és találtam egy Minolta s404-es gépet, ami 4 MP-es és 4x optikai zoom, tehát így elsőre kb azt tudja mint egy G3-as, de egy G2-esnél többet.
Mégis Brutto 150-ért megkapható, míg a g2-es 200e, a G3-as 270e körül van.
Gondolom annál nagyobb különbség van, hogy a Minolta "kifutó típus", de mégis mi a különbség, mert árban azért ez brutális.

xgab76 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 909
Ezek szerint rosszul emlékeztem. Bocsi.
SzGyuri Creative Commons License 2003.03.10 0 0 908
Ha hol emlekszem handrasnak van ilyen halott pixele. Reszvetem! Remelem nekem nem a garancia lejarta utan egy nappal lesz emilyen, ahogy mar jo sokszor megtorten mas muszaki cuccokkal. :(
Előzmény: xgab76 (906)
Dino_ Creative Commons License 2003.03.10 0 0 907
Nekem volt egy, de a szerviz megcsinálta (az ezzel kapcsolatos viszontagságaimat korábban már megírtam, röviden annyit, hogy hiába volt ott két hetet a gép, nem vették észre a másik bejelentett hiba mellett a hibás pixelt. Csakhogy aztán visszavittem pár képpel, és csodák csodájára, másodjára már megtalálták :-)) Bizonyára a szoftverrel tudatták, hogy az adott CCD pixelt ne használja, mert ráírták a szervizpapírra, hogy nem upgrade-elhető a szoftver.
Előzmény: xgab76 (906)
xgab76 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 906
Nem hot pixelre gondolsz? Azt hiszme a G2-es körben senkinek sem volt stuck, vagy dead pixele, de lehet, hogy rosszul emlékezek. Nekem tudom, hogy pár képemen látható világosabb folt, de azt én betudtam a meleg időnek és a hosszú használatnak (túlmelegedett). Ilyenek például a Világítótornyos képeim, ahol most nem vettem észre a hibát.
Előzmény: fbartos (905)
fbartos Creative Commons License 2003.03.10 0 0 905
Pl. hibás pixelekre gondoltam, ebben a fórumban is volt már rá példa. Könnyen észre lehet venni, ha pl. teljesen sötét felületet fényképezel. Beviszed a képet a számítógépbe, és a rendes méretben már jól látszik, hogy az egyik pixel fehér. Gondolni is rossz rá...
Előzmény: SzGyuri (904)
SzGyuri Creative Commons License 2003.03.10 0 0 904
Hibas LCD, hibas CCD? Ez erdekes! Hol olvastad ezeket? En errol nem is tudtam! Most bogarszhatom a fotoimat, hatha talalok rajta valamit.
Előzmény: fbartos (902)
víztorony Creative Commons License 2003.03.09 0 0 903
természetesen kipróbáltam, amit ajánlottál. feltöltöttem újra. elkezdtem kattintgatni. először egyesével, aztán eluntam, és sorozatot lőttem, egészen pontosan 1260 képet készítettem, (egy részét vakuval) mire végre lemerült. nyilván úgy lehet ilyen sok, hogy keveset zoomoltam, és csak párszor kapcsoltam ki-be. szóval magához tért.
de mi lehetett tegnap? most azért nem vagyok nyugodt, mert ezek szerint bármikor cserben hagyhat. az akksit gondolom a szervíz meg tudja mérni műszerrel, hogy rendben van-e, nem?
és persze biztos azt mondják, hogy rendben van...
Előzmény: Soká (901)
fbartos Creative Commons License 2003.03.09 0 0 902
Sziasztok!

A változatosság kedvéért én is gépvásárlás előtt állok. :) Először a Panasonic/Leica párosa tetszett a legjobban, de a külföldi oldalak elég sokszor kritizálták a képminőséget, és ezt a tulajdonosi vélemények is gyakran alátámasztották (sötétben nagyon zajos). Szóval, azt hiszem a G3-as lesz a végső befutó. A vásárlás helyeként első pillanattól kezdve az e-bay-re gondoltam; mivel vannak Ausztriában ismerőseim, és oda rendelném, a vám sem tevődne rá. Jelen pillanatban egy komoly cég rendszeresen árul G3-asokat az e-bay-en olyan tartozékokkal mint pl. 256 MB-os CF-kártya, csereaksi, táska. Ha sikerül jól licitálni, az ára kevesebb, mint €700, ami ugye óriási különbség az itthoni árakhoz képest. A gond csak azzal van, hogy ahogy a fórumot olvastam, több emberrel is előfordult, hogy a CCD vagy az LCD hibás volt, és ez elgondolkoztatott. A gép visszaküldése ugyanis nem biztos, hogy simán menne. A kérdésem az, hogy akivel megtörtént az eset, annak ugyanabban a boltban cserélték ki a gépét, vagy máshol is el tudta intézni? Vagy nem cseréltek, csak javították? Válaszaitokat előre is köszi, üdv mindenkinek! :)

Soká Creative Commons License 2003.03.08 0 0 901
Próbáld meg újra feltölteni!
Egy alkalommal én ugyanígy jártam, 30-40 kocka után lemerült a pótaksim. Na, gondoltam, ennyit az UNIROSS márkáról, de miután volt egy olyan halvány érzésem, mintha előtte túl rövid ideig tartott volna a töltés, megpróbáltam újra. Azóta már 3-4 alkalommal újratöltöttem, és nem volt gond. Bár bevallom én csodálattal olvasom a 400kép/aksis történeteket, nekem 180 - max240 kép sikeredik, igaz folyamatos AF és fényes LCD mellett használom. De ez is elég.
Az viszont kérdés számomra, hogy miért fejeződött be a töltés idő előtt és égett folyamatosan a zöld LED?
Előzmény: víztorony (899)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.03.08 0 0 900
(Budapest egyik legszebb víztornyát lesz lehetőségem agyonfényképezni - belülről:))

Akkor legalább ennek örülj!!
Nekem ma sikerült Kom.-Eszt. megye legrondábbjával találkoznom. Holnap átküldöm.
víztorony Creative Commons License 2003.03.08 0 0 899
Nemrég felmerült a kérdés, hogy meddig bírja a G2 akksija, és boldogan válszoltam, hogy az enyém milyen jól bírja. Egészen a mai napig...
Tegnap este töltöttem, zöld fényig. Ma 18(!) kép után lemerült. Ebből egy volt vakus.
Brrrrrr a hideg kirázott. Szerencsére nem egy embert beszéltem már rá G2-re, így volt kitől kölcsönkérni hétfőre egy új akksit. (Budapest egyik legszebb víztornyát lesz lehetőségem agyonfényképezni - belülről:))
Na utána meg irány a szervíz. Ilyenkor mi van? Kapok egy új akksit? Még garanciális. Vagy majd hetekig vizsgálgatják??? Azon sem csodálkoznék, ha az akksira nem lenne garancia...
Birdie Creative Commons License 2003.03.08 0 0 898
No közvetítem az SzGyuri által megszerzett információkat:

A rejteki kutatóházban 1500 Ft-ért van szállás, 2 szoba, szobánként 20 fő. Víz, villany éppenséggel van. Én úgy gondolom, hogy ez a szint azért már kicsit kevés.

Körbejárva a dolgot tehát a következő a végső helyzet:

Kedden délelőtt felhívjuk a Hollóstetőn lévő fogadó tulaját és elmondjuk neki, hogy hány fő lesz 100%-osan. Ezen kívül azt is megmondjuk, hogy hányan nem tudtak biztosat mondani. Akik tehát 100%-ot mondanak, azoknak kell előleget fizetni, s 100% hogy lesz szállásuk. Ha azonban nem jönnek el, ugrott az előleg. Ezért kell 100%.

Aki nem tudja 100%-ra mondani, nem fizet előleget, de akkor számitson rá, hogy esetleg nem jut neki szoba.

Aki tehát egyetért a 3000 Ft/fő/éj szállásdíjjal és vállalja a fent leirtakat, kérem jelezze nekem e-mailben, mert akkor kedden tudok neki foglalni szobát. Aki nem szól, annak nem foglalunk 100%-ra szobát, csak mondjuk a tulajnak, hogy tartsa fenn a szobát (ami tul. képpen csak annyit jelent, hogy nem foglalja le más, de ha aznap nagy forgalom lesz, akkor bizony elképzelhető, hogy elfogynak a szobák). Az 50%-os előleget egy bankszámlára kell majd befizetni vagy átutalni, a befizetést/átutalást igazoló szelvényt le kell fényképezni, vagy szkennelni és elküldeni nekem. A közlemény rovatba feltétlenül ird rá a neved és a "fotostali" szót. Vagyis pl. ha én fizetném be, azt irnám: fotóstali, Birdie. Ez alapján tudom azonosítani. Remélem ebből nem lesznek problémák, sajnos ahol pénz jön elő, ott gondok akadhatnak.

Tehát kedd délelőttig lehet jelezni, ha valaki a Hollóstetőn lévő fogadóban óhajt megszállni 100% biztonsággal, vállalva az 50% (vagyis 1500 Ft/fő/éj összeg) befizetését. Természetesen lehet máshol is szállást szerezni, de akkor azt önállóan kell megoldanatok. (megnéztünk néhány lehetőséget, speciel nekünk egyik se volt szimpatikusabb). Ha valaki szivesen sátorozna, arra is van lehetőség, 500 Ft ellenében a fogadó közelében felverheti a sátort és a vizesblokkot is használhatja.

Azt hiszem mindent leirtam, ami fontos.
Tehát kedd reggel 8 óra a határidő. S most személy szerint, hogy kitől mit kérek:

BD: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Bedros: hozol-e magaddal valakit, hogyan érkezel a helyszínre, mely napokon lennél velünk (péntek, szombat, vasárnap), szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Biosz: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Core: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? KisCsókát (szintén G2 tulaj) és N.R.B-t el tudod-e hozni a kocsiddal?

dezsoKE: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

DigitAir: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Mivel jösssz?

F707: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Mely napokon lennél velünk?

Hapci, ha olvasol minket: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Hkr: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Mivel érkezel? Mely napokon lennél velünk?

Kiscsóka: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Mice007: Jön-e veled valaki? szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Esetleg a fenti srácok közül (KisCsóka, N.R.B.) kit tudnál elhozni a kocsiddal?

msmks: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

N.R.B.: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Pompi: Hozol-e magaddal valakit? Mivel érkezel? szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Mely napokon lennél velünk?

Speibl: Hozol-e magaddal valakit? Mivel érkezel? szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Mely napokon lennél velünk?

Szistipisti: szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e? Esetleg a fenti srácok közül (KisCsóka, N.R.B.) kit tudnál elhozni a kocsiddal?

Vargham: mivel érkezel? szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Xgab76: Mivel érkezel? Mely napokon lennél velünk? szervezett szállást 1500 Ft/fő/éj előleggel kérsz-e?

Tehát még egyszer: A határidő kedd reggel 8 óra. Jelentkezés e-mailben! Aki nem jelentkezik, hogy vállalja az 50%-os előleget, nem foglalunk neki szállást.

SzGyuri Creative Commons License 2003.03.08 0 0 897
Én lebeszélnélek "tapigép" vásárlásáról. G2-t nagyon sok helyen és most már viszonylag olcsó pénzekért lehet vásárolni. Nem tudom, hogy hol jártál, de nézz egy kicsit körbe jobban - máshol is fogsz találni hasonló vagy jobb áron! Ha kell mondunk + üzleteket, ahol érdemes kérdezősködni.

A csaj lódított, mivel az aksikat kb. harmadáig feltöltve szokták szállítani. Az oka, hogy mégis lemerülve talátad, az az lehet, hogy a gép jó régen náluk van (pl. ez volt a kiállítási darabjuk és többet nem fognak már kapni) és a sok állásban szépen lemerült és nem töltögették fel.

Előzmény: -SilveR- (894)
_core Creative Commons License 2003.03.07 0 0 896
"...de nincs feltöltve az aksi, ergo próbálni se nagyon lehet"

Aksi nelkul is kiprobalhato!Csatlakoztassatok a toltore a gepet es mar indulhat is a proba.

"Ti is üres aksival találtátok, amikor kibontottátok a gépet???"

Erre mar nem emlekszem mert egybol toltesre raktam mikor hazaertem.

Előzmény: -SilveR- (894)
Fuel Creative Commons License 2003.03.07 0 0 895
Az enyemben volt annyi, hogy par kepet tudtam meg vele csinalni.
Udv:Fuel
Előzmény: -SilveR- (894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!