Keresés

Részletes keresés

mlas Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1369
Az úgy télleg más! :)) hogy a férj szempontjából ez jobb vagy rosszabb, arra most ne térjünk ki... :DDD
Előzmény: Törölt nick (1368)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1368
Már miért lenne az ha én is Nő vagyok!
Előzmény: mlas (1367)
mlas Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1367
Ha viszont a férje olvassa, az a nagy pech.. :))
Előzmény: Törölt nick (1366)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1366
Sziasztok!
Keresem azt a hölgy társamat akivel Február 20.-án a Kehida termálban együtt szaunáztam és jót beszélgettünk!
Annyit tudok még róla, hogy a Széchenyi fürdőbe szoktak járni mivel Pesten élnek. Férjével és gyermekeivel jöttek Kehidára. Nagyon teszett az egyénisége, a közös szaunázás és a szauna utáni együtt zuhanyzás!
Ha véletlenül olvasod és van kedved további ismerkedéshez jelenkezz itt vagy az inomanom@fastmail.fm emailcímre is irhatsz!
nadzsukko Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1365
Na legalább az utolsó mondattal egyet lehet érteni!
SomaPecs Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1364
Nem kamuztam, tényleg megtörtént. Egyszer direkt figyeltem az órát, hogy mennyit bírunk, és 16 percen keresztül voltunk bent, a hőmérő pedig picit 100 fok felett volt, a páratartalom viszont alacsony volt. Utána mindkettőnknek égett a torka, szóval nem annyira egészséges dolog, de fogok még ilyet csinálni.

Egyébként a félreértések elkerülése végett: nem ellenzem a ruhátlan szaunázást. Egyszer én is kipróbáltam egy keszthelyi szállodában. Nappal sokan voltak, akkor mindenki ruhában volt (és a házirend szerint így is volt helyes), de amikor este lementem, akkor csak egy kb 60 év körüli, német nyelven beszélő pár volt bent rajtam kívül. Természetesen rajtuk nem volt semmi, így én is levettem a gatyát és beültem melléjük. Ebben a helyzetben viszont nem ért olyan inger, amitől zavarba kellett volna jönnöm. Utána csupaszon mentem zuhanyozni és a merülő medencébe is.

Szóval nem vagyok szégyenlős, és nincs bajom a meztelen szaunázással, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy bizony vannak olyan emberek, akiknek egy másik ember meztelen látványától bizony támadnak erotikus gondolatai. És szerintem nem én vagyok az egyetlen... Persze ha rendszeresen eljárnék ilyen helyekre, akkor valószínűleg megszoknám a látványt és nem lenne rám a dolog ilyen hatással, de egyelőre ez nem így van. De biztosan bennem van a hiba...
Előzmény: RodrigeZZ (1363)
RodrigeZZ Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1363
Szerintem simán csak "vetít".
Messziről jött ember bármit mondhat. 110°C-ban még a törülköző pörgetésétől majdmegdöglik az ember. Nehonmá akármi, meg izé:-)

Bejött, írt valamit, mi meg ráugrottunk. Kár az energiáért.

R.
Előzmény: ironist (1361)
nagykt Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1362

Igen "érdekes" hozzászólások vannak, az itt megszokottól enyhén szólva is eltérőek, mind stílusban, mind tartalomban.
Csak nehogy megtudják az "ottaniak", hogy létezik ez topik, mert akkor végünk.
Teleírják, hogy a gatyás az igazi
Előzmény: Bamberg (1336)
ironist Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1361
Helyes!

Az'é alapon Te se kimondottan a szaunázásért jársz a melegbe.

A nyilvános helyen viselt fürdőgatyesz csak ideig-percekig tud kisegíteni a bajodból.

A szaunába én szaunázni járok, gondolom még vannak így jó néhányan.

De hát kinek a szaunázás, kinek a hűmennyijóluvnyavanitt, jólállrajtamafürdőrucim, megnelássákamicsodám, deénhadlássamazövét, delöttyedtazenyémbezzeg, enyémfeszesnézzétekcsak,rohadéknekisokkalnagyobb, hüjemagamutogató, bezzegénerkölcsvagyok. De nagyon!
Előzmény: SomaPecs (1358)
nadorf Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1360
A jó múltkor nekem is beindult a fantáziám. A felső sorban úgy a tizedik percben elképzeltem magam előtt a finn tájat egy befagyott tóval,amibe vágtak egy léket és meg lehet benne mártozni. Mondjuk a szex,valahogy nem jutott eszembe.
Előzmény: SomaPecs (1358)
nadzsukko Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1359
Viszont egy felnőtt embernek tudnia kellene uralkodnia magán, a gondolatain és a testén. Ha nem, akkor neveltetési vagy pszichés gondok vannak.
SomaPecs Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1358
"Akinek eszébe jut, h. a szauna szexuális vonatkozásait boncolgassa, az még nem élt túl hosszan 100-110 celsiust......."

Hát nekem már jutott eszembe... a párommal már többször szeretkeztünk szaunában (100°C felett) és igen, engem a meztelen látványa hozott lázba.
Bennem kettős érzés van a ruhátlan szaunázással kapcsolatban. Egyrészt ha nem nyilvános helyen vagyok, akkor természetes, hogy nem húzok fel semmit, de ha olyan helyre megyek, ahol rajtam és a páromon kívül mások is vannak, akkor nem szívesen szabadulok meg a fürdőruhától. Férfiból vagyok és úgy, ahogyan a saját barátnőmet megkívánom, igenis más ruhátlan hölgyek látványától is beindulna a fantáziám. Még 110 fokon is...
Előzmény: Twisk (1325)
RodrigeZZ Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1357
A kötjel után pedig az van odaírva, hogy "kultúra".
Hozzászólásod alapján Ez utóbbit valszeg nem tudod értelmezni.

R.
Előzmény: KedvesVezető (1356)
KedvesVezető Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1356
Senkit nem érdekel itt, hány gyereked van. Szaunafórumban vagy, te liba.
Előzmény: Törölt nick (1346)
mlas Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1355
Ez nem érdemli meg még a "sajtótermék" elnevezést sem - még begyújtani sem lehet vele :))
Előzmény: nagykt (1354)
nagykt Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1354
Az amerikai egy indián sátorban rendezte meg ezt "tisztító kúrát". Az nem szanua volt. Ilyen címekkel vezetnek félre a "sajtótermékek". Itt is kihasználják, hogy a szaunázás elterjedt már itthon is. Hogy hogyan.az más kérdés.
Előzmény: nadorf (1353)
nadorf Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1353
Gyerekek az életünkkel játszunk!!!! Mostantól nagyon fogok figyelni,nehogy ott maradjak! :D

http://www.betegszoba.hu/?r=5223
Előzmény: Meztelen ember (1352)
Meztelen ember Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1352
Amit a szaunázásról tudnod kell! Ha teheted, fürdőruha nélkül ülj a kabinba2010.02.11. Tudtad, hogy ha fürdőruhában ülsz be a szaunába, akkor nemcsak a saját méregtelenítésedet gátolod, hanem másokat is mérgezhetsz? Nem véletlen, hogy a legtöbb helyen a legtöbben inkább meztelenül vagy fürdőlepedőben ülnek be a forró gőzbe. Hogy miért, most megtudhatod.

// <![CDATA[ if(!window.goA)document.write(''); // ]]> // //

Tudod, hogy a szaunázás egészséges, jót tesz a testnek és a léleknek egyaránt. A szervezetedet így méregtelenítheted a legjobban, ráadásul a melegben a gondok is kirepülnek az agyadból. Persze ehhez pár alapszabályt be kell tartanod!

Lehet, hogy furcsán nézel azokra, akik meztelenül vagy egy szál fürdőlepedőben ülnek be a szaunába, pedig nem arról van szó, hogy ők szívesen mutogatják magukat, csupán tisztában vannak a hatásokkal. A fürdőruha ugyanis nagyrészt műszálból készül, ami 90-95 Celsius-fokon elkezd olvadni és mérgező gázok kerülhetnek a levegőbe (persze kis mértékben, de akkor is), ezzel nemcsak a saját tested párolgását akadályozod, de még a többiek egészségét is kockáztatod. A legtöbb wellness-szállodában általában legalább két fajta szauna van, az egyiket használhatod fürdőruha nélkül, a másikban egy kicsit alacsonyabb a hőmérséklet éppen a fent említett okok miatt. Franciaországban és Nagy-Britanniában ugyanakkor tiltott a meztelenség, Japánban pedig kötelező.

Léteznek az úgynevezett felöntések, ami még hatásosabb a méregtelenítés szempontjából. Általában ezeket képzett szaunamesterek tartják. Vegyük például a mézes felöntést. A kiszellőztetett szaunában a forró kövekre illóolajjal illatosított vizet locsolnak, majd egy törölköző segítségével a mester „megforgatja” a felszabaduló gőzt, ami így sokkal intenzívebb lesz. Ezt kétszer-háromszor megismétli, majd 10 perc elteltével a vendégek mézet masszíroznak a testükbe, amely teljesen beszívódik a bőrbe bársonyossá téve azt. De létezik jégkockás felöntés is, amelynek lényege, hogy a végén mindenki jégkockával dörzsöli át a testét felfokozva így a vérkeringést.

A hideg egyébként minden esetben fontos! Ha kijössz, fél percre állj a hideg zuhany alá vagy vedd igénybe a merülőmedencét! A mosdás persze már a szaunázás előtt is ajánlott, hogy eltávolítsuk bőrünkről a szennyeződést. Mindig vigyünk törölközőt magunkkal és időnként dörzsöljük át a testünket, mert a test felszínén levő víz akadályozza az újabb izzadást, és párolgást. Az ajánlott hőmérséklet: 70-90 °C körül van. A jobb szaunákban több szinten vannak padok. Az alacsonyabb padokon alacsonyabb a hőmérséklet, míg legfelül nagyon meleg lehet. Szaunázás után mindenképpen igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot a pótlás miatt!

A szaunázás előnyei

A vérkeringés fizikai igénybevétele révén edzi a szívet, és javítja a vérkeringést.

Az immunrendszer igénybevételével erősíti azt.

Az izzadás során a szervezetből természetes úton távoznak méreganyagok, a szaunázás ezt a természetes folyamatot fokozza.

mlas Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1351
Azokéra én is. Legalább annyiba vannak nekem, mint a sajátjaim :)
Előzmény: Bájos János (1349)
mlas Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1350
A Sonnentherme után a magyarok kiábrándítóak :( állítólag beszélnek ott a személyzetből néhányan, de nekünk pl. nem kellett beszélgetni. Minden 1értelmű.

Itthon normálisat csak a Balaton-Duna határolta országrészben találsz, ott is általában a jobb szállók welness-részlege, ami jobb esetben zártkörű (csak a szállóvendégeknek) A közfürdők rosszabbak, az ország más részén siralmasak :(( És nem csak ruha szempontból - állapot, vevőkör, kialakításban is.
Előzmény: krapulax74 (1347)
Bájos János Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1349
K@lányosék is büszkék az összes kilencre.
Előzmény: Törölt nick (1346)
RodrigeZZ Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1348
Hajdúszoboszló - gatyás
Bükkfürdő - szigorúan ruha nélküli, de nagyon kicsi a pihenőtér, kb 10 személyes! (és szerintem a jegy is drága)
Kehida- hmm Amolyan nappal fotel, éjjel ágy. A szaunákban kötelező a ruhátlanság, de máshol nem. Szaunafelöntések is vannak. Namármost. A szaunafelöntésre bemegy minimum 20 ember mikor vége, akkor majd megdöglesz, hogy bémenj a hideg medencébe, de sorba kell állni a zuhanynál, mert hölgyike be, függöny elhúz, zuhanyoz, ruha fel, függöny ki, hölgyike ki. Kb 1 perc és 2 zuhany van... A pupom ki volt tőle, hogy 3-4 percig állok sorba a zuhanyra. Kicsit frusztráló, hogy vannak, akik fürdőruhában kóborolnak a pihenőtérben és vanak akik nélküle. A pihenőtér kicsit zajos, mert van egy jakuzzi is, ami folyamatosan bugyog. Egyébként nem rossz hely, teát is adnak, meg lepedőt, pihenő ágy is elég sok van.
Zalakarost nem ismerem.
Fentiek alapján Kehida a nyerő, de ha kicsit arrébb is tudsz menni, ajánlom Szentgotthárdot. Nekünk most az a hazai number one.

Sonnenterme:
http://www.sonnentherme.at/index.php?id=41&L=2
Más kategória....(nem árban)

R.
Előzmény: krapulax74 (1347)
krapulax74 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1347

sziasztok

 

El szeretnénk menni egy kis lazításra valamelyik fürdőbe, ebben szeretném kérni a segítségetek, véleményeteket. Szóval a kinézett helyszínek: Kehidakustyán, Bükfürd, Zalakaros, esetleg Hajdúszoboszló. Ez egy hosszabb (3-4 nap)pihenés lenn. Szóval mi a tapasztalatotok a helyekkel? Természetesen a helyek szaunarészlegeire -mi a ruhátlan szaunázást szeretjük- lennék elsősorban kíváncsi, de ha a fürdőszolgáltatásokról is tudnátok -úgy pozitív, mint negatív dolgokat írni, az jó lenne.

 

Szállásinfókat is szívesen fogadnék anevezett helyeken.

 

És ha már Bükkfürdő is benne van a képben, úgy hallottam, hogy nincs messze az osztrákoknál a Sonnentherme Termálfürdő. Erről van infótok? Pl. magyarul tudnak, ki vannak írva a dolgok magyarul is?

 

köszönöm szépen,

üdv, mindenkinek

Twisk Creative Commons License 2010.02.10 0 0 1345

Legyen neked gumikacsád. :)

Nem értem miért érzel késztetést önmagad fényezésére, de ha neked ez kell, hát legyen. Nem fogom felvenni a kesztyűt és fárasztani a fórumozókat a "bibibibiiiiiii, nekem több gyerekem" van stílusú válasszal.

 

Egy dologban egyetértünk. Akit zavar a textilmentes dolog, az ne használja. Akit meg zavar a textil, az ne menjen oda, ahol ez dívik. És petty. Ahová mi járunk van külön női zuhanyzó, én pl. mindig oda megyek be szaunázás után. És a pihenőben sem vagyok ruha nélkül. Mert számomra ez a normális. A férfiak pedig alapon két részre oszthatók. Az egyik fele felveszi a törölközőt, a másik fele nem. A témában vannak érdekes megfigyeléseim, de ezt megtartom magamnak.:) Ahol a fürdőruha a kötelező népviselet, maxi nem szaunázok. Na bumm. (Pl. Szecska)

Valaki hosszan szavalt itt tegnap a toleranciáról. Szerintem ez itt nem tolerancia kérdés, hanem viselkedéskultúra. Ami csak kölcsönösen működhet.

 

U.i.: Egy fórumon soha nem a másikat minősítjük, hanem a témához szólunk hozzá, arról írjuk le a véleményünket.  

Előzmény: Törölt nick (1342)
nagykt Creative Commons License 2010.02.10 0 0 1344
Főleg RodrigeZZ-el egyetértve, néhány osztrák, német és holland fürdő házirendjéből bemásolok előírásokat. A németben még a a fürdőruha "bacivédő használatáról" is szó van (7. pont)
A magyarnyelvűek a határközeli fürdőké, ahol sok magyar megfordul.

A németnyelvűekben olyan kitétel is szerepel, hogy a házirend be nem tartóit eltávolíthatják a fürdő területéről. (és ezt akár rendőrrel is végrehajtják)

http://www.burgenlandtherme.at/hu/spannonia.html
A szaunaparadicsomban magától értetődően vendégeink úgy úsznak és úgy szaunáznak, ahogy Isten megteremtett bennünket. Természetesen meztelenül.
(Bad Taztmannsdorf – Tarcsafürdő))
http://www.sonnentherme.at/index.php?id=292&L=2
A Sonnentherme-szaunavilág (nudista terület) része a gőzfürdő, az aromagőzfürdő illatanyagokkal, a bioszauna, a gyógyfüves, a finn szauna és két finn kültéri szauna.
A Sonnentherme vendégei a szaunakertben, a pihenőtéren, a napozóteraszon valamint a kandalló mellett remekül lazíthatnak.
A szauna területén 14 év feletti vendégek tartózkodhatnak. Megértésüket kérjük, hogy a Szaunavilág nudista terület.
(Lutzmansburg – Locsmánd)

http://www.saunapark-epe.de/cms/front_content.php?idcat=47
Hausregeln
6.
Die Benutzung der Saunabänke und und Ruheliegen ist ausschließlich mit einem Saunatuch, das als Unterlage dient, gestattet. Saunatücher sind im Empfang gegen eine Leihgebühr erhältlich.
7.
Das Tragen von Badebekleidung ist aus hygienischen Gründen nicht gestattet.
8.
Maniküre, Pediküre und Enthaarung sind nicht gestattet.
(Gronau)

http://www.thermaalbad.nl/huisregels?lng=de
Kleidungsvorschriften
5. Im Kurzentrum ist ein Bademantel zu benutzen. Im Thermalbad ist Badekleidung verplichtet. In der Saunalandschaft erholt man sich unbekleidet.
(Thermalbad Arcen)
RodrigeZZ Creative Commons License 2010.02.10 0 0 1343
Ennek a fórumnak az a címe, hogy "szauna kultúra" Nem titkoltan a fürdőruhamentes szaunázás kultúrájának terjesztése érdekében.
De
Nekem semmi bajom azokkal, akik bevallottan nem akarnak mások előtt meztelenül mutatkozni, mert zavarban vannak. Ne jöjjenek be a meztelenül használható szaunába, és ne akarják megmagyarázni, hogy ruhában sokkal jobb, ruha nélkül viszont maga a fertő, vagy akármi.
Az nem frusztrál, hogy otthon nincs fürdőruha, máshol viszont igen? Engem marhára zavarna. Vagy szeretjük a mákos tésztát, vagy nem:-)
Ellenben és viszont. Tapasztalataim szerint Akiről leesik a ruha, annál megérkezik az igény a szauna kultúrált, másokat is figyelembe vevő használatára..
Igen, büszke vagyok magamra, és szeretem, ha a pasik megnéznek.
Teszek is érte, nem tagadom.
DE RUHÁBAN!

(Csak csendes jegyzem meg, - bár ezt valószínűleg tudod -, hogy egy nő ruhában soxszor kívánatosabb, mint anélkül.)

A magyarországi wellness hotelek megosztott szaunáival igazad van.
Van egy kevésbé költséges és több országban már teljesen bevált változat. X napokon (esetleg délelőtt/délután is megosztva) csak nők, Y napokon csak férfiak, Z napokon vegyes. Ki mit szeret.
A 3 gyerekhez meg gratula.

R.
Előzmény: Törölt nick (1342)
Twisk Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1340
Egy dolgot komolyan nem értek.
Ha jól emlékszem az egész disputa onnan indult, h. valaki sérelmezte azt, h. egy textilmentes szaunában le kellett vetnie a fürdőruháját.
Ha egy szauna textilmentes, akkor tök mindegy ha a Bözsike 100 kg, vagy a Józsibá ráncos. Akinek ez gondot okoz, keressen olyan helyet, ahol ez nincs így.
Sok szauna van az országban, mindenki találhat kedvére valót. Sajnos /avagy nem, de ezt mindenki döntse el maga/ viszonylag kevés a textilmentes hely. Van értelme polemizálni azon, h. egészséges-e a textil vagy nem, ha egyszer az a szabály, h. gatya nuku? Ilyen helyre nem megy be az ember csak szaunalepedőben. Mint ahogyan nem áll rokkant parkolóba sem a kocsijával. Van értelme olyan kérdéseket feszegetni, h. hány fokon tenyészik a baci? Azt gondolom nincs.
Twisk Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1339
Szerintem össze kellene állítani egy konkrét paraméterkönyvet, "Hogyan lehet a szaunában megjelenni" címmel. Itt fel kellene tüntetni konkrét adatokat: - magasság, - tömeg, - testömeg index, - bőr PH érték, - haj- és bőrszín, - étkezési szokások, - méretek...... stb. Majd ezt minden nyilvános szaunába kifüggeszteni. Így mindenki megfelelő önvizsgálat után eldöntheti, h. szaunázhat-e, avagy lehajtott fejjel elkullogjon haza. :)))
Előzmény: aoluak (1334)
Twisk Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1338

Mivel konkrétan én lettem megszólítva, úgy érzem reagálnom kell.

A toleranciát nem ragozom, megtették mások helyettem. Egy aprócska, ámde csendes megjegyzés a részemről.  Vagy inkább kérdés...... Miért van az, h. az "esztétikai élmény" kapcsán csak a nők kerülnek szóba? Minden férfi esztétikus? Mind fiatal és kisportolt? Jó illatú és dúshajú?

Ejnye no...... A leprostizást pedig egy picit gondold át. Kvázi. Ez sem tartozik a tolerancia-faktor körébe. :)

 

Többször leírtam és ehhez tartom is magamat. A textilmentes szauna azt jelenti, h. nincs fürdőruha. Cserébe van szaunalepedő. Bár ha jól értem amit értek, lassan be kell szereznem egy szauna-csadort is.:)

Előzmény: informania (1333)
mlas Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1337
Kimaradtak a felsorolásból azok, akik párban érkeznek, és egyfolytában dumálnak egymással, hiába halkan, akkor is egy 3x3m-es zárt bódéban minden hallható. És megtudom, hogy a Józsi teljesen alkalmatlan a cég irányítására, bezzeg ő, igaz, még csak most került oda... :))
A nők még rosszabbak, mert amelyiknek csak annyi esze van, hogy ott pletyizik a barátnőjével, annak a szövege is rettentő :))
Előzmény: Bamberg (1336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!