Keresés

Részletes keresés

Manolya7 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 925
Hát a lakással nem állunk sehogy, azóta semmit nem tudtunk venni bele, majd szép apránként. De így is megvagyunk. Most elég zsúfoltak a napjaim zh, zh hátán na meg a meló. Nem tudom mikor tudunk átmenni vagyis bemutatkozni, de megejtjük ígérem.
Előzmény: Roan1 (923)
Manolya7 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 924
Eddig minden rendben a meleg vízzel és a fűtéssel is.
Előzmény: Képvisel (922)
Roan1 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 923

Szia Manolya7!

 

A közös képviselőnk olvassa le a vizet és a fűtést, így ezzel nem kell törődni.

 

Lakással hogy álltok? Valamikor már megejthetnénk a bemutatkozást.

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (921)
Képvisel Creative Commons License 2009.12.03 0 0 922
Kedves Tulajdonosok!
Csak azoknak kell bedobni, akiknek a lakáson belül van az órái. És az az egy lakó aki kicserélte a szekrénye zárát. B205;
Várok visszajelzést a meleg vízzel kapcsolatban.
Közös Képviselő
Előzmény: Manolya7 (921)
Manolya7 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 921
Most mindenkit kér hogy dobja be, vagy csak azokat akiket felsorolt?
Én nem dobtam be semmit, de nem sorolt fel. Mi van ilyenkor, nekem eddig senki nem mondta hogy le kell olvasni és bedobni?Bocs ha kicsit tájékozatlan vagyok. Köszi:)
Előzmény: Képvisel (920)
Képvisel Creative Commons License 2009.12.01 0 0 920
Kedves Tulajdonosok!

Tegnap ismét a kazán beszabályozásra került. Garanciális! Teljes elektronika cserével.
Rendszeresen önállóvá vált, nem a beállított értékek szerint végzi a víz, fűtés hőfokot.
reggel 5:30- tól este 23:30 ig van 55 fokos meleg víz.
Fűtés: A beruházó kérésemre, minden lakásban (eladatlan) fűt. A kazánház automata, de külső hőérzékelővel ellátott. Ez azt jelenti, hogy ha kint "meleg van" a lakások fűtését leszabályozza. Ezért van, hogy a radiátor langyos. Ennek ellenére a gázszámla 663.268,-Ft volt Ki van fizetve! Félő, hogy a hideg beállta után 1 000 000,-Ft felett lesz. Most, hogy már "mindenki fűt" az egységár csökkenése várható! (nagyobb az osztószám) Kérek minden tulajdonost, mérőóra állásait a közös képviselő ládájába dobja be. Pontosítok: A102;A103,A108;A202;A402;A702;
B205;B208;B209;B309;B506;
Ha valaki látja őket, köszönettel venném, ha nevemben megkérnétek, hátha elfelejtette bedobni. A decemberi elszámolásban minden tulajdonosnak levonom a rezsi előleg címen befizetett összeget. A tartozás, vagy a túlfizetés a tényleges összeg! Különösen azon Tulajdonosok akiknek tartozása a 6 hónapi közös költség nagyságát meghaladja a tartozás összege!
Kérek mindenkit, hogy december 15,-ig az összeget befizetni szíveskedjen.
Bárkinek bármilyen kérdése van, keressen!

Tisztelettel: Közös képviselő




Frencis Creative Commons License 2009.11.26 0 0 919
Javaslom, hogy a panaszaitokat hivatalos levél formájában juttassátok el a Maya Holdings-nak és a közös képviselő úrnak is. Talán úgy esélyesebb, hogy változik valami. Tegnapi nap folyamán én írtam nekik egy levelet erről a tarthatatlan állapotról, csatoltam hozzá egy garanciális javítási igény bejelentőt. Remélem mihamarabb megoldódik a helyzet. Én már több napja barátok fürdőszobáját használom, mert reggel nálam egyáltalán nincs melegvíz. A közös képviselő szerint ez csak nálam probléma, de ezek szerint az A505-ben is.
Előzmény: A505 (917)
A505 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 917
Szertném kérni a Tisztelt Közös Képviselő Urat, hogy a melgvíz problémát mihamarabb orvosolja.
Mivel a héten eddig minden reggel f7-és 7 között NEM volt melegvíz, de még csak langyos sem.
Ez borzasztó állapot.
2 hónapja azt mondt, hogy a kazán beállításán múlik.És költségcsökknetés miatt éjszaka nem megy.
Ezt teljesen megértem. És egyetértek.
De kérem a reggeli 7 óra az már nem éjszaka.
És nonszensz, hogy nem lehet zuhanyozni.

Köszönettel

A505
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 916
Nálunk eddig 2-3szor volt olyan hogy csak langyos víz volt és kb egyszer hogy hideg víz volt. A fűtés az érdekes, felkapcsolom 3-4re a radiátort és egy ideig fűt de sosincs dög meleg sehol. A fűtés számlára azért kiváncsi leszek.
Előzmény: Frencis (915)
Frencis Creative Commons License 2009.11.24 0 0 915
A közös képviselő csak panaszkodik, hogy a lakók nem fizetik a közös költséget! És persze mindig az szív, aki fizet rendesen...
Előzmény: A.6.0.1. flat (914)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.11.24 0 0 914
Szia,

Korábban volt ezzel kapcsolatosan egy össze röffentett közgyűlés, ott mit sikerült elintézni a közös képviselővel?
Előzmény: Frencis (913)
Frencis Creative Commons License 2009.11.24 0 0 913

Nincs melegvíz... Pócsi Sándor közös képviselő urat reggel 6-kor hívtam. Jelezte, hogy újra hiba van. De könyörgöm, minden reggel hiba van??????????????????????????? Minden este hiba van???????????????

Előzmény: Frencis (912)
Frencis Creative Commons License 2009.11.23 0 0 912
Én reggel korán megyek el, este későn érek haza. A baj csak az, hogy a helyzet hétvégén sem sokkal jobb. Ma délután a lakásomban 17 fok volt. Ez normális???
Előzmény: Manolya7 (911)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 911
Reggel fél 7 hideg víz, délután fél 4 langyos víz! Lehet furcsa a napi rendem, de én éjszaka dolgozom és ilyenkor úgy, csak megfürdenék forró vízben! Nem hinném hogy túl nagy luxus lenne, vagy mégis? Forró vizet akarok!:)(
Előzmény: Frencis (909)
D33-as Creative Commons License 2009.11.20 0 0 910
Aki idegeskedni szeretne az a Sopronbanktól kérjen hitelt.
Frencis Creative Commons License 2009.11.19 0 0 909

Tegnap este langyos víz, langyos radiátor. Ma reggel hideg víz,  hideg fűtőtest. Délelőtt langyos radiátor... Katasztrófa, hogy ilyen előfordulhat.

Nálatok mi a helyzet? Jó lenne mielőbb egy lakógyűlés! 

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.11.19 0 0 908
Már nagyon várom a költözést. Eljutottunk odáig, hogy a lízing cég és az építtető egyeztet a szövegezéssel kapcsolatban.
A/203 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 907

Szia!

 

Nálunk sincs UPC reggel 8-tól! Felhívtam őket és közölték, hogy karbantartás van kb 14,00-ig (vmi elektromos áram hiba a csomópontban).

Előzmény: Lakó_001 (906)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 906
Sziasztok!

Nálatok se volt UPC ma? (nov 18. szerda)

A másik: a garázsban áll egy rendszám nélküli opel astra, arról a tulaj vette le a rendszámokat, vagy már rendszámtáblát is lopnak?
Roan1 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 905

Sziasztok!

 

Nálam van fűtés a B 5-en. A belső ajtókat meg lehet húzni,ha a csuklópántnál kipattintod a kis, kerek műanyag takaróelemet. A külső nyílászárókhoz nem értek, de lehet, hogy ott is lehet valamit állítani.

 

üdv

 

R

Előzmény: Katica_bogár (904)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.11.12 0 0 904
Sziasztok!

Nálam megint nincs fűtés. Egy kicsit necces leesz éjjel...
Be fogok szerezni egy hősugárzót, amíg áram van. Nálatok nincs gond ma?
Jackopower Creative Commons License 2009.11.12 0 0 903

Az benne van a 3 éves garanciális javításban.

Nem elég alulról megcsiszolni, mert tovább vetemedik. ott a kerettel kell munkálkodni. Bontásra tippelek.

 

Előzmény: Manolya7 (902)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 902
A lecsapódott víz a falban lévő víztől is lehet, nyáron a belső falak nem száradtak még ki rendesen, most kezdtünk el fűteni így száradnak a falak, szerintem még egy fél évig ez normális.

Nálam a szoba ajtók nem csukódnak rendesen, a fürdőét már egyáltalán nem lehet becsukni, lenn már fél cm-rel van odább mint kéne. Valaki ezermester segíthetne:D
Lakó_001 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 901
Még érdemes azt is megnézni, hogy az erkélyajtó zár-e rendesen. Nálunk süvített be mellette a hideg, emiatt is megjelenhetett nálatok a penész. Én állítottam az ajtó rögzítő vackain, hogy szorosabban zárjon, és azóta nem süvít.
Előzmény: megyerizs (898)
Frencis Creative Commons License 2009.11.12 0 0 900
Sziasztok! Már többször kértem a közös képviselő urat, hogy az udvaron az öntözőrendszert kapcsolja ki. Nem látom értelmét, hogy novemberben locsoljuk a füvet, ráadásul akkor, amikor egész nap zuhog az eső. Ez azt hiszem teljesen logikus. Ha jönnek majd a talajmenti fagyok, tönre is teheti a minden esti locsolás a kertet. Kérem ezúton is a közös képviselő urat, hogy állítsa le az automatikus öntözőrendszert! Gondolom nem kevés áramot és vizet fogyasztunk ezzel is. Próbáljunk meg spórolni!
A/203 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 899
Az ablakon megjelenő pára a hőhíd miatt van. Ez a szigetelés rossz minőségéből adódik. Vagyis rosszul tették be az ablakokat a helyére, a szigetelést kispórolták belőle.

Pl. A hőhíd a ludas

A legtöbb penészesedési probléma az ún. hőhidas épületeknél fordul elő. Ezeknél a házaknál a falsíkok találkozásánál, a tetőszerkezet illesztésénél, a vasbeton gerendáknál, a nyílászárók beépítésénél vagy sérült, vagy elvékonyodik, vagy egyszerűen hiányzik a külső szigetelés. Ezeken a pontokon a falterület lehűl, s a beltéri meleg levegő páratartalma belül kicsapódik rá.

Ezt a linket érdemes elolvasni
http://epitesiportal.hu/cikkek/a-hohid-megszuntetese_10.php
Előzmény: Manolya7 (895)
megyerizs Creative Commons License 2009.11.11 0 0 898
Nálunk is párásodik az ablak, az erkély ajtó mellett már a penész is megjelent.
Gyorsan letöröltem, még nem vészes.
Viszont most vettem észre, hogy a wc mögött is csöpög a csőből a víz.
Előzmény: Manolya7 (895)
Frencis Creative Commons License 2009.11.11 0 0 897

Ezennel jelzem, hogy nálam a fűtéssel és a melegvízzel is problémák vannak.

B lépcsőház 3. emelet.

Előzmény: Katica_bogár (891)
Jackopower Creative Commons License 2009.11.11 0 0 896
Nem szellőzik jól a fal. Meg sajna a műanyag nyílászárók. L

Arra ügyelj, hogy ne keletkezzen „hőhíd”, mert akkor penészedni fog a fal! Jobb esetben egy két év múlva jobb lehet a fal és akkor nem lesz gond. Így most sok szellőztetés! Pláne majd nyáron! Hogy ne az utcára fűtsél!

A diszperzit is rendesen bedunsztolja  alakást….

Előzmény: Manolya7 (895)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 895
Nálam is párás az ablak, ez miért van?
Előzmény: A/203 (893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!