Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2016.03.31 0 0 415

Üdv

Aztán írd majd meg, mikor vannak azok a nyílt napok!

Előzmény: Alexfux (414)
Alexfux Creative Commons License 2016.03.31 0 0 414

VAsárnap nosztalgia bringázáson vettem részt, amiben természetesen a Gyáli út-Zombori út sarok is szerepelt. Láttam magunkat, amikor Pálinkási tanár úr szakszerű irányítása alatt futottuk a 60m. felmérőt az járdán.

Keresek egy nyílt napot, hónom alá csapom a gyermekemet és körülnézek az suliban...

cucu Creative Commons License 2016.02.25 0 0 413

Hölgyeim és Uraim!

 

Azért évente egy hozzászólás csak beleférne az időnkbe, nem? :)

Ordas Creative Commons License 2015.02.23 0 0 411

Egy éven belül két nagy öreg ment el :(

Előzmény: hol vagytok okosok (409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 410

Sziasztok,

 

Én is most találtam rá a topikra, bár látom nem pörög túl.

Mindegy, én 1986-ben végeztem a IV.D-ben, Szabó Gábor tanárúr volt az osztályfőnököm.

 

Idén lesz a 29. ballagási évfordulónk, májusban, most már minden évben összejövünk ilyenkor kisebb ballagásra, 5 évenként meg "nagyobbra" a suliban.

 

hol vagytok okosok Creative Commons License 2015.01.30 0 0 409

https://www.youtube.com/watch?v=BYT_brPea4w&feature=youtu.be

Hirling Endrétől búcsúzik a  IV.c

Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 408

Kedves Iskolatársam!

Az emberi fül egy olyan zseniális mikrofon, ami képes a szelektívitásra amire egy mikrofon képtelen.Az irány meghatározás a középfrekikben igaz,de a mélytartományokban és a magastartományban szinte képtelenség.Próbakép külsőben(szabadban) szóló 50 hrz  vagy  1khz irányát meghatározni,csak egy jó irányérzékeny sennheiser

 u.n kispuskamikrofonnal lehet. 

                                                    

cucu Creative Commons License 2015.01.02 0 0 407

BUÉK!

 

Nagyon kérem, ne komolytalankodjunk!:)

Az emberi fül rendkívül változatos átvitellel bír, egyéntől függő, kinek milyen! Tehát ez a kérdés nem teljesen ide való! 

 

Örülök, hogy egy régi iskolatársunk is beírt ide, szerintem mindannyiunknak dicsőségre szolgál!

A Puskás olyan tudást adott és ad középfokon, amit még ma is bárki megirigyelhetne akár felsőfokon is!

 

Üdv: cucu

 

ui.: sokat gondolok az osztálytársaimra, és várom, mikor találkozom megint velük...

Előzmény: manhattani (406)
manhattani Creative Commons License 2015.01.02 0 0 406

Viszont kívánom!

 

Nem aranyoskodom, hanem ez a hivatalos szakmai nevük :-)

(Ld. Patantyús 11., Vezetékes híradástechnika II. Gyakorlati ismeretek)

Pattantyúsnak szobra is van a BME szoborsoron, úgyhogy csak nem írt marhaságot :-))

 

De ha már így belemerültünk a műszak mélyébe, és te mint hangmérnök: érdekelne, hogy az emberi fülnek mely frekvenciáig van irányhallása. Ez vasútmodell hangzáshoz kéne nekem, előre is kösz a válaszod.

Előzmény: Hangzó Világ (405)
Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 405

Kedves Puskástársam!

Lehet,hogy kihagytam,de tekintsd a stb.-ék között lévőnek.Aranyosan jellemzed,(kacsacsőrű)de még így is nekem sötét!

 Kívánok Neked és Családodnak Boldog Újesztendőt!

manhattani Creative Commons License 2015.01.02 0 0 404

Kedves iskolatársam,

 

egy évben kezdtünk, csak mi nappalin. Henci bácsi az egyik legkedvesebb tanárom volt (nekem (nem az elsőtől) Takács Gábor volt az ofőm, az első osztálya voltunk, sokat csiszolódtunk egymáson :-)  ).

 

Nem említetted a távírótechnikát. Kard alakú emelő? Kacsa alakú emelő? :-))

 

Az a nappali évfolyamunk azóta is évente találkozik, megbecsüljük az ott szerzett tudásunkat, vagy tán inkább az életszemléletet.

Előzmény: Hangzó Világ (403)
Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 403

Kedves Iskolatársaim!

Esti tagozatot kezdtem 1967-ben,1971-ben végeztem.Flőrich Tanár Úr osztályába jártam.Miután érettségizett voltam, egy csomó tantárgyat nem kellett tanulni,de ami maradt, az sem volt piskóta. Átviteltechnika,vezetékes távközléstechnika,vezetéknélküli tvk,rádiótechnika üzemgazdaságtan,berendezés ism,elektrótechnika stb.stb... Munka mellett,maga az őrület volt számomra.

1964-től dolgoztam a MTV-ben, mint mikrofonos.Miután igen megszerettem a filmhang készítést,ezért kellett elvégeznem a Puskás Tivadar Távközlési Technikumot,hogy én is készíthessek a hangot a televízióban készült filmekhez,és ez annyira sikerült,hogy 45 évig ott is maradtam,és a televízióból mentem nyugdijba.

De annak ellenére,hogy igen érthetetlen (számomra!!)dolgokat kellett tanulni,mégis szeretettel gondolok erre az igen komoly és fanatikus tanárok által vezetett remek Intézményre.

Mindig olvasója vagyok az Iskolával kapcsolatos bejegyzésekre,és akkor sok,és csak pozitív emlékek törnek elő. Tehát mégiscsak

jó volt idejárni!!?

Nagyon becsüljétek meg ,ami  tudást itt megszereztetek! 

                                                                                     Szeretettel köszöntelek Titeket: Zentai János    Balázs Béla-díjas

                                                                                                                                                  hangmérnök

                                                                                                                                                         

goalkeeper1 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 402

Most találtam erre a fórumra. Megrendülten értesültem édesapád, volt osztályfőnököm haláláról. Az mi voltunk az első osztálya. (75-79) Talán azért emlegetett minket a legtöbbet. Fiatal volt, akkor nősült. Szeretett kosárlabdázni velünk. Távírót tanított tanított. Jól sikerült osztálykirándulásaink voltak. Midig a Defivel és vele mentünk. Úgy tíz éve beszéltem vele egy esetleges osztálytalálkozóról, ami sosem jött össze és már sajnos nem is fog. Nyugodjék Békében.

Előzmény: Ordas (396)
manhattani Creative Commons License 2015.01.01 0 0 401

Boldog új évet kívánok minden volt, lévő és leendő Puskásosnak, legyen akár tanár, diák, vagy diákból lett tanár :-)

 

cucu Creative Commons License 2014.12.29 0 0 400

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

cucu Creative Commons License 2014.12.02 0 0 399

Üdv!

Most nézem az ismétlést!

Előzmény: manhattani (397)
cucu Creative Commons License 2014.12.01 0 0 398

Szia!

Biztosan megismétlik! Általában a hajnali órákban szoktak ismételni.

Remélem én is meg tudom majd nézni!

Üdv

Előzmény: manhattani (397)
manhattani Creative Commons License 2014.12.01 0 0 397

Szevasztok,

tegnap este az Echo tévében Horváth Laci beszélt, az 50 éve végzettek, a "nagy generáció" kapcsolattartásáról, valamint hogy a Telefonhírmondótól a mobiltelefonig és az internetig mindent Puskás Tivadar talált föl :-)

 

Nekem még 7 évem van, hogy 50 éve végezzek, kiváncsi leszek :-) Mindenesetre az osztályunk évente találkozik.

 

Talán ismétlik a műsort.

Ordas Creative Commons License 2014.03.16 0 0 396

Az első osztályáról hallottam sokat. "A Bazsóék..."

 

Előzmény: cucu (395)
cucu Creative Commons License 2014.03.15 0 0 395

'73-77-ig, igen.

Előzmény: Ordas (394)
Ordas Creative Commons License 2014.03.14 0 0 394

Köszi...

 

ha jól számolom ez 1974 körül... még tervben sem voltam! :)

 

Legalább Az Öreg látta unokáit. De méltatlanul korán ment el. De sajnos tudtuk.

 

Előzmény: cucu (393)
cucu Creative Commons License 2014.03.14 0 0 393

Őszintén sajnálom! Nem is értem, ilyen fiatalon... 10 év van köztünk...

Amikor 15 voltam, ő akkor volt 25 és a "műhely" oktatást tartotta nekünk. 

Sokat volt velünk a tanuló szobán, emlékszem, amint a fáziskereső működési elvét magyarázta. Meg még sok más egyebet, mint pl. a hurok törvényt, vagy a csomóponti törvényt...

 

Nagyon jó lelkű ember és nagyszerű pedagógus volt! Mindig örömmel emlékeztem rá, és ezután is így lesz!

 

Nyugodjék békében!

cucu

Előzmény: Ordas (392)
Ordas Creative Commons License 2014.03.14 0 0 392
charlottesweb Creative Commons License 2014.01.30 0 0 391

Az első év, első félévében nem zárul jól a matek. DE: egy szuper matek tanára van a fiamnak, aki azt kérte: szerezzük be a MOZAIK kiadótól a Matematika Összefoglaló Feladatgyűjteményt 10-14 éveseknek. Lehet ciki így első ránézésre, mert itt már 15-16 éves emberkéket kell tanítani, de a hiányosságok viszont a múltban keresendők. Ez a FGY pedig alkalmas arra, hogy a fekete foltokat végleg felszámolja. Most ebből megy a gyakorlás, bízunk benne, hogy tanév végéig minden a helyére kerül. 

 

Ajánlott tehát: matekból felzárkózóknak, illetve a felvételire készülőknek (tudom már túl vannak rajta)! Majd azért tanév végén beszámolok ennek az eredményességéről is :)

charlottesweb Creative Commons License 2014.01.23 0 0 390

Kis helyzetjelentés. Nyelvi előkészítő osztály első éve (9.). 

 

NAGYON JÓ ISKOLA! NAGYON JÓ TANÁROK! NAGYON TETSZIK A GYERMEKNEK!

 

Sokat kell tanulni, de a tanárok kivétel nélkül mind partnerek, megoldáskeresők és nagyon pozitívak! Csak ajánlani tudom az iskolát, remélem a KLIK nem fog nagyon belenyúlni a struktúrába és nem fogja szétbombázni hülyeségekkel!

 

Az első félév most zárul, volt ami jobban (kitűnően) sikerült, volt amin látszik hogy bizony sok fekete lyuk van még az általános iskolából örökölve. De azért is jó az előkészítő osztály, mert van idő felkészülni, pótolni azokat a hiányosságokat, amik megléte nélkül viszont az "igazi" középiskolai tananyag nem sajátítható el.

 

Azért majd írjatok, kinek hogy sikerült a felvételi!

 

 

Kaiser Zoltán Creative Commons License 2013.10.13 0 0 389
Sok sikert kivánok a felvételihez :)
Előzmény: kemenyne (388)
kemenyne Creative Commons License 2013.10.04 0 0 388

Kedves Zoltán!

Köszönöm ezt a beszámolót, s szívből örülök, hogy ilyen jók a tapasztalataid :)! Akivel eddig beszéltem, mindenki csak jót mondott erről a suliról.

Tanulmányaidhoz nagyon-nagyon sok sikert kívánok. Remélem az én fiam is tud majd ilyen kommenteket írni jövő ilyenkor, amikor már ő is 9.-es lesz :)! Addig viszont még előttünk áll egy kemény félév, felvételi stb....

Üdv: Iza

 

Előzmény: Kaiser Zoltán (387)
Kaiser Zoltán Creative Commons License 2013.10.02 0 0 387

Szia  én is  a  Puskásba jelentkeztem  tavaly  fel is  vettek most  oda  járok :DD 9.B  :DD  szeretném  elmondani neked  igaz  csak  1  hónapja vagyok a  tanulója de nagyon jó iskola. Nagyon kedvesek,megértőek a  tanárok.

Igaz szigorúság az van de  kell is. Az iskola nehéz  lesz  de  ha  tanulsz  eltudod végezni. Én  egyhónap  alatt  többet  okosodtam a  Puskásba mint  az  Általánosba 8év  alatt :)))) pedig  jó tanuló  voltam :))  sok  sikert  a  felvételihez :))

kemenyne Creative Commons License 2013.09.27 0 0 386

Szia!

Ok :)!

Minden jót nektek, és köszönöm még1x a sok-sok segítséget.

Üdv: Iza

Előzmény: altakrisz (383)
cucu Creative Commons License 2013.09.26 0 0 385

...Puskásba (Hogy én milyen figyelmetlen vagyok...:)

Előzmény: cucu (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!