Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2023.07.20 0 2 32782

ezt ugy kb nem ertem. egy ettermet siman lealazol, ha nincs ertelmezheto aron alul lotykolt(sic!) feherbor. ezt a dzsanit meg kb most felszoptad ugy saccperkb a polgari(sic!) szintre. olvaslak regota, sot, el is fogadom a velemenyed, de ez itt most nekem kisse disszonans.

Előzmény: Hepci (32780)
Boszorka Creative Commons License 2023.07.20 -1 0 32781

Három fogás nálam szóba se jöhet soha. Ha valami könnyűt választok főételnek, akkor talán eszem desszertet. De pl. mikor még létezett a kimondhatatlan nevű steakes helyünk, akkor soha nem tudtam semmi  mást enni csak egy steaket.

Előzmény: Caipi (32778)
Hepci Creative Commons License 2023.07.20 -1 0 32780

Dzsánni étterme (?) soha nem volt kiemelkedően jó és mindig drága volt, ellenben egy tisztességes polgári színvonalat szinte mindenből hozni szokott. Van ennél jobb pizza, tészta, hús, olasz sütemény nem kevés helyen, de igazán rossz ételre nem emlékszem.

Előzmény: Boszorka (32777)
Caipi Creative Commons License 2023.07.20 0 0 32778

Hát sokat nem adnak semmiből, talán még egy normál adagot se, vagy annak az alsó határát - az tény.

Ennek ellenére majdnem kipukkadtam a 3 fogás után, pedig alapból se a vitello tonnato, se a zabaione nem nehéz. Viszont persze feleennyit se szoktam ebédelni....

Előzmény: Boszorka (32777)
Boszorka Creative Commons License 2023.07.20 0 0 32777

Mi régebben többször mentünk oda, szerettük. Az elmúlt félévben egyszer voltam és nagyon csalódottan jöttem haza. Azóta eszembe se jutottak. Szerintem se a minőség se a mennyiség nem felel meg az áraknak.:-(((

Egyébként délben mindig elég tele vannak. Este még nem voltam soha.

Előzmény: Caipi (32776)
Caipi Creative Commons License 2023.07.20 0 1 32776

Pomo d'Oro

 

Igazából a COVID-időszak óta én nem voltam, csak rendeltem / átvettem tőlük, amikor akkortájt lehetett ilyet.

Kellemesen felmentek az árai, ezt már láttam előzetesen is. De mivel anyámat hívtam meg a születésnapjára, így ezzel az aspektussal nem foglalkoztam,

sőt, mondtam neki, hogy ne fogja vissza magát. Hát nem fogta, én meg alkalmazkodtam. :) De abszolút megértem őt, alapból madárétkű, de az idősek

otthonában csak és kizárólag hetvenes évekbeli magyar konyha van, úgyhogy kiütést kap már tőle. Ő, aki már évtizedekkel ezelőtt is úgy jött meg minden 

utazásából, hogy nem azt mesélte, hogy miket látott, hanem hogy miket evett. :) 

 

A hely továbbra is nagyon hangulatos és kellemes, bár elég meleg volt, de fogjuk rá, hogy azért, mert nyitásra mentünk, bár amikor eljöttünk, se volt éppen hűvös. 

Mondjuk ugye ott az első részben eleve nyitva van egy nagy ajtó, mert ki-be rohangálnak a pincérek a kintülős részre.

Már nyitáskor is voltak páran, de mire eljöttünk, az elülső és a kinti rész jó 4/5-ig telített volt, sok volt a külföldi is. A hátulsó meg az emelvényes részek viszont üresek

voltak. 

Pincérből sok van, és udvariasak. Nem tetszikezték a 82éves anyámat se. :) 

 

Az italokat csak úgy kértük, nem néztünk itallapot, a neten eleve nincs is fent, csak borlap üveges árakkal. Úgyhogy el is hoztam a nyugtát, mert kíváncsi voltam.

Anyámnak fájt a hasa, úgyhogy egy gyomorkeserűt kért, én egy Prosecco-t. Emellé még egy buborékos és mentes vizet. Aztán anyám kért még egy deci fehérbort,

beleegyezett, hogy jó neki a Sauvignon, én meg még egy Prosecco-t. Végülis anyám bora volt az egyetlen meglepő ár 3.790-ért. Veniva mele Sauvignon a nyugta szerint.

 

Először ettünk két Vitello Tonnato-t (vékony borjúhússzeletek tonhalszósszal), nagyon jó volt, én ettem hozzá egy darab grissinit. 

Aztán anyám egy valamilyen kucsmagombás és libamájas tésztát, nagyon ízlett neki, én meg egy parajos-ricottás töltetű talán raviolit "D.O.P. San Marzano" paradicsomszósszal.

Na ez a szósz az olasz főszakács meg az étel neve ellenére olyan volt, mintha egy magyar kicsi paradicsomsűrítménybe kevertek volna sok fűszert meg sok cukrot. Abszolút nem volt 

olaszos íze, túl sűrű volt és túl tömény, na meg magyarosan cukros, nem igazán értékeltem. Azért legyűrtem.

 

Végül anyám egy panna cottával, én meg egy trópusi gyümölcsös zabaionevel (borhab) fejeztem be, ezek nagyon jók voltak, bár a zabaione mellé adatt sorbetben nem voltam oda a

jégdarabokért, de az íze annak is jó volt. 

 

Két kávét is ittunk még, ami objektíven nézve jónak tűnt, híg se volt, csak nem jött be, de lehet, hogy egyszerűen csak sok volt benne nekem a robusta, az olaszok hajlamosak erre. :)

 

Számla a 15% szervizdíjjal: 46.500 (adtam rá 48.000 Ft-ot)

 

Szóval továbbra is szeretem, mert ugyan tetszenek a rideg -  minimalista - látványkonyhás helyek, de kell ilyen barátságosabb is. Az ételek minőségét tekintve szerintem túláraznak, ennyiért

jobb konyhájú helyen is lehet enni. De simán lehet itt ennél jóval jobb áron is fogyasztani, csak mondom, azt akartam, hogyanyám dőzsöljön, én meg betársultam. (Még most se érzem magam

túl jól a három fogástól, nem szoktam ilyet elkövetni.) És hát a konyha azért jó, ha nem is kimagasló. 

 

De legközelebb mondjuk a Stand25-be viszem anyámat. :) 

 

 

 

Boszorka Creative Commons License 2023.07.19 0 0 32774

Az a bevásárló központ elég holt hely volt. Mikor nyílt még ott laktam a közelben. A másikban a Gábor Áron tetején se tolongtak akkoriban a népek, pedig a nyitáskor Kaisernek nevezett élelmiszer üzlet akkor jó volt, de nem tartott sokáig az örömöm. Volt viszont egy fantasztikus zöldséges, igazi nyugati szinvonalú és áru. Az is hamar eltünt onnan, akár csak én.

Előzmény: Hepci (32773)
Hepci Creative Commons License 2023.07.19 0 1 32773

Nem, ez egy önálló valami, éttermek körben, középen asztalok.

Az elrendezés hasonlít a plázák zabálós helyeire, de igényesebb a választék sokkal.

Nem teljesen értem, hogy miért kell 8-kor bezárni, de vannak ennél fontosabb dolgok is, amiket nem értek.

Előzmény: Boszorka (32772)
Boszorka Creative Commons License 2023.07.18 0 0 32772

Gondolom a az ottani bevásárlóközpont kajahelye lehet. Azért zárnak be 8-kor.:-(

Előzmény: Hepci (32770)
Hepci Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 32771

Köszi, én a faszbukon sem leltem meg.

Ez mai viszonylatban olcsó kínálat, csak ha azt a hangulattalan hodályt, a parkolást meg a várakozást bekalkulálom, inkább fizetek máshol +1-2 rugót.

Előzmény: csalapet (32768)
Hepci Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 32770

Igen.

Eredetileg nem oda akartam menni, hanem a kereszteződés túlsó oldalán nyílt Hello Buda nevű örömtanyára (ez egyfajta gasztropark, sok étteremmel, közte pizza és Bíró Lajos), de ott 8-kor nagyjából minden konyha bezárt, csak bbq-s hamburgereket árultak még az egyiknél.

Előzmény: nagypapi51 (32769)
nagypapi51 Creative Commons License 2023.07.18 0 0 32769

Ez a Törökvész út - Kapy u. sarok?

Előzmény: Hepci (32764)
csalapet Creative Commons License 2023.07.18 0 0 32768

Előzmény: Hepci (32766)
Caipi Creative Commons License 2023.07.18 0 0 32767

A Facebookon. És utoljára mi is eszméletlen sokat vártunk.... 

Előzmény: Hepci (32766)
Hepci Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 32766

Ott egyszer majdnem 1 órát vártam a pizzámra, akkor elment tőlük a kedvem.

Étlapot árakkal egyébként hol mutatnak?

Előzmény: Caipi (32765)
Caipi Creative Commons License 2023.07.18 0 0 32765

Ha csak az összeg a lényeg, akkor ugyanezt az Igen a Rózsadomb alatt mondjuk 4-5.000-ért tudja, bár a környezet nem kifejezetten hangulatos. :D 

Előzmény: Hepci (32764)
Hepci Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 32764

Egy újabb hely, ahol elég jó pizzát és egy pohár fehérbort lehet kapni 7 rugóért: Olive, a Rózsadomb tetején.

Tegnap este ott vacsoráltam.

H_G Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32763

Miért, nem azok? Paul Bocuse és II. János Pál.

 

Amúgy annak a szent embernek valszeg tényleg megfelelt volna, ha egy kolostorban ugyanazt kapja, amit a szerzetesek esznek egy közönséges pénteken és ugyanazok is főztek volna.

Előzmény: kapal.a.pal (32762)
H_G Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32761

Végülis mindkettő Pál :)

 

Előzmény: nagypapi51 (32758)
homerx Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32760

az egyik kepen tisztara pintermuvek :)

Előzmény: Caipi (32759)
Caipi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32759

Pedig pont arra gondoltam, hogy mindenkinek azt ad? :)

Szimpatikus pasi a bajszától eltekintve, és nem semmi élete volt. (Van.)

Előzmény: nagypapi51 (32758)
nagypapi51 Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32758

Kösz a riportot, rosszul emlékeztem, nem a pápát, hanem P.B-t kínálta tökfőzelékkel.

(én is ettem Kálmánnál tökfőzeléket, frissiben rántott őzlábgomba volt mellé, amit vittünk)

Előzmény: csalapet (32754)
Caipi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32757

:)

Előzmény: Hepci (32756)
Hepci Creative Commons License 2023.07.14 -1 0 32756

A házi tészta jobban felszívja a mártást/szószt - nekem is sokkal kevésbé tetszett az onnan elvitt gnocchi másnap, mint helyben fogyasztva.

Okultam a dologból, ezentúl akkor megyek oda, ha elég éhes vagyok, hogy benyomjak egy egész adagot, itthon meg eszem aldis gnocchit sparos kisüveges mártással. :)

Előzmény: Caipi (32755)
Caipi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32755

Azta Pastát rendeltünk ma a Wolt-on át. (Így drágább, de nem kell értemenni, na meg volt wolt :) ajándékkuponom hozzájuk.)

Nekem ez volt a 2. fogyasztásom tőlük, DN-nek az első, mindketten úgy ítéljük meg, hogy jó a konyha, de semmi különleges. Mondjuk lehet, hogy ott helyben frissen fogyasztva más, de nekem pl. mindkét

onnan evett főételem - az első falattól kezdve - nyögvenyelős volt, el tudom képzelni, hogy ezt pont a ragacsos, összeállós, valahogy 'nehéz' frissen gyártott tésztanemű teszi. 

De azt abszolút megértem, hogy Hepci meglepődött, mikor beült, mert persze külvárosi gyorsétterem kategóriában messze a mezőny fölött van.

 

A thai sárgadinnye levest viszont nem ajánlom a thai konyha szerelmeseinek, mert nagyon édes, benne némi thai ízvilággal. Mondjuk mintha egy desszertbe belekevernél némi Tom Yum-pasztát. :) A thai konyhának a lényege az ízek egyensúlya, na az itt teljességgel hiányzott.

A bolognai pappardelle-m a nyögvenyelősségén kívül teljesen rendben volt, hasonlított az íze arra, amit én szoktam csinálni, vagy akár Zsiday-ék. (A Kiflin lehetett régen rendelni.) Hogy vaddisznóból volt marhahús helyett, azt én nem tudtam kiérezni. 

 

 

csalapet Creative Commons License 2023.07.14 0 0 32754
Hepci Creative Commons License 2023.07.13 -1 0 32753

Megkóstolok majd mást is, de ritkán járok arra, csak amikor néha meghívnak a Vasasra vagy a NEK-re játszani.

Speciel jövő szerdán is szükség lesz rám, de mire végzünk, bezár a Lashka, tenisz előtt meg nem szeretek enni.

Előzmény: H_G (32752)
H_G Creative Commons License 2023.07.13 0 0 32752

Ügyesebben választottál, úgy látszik.

 

Előzmény: Hepci (32751)
Hepci Creative Commons License 2023.07.13 -1 0 32751

Szeretnék rengeteg önkiszolgáló menzát, ahol ilyen nudlit adnak spenóttal, kolbászmorzsával és marinált paprikával.

Ez akár csapvízzel kísérve is tetszene. :DDD

Előzmény: H_G (32750)
H_G Creative Commons License 2023.07.13 0 1 32750

Itt jártam nem sokkal a nyitás után, de nekem nem volt ilyen jó benyomásom. (Talán bort kellett volna innom kóla helyett?) Puskázva önmagamtól, mert máshol már értékeltem a helyet: "semmi különös, egy közönséges önkiszolgáló menzán nem kaptam volna fel a fejem erre a raviolira, sem a tiramisura. "

 

Előzmény: Hepci (32747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!