Keresés

Részletes keresés

Kristóf 210 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 156
szerintem akkor jársz a legjobban ha házilag legyártod! gyárilag ilyen nem készült ezért az eredeti csövet a hajlítás után vágd elés olyan vastagságú csőböl hajlítsd meg a formát és heggeszt meg!
Előzmény: never444 (155)
never444 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 155
Sziasztok nem tudja-e valaki hogy van a jawa mustangnak a kipufogó könyökcsöve nekem elég ramaty állapotban van és jó volna egy olyan csövet rá rakni mint a simson s51n nak van tehát felfelé vezetni?Ha ezt valaki tudja vagy ,valahogy rá lehet varázsolni az írjon létszi :)
K.W4rtburg0s Creative Commons License 2007.02.24 0 0 154

Hellosztok!

 

Van egy piros Jawa Mustangom(1979). Kifogástalanul működik, de nem gyári a külseje. Gondolok itt olyanra például, hogy nem gyári piros, hanem kicsit világosabb...

A lényeg az, hogy szeretném teljesen gyári állapotúra hozni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni a következőkben.

- a babetta piros az ugyanaz, mint a mustang piros?Mert gyári babetta piros az van...arról kikevertethetem a mustangra a színt?

- a felniket szeretném lekrómoztatni, ahogy az gyárilag is volt. Zala megyei vagyok. Krómozást hol végeznek a közelben? És körülbelül mennyire számíthatok anyagilag?

- a kipufogó krómozva volt gyárilag, avagy nem? Ha nem,akkor azt hogyan kell helyreállítani, ill. helyreállítatni?

- a kerékagy szintén pár helyes rozsdás...amikor küllőcsere, és felnikrómozás van, akkor az szabadon van. Azt hogyan kell a gyári "fényére" visszaállítani? Ha jól tudom, az nem krómozva van igaz?

- ennek a tankjára még festve volt az embléma, ill. a JAWA felirat. Erre tud valaki valami sablont? Vagy olyas valakit,aki ezt ráfújná?

-az első villák "lötyögnek". Régebben lehetett kapni ilyen műanyag perselyt, ám ez nem igazán tartós megoldás. Ezt hol tudom megcsináltatni?

 

Téli álmából felébresztve a mocit a következő hibajelenség bukkant elő. Ha az első lámpa világít, akkor a hátsó az nem...Ha átkapcsolom a fényszorót, akkor a hátsó világít,és az első nem. Ilyenkor a hátsó elég hamar befeketedik, és kiég:( . Sajna nem tudok rájönni, mi lehet a baj. Ha valaki tud, kérem segítsen.

 

Kérem, aki tud segítsen, negyon szeretném visszaállítani az eredeti fényébe ezt a nagyon hálás masinát.

 

Még szerencse, hogy nem lett hosszú a hozzászólásom.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

TyerCorp01 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 153
Hali
rakj fel egy hirdetést a jawamustang.extra.hu-ra amiben leírod, mi kell, biztos akad 1-2 ember, aki tud majd segíteni.
Légszűrőt nem érdemes újonnan venni, mert annyi pénzből lehet venni sportlégszűrőt, nekem egyébként van egy komplett légszűrőházam, alig használt, új állapotú, 1600 km-t ment de egyenlőre nem eladó, de van egy másik, amihez csak a doboz van, meg bele a szűrő azt 400 ft-ért vettem 1 éve a helyi boltostól pult alól (szomszédja 4 motoróbl rakott 1-et össze, és volt egy rakat alkatrésze :) ). Egyébként én bátyámmal küllőket pestena nyugati melletti motorosboltban vetettem (Zichy Jenő utca), és ha küllőt lehet kapni, van ott minden :D légszűrőbetétet lehet itt Szarvason is kapni, nemtudom, még mi kell, de mondom, néz be abba a boltba, legfeljebb hülyének fognak nézni :)
Üdv.:Tyerjánszki Tamás
Jawa mustang klub
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 152
Én egy boltot tudok csak ahol van egy kevés mustang alkeatrész: www.mofaker.hu nem sok de légszűrő meg ilyenek azok vannak.
üdv.: Kristóf
Előzmény: Gerz93 (151)
Gerz93 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 151

Helló mindenki!!

 

Nekem is van egy mustangom,és szegény elég lepukkant:(( Az lenne a kérdés hogy nem tudtok-e esetleg egy boltot ahol lehet hozzá alkatrészeket venni?Ilyen pl:berugókarhoz fogaskerék,légszűrő,s egyéb apróságok.Előre is köszönöm.( a képen nem az enyém van,rövidebb a kormányom.)

Kristóf 210 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 150
Elmagyarázom: tényleg küldtem egy képet amin 2 gyújtás volt. De egyik sem a motoromba való van pluszba mégegy mustang blokkom (tudod az öreg gyújtásdeknis)
az egyik gyújtás abba való a másikat pedig hozzá kaptam pluszba. Szóval a motoromban lévő gyújtáshoz a kondi csere óta nem nyúltam. Na de majd nyáron...
Előzmény: TyerCorp01 (148)
TyerCorp01 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 149
Jah, egyébként találtam valami gyújtásbeállítás-leírás félét, de nem tom, h hova rakhattam :S annyira emléxem belőle, hogy a mexa hézagot 0.4mm-re kell beállítani, ugyanúgy, mint a simsonnál, de előkeresem a papírt, igérem!
Egyébként tetszik nekem is az a csopper, épp most csinálok egy babetta csoppert:"The real ízirájder" :D
nah mentem le
üdv mindenkinek
TyerCorp01 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 148
Hali!
Simsonnal küzdeni? hm te is jó nagy bűvész lehetsz :D
Kristóf! 2 hete küldtél egy képet amin ott van az asztalodon a 2 gyújtásod, az egyik a te gépedé, méghogy nem nyúlsz hozzá :D:D
Egyébként eleinte én is szenvedtem a gyújtással, mert a motor előző tulajnál kinn volt az esőn egy ideig, és a gyújtásnál lévő tömítés csak alul volt jó, és 5 centinyi víz állt benne, látszik is a víz egykori szintje, azóta beraktam egy plexi lapot a gyújtás elé, és látom, h mi az ábra... :D
Egyébként aki még nem tudná: jawamustang.extra.hu
Rakok fel még majd oda cikkeket, fain kis oldal lesz ;)
Üdv.:Ty. Tamás
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 147
Zsír gyári a karbi. Gyujtás van elbaszva de nem sürgettem az állitását mert nincs stroboszkopom (anélkül meg elég nyügös) meg ha most hozzányúlok nem fog így húzni.

egyébkiént mien szinyóval küzdesz???
Előzmény: DJGABI (146)
DJGABI Creative Commons License 2006.10.28 0 0 146

uh. az csöppöt sok :D

karbi milyen van rajt? az eredeti Jikov vagy vmi másé? Esetleg benyaszint-ellenőrzés?

 

Am. még nem nagyon szántam rá magam, most épp egy simsonnan b*szakodok.

Előzmény: Kristóf 210 (145)
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 145
Gábor! mi tart vissza??? :D csak akkor vegyél ha van pénzed benzinre is mert az enyémmel annyi a gondom hogy 5 litert nyel :S
üdv: Kristóf
Előzmény: DJGABI (144)
DJGABI Creative Commons License 2006.10.26 0 0 144
Hű de jó olvasni ezeket az üziket! Meglepődtem hogy valakinek ennyire bevált a Mustang... Az a 65-ös végsebi pedig... huhh kedvet kaptam venni egyet :D
Előzmény: Laminex (130)
wadember Creative Commons License 2006.10.02 0 0 143
Király
Előzmény: NagyG001 (142)
NagyG001 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 142
mustangmustang
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 141
ízé... bal
Előzmény: Kristóf 210 (140)
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 140
tallozás utána klikk beszúrás aztán jobb oldalt látod a képet ott klikk beszúrás.
Előzmény: wadember (139)
wadember Creative Commons License 2006.10.02 0 0 139
nem lett :D
Előzmény: NagyG001 (138)
NagyG001 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 138
na talén most kép is lessz
NagyG001 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 137

Hella!

Itt 1 egyedi mustang :)

Gaabboorr Creative Commons License 2006.09.29 0 0 136

Üdv!

Nekem van egy eladó Jawa mustangom! akit érdekel az írjon e-mailt.

gyorkos.gabor@freemail.hu

Kristóf 210 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 135
Jóvan Tomi nekünk meg jólesett elolvasni!!! :D
Előzmény: TyerCorp01 (134)
TyerCorp01 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 134
Nekem egyszer márciusban volt egy (az első motoros) rossz élményem, a frissen vásárolt kiskerekű babettámmal estem, épp mentem le az útról a házhoz közeli térre, és egy bukanót akartam kikerülni (ha jól emléxem) mehettem vagy 10-zel :D nah és hirtelen balkormányzásra nem reagált az elsővilla, csak a kormány (ez egy 78-as gép volt, aminek a kormánya olyan egyrudas felfogatású volt, mint a mustangé, csakhát a kormány nem volt túlságosan odahúzva) így egy szépet eldőltem vele:D A Babetta 6 napig volt az én tulajdonom, mert eladásra vettem. Sajnálom, hogy el kellett adnom...
Friss élményem pedig:Köbö ugyanez, mint 1-2 üzenettel előttem szólónak, csak épp itt az volt, hogy én a simsonommal egy verhovinával közlekedő "szobafestő segédmunkás" (a ruhájából ítélve) mellé álltam be a pirosnál, (és nekem ez újdonság volt, mivel én verhovinát nemhogy közlekedni, hanem még élőbe egyáltalán nem láttam, csak képem, és hallottam róla egy-s mást :D) Ránéztem a pedálos csodárakedvesen rákérdeztem: "verhovina?" Válasz: azám!....
Zöldre váltott aztán én mentem előre, ő meg mögöttem, és pont a lakásunkhoz közeli kocsmánál állt meg, és ott kezdtünk el beszélgetni, elmondta, h most szerzett nemrég egy 12-es rigát, (vagy egy másik verhovinát, már nem is tudom) amiben 46 km van, mivel az első tulaj megvétel után nemsokkal, (a jóöreg "masszív" szovjet rigalánc hamar bekövetkezett megnyúlása, és szakadása miatt) egy jókorát zuhant, és utána bevágta a sfniba. nah köbö ennyi, tudom, h ez egy Mustangos topik, de jól esett elmondani :D


jawamustang.extra.hu
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 133
Én nem tudok benne segiteni de mesélni tudok a mustang gyujtásról:) amikor hozzám került (álmaim motorja) a mustang juliusban, dadogott a gyújtás. És ha felmelegedett teljesen le is ált. Kicseréltem a trafót annak reményében hogy jobb lesz valamivel, de semmi. ekkor fogtam kicseréltem a kondenzátort egy trabant kondenzátorra (csak azt kaptam:D) máris olyan volt a motor "hogy csak rákellett nézni a berugókarra és beindult" :D én enyit füznék a gyujtáshoz.
Kristóf
Előzmény: wadember (126)
Kristóf 210 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 132
juj ez elég durva én csak egyszer estem eddig a mustangal de az nem igazán volt fájdalmas. de ez nagyon durva...
Előzmény: Laminex (130)
wadember Creative Commons License 2006.09.24 0 0 131
Az orvosok nem értik ezt :D Nekem is volt egy szép emlékem pár hete. Állok a vassal az egyik lámpánál, mellettem lévő sávba beáll egy motoros csóka /Böhöm nagy chopper bőrszerkó hatalmas szakáll napszemcsi/ átnéz végigmér+ a Mustangot /1971/ ad két nagy gázfröccsöt a saját mocijának naná hogy király hangja volt. Mit tehettem én is húztam kettőt az enyémnek ujra átnézett mosolygott és bólogatott aztán zöld és elhúzott a fenébe! Hogy mit gondolt nem tudom vagy tetszett neki vagy sajnált ez van!
Előzmény: Laminex (130)
Laminex Creative Commons License 2006.09.24 0 0 130

Régi kedves emlék nekem a Mustang!

Faterom vett egyet nekem kb 12 éves koromban és azt 5-6 évig ütöttem vágtam de soha nem tudtam tönkretenni a blokkját. A fékbovdeneket rendszeresen elszaggattam rajta meg a rúgók is kaptak rendesen, mert ugye kellett a tempót tartani a Simson Endurós haverokkal :)))

A blokkot egyszer kétszer szétszedtem, dugót, gyűrűt, csapszeget cseréltem, kuplungoztam (célszerszámok hiányában a rugókkal szoptam), de minden olyan egyszerű volt, hogy tizenévesen is simán megcsináltam.

Menetteljesítmények 1-25, 2-45, 3-65 km/h, fogyasztást nem mértem, mindíg azt öntöttem bele ami otthon volt. hígitó + benzin apám Ladájából + valami motorolaj

simán nyelte!

Egyszer hatalmasat estem vele: a Simsonos haverral versenyeztem hosszú egyenesben egyikünk sem tudott elmenni azonos végsebesség miatt, így hát leszorítani kezdtük a másikat és összeakadt a kormány és végsebességnél rövidgatya+póló öltözetben csúsztam az aszfalton vagy egy fél utcányit. Utána helyszínen bekötöztek a haverok, vissza a motorra és irány a kórház. Orvos kérdezte, hogy jöttem be, mondom motorral, csak nézett. (Ha tudta volna, hogy azzal is mentem haza miután összevarta a könyökömet)

TyerCorp01 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 129
Hali!

Elindult az első magyarországi (még csak virtuális) JAWA Mustang klub

Megpróbálunk rohamosan fejlődni, nézzetek be bátran, és regisztráljatok is ám! ;)


http://jawamustang.extra.hu
wadember Creative Commons License 2006.09.02 0 0 128
Na! Óra probléma megoldva sikerült gyári hozzávaló spirált keríteni! Viszont benya szinttel gondok vannak kb hol kell állnia a benzin szintnek az úszóházban kivett úszónál mondjuk a főfúvóka csatornájához képest?
KeMatyi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 127
a 350-esnek blokkból jön az órakihajtás.
Előzmény: wadember (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!