Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 4506

Hát használt az almaszedés, szalatgáltamis 22óra fele, hogy nehogy megfogjon. :DDDDDDDDDDDD

Előzmény: janijani (4499)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 4505

A paradicsom meg táplálóbb főzve mint nyersen.

Konklúzio: fele-fele arányban is fogyasszuk.

Előzmény: Midnightx (4504)
Midnightx Creative Commons License 2011.08.28 0 0 4504

A C-vitamin már 40-50 fok felett elbomlik, de a lipokin az nem. A béta-karotin se.

 

http://www.hazipatika.com/topics/vitaminabc/vitamin?vid=35

 

A sárgarépában levő béta-karotin pedig sokkal jobban hasznosul főzve, mint nyersen éve. (Az már más kérdés, hogy bizonyos vitaminok elbomlanak főzéskor. Ezért az a legjobb, ha nyersen és főzve is esszük.)

hoffmann eta Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4503

Ami a vitaminokat illeti: van hőérzékeny és hőálló fajtájuk. Érdemes utánanézni. De a hőérzékeny sem azt jelenti, hogy egy kis főzés után semmi sem marad! Csak azt jelenti: fogy. Ha fele marad, neked az nem jó?

Ami pl. a likopint illeti, amit súlyos ezrekért írnak fel a szemorvosok, nem hogy nem hőérzékeny, hanem hő kell ahhoz, hogy a pariból felszabaduljon, a nyersből nehezebben dolgozza fel az ember emésztése. Közismert, hogy a szószból jobban felszívódik - eü. kísérleteket szószokkal is végeznek, és nyesr parival is. Ja, és valami kis zsírt, olajat kell hozzá enni...

Előzmény: Flanell (4500)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4502

nem tudom, hogy jobb, de valószínű jobb őrölve, mint megrágva - az egyik gyártó szerint ők nagyon finomra kell őrölni, mert így hatásos.

Előzmény: Midnightx (4486)
beetee Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4501

Ha hiszel benne, hogy nem, akkor nem. ;)

Előzmény: Flanell (4500)
Flanell Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4500

Ezek az antioxidánsok nem bomlanak le hő hatására, mint a vitaminok?

Előzmény: hoffmann eta (4479)
janijani Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4499

Nem is tudom miért jutott eszembe a bibliai történet, miszerint Éva anyánk almát szedett és baj lett belőle. Akkor űzettünk ki a paradicsomból.

Előzmény: Törölt nick (4498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4498

Az asszonyt meglepem karácsonyra. Ha a fejemhez vágja majd jelzem.

Ma megyek szedni parit olyan 36c van és fú a széll. Az asszonyt csak almát szedni merem beosztani mert a napon kiszárad.

Előzmény: -Aliza- (4497)
-Aliza- Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4497

Szia! Igen valamelyik Mum gép az, szerintem gyakorlatilag, mindegyik Bosch Mum-ra csatlakoztatható, de nekem azt hiszem a 4655. van.

Illetve nekem van egy húsdaráló és én arra is rá szoktam tenni a paszirozó fejet, arra is rá lehet.Semmilyen üzleti érdek nem fűz hozzá,csak én is ott vettem, ezért javaslom a dobozserult.hu-t a húsdaráló máshol huszonnégy-hatezer ft ott 13.000.- és tényleg csak a sarka volt egy kicsit a doboznak megnyomódva, a gépet régóta használom semmi baja, illetve garanciát itt is adtak.

 Most megnéztem a honlapot van nekik egy robotgép is, megnéztem 54 helyett 32-ért. 2db kiállított darabok voltak. De kérdezz rá, lehet, hogy akad más is.

Előzmény: Törölt nick (4494)
beetee Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4496

Előzmény: beetee (4492)
beetee Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4495

Szerintem a Bosch MUM valamelyik 4ezres típusa.

Ilyen ahogy kapni, de kell hozzá még egy passzírozó előtét.

 

Előzmény: Törölt nick (4494)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4494

Szia! Mi a gép pontos neve, tipusszáma? Köszi.

Előzmény: -Aliza- (4493)
-Aliza- Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4493

A Bosch gép+ paszirozó fej, nem darálja le a héját, hanem a magot és a héját elöl kiköpi, de gyakorlatilag "szárazon" jön ki belőle. A héja a paradicsomnak papírvékonyan távozik,

Egy húsz literes fazékkal főztem legutóbbi szedést,  gyakorlatilag egy markomban elfért a maradék anyag.

 

De nem rossz ötlet, a turmixolás sem, de én még nem próbáltam.  

Előzmény: Törölt nick (4483)
beetee Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4492

Hát most úgy, hogy reménykedem, a hidegfront nem ér még ide vasárnapig... :)

Van egy tekercs műanyag hálóm. Cserényt akartam belőle készíteni, de még nem jutottam odáig.

Most majd leszabok belőle egy darabot és csak kifeszítem valahová a napra, vagy majd a padlásra.

Keményebb, húsos paradicsomokat elnégyelem, kiszedem a levét-magját, kicsit megsózom, és kirakom.

Estére behozom.

Ha kész, elteszem olajba.

 

Előzmény: csapa (4490)
beetee Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4491

:)

Köszönöm.

Koktélt meg sem szedtem, csak egy fürtöt téptem a kép kedvéért.

Alu, középen egy marék Chocolate cherry típusú van. Nagy kedvenc.

Előzmény: de-guky (4489)
csapa Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4490

Anyám, van ám választék!

A szárítottat hogyan csinálod?

Előzmény: beetee (4487)
de-guky Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4489

Azokat a kis piros hagymákat véletlenül tetted oda?(:))

Gratulálok!

Előzmény: beetee (4487)
beetee Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4488

Lehet, későn szólok. Holnap rendezik az első fóti paradicsom fesztivált.

Azt hiszem megtekintem. :)

beetee Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4487

A szortiment egy része.

Ma meló után lekapkodtam egy részét (a lugasból is van még pár kosárral...)

 

Készítek megint sárga paradicsomlevet. :)
A sárga ketchuppal még én is barátkozom gondolatban...

Szárítva is kipróbálom.

 

Midnightx Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4486

Én nem vagyok finnyás, de a családtagjaim azok és hát rájuk is tekintettel kell lennem. Majd kipróbálom a módszered holnap, teszek el pár üveggel és meglátom milyen lesz.

A szőlőmagot én is azért rágom el, mert hallottam, hogy mennyire egészséges. Frissen biztos egészségesebb, mint szárítva, őrölve.

Előzmény: hoffmann eta (4482)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4485

Két celofán közt OK, de a kupakot a szalicil tönkreteszi. Lehet ugyan venni a legelterjedtebbeket, de én szeretem a különleges üvegeket, amikre sokszor beszerezhetetlen a kupak.

Előzmény: csapa (4480)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4484

Kösz a tippet, követem! Szőlőmag!

Előzmény: hoffmann eta (4482)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4483

(Ez is én (broccolino) vagyok, csak véletlenül más néven voltam, mert a blogokon úgy vagyok)

Van MM, épp náluk próbáltam többször, de süket fülekre találtam. Hosszas unszolásra annyit mondtak, hogy talán a szakszerviz rendel.

 

Más. A héját mennyire trancsírozza a turmix? Nekem nem ellenszenves a módszer.

 

 

Előzmény: -Aliza- (4478)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4482

 

Ízlés dolga, ki kell próbálni. Nekem jó így, sűrűbb is lesz. 100 litert is elteszek, nincs kedvem a fél életemet passzírozással tölteni. A szomszédom idén átvette a módszert, mert úgy látszik, nincs olyan jó erőben...

Érdekes, egyébként, hogy újabban azt mondják a gyümölcsökről (a paradicsom is az, különösen a mézédes koktél-). hogy a sok gyümölcscukor miatt egyrészt mértékkel fogyasztandó, másrészt hogy sokszor a legtöbb értékes tápanyag a héjában és a magjában van. Hogy a pari magjában mi van, nem tudom, de azt igen, hogy a szőlő legértékesebb része csak a magja lehet: pár dekát árulnak őrölve  pár ezerért, mint a legkiválóbb antioxidánst. Úgyhogy én vagy megrágom a magot, ha kedvem van, vagy kiköpdösöm, ha ráérek, és megszárítom, megőrlöm. (egy kiló szőlő 200 ft, 1 kiló magőrlemény 40,000! )

 

Előzmény: Midnightx (4481)
Midnightx Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4481

Érdekes, köszi, hogy leírtad. És a magok + héjdarabok nem zavaróak?

Előzmény: hoffmann eta (4479)
csapa Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4480

Semmi hitetlenkedés!

Bár itt nem látszik, a két fólia között a szalicil. Mivel nem paszírozott, csak turmixolt, így benne vannak a magok is (A sas is azt mondta a fiókáknak: tessék megenni a héját, abban van a vitamin. De én nem szeretem, inkább hámozom előtte) Ebből szoktuk a bolognai mártást csinálni.

Előzmény: Törölt nick (4477)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4479

Többször megírtam már ide, úgyhogy ha valakinek unalmas, elnézést.

A paradicsom legtöbb értékes anyaga (négyféle karotenoid, köztük a likopin, az egyik legismertebb antioxidáns) pont a héjában van, amit ki szoktak sajnos dobni a befőzésnél.

(Én nem permetezek, csak rézzel.) Alapos mosás után percek alatt leturmixolok 10-20 kg befőző és egy kevés koktélparit vegyesen, és így teszem el. Sokkal kisebb munka, kevesebbet is kell főzni, mert sokkal sűrűbb lesz a lé. Szerintem nem rosszabb az íze sem - de ez már ízlés dolga.

-Aliza- Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4478

Szia!

 

Ha van a közeletekben Media M. akkor ott is érdemes megkérdezni, mert tudnak hozzá rendelni/adni. Az árat nem tudom sajnos, mert az enyém már több éve van meg. Én is csak ajánlhatom mindenkinek, nygyon könnyű vele, tényleg percek alatt megcsinálja a paradicsomot.

Én éppen csak ketté szabdalom a paradicsomot, kicsit megrottyantom, aztán bele a gépbe, és a kijött lét felforralva tartósító nélkül üvegbe rakom. Persze ez a lé olyan sűrű, hogy vizzel kell felönteni a leveshez.

A legrégebbi darab eltett paradicsomlém, 0.33 Theodorás üvegben van épp valamelyik nap számoltam utána, hogy 2001-ben raktam el olyan kis üvegekbe, a pörkölt, vagy sült hús alá valónak. Persze semmi bajuk:)

 

Előzmény: broccolino (4474)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4477

Szia!Ezt kérném fotográfiába, mert a nejem hitetlenkedik! Én a főzésig csinálom, utána asszonymunka!

Előzmény: csapa (4476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!