Keresés

Részletes keresés

emzoli22357 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 186
Tiszteletem az uraknak.

Meg tudná valaki mondani a mustang hajtórúd-furatközép távolságát?
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 185
Az a gond hogy láttam már iylet csak elsővillával váz félig szétflekszelve és rajta hagyva a villán ezer forintért megvettem mielöt a töbi rélsze is flex alá kerül. Sajnos túl sok motort pusztít el az emberi vandalizmus. De tényleg azt hittem komolyan mondod:)
Előzmény: peci sufnija (184)
peci sufnija Creative Commons License 2007.11.27 0 0 184
mugymeg ha nem fleksszeztem volna le akkor most nem lenne rigááám:PP
Előzmény: Kristóf 210 (182)
peci sufnija Creative Commons License 2007.11.27 0 0 183

na. csak azt akartam nyomatékosítani hogy jobb ha nem próbálja meg leszedni mert az nagy szopacs. ha lehet ugy kell megszerelni, lefesteni stb. hogy az rajta van közben:)

üdv.!

Előzmény: Kristóf 210 (182)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 182
vandál barom
Előzmény: peci sufnija (181)
peci sufnija Creative Commons License 2007.11.26 0 0 181
én 5 perc alatt leszedtem egy kisflex segítségével. :))) még a vázból is maradt rajta egy kicsi.
torokb2 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 180

Hááááát....

Szerintem azt nem jó leszedni... Én eddig a vázról csak két dolgot nem szedtem még le: első és hátsó villa. Ha nem muszáj (értsd:nem tört még el), szerintem ne vacakolj vele. Persze lehet hogy csak az enyim van nagyon összerakva...

Most kérdeztem havert, ő is aztmondja, nem kéne erőltetni.

 

f-laci Creative Commons License 2007.11.18 0 0 179
Szevasztok Jawa Mustangosok! Áruljátok el hogyan kell a hátsó lengővillát leszerelni a vázról! köszi flaci
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 178
De állat:D nagyon tetszik, érdekes kis öszvér :)
Előzmény: peci sufnija (177)
peci sufnija Creative Commons License 2007.11.12 0 0 177

Egy 4es Rigába. nemtom hogy mikori mert a váznyaktábla el van rohadva. vagy 20 évig állt a fészer mögött...a kerekek Jawa, a hátsóvilla Jawa Idealé volt. egy ülés kéne még rá. a hátsó telókmeg vannak csak bekéne építeni őket egy kis toldással. tavasszal lefestem, meg főtengelyszimiket kéne cserélni csak sajnos nincs hol szerelnem:((.

Végülis a szemétből raktam össze meg azokból az anyagokból ami épp a kezemközé került. a blokk alult törött. úgy ragasztottam meg Araldit-tal hogy ne eressze az olajat. első nap hogy kész lettem vele kb 130km-t mentem vele egyhuzamba és simán vitte végig :) csodálkoztam is rendesen hogy igy összejött és örültem/ök:D:D. most egy haveroméknál áll a kerben letakarva télire.

 

ilyen volt mikor szereztem....

Ilyen lett. nem röhögni a párnámon:))

Előzmény: Kristóf 210 (174)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 176
Korado illetve babetta fejidom mindkettőre csinálták, börzén szereztem, nagy kaland volt feltenni ki kellett cserélni az elsőslámpát kettőtizesére és még a lámpa tartó lemzen is szabni kellett. De szerintem megérte. Már eltettem télire télen lehet hogy lesz egy blokk generál de semmi se biztos csak a halál.
Előzmény: DJGABI (175)
DJGABI Creative Commons License 2007.11.02 0 0 175
A fejidom eredeti jawa, mint a babettán? Vagy honnan való?
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 174

Milyen rigába tetted a blokkot? delta vagy vmi öregebb???
Mutatok egy képet a sajátomról, mondjatok róla bátran véleményt

 

 

 

Előzmény: peci sufnija (172)
torokb2 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 173

Kössz a tippeket, elsőre én is a gyertyára gondoltam... olyan nagy dzsuva a hengerében most nincs, mindkettőnk nyár elején tett új dugót a gépbe. Aztán ha vége a szezonnak, mindkettőnk motorján lessz blokkszéthúzás, nagygenerál.

Az enyém állat jól megy, télleg a jól belőtt gyújtás, meg a rendes karbi pucolás/beállítás a titka. Vannak strapásabb darabok, de rendes karbantartással bármelyik Mustang működőképessé tehető!

Ha pedig valaki azon aggódik hogy kiröhögik ha a Mustangal nyomul, az keressen valakit akinek van mégegy, és nyomuljanak ketten. Tapasztalatból állítom, hogy két 50-el tépő Mustangot már inkább megbámulnak mint kiröhögnek!

Előzmény: peci sufnija (172)
peci sufnija Creative Commons License 2007.10.23 0 0 172

szia!

próbáljátok meg másmilyen gyertyával, más oktánszámú bengával, mossátok ki a hengerfalak közül a dzsuvát:P:)(brigéciol) vagy gyorsabban kell menni vele :D.

amúgy télleg jó motor...jó gyertya kell bele, jól bekell lőni a karbit és agyújtást, leygen jó a főtengelyszimmering(nagyonsokat szoptam emiatt:P), ennyi a titka és kibekúrt jó lessz utánna, jobb mint 1 szimszon:))) nekem van egy mustangblokkos rigám és nagyonjól megy:D

üdv.

Előzmény: torokb2 (171)
torokb2 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 171

Sziasztok!

 

Haveromnak meg nekem van egy-egy Jawa Mustangunk. Tegnap voltunk motorozni, én gond nálkül mentem 80-90 km-t 45-50 es utazóval. Haveré is ment, csak neki időnként meg kellett állnia hülni... Nincs valami bevett tipp túlmelegedés ellen? Amíg hideg, addig az övé is megy rendesen (1es 20ig, 2es 45ig, 3as 65ig, bár a 65 már egy kicsit gyilkolós...). Egyébként üzenem mindenkinek, hogy ez egy jó motor, főleg ha szeret szerelni az ember. Viszont ha rendesen felkészíted rá, akkor egy szezont végigmehetsz vele komolyabb gondok nélkül!

Bobyford Creative Commons License 2007.10.03 0 0 170
Nem adok rajta túl.
Előzmény: ricni (169)
ricni Creative Commons License 2007.09.30 0 0 169

üdv

mennyiért adnád tovább???

 

Keresek megvételre reális árban jawa mustangot!!!

emil:rabbit@freemail.hu

tel:06703149883

Előzmény: Bobyford (168)
Bobyford Creative Commons License 2007.09.24 0 0 168
Én holnap veszek 5000 -ért egy Mustangot.
rgyuri71 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 167
Szia! van eg nagy csomagtartóm(hátul a lámpa fölött kb. 20*30cm) és az alá!!! majd lefotózom, ha összeáll!!! :-)
Előzmény: Kristóf 210 (166)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 166
Hello
nekem dobozom nincs eladó de a méretét majd elküldöm holnap. ETZ-re hova rakod?
Előzmény: rgyuri71 (165)
rgyuri71 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 165
szevasztok! keresek mustang szerszámos dobozt, ETZ re akarom felrakni, kéne a mérete, meg hogy van , mennyiért, stb.. köszi! Jó motorozást, jó utat, meg minden ! Aki tud segíteni dobjon egy mailt(rosz@freemail.hu) Kösz
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 164
Azért vagyunk egy páran mustangosok hála istennek!!!
wadember Creative Commons License 2007.05.30 0 0 163
Nekem Teljesen ugyanez volt a helyzet a mocimmal (1975-ös 4 lovas példány) !
Ne dobd el a karbit semmi baja sincs!

1. Ha a gyujtás jó helyen van mint írtad nézd meg a megszakító hézagot 0.4mm az előírás pontosan felső holtponton de nekem a 0.45-0.5 jobban bevált (110kg vagyok:))

2. A fő probléma: szivárog a tűszelep ki kell cserélni de vigyázni kell mert a boltban adnak mindent csak belevalót nem!

3. A karbi beállítás egyszerű mint egy kőbalta: leveszed az úszóház fedelét és ha kiveszed az úszót akkor a motor eleje felé az úszóház belső felén lessz két jelölés egymástól kb 1,5 mm-re na a közé kell belőni a szintet úgy hogy az úszó lebegjen a benzinben. Azt ugye nem kell mondani hogy persze tűszelep csere után.

Sok sikert a javításhoz!
Előzmény: szergej3 (162)
szergej3 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 162
Üdv!
Csatlakozom az előttem hozzászólóhoz, nálam ua. a tünet, a gyertya tök kormos lesz ca. 1 perc alapjárat után, + ha ráadom a gázt kapásból leáll:-(((((
Előgyújtás jónak tűnik fhp. előtt 1,5 mm, gyertya alacsony hőértékű, úgy gondolom a benzin szinttel lehet gond, de nem tudok értéket, hogy milyen szinttel műxik .......Nem tud valaki egy értéket amivel nem áll le?
Babetta porlasztóval össze lehet hozni a gépet??? mert ezzel a Jikov 2917-es sz. karbival nem műxik!
Joci1986 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 161
Helló mindenkinek!
Van egy Jawa Mustang-om és nagyon szeretem!Sajnos lenne egy problémám is:
nagyon hamar "beköpi"a gyertyát.A gyertya jó hőértékű;a keverék jó(1:40).
(A motor most esett át egy kisebb felujításon.)
Kérlek titeket segítsetek!Válaszokat elöre is köszönöm!!!!
Veteran 1 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 160
Ez igen,itt aztán van élet!
Veteran 1 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 159
Sziasztok.Jawa mustanghoz keresek benzintankot ami nem rozsdás belül!
TyerCorp01 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 158
Hali
Kezdem azzal, hogy most nagyon ideges vagyok, mivel az előző félórában egy A4-es oldalnyi választ írtam, erre az oldal magától frissített, és kárbaveseztt minden.
A tankodon lévő festék valószínűleg neolux autózománc, amit házilag hordhatott fel valamelyik előző tulaj. Az ilyen házi festésekben az a jó, hoyg általában a tank alsórészét nem festik le elég körültekintően, és így a tank alján lévő vályúban a gyári festék a rozsdafoltok alatt némileg látszik, ha viszont nem így van, akkor fogod magad, elmész boltba, és veszel kromofágot, kb 6-800Ft, a neoluot, vagy egyéb festéket szépen lehozza, de a gyári festéket nem hozza le, mivel az akkoriban rá volt "égetve". Miután felhordtad a kromofágot ecsettel, pár perc múlva látszani fog a gyári festés, aminek alapján tudsz kikeverni, a tankot gondosan mosd le a kromofág után, mert ha rajtamarad, akkor az új réteget könnyen lemarhatja, és az komoly fejtöréseket fog okozni a későbbiekben. Krómozásban nem tudok segíteni, nekem minden gyári króm, mivel errefelé nicns krómozóműhely, vagyis egy épp van, a sazrvasi vas és fémipari rt., de ahhoz, hogy ott lehessen rómoztatni, jól kell ismerni az ottani krómozást végző dolgozót, meg egyébként is ott elég silány minőségben krómoznak, csak beltéri használatra, mustangot meg nem épp a nappali közepében szoks használni :). A kipufogó gyárilag krómozva volt, mint minden motoron, budapesten - ha jól emlékszem - a nyugati pu. mellett, a zichy jenő utcában lehet kapni 4000Ft körül kisipari króm kéményt, ugyanitt króm küllő anyával 100/db. A kerékagy alumínium, így nem lehetett krómozni, a rajta lévő rozsda csak felületi lehet, amit polírkoronggal könnyen el lehet tüntetni. (polírkorongnak ajánlják sokan a filc, vagy a rongykorongot, de inkább a filcet, és kell hozzá venni polírpasztát) Miután lepolíroztad, szépen fog csillogni az alumínium felület. A jawa feliratot könnyen le lehet másolni, fogsz fénymásolópapír félét, vagy pausz papírt, és a tankra ragasztod celluxszal, majd ceruzával besatírozod azt a területet, ahol fekete volt a festés, mjd miután újrafestetted a tnkot, a satírozott részt kivágod valami pengével, és felcelluxozod a tankra ismét, és lefújod a tankot ott feketével, és már kész is a gyári festés, ha picit a papír alá megy a fekete, sebaj, a gyári festés se volt különb :), ott is voltak megfolyások, mondjuk azt szépen lehet korrigálni. Az elsővilla szabvány, a babettában, a rigában, a komárban, az összes KGST-ben gyártott kismotornak vannak egyforma alkatrészei, sokmindenben hasonlítottak, ott van mindjárt ami szembetűnik, a két kerék :), komolyra fordítva a szót, az elsőteleszkópban lévő persely megegyezik a babettáéval, a rigáéval, a komáréval, és még sok más motoréval, így valószínűleg lehet boltban kapni, az már más tészta, hogy nem fogja 1-2 évnél tovább bírni, mivel utángyártott.
Ez az elektronikai probléma nekem is felmerült idén, nem jöttem rá, mi lehet a baja, valószínűleg az égő egyik csatlakozása elengedett, ez sajnos típushiba, az első égő foglalatának az érintkezői könnyen letörhetnek, így a hátsó lámpa kap 12v-ot, és hamar szétég. Ez ellen, annyit lehet tenni, hogy vesezl 12v-os akkut, építesz ledes lámpát hátra, és az akkuról üzemelteted, :) vagy forrasztópákával nekimész az égőnel, és odaforrasztod az égőhöz a lámpában lévő egyik kábelt, vagy vesez hátra egy 12v-os égőt, és amikor ilyet csinál megint, nem fog kiégni.
Remélem segítetem.
Üdv.:Tyerjánszki Tamás, az első Magyar Jawa Mustang klub elnöke :)
http://jawamustang.extra.hu/
Előzmény: K.W4rtburg0s (154)
DJGABI Creative Commons License 2007.03.18 0 0 157
Üdv!
Huhh, de régen jártam már erre... Na szal még mindig a kosaras simo-ról van szó. Abból próbálunk valamit kihozni. most éppen festésnél tartunk, blokk is kész, még pár alkatrész meg az összerakás hiányzik. Amúgy már erősen gondolkodok rajt, hogy a babi mellé amíg nincs simson beszereznék egy Mustangot, de hát a pénz elkel még a másik mocihoz is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!