Keresés

Részletes keresés

Liquid_FX Creative Commons License 1999.10.13 0 0 31
Oké JarJar.

Ha nálad az a szuper mag, ami arról szól, hogy adjunk el minden egyes megjelenő játékot a tulajdonosbácsi boltjából, mindegy milyen sz*r, akkor igazad van: zzuuppeerr az 576. Nagyon jól csinálták. Amikor a Cvboy átvette a lapot, az egyik első dolga volt, hogy visszafogta a "reklámot írok, nem kritikát" stílust- erről egyébként az egyik első levrov.-ban írt is. Azóta lényegesen csökkent a dolog fizetett hirdetés jellege. Szvsz ez azért elég nagy változás, hogy a többiről ne is beszéljek(pl. a konzol rész külön ujsággá tétele, ami szintén dobott egyet a színvonalon).

Előzmény: Jar-Jar (30)
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.13 0 0 30
Liquid_FX-nek meg csak annyi hogy az újság
még midig erről szól.
Egyébként az 576 külalakjára gondoltam
amikor azt írtam hogy jó a 93-94-95-ös évfolyam.
Mondom: Szééép.
Egyébként bírom a CoVboyt, de amikor megjött
csak a csevegő lett jobb. De az NAGYON!
Na Pá!
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.13 0 0 29
Bocs Lajos, de te úgy vagy az 576-al mint én
a Guruval, és fordítva.
Ha nem tettszik az újság, akkor ne vedd meg.
Egyébként mi van akkor ha új vagyok itt?
Mindenkinek meg kell születnie.
Miért, te már 200 beszólásos törzsvendégként
bukkantál itt föl?
Ha nem tettszem ne olvasd az írásaimat.
Én se írnák ha nem provokálnál.

Kei-Satu Creative Commons License 1999.10.13 0 0 28
Én személy szerint sem az 576-ért, sem a Guruért, sem a ...ért nem vagyok odáig, vissza meg pláne. Amíg lelekesedésből ment a dolog, meg nem volt net, addig minden szép, jó, tökéletes, satöbbi volt, de amióta a pénzért hajtanak, azóta nagyon elszomorító a munkájuk. Hja, hol vannak azok a régi szép Spectrumos idők...

Nem tudom, de szerintem a GURUsok
1. vagy nagyon jó jogászok/közgazdászok(éljen!)/seggnyalók
2. apuci-anyucinak (meg a Shoebaronnek)sok a pénze, meg van protekciója
3. tényleg ennyien szeretik a lapot.

Akkor ábrándultam ki az egészből, amikor a pganeten már vagy a huszadik kritikát írtam, és falrahányt borsó volt az egész. (Emlékszel Laa-Yosh?)

Hancu Creative Commons License 1999.10.13 0 0 27
off on

Már bocsi kedves Lajos (magyarítottalak, ha nem baj... :) ), de 1: mire alapozod azt, hogy a ZED színvonala folyamatosan esett? 2: Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a többi gamer magok (meg úgy általában akármilyen eladásra gyártott termék) példányszáma és színvonala között egyenes az arányosság...?

off off

Előzmény: Laa-Yosh (26)
Laa-Yosh Creative Commons License 1999.10.12 0 0 26
Félreértesz. Nem a Gurut akarom isteníteni, csupán kissé felháborodtam.
Itt jön JJ, aszondja "öthetvenhat az isten, nyaljunk be a stábnak, a Guru meg szar". Véletlenül tudom, hogyan és mint zajlik ott bennt az újság készítése, meg bizony tanulmányozgattam a többi kiadványt is.

Az 576 egyes cikkírói tényleg remekül írnak.
De nagyjából itt ér véget a dolog; nehéz olvasni, csúnya, kicsik a képek, használhatatlan a news (igaz Del távozása óta a Guru news is kicsit szárazabb lett). Szóval tisztán látszik, hogy nem is akarnak jobbak lenni.

Nem véletlenül megy jól a Guru szekere. Sajna a Zed, és az X színvonala is folyamatosan esett, ezért is vagyok kíváncsi hogy a nyugatról érkező komoly konkurenciával hogy alakul majd a helyzet.

Szóval csak kiakadtam JJ stílusán és beszólásain. Nem elég, hogy új az Indexen, rögtön belehasított a dolgokba :)

Mindenesetre az igazi Jar Jart jobban bírom...

Előzmény: KV (18)
Liquid_FX Creative Commons License 1999.10.12 0 0 25
Jesszusom, Jar-Jar!

A 93-94-95 évfolyam a jegjobb? Könyörgöm, akkor az 576 másról sem szólt, mint hogy minden játék nagyszerű, meg fergeteges, meg forradalmian új, és vedd meg most azonnal a shopban...
A Covboy mikor jött? 97-ben? Na onnantól ér az 576 valamit. Előtte, már bocsáss meg, egy hetente ingyenesen megjelnő reklámkiadvány színvonalán mozgott a dolog. A Zolee bácsi biztos egy nagyon rendes csávó volt, sütött a dolgaiból a jószándék, de az ujságíráshoz/szerkesztéshez nem nagyon volt lövése. Már akkor voltak náluk rebelisseb szellemű (COV), vagy jóval profibban megcsinált/szerkesztett (GURU) lapok, hogy a jelenlegi helyzetről ne is beszéljünk...
Egyébként jól választottál nicket, van rólad egy tiltó cikk a júniusi öthetvenhatban.. :-)

Előzmény: Jar-Jar (17)
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.12 0 0 24
Nem tudom mi a gond az 576 előzeteseivel.
Kétségtelen hogy a Gurué hosszabb, de mennyivel
szarabb.Ha hosszút és jót akarsz ajánlom a ZED-et.
Kár hogy megszünt.
Szezso Creative Commons License 1999.10.12 0 0 23
Nemcsak a hardverre értettem. A játékelőzetesek
is sokkal jobbak(bővebbek) a Guruban. Az 576-ban a végigjátszások a legjobbak és az,hogy van pár író, akinek van saját, felismerhető stílusa. De pl. a képek néha élvezhetetlenek - az utolsó számban a Kingpin képeken négerek láthatóak az alagútban.
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.12 0 0 22
Bár nem szeretem a Gurut, de azért ebben
van valami igazság is.
Való igaz hogy a 576 nem foglalkozik hardverrel,
ezért +1 pont a Gurunak.
Viszont -10.000.000 pont, minden másért.
Egyébként ha valaki annyira rajong a hardverért
akkor vegye a PC World-öt!
Szezso Creative Commons License 1999.10.12 0 0 21
Szerintem Ti túl fanatikusak vagytok.
Én az első számtól vettem a Gurut és az 576-ot is.
Ha egy konkrét game-ról van szó, az 576
verhetetlen, de az általános információk(pl.előzetesek,hardware) terén a nagyobb terjedelem a legfontosabb. VAgyis mindkét lap király, de csak a saját birodalmában.
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.12 0 0 19
Lacee, KV, végre egy pár értelmes ember!

KV Creative Commons License 1999.10.12 0 0 18
Laa-yosh:

Így van. Kevés király csávó él ma Magyarországon. A GURUt meg azért veszik sokan, mert ezek még nem látták az 576-ot :-)

De komolyan, aki kezdetek kezdetén is vette a GURUT, és hozzá nagyon hasonlító magazinokat, az gondolom akkor megszerette, mert volt hozzá CD, meg HW, és utánna az 576-hoz hasonló magazinokat szarba se nézte . " Ez csak egy szar lehet, még CD sincs hozzá, naés hogy még HW és programozás sincs benne..." -mondták. Hiába próbálták mások meggyőzni őket, hogy az 576 jobb cikkekben, ez nem sikerült. Ezek a PCGURUSOK csak átlapozták a bizonyítékként nekik odaadott 576-ot, és rögtön arrébdobták. Nem kéne végigolvasni a cikkeket ? Próbáld meg ! Csak 2-3 cikket és a csevit. Ha megteszed , és még mindíg azt mondod, hogy a PCGURU cikkei jobbak, akkor csak az elfogultság beszél belőled.

Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.12 0 0 17
Tényleg esett a színvonal, de ez a játékok miatt van. Ma már elértük azt hogy a kiadók törekednek
a tökéletes munkára, és nem adnak ki a kezükből félkész árut. Ez azt is jelenti hogy egyre kevesebb játék van. Teszem azt a szeptemberi
számban alig volt jó játék. Talán a Kingpin.
Szertintem a legjobb a 93-94-95-ös évfolyam,
mind jétékra, mind újságra értve. De CoVboy
még mindig király!

Azzal kapcsolatban hogy mutassuk meg a
Covboynak tökéletesen egyetértek.
A címük: 576kb@irisz.hu

Írjunk nekik minél többen!!!

Előzmény: lacee (16)
lacee Creative Commons License 1999.10.12 0 0 16
Csatlakoznék Jar-Jarhoz, ugyanis ez a véleményem nekem is. (ki hitte volna... :-) )
Annyi mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy pl a '98-as évhez képest mintha egy PICIT esett volna a színvonal, de ez nem biztos, hogy az ő hibájuk. Még mindig CoVboy a legjobb! :)

Lacee

(egyébként ezt a topicot meg kéne mutatni az 576Kbytenak is, nem?)

Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.12 0 0 15
Ja. Aha. Olvastam hogyte valami
" Guru külső cikkíró ", vagy mi a jó szent szar vagy. Ha így odavagy, nyiss egy topicot
a Guruért. Én nem fogok bele írni.
ADIOS

Előzmény: Laa-Yosh (14)
Laa-Yosh Creative Commons License 1999.10.11 0 0 14
Ja. Biztosan. Az a húszezer + x ember, aki veszi, az meg téved, vagy mazochista. Az 576-nak meg csak azért kisebb a példányszáma, mert kevés a király csávó, aki azt veszi, ugye?

És te meg persze király csávó vagy.

Előzmény: Jar-Jar (13)
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.11 0 0 13
Na ezzel egyetértek. A PC Guru egy nagy rakás
szar.AZ 576 cikkei messzemenőleg a legjobb
Magyarországon. Egyébként a Guru cd-je teljesen
lezünlött. Régebben a cd-ért megvettem,
mert értelmes anyag volt rajta. Persze
akkor még nem volt Internetem. Én utoljára
akkor vettem meg amikor a DIE HARD TRILOGY volt
benne a teljes játék, azt hittem jó, pedig
kurva szar...
Ha valaki minőségi CD-t és újságot akar
akkor a Zedet ajánlom. Kár hogy megszűnik.
DE AKKOR IS: 576 KBYTE RULEZ!!!
Előzmény: KV (12)
KV Creative Commons License 1999.10.11 0 0 12
Nem értek 1et. A cikkek a legjobbak a magyar ujságok között, én pl. 3 PC GURUT vettem életemben, ebből az első kettőt magáért az újságért , de mivel a cikkeken majd' elaludtam, már a harmadikat csak a cd-jén található Action HL-ért . Igaz, hogy letölthettem volna netről, csak alig volt jó link, rengeteg időt beleöltem míg találtam kb. 2 linket amik viszont 700b/sec sebeséggel nyomták az adatot felém... És láthatod, lenne pénzem egy ezerforintos ujságra havonta, de egyszerűen nincs miért megvenni: a cikkek nagyon unalmasak . A full CD -ért? Már azokat a játékokat vagy meguntam, vagy nem teccenek. A DEMO cd meg tele van szar dolgokkal.
Liquid_FX Creative Commons License 1999.10.10 0 0 11
Hát ez az. Reklámlap. Elég baj az. A Covboy előtt(zolee bácsi főszerkesztősége idején) nem volt egy olyan nyomorult játék, ami 85 százalék alatt bírt volna kapni. Most már azért finomodtak a dolgok, de nem annyira, hogy függetlennek lehetne őket tekinteni. Ez még nem is lenne akkora tragédia, ha az ujság maga jó lenne. De nem az. A cikkek többsége uncsi, és gyakran üvölt róluk hogy fél óra játék, plusz kézikönyv átböngészésének az eredményei. Az ötven oldal meg kevés, bárki bármit mond. Oké, ne legyen benne hardver, de legalább valami érdekesség a reviewkon kívül, valami, amit arcot ad a lapnak... És ez ilyen kis oldalszámnál marha nehéz. Az egyszer oké, hogy olcsó, de azért azt se hinném, hogy akinek van otthon egy normális konfiguja (játszani akar vele az ember, ugye)- azaz egyszer kifizetett 200+ rongyot érte, azóta pedig folyamatossan öli bele lovettát, mert lépést akar tartani a brutális rendszerkövetelményekkel (meg a játékárak is magasak :-) )- az ne tudna havonta egy rongyot kicsengetni egy pc játék magért, ha már ez a hobbija. Szegény 576-ban a legjobb dolog egyértelműen a Covboy, ő néha egyedül megéri azt a négy kilót.
Üdv. Liq.
Előzmény: Jissi (10)
Jissi Creative Commons License 1999.10.10 0 0 10
Azt hiszem, mielőtt véleményt formáltok, egy apró dolgot figyelembe kellene vennetek : Az 576 kbyte az egyetlen olyan lap a piacon , melynek célja nem a profit, hanem a reklámozás. A tulajdonos célja ugyanis az, hogy a boltjai forgalmából érjen el nyereséget, a lap pedig azt szolgálja, hogy mind a játékokról, mind a shopok kínálatáról az olvasó képet kapjon. Ezért nincs CD, nincs reklám,nincs hardware, mert nem cél, hogy nyereséges legyen. Ehhez képest pedig legalábbis korrekt hozzáállás, hogy nem tömjéneznek az egekig minden játékot, pedig a mai reklámpiacon ez nem lenne egyedi jelenség.
Laa-Yosh Creative Commons License 1999.10.10 0 0 9
Az ára egy dolog, de én olvastam is, és... nem hiszem hogy etikus lenne most akármit is írnom róla. Megteszi majd más.
Előzmény: Adder (7)
Worm Creative Commons License 1999.10.09 0 0 8
Szervusz mindenkinek.

Jar-jar barátunk azt irta beszéljünk az aktuális 576 számokról is. Nos hanyadikán jelenik meg az októberi szám?

Szerintem azért nyugodtan analizálhatnánk a konkurenciát is.(Sietve leszögezem hogy az 576 csak kishal marad a magyar gamer magazinok között.- ha nem változtat sürgősen néhány dolgon)

PC Format már kapható. Holnap majd irok róla.
A Game Star még készülget.

Különben meg ismételem magam (Megszűnik a Pc-Zed topic) CoVboy Rulz !

Go 576! :))))))

Adder Creative Commons License 1999.10.09 0 0 7
576-os vagyok, 1997 februarja ota. Hogy miert? Ecceru. Mert CoVboy atment oda a PCU (ex-CoV)-bol. A valtas megerte, hisz azota tenyleg nagyon jo az ujsag, amiota CoVboy apank ott atvette a vezetest (azelott egy akkora de akkora nagy szennylap volt az 576 hogy csak na!). Ennyit a multrol, most a jelenrol.
Sajnos kezd ellaposodni az ujsag. 50 oldal ma mar sajnos nagyon keves (de hala az egnek nincs CD. Meg csak az kene...), a CoVboy-posta szinvonala sem a regi (a Computer Vilag-beliek voltak a legjobbak, na meg persze a CoVboy esete a Magyar Televizoban a CoV 21-bol), a legujabb szmbeli nem tul szep beszede pedig abszolute nem kellett volna ("KIBASZOTTUL").
Na egyelore ennyit.
Laa-Yosh: szerintem nem sokan fognak szolni a PC-Formathoz, ugyanis ez itt nem Europa, hanem (tetszik vagy nem) inkabb a Balkan. Itt nem sokunknak van penze egy 2 rongyos ujsagra. Hamar meg fog az szunni.
KV Creative Commons License 1999.10.08 0 0 6
Szóval én is ide tartozom. '97 decembere óta veszek 576-ot (szerencsére akkor már nem volt benne konzol) . Tehát bár nem vagyok ős 576-os, de szerintem is ez a legjobb újság. Sokak szerint azért nem jó, mert ,vékony , meghogy nincs hozzá se eredeti CD, se democd, és nincs benne Hardware. Vékonyság: Lehet hogy pl a GURU vastag mint egy könyv, ám az 1290 FT, az 576 pedig 400 körül. A GURUban SZINTE MINDEN oldalon van rekám (néhol 1 oldal, néhol 1/3 oldal). És minek annyi oldal, ha a meglévő keretek közt az 576 ugyanannyi vagy még több infot tud közölni... DEMO CD: MINEK AZ??? Van rajta néhány patch (amik az i-netről lépten nyomon letölthetők) , meg 1-2 demo, amik szvsz loszart se érnek, mert sok élvezet van abban hogy jáccol 10 percig egy játék 1. pályájával... A grafikát képeken látod (az ujságokban), ha meg megbizol az ujságodban, akkor azt is tudod, hogy milyen nehéz, milyen jól kezelhető, stb. Ha meg nem bízol meg az ujságodban, akkor meg csak 1 szar DEMO CD-ért veszel újságot? Merthogy ugye itt van az eredeti CD... Amin már vagy 2-3-4 éve össszegyűlt por van a polcomon... Aki meg azért nem vesz 576-ot, mert nincs benne HArdware, az vegyen inkább PC panorámát, vagy CHIP megazint... A lapminőség is a 576 -nak kedvez. Ennek az újságnsak ugyanis királyak a lapjai szemben a 100< oldalas újságok lapjaival , amik vékonyak, büdösek. A cikkek meg összehasonlíthatatlanul jobbak a többi játékujság cikkeivel. Az 576 cikkei felettébb humorosak (szemben az altató hatású GURU cikkekkel) lényegretörők, és minden negatív+pozitív tulajdonságra rávilágítanak. Nem írnak pl. olyat hogy a SIN azért szar játék, mert ha egy pályán felveszel egy buvárruhát, a köv. pályán már nem lesz ott. Nevetséges ok...A csevegője is messze a legjobb az 576-nak , az annyira poénos (coVboy jóvoltából), a többi újságban meg tök unalmas . Tudom hogy ez kis része az ujságnak de akkor is valami.
Laa-Yosh Creative Commons License 1999.10.08 0 0 5
Huh. Mit fogsz te szólni a PC Formathoz...
Előzmény: KukacAV (2)
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.08 0 0 4
Puma, te vagy az én emberem! Mindenben egyetértek
veled. Mellesleg a beszámoló tényleg szar volt...
PUMA Creative Commons License 1999.10.08 0 0 3
Már nem azért, de szerintem az 576 Kbyte-ban van a legtöbb információ, annak ellenére, hogy csak kb. 50 oldalas. A cikkeik pedig a legjobbak a magyar viszonylatban. Martin-t én sem bírom túlzottan, mert túlságosan konzolorientált, és ez sajnos nagyon kitűnik a cikkeiből. Szerencsére játéktesztet már nem ír a KByte-ba, csak ilyen hülye ECTS-beszámolót. Hogy az mekkora szar volt!
KukacAV Creative Commons License 1999.10.08 0 0 2
Még mindig azok a játékok a "legjobbak", amik a legújabbak? Még mindig a Martin a menő, mert Depeche Mode-ot hallgat és tetoválása is van? Még mindig a nyugati magokból - khm. - ellesett leírások töltik meg? Még mindig több a nagy színes kép, mint az információ? Vagy már kinőttek a fiúk a kamaszkorból?
Jar-Jar Creative Commons License 1999.10.07 0 0 1
Akkor lődd fejbe magad egy HÁRMASSAL!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!