Keresés

Részletes keresés

Simply Red Creative Commons License 2005.12.23 0 0 168
Szerintem is.
Előzmény: Helem (167)
Helem Creative Commons License 2005.12.23 0 0 167
Szerintem Gézoo blöfföl, hagy szórakozzunk egy kicsit.
Előzmény: TTAMAS (165)
Helem Creative Commons License 2005.12.23 0 0 166
Azt most nem értem újra, hogyan sül ki, de azt tudom, hogy az emulációs program ideális kondikat használ, szivárgás nincs. Le kell ülni papírral ceruzával számolni akkor majd újra megvilágosodik.
Előzmény: Gézoo (164)
TTAMAS Creative Commons License 2005.12.23 0 0 165

Na de Gézoo ezzel fűt! Nem hibát kell keresni, hanem magyarázatot, hogy mi az oka ennek! ;-)

 

Ha kihúzza a konnektorból, akkor fázni fog...

Előzmény: Simply Red (105)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 164

   Igazán sajnálom, hogy most még nem tehetem ide a helyes számításokat.

Félő, hogy a hozzáértő kollégák a fejlesztés lényegét megértenék, így

kárbaveszne a munkám... 

 

Előzmény: Helem (160)
Helem Creative Commons License 2005.12.23 0 0 163
Lehet, még gondolkodom újra a dolgon.
Előzmény: Gézoo (161)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 162

Bár megértem, hogy nem megy a pontos számítás elsőre.

   Én is úgy gondoltam, hogy  lazán kiszámolom...

Nos, a mérésekkel nem voltak összhangban a számítási eredmények. Így rájöttem, hogy rossz, ill.  rosszul alkalmazott összefüggéseket alkalmaztam.

   Segítségként elmondom, hogy az energia / töltés egyenletek levezetéseinél pontosan figyelembe kell venni, hogy mikor melyik potenciállal, és melyik töltéssel számolunk, mert a belegabalyodás okozza a legtöbb hibát.. hiszen a leadott

energia több mint a felvett...

 

 

 

 

Előzmény: Helem (160)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 161

Nos akkor valamit elront a progid, mert a töltéseknek meg kell maradnia.

  Az elektronok nem vesznek, nem veszhetnek el!  Minden kiegyenlítődése után,

 a párhuzamosokat sorba- a sorosakat párhuzamosan kötve az átfolyt töltés

továbbra is megmarad.  Csupán a valóságos alkatrészek szivárgási áramai,

az akkuk elektrokémiai veszteségei csökkentik a polarizált töltés mennyiségét..

 

 

Előzmény: Helem (160)
Helem Creative Commons License 2005.12.23 0 0 160
" Igaz, hogy a lényeget ez nem befolyásolja. Az egyszerű kisütéshez képest

a töltés többszöri újrahasznosításával,  többlet energiához jutunk minden képpen."

 

Ha mindenképpen meg akarod érteni, azt javaslom rajzold meg a kondis dolgot egy emuláló programon. Az egyértelmű, hogy idővel lemegy a fesz átlaga pótlás nélkül. De ha a pótlandó teljesítményt nézed ott, ki fogja hozni ugyanaz mint az elvont teljesítmény a fogyasztón, átlagban kicsit hosszabb idő után. 

 

Van a megértésnek egy másik módja is. Minden váltás után és előtt a kondik tölését, feszültségét és kapacitását számolod, a Q=C*U képlet a lényeg. Minden tényező változik.

Előzmény: Gézoo (156)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 159

Szia!

 

Ez csak vicc?  Mert ha nem az, akkor nagy baj lehet belölle..  Hívj sürgősen szerelőt!

 

   Még arra is vigyázni kell, hogy ha a hálózatról közvetlenül fogyasztasz, a

cos fi ne térjen el az Ohmos 1-től...  Így sem tisztán induktív, sem tisztán

kapacitív terhelést sem szabad használni, mert megmérik és kifizettetik a különbséget!

 

 

Előzmény: Simply Red (148)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 158

Szia!

 

  Valami nem stimmel... Az áram/idő  a töltés mennyiség ami az akkukat/kondikat

tölti... Nem a feszültség.  Természetes Kirchoff óta, hogy zárt áramkörben a

forrásfeszűltségekkel azonosak a feszűltség esések.. De a töltés mennyiség

az a kb 96 és félezer elektron ami ha másodpercenként átfolyik akkor egy amper áramot produkál...  És nem a feszűltség...

Előzmény: JFEry (151)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 157

Szia!

 

  Ha az akkukat 10-20 mF-os kondikkal helyettesíted, akkor a követés egyszerűbb.

 

A kiindulási töltés megoszlik a (soros kapcsolás miatt ) egyharmad eredő kapacitású

és a háromszoros (párhuzamos kapcsolású) kapacitásúak között, de a többi

 maradék nélkül átfolyik..  természetesen az 1/RC időállandónak megfelelő idő alatt...

Előzmény: JFEry (152)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.23 0 0 156

Szia!

 

  Jó a megfigyelésed! Valóban így van, pótlás nélkül lemerűl. Ennek több oka van.

A töltések a szivárgási veszteség miatt kiegyenlítődnek, valamint ha a kinyert

munkát teljes egészében felhasználjuk és nem fordítjuk egy részét sem

a szivárgások, elektrokémiai veszteségek pótlására, akkor exponenciális

lefutással kiegyenlítődnek.

   Igaz, hogy a lényeget ez nem befolyásolja. Az egyszerű kisütéshez képest

a töltés többszöri újrahasznosításával,  többlet energiához jutunk minden képpen.

 

 

 

Előzmény: Helem (149)
iszugyi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 155
Az akasztófa humorból elegem van!
Előzmény: cíprian (154)
cíprian Creative Commons License 2005.12.22 0 0 154
Ejnye, még a humort sem érted?
Előzmény: iszugyi (144)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 153

Asszem Egely a Te embered!

:-)

Előzmény: Simply Red (148)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 152
Attól tartok, hogy kell nézni a töltést is és hogy hajlandóak-e azok a töltések a rendelésünk szerint mozogni, azaz a feszültséget is kell nézni.
Előzmény: Helem (149)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 151

Na! Itt már három soros és három párhuzamos akku van.

 

Nem ezzel van nekem a bajom hanem azzal, hogy ha töltöm a sorosokkal a párhuzamososkat és a köztes feszt elnyerészkedem ( pontosabban korlátozom, mert amúgy legikább leolvadnának az akkuk ) akkor a korláton, azaz a terhelésen eső feszültség, a rajta folyó árammal munkát végez. Ez nem lenne baj, Te is éppen ezt akarod.

De így a feltöltendő párhuzamos akkuk kisebb töltést tudnak magukhoz venni, mint amennyit a soros akkukból kicsatolhatsz, hiszen a terhelés alacsonyabb potenciálú pontjára kötötted a feltöltendő akksikat, ahol előbb töltő feszküszöb alá csökken a feszültség minthogy a sorosokból az összes kivehető töltést kivetted volna. Ráadásul ezt még szét is osztod a párhuzamosak közt.

Mikor a kapcsolás át vált és a másik két akkut kellene párhuzamba kapcsolva tölteni, máris jóval kevesebb mozgatható töltés áll rendelkezésedre. És ez ciklikusan tovább csökken.

 

 

Előzmény: Gézoo (147)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 150

http://tuvok1.tar.hu/tesla/tesla_h1.htm

 

Tuvok barátunk egyetlen valós érdeme, hogy nem kell ángélusul tudnom. (bár ez inkább az én fogyatékom, nem az ő érdeme) Ezért itt el tudtam olvasni a dolgot.

Vannak színes ábrák is, melyeket különösen szeretek! (ezeket még olvasnom sem kell, mégis értem) Leginkább az a tranyó bűvölt el amelyet 0 volt e-b fesszel nyitunk!

Na, lényeg, hogy itt kiokosodhatsz a megvalósított ketyere felől.

Előzmény: NevemTeve (146)
Helem Creative Commons License 2005.12.22 0 1 149
Szépen lemerűl az egész. Egyesek feltöltődnek de az egész átlagosan szépen lemerül. A töltést kell nézni nem a feszültségeket. Ugyanaz, mint a kondis dolog. Ott pontosan értettem akkor mi történik. Itt is menne csak bele kéne merülni. De azért próbáljátok, hátha mégis, mindig van remény.
Előzmény: Gézoo (147)
Simply Red Creative Commons License 2005.12.22 0 0 148
Nem fogod elhinni, de a mi villanyóránk is elromlott. Ez kivételesen komoly. Napi 1 kwh-t mér a szokásos 10 helyett, pedig még csodakészülékem sincs.
Előzmény: Gézoo (141)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.22 0 0 147

Fogsz három 12 V-os akkut.  Ez 3x12= 36 V névleges feszültségű ha sorbakötöd.

 

Fogsz három "üres" aksit őket párhuzamosan...  Itt 12 V  az "eredő" feszültség.

 

   A soros akkuk legalsó tagjának negatívját direktben összekötöd a párhuzamosok

negatívjával, így a sorosok legfelső plussza és a párhuzamosok plussza között

   3*14,4=43,2 (a soros feltöltött)  - 11 ( a párhuzamos kisütött)  különbsége

 

   43,2-11= 32,2 V  ...

 

 Az áttöltés végfeszűltségei:  soros 3x11= 33 V  párhuzamos 14,4 V

 

   33-14,4= 18,6 V

 

 

 

 

 

 

Előzmény: JFEry (145)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.22 0 0 146
Te érted hogy mit csinál? Én csak kapkodom a fejem, hogy mi három és mi akkumulátor... leírta valahol értelmesen a dolgot?
Előzmény: JFEry (145)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 145

Te komolyan azt gondolod, hogy ha két soros akkuval közös negatív kapcson sorba kötsz egy ellentétes polaritásu akkut, akkor a két szabad pozitív kapocs közt 30 Voltot fogsz mérni? Nem lehet hogy ott csak egy akkunyi kapocsfesz lesz?

Előzmény: Gézoo (143)
iszugyi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 144
Teslánál nem találtam meg az én útamat a megoldáshoz!

Einstein követök meg magyarázzák meg mi is az az 'm' az E=mc^2-ben és mi az ezzel összekötött energia pl. nyugalomban, és hogy játszanak a korpuszkuláris fotonok egy szerepet az 1 A kicsi hidrogén atomnál, ha az általa kibocsátott fégy hullámhossza több ezer A nagy? Próbáld Te ezeket megmagyarázni!
Előzmény: cíprian (138)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.22 0 0 143

Ha három akku darabonkét pl. 10 Ah -töltést tárol akkor

 

    3x 10*12,7= 381 Wh energiát tárol...

 

    ez az összeállításban átlag 30 V feszültségen 3 óra alatt 3,3 A x 30 V= 297 Wh

   az első áttöltéskor,  208 a második (297+208= 505 Wh  ez már több...)

   a harmadikban 145 (505+145= 650Wh-nál tartunk..)

   negyedikben  102  ( 650+ 101= 751 Wh)... és így tovább..

Előzmény: JFEry (142)
JFEry Creative Commons License 2005.12.22 0 0 142

De a töltést már az elv is elfogyasztja, mitől várjuk, hogy több energiát tudna leadni a szerkezet, mint a három akkut, csak úgy simán kimerítjük?

 

Ha az akku tönkremegy (az valamilyen vegyi folyamat) akkor érdemes volna méregetni kondenzátort.

 

Előzmény: Gézoo (129)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.22 0 0 141

Szerintem a meggyőző az lesz, ha veszed a fáradságot és néhány akkuval kipróbálod...

 

  A mérhetőségről. 4,5 kWh-s villanykályha most 0,3-0,8 kWh-t vesz fel

a külső hőmérséklet függvényében, de igaz a régebbi 18-22 C fok helyett

most 22-24 C fokra van beállítva a termosztát..

 

 

Előzmény: Simply Red (140)
Simply Red Creative Commons License 2005.12.22 0 0 140

tudom, hogy nem várhatom el senkitől, hogy "hallomásra" elfogadja.

 

Mindenesetre meggyőzőbb lenne valami konkrét mérést látni. Például, ha jól számoltam, egy 44 Ah -ás feltöltött akkumulátorban annyi energia van, hogy egy 50 literes boylerben lévő vizet 8,8 fokkal lehet vele felmelegíteni. Azt monddod, hogy te fűtésre hasznélod a ketyerédet. Egy lehetséges mérés: kösd az akkumulátorodat a ketyeréden keresztül az 50 literes boylerre (persze hálózati áramról minden le legyen választva), és mérd meg, mennyire tudod felmelegíteni a vele vizet.  Ha modjuk 20 fokos hőmérsékletemelkedést el tudsz érni vele, az már igen érdekes lenne (feltéve, hogy jól számoltam azt a 8,8 fokot).

Előzmény: Gézoo (137)
pint Creative Commons License 2005.12.22 0 0 139
mondom, ahogy szóba ejtesz bármi ilyen mechanizmust, azonnal az örökmozgó ugrik be, tehát ezt nem tudod eldugni
Előzmény: Gézoo (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!