Keresés

Részletes keresés

sanzi Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4601
Jó nagyot mindenkinek!

Tamáska a Racsnidat beszélni tanítod?????

BAHH
A banán tele van keményítővel, nem hiszem, hogy a szervezet gyorsan és hatékonyan felhasználná. Sőt.

ROB19
Természetes hiányoztál és le is maradtál a 3000–ről :-)))).

tamáska_ Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4600
egyébkent szio mindenkinek
kedves bátyám, itt van mellettem Ramcsi, aki wants to talk to you, ugyhogy hagyd abba a
sex websiteok elotti fetrengést.
szoval:
Szia Robi!
Hogy tetszett a buli ? Szerintem egész jól sikedrült ahhoz képest ahogyan indult.
Remélem azóta már jobb lett a kedved és nem vagy olyan szomorú.
Na jól van abbahagyom most már, mert ez a téma nem ide való.
De azért irj ha tudsz én itt vagyok.
Szaszi!
Előzmény: Törölt nick (4596)
Bahh Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4599
Ilyr

Elehezeses tapasztalataiddal egyetertek:-)) Fetrengtem mar az arokparton kek szajjal...
A kerdesem meg csak annyi lenne, hogy a banan es a muzliszelet eves menet kozben van-e olyan jo, mint a sportszelet? Mert nekem ezek is bevaltak:-)

Előzmény: ilyr (4590)
Bahh Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4598
Robin

Ugye-ugye, csak nem kene ilyenkor mar internetezni:-)))

Egyebkent meg elgondolkodtam azon, hogy kell-e nekem egyatalan pulzusmeres a zsiregeteshez, amikor pl. pentek este 1-kor megettem vagy 15dkg pisztaciat es sorrel oltottam a sos iz okozta szomjat:-((

Valaki irta, hogy otthon a Peugeot boltban vannak orak. Na, ezen a kornyeken en meg nem talaltam olyan Peugeot boltot, ahol lettek volna orszaguti biciklik, nemhogy orak:-(( Ez a ceg egyatalan francia? :-)

Előzmény: Robin (4582)
tamáska_ Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4597
Rob19
jol tudod, kedves robert, tényleg nem hiányoztál.:)

máris vége az elso napnak?
valami barátnorol regélnek ittten a srácok.ki a kedves szerencsés?

Előzmény: Törölt nick (4596)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4596
Hali mindenkinek!!!

I'm back. Tudom, hogy senkinek nem hiányoztam....
Igyekszem bepótolni a lemaradásomat, majd még írok.

Monty Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4595
vigyor,
Pont akartam írni, hogy csak Vettát ne vegyen senki! :)
Itt elég riasztó dolgokat lehet olvasni a Vetta pulzusmérőkről.
Előzmény: vigyor (4577)
ilyr Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4594
Hat szerintem a bicozas soran ugy 2-8 fok (estefele mar kezdett lehulni a levego) kozott lehetett a homerseklet. Ami az atazast illeti... Kb. 30 km-nel teljesen atazott a kamasli, cipo, zokni, stb. 70 km-nel mar teljesen le voltak fagyva a labujjaim. 100 km-nel megalltunk egy fogadoban ott egy orat pihentunk, melegedtunk, kajaltunk. Elindulas utan nagyon frank volt minden, de ugy 150 km-nel mag megen le volt fagyva a labam. Lassan mar kezdek hozzaszokni... :)
Előzmény: Monty (4592)
szela Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4593
Badmad!
Rendeltem töled néhány alkatrészt. Emil ment.
Előzmény: badmad (4537)
Monty Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4592
"Ha ehes vagy, akkor mar regen rossz!!!"
És ugyanez igaz a szomjúságra is, különösen melegben.

Ilyr, felétek hány fok volt, hogy ilyen hosszút bírtál menni? :) Én ugyan szombaton voltam kint, de 40 km éppen elég volt, a vége felé nagyon fáztak a lábujjaim. Mondjuk itt elég hűvös volt még tegnap is. Most bezzeg jó idő van, ha marad holnapig, beiktatok megint egy "vizibiciklizést". Gyorsan vettem is a montimra sárvédőket. :)

Előzmény: ilyr (4590)
ilyr Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4591
A teljes elehezessel meg nagyon vigyazni kell, mert ajulassal jarhat. Nekem mar volt szerencsem olyanhoz, hogy annakidejen miutan megjottem egy 2 hetes gorogorszagi aktiv semmittevesbol (elotte sem volt meg tul jo a kondiciom), elmentem egy haveromhoz, hogy majd kenyelmes tempoban bicozunk kicsit. Pechemre egy masik bicos srac is ott volt (aki nem igazan a kenyelmes tempo hive... :) es o is jott velunk. Hat elindultunk egy kb. 60-70 km-es korre. Persze mivel en eredetileg nem ennyit terveztem, csak 1 csokit vittem magammal es nem is nagyon ettem elotte. Ugy 20 km megtetele utan egy kicsit erosnek ereztem a tempot es amikor raneztem az orara, ijedten vettem eszre, hogy a relativ sik szakaszon (egy nagyon kicsit azert lejtett) 50-es tempo felett haladunk. Na az lett az eredmenye, hogy ugy 40 km kornyeken frankon kezdtem ehes lenni. Innen a bicozas atment koricalasba... :) Nagy nehezen hazaertunk, de az otthonom elott 2 km-el elkezdtem szedulni es le kellett szalnom a bicorol, mert kulonben elestem volna. A haveromnak ugy kellett hazamennie kajaert, hogy tovabb tudjak menni. Hat nagyon kellemetlen elmeny volt, amit nem szivesen ismetelnek meg, ugyhogy mindenkinek csak javasolni tudom, hogy nagyon figyeljen oda erre.
ilyr Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4590
Na az elehezeshez en is hozzaszolnek, mivel mar vannak a temaval kapcsolatban tapasztalataim... :) Ha 40 km-nel hosszabb bicozasra mesz, mindig legyen nalad 1-2 csoki legalabb. A sport-szelet ilyen szempontbol eleg jo, bar hosszabb tavon ha mar nagyon ki van urulve az ember szervezete, akkor egy sport-szelettel kb 15-20 percig lehet kihuzni es 3-4 egymas utan megevett sport-szelet utan mar valoszinuleg ra se fogsz tudni nezni a csokikra... :) Ha 100 km folotti tavot akarsz menni, akkor nagyon fontos, hogy mar elozo este feltoltsd a szenhidrat tartalekokat. Erre a legjobb valamifele teszta vagy rizs fogyasztasa. Mindket kaja szenhidratban gazdag es gyorsan emesztheto (foleg a rizs). Az indulas elott kb. masfel oraval ismet nem art jol lakni valami konnyu kajaval. Ez kb. 50-60 km-ig ki fog tartani, utanna erdemes bizonyos idokozonkent (15-20 km-enkent) egy-egy szelet csokoladet megenni, megelozven az elehezest. Ha ehes vagy, akkor mar regen rossz!!! Ha az ember egyszer elehezik, akkor utanna mar hiaba eszik kajat, sokkal kisebb tempoban tud haladni.

Ugy latszik az index nem szereti a hosszu hozzaszolasokat, ugyhogy folyt kov...

Monty Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4589
neptancos,
"amit az eléhezésről írtál, abba sikerült belefutnom.(Szigetkör.)Ezután megírtam Robzonnak, hogy nekem valami beindító kaja nélkül
nem megy.
"
Bringánál meg fokozottabban kell ügyelni erre, sokkal balasetveszélyesebb a szituáció.
Én egyszer éheztem el úgy istenigazából, elég kellemetlen élmény volt, majdnem befordultam az árokba. :) Pedig akkor reggeliztem rendesen, csak éppen menet közben nem ettem. Nem volt hosszú a táv (80 km), de elég erős volt a tempó.
"Ezzelegyütt, agondolat lényege, hogy ébredés után, még az előzőa napi kaja maradékenergiájával, kis(!) intenzitással viszonylag
rövid ideig nyomuljon az ürge.
"
A kis intenzítás rendben van, de a zsírégetés szempontjából is rosszabb, ha nem eszel, mint ha reggelizel valamit. (Persze nem szalonnás rántottát 8 tojásból+pacalt. :))
"Amúgy a mi kis amatőr szintünkön nem elég egy "sima" pulzusmérős óra? ebben a "kategóriában""
Dehogynem, persze hogy elég. Az interfészes órák megkönnyítik az edzéstervezést, ennyi az egész. Még az amatőr versenyzők is jól meglehetnek nélküle, aki meg nem versenyez, annak szinte felesleges is. A terhelési tesztet is meg lehet csinálni nélkülük, ha van, aki segít.
"mit ajánlasz? "
Szerintem is a Sigma PC6 a legjobb ár/teljesítmény arányban. Ugyan elég hamar kimerült az elem a jeladóban, de párszáz forint a csere és magad is el tudod végezni, nem úgy, mint a Polarnal, ami teljesen megbonthatatlan. Igaz, a PC6-ot nem is nagyon merném bevinni uszodába. :)
Előzmény: neptancos (4583)
ilyr Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4588
Szep jo reggelt mindenkinek!

Na ki volt olyan ugyes, hogy a tegnapi jo idot kihasznalva elment bicozni? En most rendesen meg vagyok halva, mert tegnap annak oromere, hogy fel lettek rakva a franko hosszu sarhanyok a teli bicomra, elmentem egy 190 km-es turara. Igaz az elejen esett az eso, de hat ilyen aprosagok nem tantoritanak vissza minket... :)

Reki Creative Commons License 2000.01.31 0 0 4587
Jó reggelt!
Reki Creative Commons License 2000.01.30 0 0 4586
Amihez értelmes dolgokat tehettem volna hozzá azt már kitárgyaltátok.

Amúgy elég döglött erre felé mindenki, igy vasárnap délelőtt. Remélem bringáztok. Én sajnos "dolgozom". Mostanra végeztem az olvasással, termékenyek voltatok a múlt héten. Bár azt hiszem a téma mozgatta meg mindenki fantáziáját. Ha szép az idő mozogjon a lábatok is (körbe-körbe).

Berger!

Leveled megkaptam, köszönöm. Egy hétig nem voltam internet közelében azért csak most reagálok.Sajnos viszont a csatolást nem tudom leszedni értelmes formában. Amennyiden megoldható jólenne ha mégegyszer elküldenéd. Köszi.

Reki Creative Commons License 2000.01.30 0 0 4585
bátyó

Én vagyok, de csak olvasni van időm már elolvastam vagy 250 levelet most járok a 3042-nél.
Ha utolérlek titeket reagálok egykét dologra, ha addig nem tárgyaljátok ki teljesen a témát.
38-192-98

Üdv.

neptancos Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4584
Robin!
Hol tudsz 8-ért?
Írd ide vagy írj a hotmail-re légyszi!
Kösz!
n.
neptancos Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4583
Bahh!
Ha a pesti, óbocsánat, óbudai Peugeot-ban van pulzusos óra, akkor a párzsi többszintesben is kell lennie.

Monty!
amit az eléhezésről írtál, abba sikerült belefutnom.(Szigetkör.)Ezután megírtam Robzonnak, hogy nekem valami beindító kaja nélkül nem megy.
Ezzelegyütt, agondolat lényege, hogy ébredés után, még az előzőa napi kaja maradékenergiájával, kis(!) intenzitással viszonylag rövid ideig nyomuljon az ürge. A beindítás esete persze szvsz neki se új, csak a rendes állképességi edzés hiányzika z eszköztárából, de nem is célja.

Amúgy a mi kis amatőr szintünkön nem elég egy "sima" pulzusmérős óra? ebben a "kategóriában"
mit ajánlasz?
n.

Robin Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4582
nagyon ügyetlen vagyok ma
sigma_pulzusmérõ
remélem most jó lesz
Robin Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4581
Monty,
bocs közben olvastam a tudományos magyarázatot, valahogy igy gondoltam én is.

Bahh,
nekem sigma pulzusmérőm van, itthon tudok egy boltot, ahol 8000 forintért is lehet kapni, itt meg egy cim, amin körülnézhetsz - a sigma elég jó, és olcsóbb mint a polar
sigma_pulzusmérő

Robin Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4580
Monty,
bocs közben olvastam a tudományos magyarázatot, valahogy igy gondoltam én is.

Bahh,
nekem sigma pulzusmérőm van, itthon tudok egy boltot, ahol 8000 forintért is lehet kapni, itt meg egy cim, amin körülnézhetsz - a sigma elég jó, és olcsóbb mint a polar
sigma_pulzusmérő

Robin Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4579
sanzi,
azt nem lehet, mert akkor a zsir maradna, és a végén már menni sem tudnék, mert semmi izom sem lenne rajtam. Valahogy úgy lehet, hogy a terhelés intenzitásától függhet, hogy a zsir jön le, vagy az izom is vele együtt. Nem? Monty...
Előzmény: sanzi (4554)
Robin Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4578
Bahh,
'má 'mé most talán korábban(későbben) van? :)
Előzmény: Bahh (4543)
vigyor Creative Commons License 2000.01.29 0 0 4577
Csaó!!
Na, az én pulzusmérő tapasztalatom.
Vetta HR1000 Kmóra funkciok8+puls mérő3 max min élő +valami program de nincs itt a prosija.
4 éves kormány középre való tartóval kézben futáshoz stb...-hez. mel pántos elem nem volt cserélve.
ezt már nem nagyon lehet beszerni 14000,- volt.
itt a vetta oldal,
www.bikepro.com/products/computers/hrm-vetta.html

Az legújabb modell számát holnap megirom, és hogy mit tud azt is.
addig itt egy computershop:
www.salden.nl/euro/fietsen/computer.htm
lehet csemegézni ajánlom megtekintésre.

Bátyó:
www.vpcomponents.com/VP-607.htm

Bahh:
kisérletez: harkai@elender.hu
ha nincs még km-órád akkor olyant vegyél mint a vetta kombinált ,majd irom az árat.
a prosit még keresem.

Mindekinek csaó!

Előzmény: Bahh (4558)
Bahh Creative Commons License 2000.01.28 0 0 4576
Kivi

Akkor a HAC-4 jobbnak tunik, mert alpbol benne van a magassagmeres(ezt ugysem hasznalnam), csak az interfesz+szoftver es a csapasszam szenzor az opcionalis cucc. (az utobbit meg a FlightDeck ugyis tudna, ha mukodne...)

En is L, jo hetveget mindenkinek, megyek a biciklik fovarosaba:-))

Előzmény: kivi (4572)
Monty Creative Commons License 2000.01.28 0 0 4575
kivi,
Az a probléma a Polar X-Trainerrel, hogy ha minden szenzort megveszel hozzá (sebesség+magasság mérés) akkor jóval 100e forint felett jársz már.
Sajnos így van. :( Ezért én abban spekulálok, hogy első körben az interfészt nem veszem meg, hanem az edzőmét használom. :)
Nekem is Sigma PC6-om van, meg úgy alakult a dolog, hogy van egy Polar Beat-em is (ez a legalapabb Polar), lehet hogy azt majd eladom.
Na elhúzok, jó hétvégét mindenkinek, reménykedem hogy ki lehet majd menni tekerni hétvégén. :)
Előzmény: kivi (4572)
kivi Creative Commons License 2000.01.28 0 0 4574
Az interface+szoftver még plusz 35ezer környékén van... hiába, a sikerért fizetni kell! :)
Előzmény: Monty (4573)
Monty Creative Commons License 2000.01.28 0 0 4573
Bahh,
"a barometrikus sebessegmerest Batyo korabbi hozzaszolasabol vettem. Lehetseges, hogy ez az ora mer valamit a legaramlas
sebessegebol, ugyanis a leiras szerint snowboard es si sebessege meresre is hasznalhato!:-)
"
Hm, erről meg is feledkeztem! Van benne valami...
"Interfesz meg szoftver minek kell? Nem akarok egy laptopot is venni!:-)"
Nem kell ide laptop, elég, ha az otthoni gépedre nyomod fel az adatokat. :) Azt hiszem mindkét kütyü kb. 60 órányi adatot tud tárolni, persze a leglassabb (egyperces) mintavételezés mellett.
"Egyebkent Te a Polar-t vagy a HAC-4-et venned meg?
(eltekintve az anyagiaktol)
"
Tudja fene, ehhez többet kéne tudnom a HAC-4-ről, de az biztos, hogy nagyon korrekt óra. Kis magyar viszonyaink közepette sajnos nem sok választás van az igényes kerós cuccokat illetőleg, így marad a Polar (egy ideje én is gondolkozom, hogy veszek ilyen interfészes órát). Az is a Polar mellett szól, hogy a szoftveréről tudom, hogy fut Linux alól emulációval. :)
Előzmény: Bahh (4569)
kivi Creative Commons License 2000.01.28 0 0 4572
Az a probléma a Polar X-Trainerrel, hogy ha minden szenzort megveszel hozzá (sebesség+magasság mérés) akkor jóval 100e forint felett jársz már. Egy szenzorral csak 60e környékén van. Amikor még az Eisenkrammer Karcsi intézte a Polar hazai forgalmazását, akkor kellett volna venni... akkoriban még jóval olcsóbbak voltak. Kár, hogy nem hallgattam rá. :(

Nekem Sigma pulzusmérőm van. Ezt is mellpánttal kell használni. Azt amire neke szükségem van, tudja. Alsó-felső határértékeknél jelez, vízálló, stopper van benne, és ami lényeges, hogy _pontosan_ mér. Az a kis bibije van, hogy nem kódolva küldi a szenzor a jeleket az órának, ezért ha valaki ilyen órával fut mellettem kb. 0,5méterrel, akkor a két óra esetleg a másik szenzort is érzékeli. A Polarnal nincs ilyen bibi, ott nem zavarja össze egymást két óra.
Szerettem volna én is Polart venni, de sajnos a bringaépítés után már nem maradt annyi pénzem, így vettem a Sigmát 12e-ért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!