Keresés

Részletes keresés

Kannus Creative Commons License 2005.11.13 0 0 101
Szia, én egy 5 napos társasúton voltam, amely keretében meglátogattuk Firenzén kívül: Pisát, Luccát, Sienát és San Gimignanot, a szállásunk Montecatini Termében volt. Vannak képeim, mad jelentkezem, ha gondoljátok...
Előzmény: zebrina (100)
zebrina Creative Commons License 2005.11.13 0 0 100

Szia Kannus! :)

Merre jártál még Toscanában?

Előzmény: Kannus (99)
Kannus Creative Commons License 2005.11.13 0 0 99

Én június végén jártam itt, nagyon meleg volt, de a táj, a természetes és épített látnivalók  elterelték a hőségről figyelmemet. Csak a csodákra tudtam figyelni...:)

 

Firenze látképe, ahogy én láttam a Michelangelo kilátóról:

 

igus Creative Commons License 2005.11.11 0 0 98

B-)))

 

Előzmény: zebrina (97)
zebrina Creative Commons License 2005.11.11 0 0 97

Hehe, erre a takaró-kirázós emberre van egy válaszom. :)

 

Előzmény: igus (96)
igus Creative Commons License 2005.11.11 0 0 96
zebrina Creative Commons License 2005.11.10 0 0 95

KODAK DX6490

(De ezeket Photoshoppal javítottam fel, részben a ködös-párás idő, részben a kicsinyítés miatt.)

Előzmény: Törölt nick (94)
zebrina Creative Commons License 2005.11.10 0 0 93

Hát nagyfokú ügyességgel! :D)

 

(A Dóm kupolájából fényképeztem.)

Előzmény: Törölt nick (92)
zebrina Creative Commons License 2005.11.10 0 0 91

Vettem egy antikvár Itália útikönyvet (1967-es kiadás) és egy szót sem találok benne Monteriggioniról, sem Castellináról (in Chianti). Hm.

 

 

Így láttuk meg először a Dómot Firenzében. :)
zebrina Creative Commons License 2005.11.09 0 0 90

Természetesen semmi gond. :)

 

Hoztam nektek néhányat kedvenc tetőteraszaimból (Firenze):

 

Előzmény: ALaci (73)
kiefli Creative Commons License 2005.11.09 0 0 89

Szia!

 

Igen Firenzében van, ez a Pitti palota mögötti Boboli kert. Ha arra jársz érdemes megnézni. Én sem igazán tudtam róla, de a Húgom szakmabeli (lesz) és ő hívta fel rá a figyelmünket. Nekik természetesen tananyag, így esélyünk sem volt eltévedni benne. (nem Toszkána, de Rómába menet miatta mentünk el Tivoliba is a Villa d'Estébe. na az valami fantasztikus)

 

na még egy-két kép:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: igus (88)
igus Creative Commons License 2005.11.09 0 0 88

Ebből az utolsó is Firenzében van ?

Ez valami palotának a díszkertje lehet ?

Előzmény: kiefli (87)
kiefli Creative Commons License 2005.11.09 0 0 87

szia

 

az én kedvenceim (2005. júliusában készültek):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zebrina (86)
zebrina Creative Commons License 2005.11.09 0 0 86

Megkaptam, még1x köszi, nagyon helyesek vagytok rajta!

Hm, el kell mennem Toscanába nyáron (is)... :))

 

Firenze, Medici Palota
Előzmény: elckerlyck (83)
zebrina Creative Commons License 2005.11.09 0 0 85

Igen, igen, küldjed csak minél előbb, a nevem alatt feltüntett címemre is jöhet.

Köszi szépen! :)

Előzmény: elckerlyck (82)
zebrina Creative Commons License 2005.11.09 0 0 84

Köszi szépen, mindjárt csemegézek. :))

Mi itt laktunk (Firenzétől keletre, a Consuma hágón túl, ahol a kurtafarkú... :)):

 

Előzmény: korutazo (81)
elckerlyck Creative Commons License 2005.11.09 0 0 83
elckerlyck Creative Commons License 2005.11.09 0 0 82

2004-röl van pár kép, szöveg nélkül ugyan, de ha adsz egy emailcímet, átküldöm szivesen az URL-t.

Na jó, jövöre megpróbálok visszamenni Scarlinoba, de csak a Te kedvedért ;)

Előzmény: zebrina (75)
korutazo Creative Commons License 2005.11.09 0 0 81

Szia zebrina!

 

Küldök egy pár linket, ahol utána lehet nézni. Maga a város Pisa, Firenze, Sienna háromszög közepén fekszik, kb 50km-re mindegyiktől.

Magáról a városról:

 

http://www.visitmontaione.com/tuscany_travel.htm

 

A szállást mi az Italiatour utazási irodánál foglaltuk, ők ajánlották ezt a helyet - milyen jól tették! - , de van honlapja is ahol többet lehet tudni róla:

 

http://www.alfastudio.com/visualizza.asp?id=295

 

Az apartman teraszáról készült másik kép, majd a bejárat és végül belülről:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zebrina (67)
igus Creative Commons License 2005.11.09 0 0 80
Szégyellem a pofám, de sajnos menet közben nem vezettem utinaplót, szóval képtelen volnék a képek mellé kommentárt írni. B-[
Mindössze annyi telik tőlem, hogy mindkét kép Siennában készült - csatangoltam előre, hátra, és elsült az exponálógomb. B-)

80498046



Firenze - Medici palota
Előzmény: maidiremai (78)
zebrina Creative Commons License 2005.11.09 0 0 79

Nem haragszom, sőt, köszönöm a beszámolót. :) Nem is tudtam, hogy fel lehet menni az egyik toronyba, ezt legközelebb semmiképpen nem fogom kihagyni!

Mi csak villámlátogatást tettünk San Gimignano-ban most ősszel. Igyekeztünk még világosban odaérni és szerencsénk volt, a város panorámáját még meg tudtuk messziről szemlélni. Mire parkolóhelyet találtunk, már majdnem teljesen besötétedett, úgyhogy közelről már csak az esti várost láttuk. Nekem így is nagyon tetszett.

Azt tudjátok, hogy állítólag a tornyokat az egymással vetélkedő családok építették? :)

 

Előzmény: maidiremai (76)
maidiremai Creative Commons License 2005.11.09 0 0 78
És te tervezel írni kommentárokat a képekhez? Vagy találjuk ki mi, hogy a felső a sienai Castellare degli Ugurgieri, az alsó pedig az ugyancsak sienai Palazzo Chigi-Saracini udvarán készült? :)))
Előzmény: igus (77)
igus Creative Commons License 2005.11.08 0 0 77
Jaj de jó, köszönöm, köszönöm, nagyon tetszik !! B-)))

Éppen ilyesmire gondoltam, amikor arról írtam, hogy a városka nevén túl még egy kis étvágygerjesztőt is szeretnék. B-)))

Már összefutott a számban a nyál (ha az előbbi hasonlatomnál maradok) és reménykedve várom a további csábításokat. B-))

82048210
Előzmény: maidiremai (76)
maidiremai Creative Commons License 2005.11.08 0 0 76

Na jó, akkor igus kedvéért - ha nem haragszol zebrina és kiefli - "beszállok" San Gimignanóba. Annál is inkább, mert az egyik kedvencem ez a kis "középkori Manhattan".

 

Az egész város nem túl nagy, végigmegy rajta egy nagyjából észak-déli főutca, melyekhez kapcsolódik néhány kisebb keresztutca és sikátor. De ott van még a két központi terecske, az egymáshoz a sarkukkal kapcsolódó Piazza della Cistena és a Piazza del Duomo - szerintem Toscana "legközépkoribb", legmeghittebb terei közé tartoznak. A város igazi különlegességét kora középkori lakótornyai jelentik, melyekből 13 maradt meg (egykor állítólag 72 volt). Főleg a két központi tér körül sűrűsödnek, egészen rendkívüli városképet teremtve. Annak idején itt forgatta egyébként Zefirelli a Napfivér, Holdnővér java részét - Assisit nem találta ugyanis elég középkorinak...

 

Amit nem szabad (szerintem) kihagyni:

  • torony-mászás, a panoráma kedvéért - a Dóm melletti Palazzo del Popolo tornya van nyitva a látogatók számára
  • séta a város környéki dűlőutakon, ahonnan különböző "kompozíciókban" csodálhatod meg San Gimignano hihetetlen sziluettjét; a legjobb látképeket az az út nyújtja, ami a város déli kapuja előtti tér sarkából indul (ha háttal állsz a kapunak, akkor a szemközti bal sarokból).

A város egyetlen hibája, hogy amióta világörökséggé lett, folyamatosan nagy hordákban lepik el a turisták :( Mindenesetre célszerű hétköznap menni, akkor legalább belföldiekből kevesebb van.

 

Egyébként figyelmedbe ajánlok egy kiváló Toscana-útikönyvet, a Touring Club Italiano eredetijét a Merhavia adja ki magyarul. Rendkívül precíz és alapos, tökéletes várostérképekkel és a látnivalók áttekinthető bemutatásával. Egy baja van, a klasszikus útikönyvek szokásos betegsége: túl objektív ahhoz, hogy könnyen ki tudd válogatni az igazi "gyöngyszemeket". Bár egy ragyogó gyöngysorból kár is válogatni...:)

 

Na igyekszem majd később folytatni más helyekkel - ha nem állok le időben, képes lennék egész éjjel itt ülni nagy Toscana-rajongás közepette :)))

 

 Piazza del Duomo

 

 Látkép a Palazzo del Popolo tornyából

 

 "Manhattan"
Előzmény: igus (74)
zebrina Creative Commons License 2005.11.08 0 0 75

Ezt eddig miért nem vettem észre?

Nagyon kedves, kicsit szabómagdás és ettől még jobb! :))

Van több ilyen is? :))

Előzmény: elckerlyck (65)
igus Creative Commons License 2005.11.08 0 0 74
Köszönöm a javaslatokat ! de .... de ....
na jó, lehet, hogy telhetetlen vagyok, de mégis úgy érzem, hogy nekem kevés, hogyha csak néhány városnak a nevét odaírod.
Légyszives egy kicsivet többet.

Mit javasolsz, ha már odajutok, mit nézzek meg ?

Igaz, hogy még messze van az indulásom időpontja, de már most szeretném elkezdeni tervezgetni a dolgot.


8228



8234
Előzmény: kiefli (64)
ALaci Creative Commons License 2005.11.08 0 0 73

És utoljára: zebrina, elnézésed kérem!

Előzmény: zebrina (70)
ALaci Creative Commons License 2005.11.08 0 0 72
dülőutak=dűlőutak (bocsánat!)
Előzmény: ALaci (71)
ALaci Creative Commons License 2005.11.08 0 0 71

Záebrina, jobban tettem volna, ha pontosabban fogalmazok. Talán úgy, hogy két izben pár órát eltölthettem Toscanában. Igazán nagy élmény nekem maga Toscana, a felkiáltójel  fákkal az utak, dülőutak mentén, a falvak, tanyák jellegzetes épületei. Szeretem Firenzét, magát a várost. Nagy álmom, hogy egyszer kocsival járjuk be ezt a vidéket. De azzal is beérném, ha Firenzében egy hosszabb hétvégét eltölthetnék.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zebrina (70)
zebrina Creative Commons License 2005.11.08 0 0 70

Merre jártál Toscanában? Mesélj!

Minden érdekel. :)

 

Előzmény: ALaci (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!