Keresés

Részletes keresés

kamikázé Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3903
Szassztok!

Először is: BÚÉK mindenkibe!

Bahh!
Kössz a tömjénezést.

stoki!

Az áttételekről jutott eszembe, hogy van e valami általánosan használható képleted (E=mc2), amivel ki lehet számolni egy adott áttétel nagyságát. Mer' van a Nagy Sándor-féle könyvben egy skála, de azt egyrészt nehézkes használni, másrészt nincs mindig "kéznél".

Kössz
kz

Előzmény: stoki (3901)
bátyó Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3902
Már megint bonyolítjátok.

Stoki. Milyen drága csövet akarsz a sanzi nyakába varrni?
Francokat. Bármilyen úgy 20 cm hosszúságú hulladék cső jó. Nem csak alumínium, hanem akár sima PVC is! Valamivel legyen nagyobb átmérőjű, mint a Scott csöve.
Csak nekem éppen egy fénymásolóból kidobott vékonyfalu alu cső akadt a kezembe.
A műanyagot meg ráadásul egyszerűbb kifaragni.

A lényeg az, hogy úgy kell kidolgozni a cső két végét, hogy az pont illeszkedjen a toldalék csövéhez, azaz az szépen belesimuljon. Egy-egy gumi alátét, hogy ne mocorogjon, és műanyag szalaggal szépen oda lehet fogni (miután még két-két lukat belerágtál).

Erre aztán már fel lehet szerelni a lámpát (felülre) és a narancssárga rádiót (alulra).

sanzi. PVC csőben meg van ződ meg sárga is, így szép színhatást állíthatsz össze.

Előzmény: stoki (3901)
stoki Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3901
Sanzi
Bár nem emlékszem már a bátyó féle megoldásra, de most mi kell neked.
Alurúd, vagy alucső, mert ugye nem mindegy.
Egyébként ha nem akarsz nagyon utánajárni, akkor BAUMAXban, vagy OBIban lehet kapni egy szál kiszerelésben mind a kettőt több méretben. Arra készülj, hogy nem egy olcsó dolog (száz forintokban mérik), de azért ki lehet fizetni. Dolgozni meg nem nehéz vele, csak ha köszörűgéppel nyomulsz, akkor esetleg a nagy hőhatás miatt igencsak felkenődik a kőre, de azt hiszem amire neked kell azt kézzel is (fűrész, fémreszelő, fúrógép) tökéletesen és gyorsan el lehet készíteni. Arra vigyázz, ha satuba befogod, akkor az anyag puhasága miatt ottmarad a pofa helye. Ajánlom valami műanyag lapka, vagy vastagabb papír alkalmazását a pofa és az alu közé, hogy még az esztétikai szépsége is megmaradjon és ne rombolja géped szépségét ez az apró gányolás...:)) Ha rúd a kiszemelt áldozat és ha keresztbe át kell fúrni, akkor mindenképpen gépsatu és fúrógépállvány szükséges a jobb eredmény eléréséhez, különben olyan lesz a lámpád, mint a gerinced 100 kilométer után...:)))

Rob19
Én azért számolnék a haverod helyében. Kiszámolnám az áttételi ugrásokat, mert lehet, hogy a nagy cserélésével a középső tányérra és a nagytányérra kapcsoláskor sok sebesség csontra megegyezik, vagy nagyon kicsi köztük a távolság. Egy váltórendszer akkor csocsesz, hogyha közel azonosak a sebesség közötti lépések és nagyon kevés fedi egymást. Általában az első lánckerekek így vannak kitalálva és pár sebességről mondható el, hogy az valahol egy másik tányérra kapcsolva is közel ugyanaz.
Szóval a lényeg : számolni...!!!

Előzmény: sanzi (3897)
sanzi Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3900
A merevedésre gondolsz????
Előzmény: Törölt nick (3899)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3899
sanzi

Gazdagodás? Te mindenből, és mindenkiből hasznot húznál? Szégyelld magad! :))))

Előzmény: sanzi (3897)
sanzi Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3898
A gerinccel kapcsolatban eszembe jutott egy poén:

Mikor öregszik egy férfi????

Amikor a reggeli merevedés a derék tájékon jelentkezik :-))))

sanzi Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3897
Jó reggelt mindenkinek!!!!

KIVI

Nem én voltam az egyszer biztos.
Az én gépem nem ruszise, hanem egy átmenet vagyis egy costumized és tökéletesített NN váz (metál ződ az ismerőseim szerint. Szerintem pedig sötét szürke) valamikor a hős korban Neuzer név alatt futott. Most már felismerhetetlen:-)))
Ne fikázzátok le mert nekem pont tökéletes. A tri kormány pedig SCOTT.

Ami az eltolást érinti, még nem tudom milyen hatással lesz a gerincemre, mert hosszabb távokat még nem tekertem vele azóta amióta megvan a SCOTT szépségem. Az persze lehet, hogy ha eddig nem volt akkor most lesznek gerinc problémám. Legfeljebb 100 km-ként változatatom az eltolódás irányát :-))

Félre a tréfával tudom, hogy ez igy nem megoldás, de még nem volt időm vele foglalkozni. A probléma a lámpa. Hova rakjam???? Bátyónak van egy megoldása, de én még nem találtam pici alu rudat, meg különben sem dolgoztam még aluval.

Ja én nem vagyok se szakállas sem 40-es. Inkább szálkás (álmodik a nyomor) és 30-as alá egy picivel.

ROB19
Lehet hogy rátapintottál a gazdagodáshoz vezető útra???? :-)))))

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3896
Még valami.

kivi

Hova kell 26-os kistányér?
Előre? Minek?
A meglevő hajtókaron kell a srácnak lecserélni a felső tányért, mert kevesli a 44-et. A többi maradhat, nem? Már megvette a másik elsőváltót, ami bír ekkora tányért, és a hátsóváltót is lecserélte a hosszúkarosra, szintén az áttétel miatt. Még kérdés?
Én a magam részéről hülyeségnek tartom, de nem nekem kell...
(Bocs sanzi, de ezt nem lehet kihagyni)
Mondhatnám, hogy ugyanolyan, mint a narancssárga AM/FM rádió :))

Előzmény: kivi (3889)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 3895
kivi

50 mm?
Gerincferdülésesek előnyben. Lehet, hogy ez az új ortopédiai bicaj:)))))))))))))))))))))
Jaj nem kellene ilyenekkel viccelnem :(((

Előzmény: kivi (3894)
kivi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3894
Az illető a következőképpen nézett ki: kb. 40 éves szakállas férfi, Mavic mezben. Egy szakadt orosz országúti bicajjal (zöld) volt. Elöl kosár + triatlon szarv, hátul csomagtartó.

Hasonlít a Te bicódra? :)

Apropó, a múltkor azt írtad, hogy kb. 50mm-el el van tolva a triatlon fogantyú a bicaj középvonalához képest. Ez komoly?! Nekem szétszakadna a hátam ekkora eltéréstől...

Előzmény: sanzi (3890)
kétkerekes Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3893
kivi
addig ki sem mozdulsz a bicajjal? :/ még ilyet???
Természetesen gyalog nem mozdulok csak bringával.Eddig még nem volt oljan idö néhány éve hogy ne tudtam volna bringázni minden nap.Ha mást nem a munkába(retur kb 20km)minden nap.Ez a ho nem tud zavarba hozni(csak a sos latyak mert abba bevág a kerék meg a rücskös jég,de megoldom)hanem a sok béna autos.Kedden délelött felugrottam a Jánoshegyre,majd legurultam Hüvösvölgybe,gyönyörü volt ereszkedni a havas ösvényeken a puha hoba.A fék eljegesedett allig fogott,kicsit macerás volt a megállás.A városba nem élvezet bringával közlekedni,de tömegközlekedni még rosszab igy marad a bicaj.
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3892
Kedves MU...jajajaj STOKI :-)))))
Na akkor megyek gyorsan haza.
Lecsekkolom a történéseket.
CSÁÁÁÁ
Előzmény: stoki (3891)
stoki Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3891
Sanzi
Oké, oké...maradok akkor inkább stoki...
Látod kell az a telekerék, ha még megvan a bringád...:))

Kiwi
Lehet, hogy Sanzi bringája volt az, csak még nem tud róla, hogy ellopták a bringáját...:)

Előzmény: sanzi (3890)
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3890
Kivi

Ugye viccelsz.
Nem hiszem el, hogy van még valaki aki ilyen csúnyán eltorzítja a Bicikli nemes formáit mint ÉÉÉNNNN!!!!
Ez nem ér :-(((
Ezek szerint tényleg kelleni fog egy am/fm narancssárga rádió a tri kormányhoz rögzítve:-)))
Hogy felismerj :-))))

Előzmény: kivi (3889)
kivi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3889
rob19,
Biztos, hogy 48-as nagytányért akarsz? Mert akkor elvileg minimum 26-os kistányér kell. Nem lesz az túl pici?

sanzi,
Pedig majdnem odamentem egy fickóhoz, akinek kosárka + triatlon szarv volt a bicaján. Huhhhhh.... mekkorát égtem volna! :)

Előzmény: Törölt nick (3878)
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3888
Kedves Stoki

Csak a következőkre utaltam:
„NA túl vagyunk egy nagy informatikai problémán, bár nekem még kétségeim vannak...NA mindegy januárban még lehetnek meglepetések...Remélem nem a próféta szól belőlem...”

Gondoltam a mumus kifejezés jobban fekszik neked mint a PRÓFÉTA :-)))

ROB19
Kérlek NE szívass :-)))
Én inkább maradok a jó isten által adományozott férfi nemnél.

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3887
sanzi

Mi szeretnél lenni? Margó????? :))
Már itthon is vállalnak ilyen műtéteket :))))

Előzmény: sanzi (3883)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3886
stoki

Mumus is lettél? No ezt most jól megkaptad.
Néztem tegnap a Háló-világ c. színvonalas:)) műsort a tv2-n, és ott mondták szintén, hogy lehet, hogy ez a y2k csak egy nagy szívatás volt, kellett a pénz a guruknak...

Előzmény: sanzi (3879)
stoki Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3885
Sanzi
Hogy mit csinálok...???????

Robin
Szia Robin, hát te meg...???

Előzmény: sanzi (3879)
gombfoci Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3884
Sziasztok!
Pár hónapos kihagyás után újra bekukkantottam és érdeklődve olvastam, hogy lesz valamiféle össznépi bringázás márciusban...
Kifejtenétek bővebben?!

Amúgy mindekinek BUÉK így utólag is!
csao

Előzmény: kétkerekes (3875)
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3883
De szeretnék MAKRÓ lenni :-)
ilyr Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3882
Na annak a 600 milkonak a nagy reszet azok kapjak, akiknek semmi kozuk a temahoz (project managerek, stb...).
Előzmény: sanzi (3881)
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3881
Nem nem nem nem!!!!

Makró szinten. Nem a mi szintünkön :-(((((((
De lehet hogy nagyon rossz témába nyúltam????
Azé még visszavonulót nem fújok :-)))
Én a 600 milliárd USD-re gondoltam.

Előzmény: ilyr (3880)
ilyr Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3880
Jo penzt? Kaptunk 25e Ft AD200 premiumot, amibol a levonasok utan maradt 11e Ft... :))) Erre gondoltal?
Előzmény: sanzi (3879)
sanzi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3879
Jó reggelt és bódog új évet mindenkinek!!!!

Jó tudni hogy most már az új évezredben halunk meg :-))) Ezt is megéltük.

Az ámitástechnikusok jó pizeket vágtak zsebre és mi örülünk hogy nincs probléma. De stoki azé még mindig mumuskodik :-))))

Pucér lány képek?????
HOL????

Ja igen. Be kell vallanom én sem voltam a felvonuláson, de mentségemre én akkor is itten voltam és meló hegyek voltak.

Kétkerekes
Én is irigykedve olvastam a beszámolódat.

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3878
Jó reggelt mindenkinek!

Keresek valamit, remélem valaki tud segíteni:
'99-es 4 karú XT hajtóműhöz 48-as nagytányért.
A Shimano biztos nem csinál, de remélem más gyártó eseleg igen.

thx

kivi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3877
Neked is boldog új évet, Robin!

kétkerekes,
addig ki sem mozdulsz a bicajjal?

Előzmény: Robin (3876)
Robin Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3876
A jó kívánságokhoz csatlakozom.
A folyamatos olvasást még csak csak beszuszakoltam az időbe, de munka volt Karácsony előtt és után is, Szilveszter napján még 6-kor dolgoztam. Most is hasonló képpen, de igyekszem egy kicsit veletek is lenni (mert ha nem láttok rögtön megjelennek a pucér lány-képek :) )
kétkerekes Creative Commons License 2000.01.04 0 0 3875
Hamarossan :) itt a következö össz népi bringázás.
Márc.15én Isaszegre.Lusták már lehet készülödni:))
kivi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 3874
:(
Kár. Akkor biztos, hogy nem rád gondoltam.
Előzmény: kétkerekes (3873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!