Keresés

Részletes keresés

domonyiferenc Creative Commons License 2018.05.31 0 0 3454

domonyiferenc@gmail.com-ra légyszíves küld el. Tudsz olyan időjárásjelentő oldalt Kínába ami megbízható és angolul van? 

Előzmény: kb. (3453)
kb. Creative Commons License 2018.05.29 0 0 3453

A Tibet felé vezető országutak (317, 318 meg ami közötte van) elég népszerűek a kínai bringások között. A már említettek mellett láttam pár elszánt hatvan körüli kínait nyomni felfelé a Balang-hegység 4500 m magasságban lévő hágója felé. Ha nem akarsz egyedül menni, szerintem simán hozzá tudsz csapódni egy-egy szakaszon egy szimpatikusabb kínai csoporthoz. 
Ha FB, Gmail, Google, stb. kell, akkor vagy a nem-kínai SIM-hez kell roaming (vannak olyan országok ahol nem is drága) vagy ha helyi kártyát veszel, akkor ahhoz mega Wifihez VPN kell. Lehetőleg fizetős, azok működnek is, magánban tudok ajánlani ha érdekel. Helyi SIM-et a reptéren érkezéskor a legegyszerűbb venni, ott általában nem kell útlevél sem hozzá, amúgy ID/útlevél kell Kínában (is) a SIM vásárláshoz. A melyiket kérdésre csak azt tudom mondani, hogy az eladót kérdezd épp mi van akciós.

Előzmény: domonyiferenc (3451)
zalan98 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 3452

Megjöttünk a körutunkról, beszámoló később jön.

Maradt 2112 jüanunk, ha érdekel valakit.

domonyiferenc Creative Commons License 2018.05.28 0 0 3451

Biztos hogy viszem a kerékpárt.Van konkrét kerékpáros tervem. Van még tervem de azt majd meglátom mit birok,mire marad idő, mit enged az időjárás. Köszönöm a tapasztalatod. Wolong-ba megyek és a Chengdu kutatóbázis valószínűleg kimarad. 

Hol és milyen telefonkártyát lehet venni amin lehet netezni (fészbúk,Youtube,google,gmail )telefonálni nem akarok azt a mostani kártyámmal is tudok. Mi kell hozzá? Milyen adatokat kér?Melyik Kínába a megbízható időjárásjelentő oldal angol nyelven? Telefont nem használom GPS-ként maximum felteszem a Maps.me  offline térképet. Viszem a Garmin oregon 700-as,azt nem kímélem telerakom útvonalponttal és útvonallal és ez ceruza aksiról működik.

Előzmény: kb. (3450)
kb. Creative Commons License 2018.05.24 0 2 3450

Megnéztem az új Wolong panda parkot, nem olyan rossz. Nem túl messze a buszállomástól van egy nagy tábla, ott kell felmenni, a jegypénztártól ahogy láttam golfkocsikkal visznek tovább (én saját kocsival voltam). Van 10-12 kifutó, ezekben úgy vannak a pandák, hogy bármikor vissza tudnak menni az épületbe, a felnőtt példányok mennek is, ha hangosabban mozgó látogatók érkeznek, a kisebbeket nem zavarja. Persze állatkert ez is, de relatív normális körülmények között lehet pandákat látni, hasonlít a Chengduban lévő parkhoz, az a legnagyobb eltérés, hogy itt helyek veszik körbe a parkot és szemmagasságból vagy akár alulnézetből is lehet látni a pandákat, nem csak felülről vagy üveg mögött mint Chengduban. Én kb. 15 állatot láttam az alatt a 1,5 óra alatt amíg ott voltam, hétköznap és késő délután volt, nem sokkal zárás előtt, rajtunk kívül talán 20 embert láttam a parkban, szóval egyáltalán nem volt tömeg. Beteszek pár fotót a helyről, meg hogy milyen képeket lehet csinálni itt a pandákról.

 

 

Előzmény: kb. (3449)
kb. Creative Commons License 2018.05.21 0 0 3449

Holnap, ha nem jön közbe semmi, akkor meg fogom nézni Wolongot panda szempontból, a chengdui panda bázison pedig tavaly voltam, így fogom tudni olyan szemmel véleményezni, hogy érdemes-e mindkét helyre elmenned. Korrigálva az előző hozzászólásom, a korábbi Wolong azóta se nyitott ki a régi helyen, erről az újról Shenshupingnél meg még most is azt hiszi a legtöbb ember, hogy nem fogod látogatót, pedig ahogy a te linkeden is írják, két éve megnyitott. Van olyan forrás, ahol azt írják, hogy csak 3 pandát látott, más jobb véleménnyel van róla, én is kiváncsi vagyok, holnap kiderül.

Végül nem kerékpárral fogsz jönni? Ma láttam egy kb. harminc fős kínai csapatot feljönni Siguniang-hegyhez, pár napja meg egy magányos külföldit jóval távolabb Chengdutól.

Előzmény: domonyiferenc (3448)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.05.11 0 0 3448

Chengdu-ba juni 2-10-ig. Tizedikén már utazom tovább. Az jó lenne ha tudnák róla egy kicsit többet,hogy érdemes oda elbuszozni. Látok is valami szépet abba a nagy nemzeti parkba vagy csak egy kicsi részt ami ki van építve a turisták számára. Chengdu-ba a panda bázist megnézem,10 kilométerre lesz a szállástól. 

Előzmény: kb. (3446)
kb. Creative Commons License 2018.05.11 0 0 3447

Igen, Chengdubóla Chadianzi bus állomásról a Xiaojin-be menő buszok mennek arra. Itt egy menetrend kínaiul: http://www.checi.cn/qichezhan/20_116/ Chadianzi-re keresve találsz angolul is infót.

Előzmény: domonyiferenc (3445)
kb. Creative Commons License 2018.05.11 0 0 3446

Amikor utoljára arra jártam, még zárva volt a földrengés urán, de most olvasom, hogy új helyen már nyitva van: https://www.pandasinternational.org/panda-reserves/new-wolong-panda-center/
Mikor utazol? Én a jövő héten valószínűleg járok arra és ha lesz rá időm, benézek milyen lett.

Előzmény: domonyiferenc (3445)
domonyiferenc Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3445

Wolong National Nature Reserve .ba szeretnék eljutni Chengdu-ból.

Ezt a linket találtam:https://www.travelchinaguide.com/attraction/sichuan/chengdu/wolong.htm

Szerintem le is írja hova kéne eljutnom - Xiaojin County or Wolong Town and get off at Wolong- csak nem találok busz menetrendet ahol megtudnám nézni mikor megy a busz.

 

Emeishan-ból megy valamilyen busz Dashi Bag vagy Jiaopenba vagy marad a taxi.

Ka Pál Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3444

Köszi, megnézem...

Előzmény: kb. (3443)
kb. Creative Commons License 2018.05.03 -1 0 3443

Nincs különbség, prediktíven működik szinte mindegyik kézírás bevitel is.

Nézd meg pl. a Swipe-ot, az elég sok minden mást is tud. http://www.swype.com/

Előzmény: Ka Pál (3442)
Ka Pál Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3442

Ha ezt azonban eleve a fordító progi tudja, akkor predektív a rajzolás is: pl. egy T betűre feldob 10 írásjelet, egy F-re meg már csak 4-et. Ez nagyon meggyorsítja a jelírást és a fordítást. Nyilván ez kisebb probléma egy kínainál, mint nálam :O))).

Előzmény: kb. (3441)
kb. Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3441

Nem kell, hogy tudja az app a kijelzőre rajzolást, a kézírás bevitel minden androidos telefonra letölthető külön és akkor bármelyik appal menni fog. A kínaiak tetemes része ma is így ír a telefonon.

Előzmény: Ka Pál (3437)
trabzonspor Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3440

Köszönöm azért a fáradozásod :)

 

A maps.me-t használtuk térképnek,szótárnak valami egyszerű appot letöltöttem a windows phone-ra,de talán ha párszor kellett. Ezt a telefonra írást láttam kint,a kínaiak előszeretettel használták,hogy megértsük mit akarnak :)

Előzmény: Ka Pál (3437)
zalan98 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3439

Szia!

 

Engem érdekelne eddigi kutatásod eredménye szótár ügyben.

Előzmény: Ka Pál (3437)
Ka Pál Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3438

Bocsánat az olvasgatás közben eltévedtem a dátumok között, a kérdés már nyílván rég nem aktuális :O((((

Előzmény: Ka Pál (3437)
Ka Pál Creative Commons License 2018.05.01 0 1 3437

Maps_me többé-kevésbé két nyelvű kiírással dolgozik, használható...

A szótár programmal még nem jutottam dűlőre, találtam olyat, amelyik kamerával felismeri a feliratokat, meg olyat amelyiknél rajzolhatod a kijelzőre a jeleket és predektív (félig kész jelekre is ad néhány javslatot, melyikre is gondolsz), van amelyik ki is ejti a szavakat, de amelyik mindhármat tudja, még nem találtam.

 

Ha szótárra van valakinek javaslata, én is szívesen venném.

Előzmény: trabzonspor (3132)
W.L. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3436

Hat, ez igy azert mar eleg messze van a sima vizummentessegtol.

Konnyen lehet, hogy olcsobb felvenni a kinai vizumot, mint utazasi irodan keresztul szervezni az utat Hainanra.

Legalabb is az en stilusomban utazva - ugy emlekszem max 50 yuant koltottem szallasokra.

Előzmény: kb. (3435)
kb. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3435

Máshol sikerült értelmesebben fogalmazni, arról van szó, hogy az egyéni utat utazási irodánál kell foglalni ehhez. Előbb-utóbb majd csak kiderül, hogy ez mit jelent, elég a repjegyet irodánál venni vagy szállást is náluk kell foglalni, stb... 

Előzmény: W.L. (3428)
kb. Creative Commons License 2018.04.23 0 0 3434

Elsőre nyilván furcsa a szóhasználat, de a 'region' pont azért lett bevezetve, hogy Taiwan, HK és Makaó is nemzetközi elbírálás alá essen, de mégse kelljen ezeket országnak hívni. HK és Makaó ma különleges közigazgatási terület (a turista szempontjából egy még továbbra is olyan mint ha másik ország lenne, pl. más vízumszabályozás vonatkozik ezekre), a különleges gazdasági övezetek (pl. Shenzhen) a mai turista szempontjából nem érdekesek, oda ma már mindenki ugyanúgy utazhat.

Előzmény: Ka Pál (3433)
Ka Pál Creative Commons License 2018.04.22 0 0 3433

Köszi a választ! Mondjuk én a nagykövetség honlapját bogarásztam, talán az az autentikusabb, de ott nem egyértelmű, hogy Tajvan micsoda,  a tranzit vízumnál csak ennyi van: G-Visa An onward air (train or ship) ticket with confirmed date and seat to the destination country or region.

Kína ugye egy Kína elvét valja, ebből valószínűleg az következik, hogy "nem ország" Kína szemszögéből Tajvan de míg Tajvanra nem kell túrista vízum 90 napon belül, addig Kínában meg igen. Regio-n meg mi a fenét értenek, az sem derült ki számomra, de nem a kiemelt gazdasági övezetkere (Hong Kong, Makaó) használt kifejezés van ugyebár a szövegben.

Előzmény: kb. (3427)
Zs... Creative Commons License 2018.04.22 -1 0 3432

Egyszerunek valoban egyszeru, ellenben igen draga, ugyhogy ha mar egyszer olyan helyre mennek ami pont vizummentes, biztos megoldanam h elni is tudjak a lehetoseggel.

Előzmény: W.L. (3431)
W.L. Creative Commons License 2018.04.22 0 0 3431

Tajvan itt OFF, hiszen van kulon topikja:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169036

 

Hainan helyett pedig lesd a jegyarakat KL vagy Szingapur iranyaba, azokbol van fapados egyenesen Hainanra.

Valami dk-azsiai uticellal kombinalva jobban meg is erne egy utat

Amugy pedig szerintem otthon eleg egyszeru a kinai vizum beszerzese ahhoz, hogy ne kelljen kulonosen sokat agyalni a vizummentessegen ha megis Pekingen at utaznal inkabb oda.

Előzmény: Zs... (3429)
Zs... Creative Commons License 2018.04.21 -1 0 3430

Mondjuk ez némileg meglep, főleg annak tükrében, hogy Pekingben amúgy is létezik a 72 órás tranzit vízum. Vagy ez csak abban az esetben játszik ha harmadik országba repülsz tovább? Na nem mintha máris érintene a dolog, ha meg esetleg véletlen kifognék egy jókis error fare-t éppen Hainanra, hát majd aktuálisan utánanézek a vízum témának.

Előzmény: kb. (3425)
Zs... Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3429

Nem, csak ezért természetesen nem ;o)

Inkább azon akadt meg a szemem, hogy találtál érdekes dolgokat a sziget belsejében. Merthogy eddig énis kb annyit tudtam Hainanról, hogy a 'kínai Hawaii', ahol a strandok a legnagyobb attrakció, az meg ugye valóban nem versenyképes a térségben. Bár gondolom látnivaló így is max pár napra akad, tehát ha már, akkor is inkább valami mással lehet érdemes kombinálni.

Amúgy meg Tajvan valóban jobban érdekel. Egyébként az itt ON vagy OFF? ;o)

Előzmény: W.L. (3424)
W.L. Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3428

Itt az uj hainani vizummentessegrol ezt irjak:

 

" individual tourists still need to select a tour agency and inform them their schedule"

 

Ez hogy mukodne?

Es mivel kene igazolni, hogy "tajekoztattunk egy utazasi irodat terveinkrol"?

Ha mar pl Zs erdeklodeset sikerult felpiszkalnod vele. :-)

Előzmény: kb. (3427)
kb. Creative Commons License 2018.04.21 0 1 3427

Kínai vízumok: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_China 
(Nyilván nem hivatalos infó, de úgy tűnik elég naprakész.)

kb. Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3426

Ez működik, nem véletlenül nem azt írják, hogy harmadik országba, hanem országba és területre kell továbbutazni, szóval Taiwan, Hong Kong és Makaó is játszik.

Előzmény: Ka Pál (3421)
kb. Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3425

Ahogy W. L. is írta, a Pekingből Hainanra érkező járatok nem lesznek jók erre. Valószínűleg már fel se engednének a Pekinge tartó járatra, ha arra hivatkozna valaki, hogy ő majd Hainanon élne a vízummentes tartózkodással. 

Előzmény: Zs... (3423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!