Keresés

Részletes keresés

dez1 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4868

Szerbiába csinálhatnál aranymosó tábort... Az nincs ide messze... 1 hétre én tuti elmennék....

Előzmény: trisicjohn (4866)
Malaguszti Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4867

Jobbulást kívánok!

Előzmény: trisicjohn (4866)
trisicjohn Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4866

Üdvözlök minden kollégát!

Körübelül már 3 éve bemutatkoztam de azóta nem voltam aktiv tagja a fórumnak.

9 éve foglalkozom aranymosással eddig 4 hosszabb szezonom volt ami eredményesen végződött,

voltam Szerbiában,Szlovákiában,Svájcban ahol csak aranymosással foglalkoztam. 9 éve hogy elkapott az aranyláz azóta nem is foglalkozok mással csak ezzel.Első szezonom Szerbiába kezdődött (Szerbiából is származok),akkor eladtam mindenem hogy megvegyem az aranymosó felszerelésem,annak az volt a tétje ha

nem találok semmit akkor mindenemet elveszitem.Szerencsére jól alakultak a dolgok és azóta ugymond a

szakmámmá vált a dolog.Minden egyes nap ezzel foglalkozom és ez nagy szó számomra hiszen erre tettem fel mindenemet.Idén sajnos bekövetkezett az amit nagyon nem szerettem volna . Az idei szezont egy autóbaleset miatt kikel hagynom ami iszonyúan nagy anyagi veszteséget jelent.A jövő évi szezont Szerbiába tervezem 6 hónapos ottléttel.Azért jelentkeztem újra nálatok mert a 2019es szezonra szeretnék találni egy hasonló olyan férfit mint én aki hosszabb időre eltudna jönni aranyatmosni és nem a környékre gondoltam.Észek Amerika vagy Oroszország tavasztól őszig.Szóval egy társat keresném akit érdekelne az út.Egyben ha egy válallkozó belefektetne egy ilyen távoli expedicióba az irjon arra az elérhetőségre ami leirok és ott elmondok minden részletet.Aki már mosott aranyat Oroszországban az kérem mindenképpen irjon mert szeretnék kérdezni pár

dolgot. Örülök hogy újra köztetek lehetek,és remélem valakit érdekelne a dolog.

Az elérhetőségem: trisicjohn@gmail.com

dez1 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 4865

Építenem kell valamiféle Miller padot.

 

Ha valaki feltenne /küldene mélben pár fotót az övéről, azt megköszönném...

BLAtti Creative Commons License 2017.07.19 0 1 4864

Ha valaki esetleg úgy érzi, hogy olvasna a hétvégéről:

https://aranymosasitthon.blogspot.hu/2017/07/jo-regen-volt-apropoja-annak-hogy-irjak.html

Előzmény: BLAtti (4863)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.17 0 1 4863

A fesztivál, és a hangulat remek volt, csak ti hiányoztatok! :(


Nagyon sok érdeklődő jött oda beszélgetni, sokan most láttak életükben először dunai aranyat, volt nagy csodálkozás!

Képek, videó, és egy blogbejegyzés hamarosan!

 

dez1 Creative Commons License 2017.07.13 0 1 4862

Jaj de jó hogy volt időm benézni:)

 

Szerintem mi elmegyünk, viszem a kollégától kapott padot is, amit végre ki tudtam próbálni Gödön. Találtam 1 szép kis dús fövenyt is nagyon hamar:)

Előzmény: BLAtti (4861)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.13 0 0 4861

Sziasztok!

Tegnap végre lejutottam a rendezvény helyszínére! (brutál elfoglalt voltam sajna)

Gyönyörű a környezet, óriási füves terület, és körben víz, fák, madarak.

 

Azonban a part, ahol a fesztivál lesz, sajnos eléggé iszapos, és a folyószakaszon lentebb elhelyezett végzárak miatt, az eredeti meder vízszintnél jóval (4-5 méterrel) magasabban van a víz, szinte tó szerűvé duzzasztott, majdhogynem holtágnak tekinthető, de folyamatos a víz utánpótlása.Az aranymosás folyamatának bemutatásához a helyszínre lesz hozatva, illetve a meder széléről ki lesz emelve jónéhány köbméter sóder/homok vegyesen.

Tehát nem természetesen elődúsított friss fövennyel terített területen leszünk! :(

Magyarul a két évvel ezelőttitől merőben eltérő környezet fog fogadni mindenkit, aki eljön. De ez ne szegje kedvét senkinek, hiszen egy összejövetel a társaságon múlik ugyebár! :D

 

Leginkább most a hagyományörző mivoltját fogjuk erősíteni ennek a mesterségnek.

Én nagyon bízom benne, hogy így is sokan eljöttök akár a találkozás, akár a készülékeitek bemutatása miatt!

Természetesen nagyon kíváncsi vagyok minden új ötletre, padra, és annak készítőjére is!

 

Sok ember lesz, rengeteg féle dolgot próbálhatnak ki a vízi dolgok iránt érdeklődők, tehát a szórakozás garantált!

 

Ui:A vasárnapot az előző tali helyszínén szeretném tölteni, ha van, aki velem tartana, akkor szívesen látom! ;)

Előzmény: BLAtti (4855)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4860

Egész nagy társaság! :) Jók a képek, nagyon szép a táj!

Előzmény: Nyuszi62 (4859)
Nyuszi62 Creative Commons License 2017.07.05 0 3 4859

Végigeveztem a Drávát   Őrtilostól Drávaszabolcsig. 7 nap alatt 160 km -t tettünk meg, és ha már ott voltam megvizsgáltam néhány ígéretes helyet.

Persze a legjobbnak tűnő helyek mind a horvát oldalon voltak ahol nem lehetett kikötni. Azért találtam néhány ígéretes dúsulást a pihenő helyeken is.

Egy-egy maroknyi homokban néhány nagyobb szemcse volt, ami persze az evezőstársaknak a figyelmét is felkeltette.

Néhány kép a túráról.

BLAtti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 4858

Többen kerestetek meg, hogy jó lenne, ha az Aranymosás itthon blog bejegyzései listázva is elérhetőek lennének.

Most volt egy kis időm, és kilistáztam egy oldalra az összes eddigi bejegyzést linkek formájában, így könnyedén ellavírozhattok közöttük.

 

https://aranymosasitthon.blogspot.hu/p/blogbejegyzesek.html

BLAtti Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4857

Készült egy jelenléti ív is azoknak, akik szánnak rá pár másodpercet:

https://www.facebook.com/events/101512647160505/permalink/101522687159501/

Előzmény: BLAtti (4856)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 4856

Sziasztok! Hányan hoztok padot és milyen jellegűt? (Gondolok itt arra, hogy kézi meringülésű pad/ szivattyús pad)

 

Kézi szérek, egyedi saját, vagy bolti műayag-fém stb. minden jöhet,

hiszen sokan azt sem tudják eszik-e, vagy isszák az aranymosást, most itt lesz a remek alkalom nekik is, hogy kicsit belelássanak a dologba.

 

A padok száma fontos a hely és elhelyezkedés szempontjából! Jelezzétek kérlek!

 

Természetesen azt is jelezhetitek, hogy jöttök! :)

 

Előzmény: BLAtti (4855)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.28 0 0 4855

Előzmény: BLAtti (4854)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.27 0 0 4854

A facebook-os esemény, illetve további infók:

https://www.facebook.com/events/296593457391886

 

Előzmény: BLAtti (4853)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.27 0 1 4853

Szervusztok!

 

Alig három hét múlva hétvégén újra találkozó!!! :)


A 2017-es Ár-Víz Feszt vendégeiként a Magyar aranymosók országos találkozóját is megtartjuk!

(Természetesen országhatáron innen és túlról is szívesen látunk mindenkit! :) )

 

Terveink szerint lesz mosópad-szépségverseny, mindenki bemutathatja a kézi, illetve szivattyús padját és természetesen moshat is a helyszínen,

az érdeklődőknek bemutatjuk a hagyomásnyos illetve a szivattyús mosás alapjait, az aranynézés, próbázás "tudományát", lesz eszem-iszom, dínom-dánom, mindenféle vizes sport bemutató és kipróbálási lehetőség! 

 

Helyszín: Ásványráró, Szobori rét, Győr

Időpont: Július 14-16

 

Ugye ott lesztek?

 

BLAtti

vadi58 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 4852

A Szlovák és Cseh nemzetkozi 2017-es aranymosó bajnokság 2017 július 21 és 23 kozott lessz Hodrusa Hamren ( Selmecbánya szomszédságában). Nem elhanyalgolható tény, hogy itt kozvetlen kozelben van a Rozália bánya, amely az egyik utolsó arany bánya kozép Európában. És egy exkluzív exkurzió biztos belefér a programba ;-)

 

Ha esetleg valakit érdekelne, itt egy link a regisztrációra http://hodrusa2017.ryzovaniezlata.sk/

Tökös55 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 4851

Sziasztok!

 

Megboldogult nagyapám fogorvos volt. Halála után maradt pár fiola 100g-os bontatlan steril higany. Lenne rá szüksége valakinek?

 

Akit érdekelne, írjon email-t a skapergy@gmail.com címre.

 

üdv, Szabi.

dez1 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 4850

Igaz, de Ács sincs messze:)

Előzmény: BLAtti (4849)
BLAtti Creative Commons License 2017.03.24 0 1 4849

Miért pont Ácsra? Ha kevés az időd, menj közelebbi partra, legalább több időt lehetsz kint. :)

 

Jut eszembe...meg vagyunk hívva (mármint mindenki!!!) a 3. ásványrárói vízifesztiválra, hogy megmutassuk az aranymosást, aki hozza a padját.

Előtte természetesen terepszemlézünk, hogy mit, hogy merre, hány méter. Jó lenne, ha jeleznétek, hogy ki lenne ott, ki hozna padot, illetve milyen eszközöket hoznátok, ugyanis a helyi "erők" állítólag kiöregedtek, kihaltak, eltűntek és jó lenne megmutatni a helyieknek, hogy mi volt az egyik legősibb mesterség arrafelé.

 

Állítólag levéltári adataik vannak, hogy az ásványrárói mosók járták a Dunát lefelé, kvázi ők honosították meg ezt a hajta vándormosást idehaza. Majd utána nézek jobban ennek a dolognak.

 

Szóval, jelenleg ezt a találkozót tudom biztosra. Aki bújt, aki nem, megyünk! :D

 

Előzmény: dez1 (4848)
dez1 Creative Commons License 2017.03.23 0 1 4848

csak ne lenne ennyi tavaszi munka:( Megyek ácsra azért is:)

Berger85 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 4847

Sziasztok! 

 Debrecenben vagy Pesten tudnátok ajánlani boltot, ahol lehet kapni jó minőségű posztót? Előre is köszi a válaszokat! :)

Berger85 Creative Commons License 2017.03.19 0 1 4846

 Valami csodálatos... :) 

BLAtti Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4845

Szép próba!

 

Valószínűleg jártunk mi is arrafelé, amikor a legutóbbi találkozót szerveztük.

Rengeteg igéretes hely volt! :)

 

Előzmény: Berger85 (4844)
Berger85 Creative Commons License 2017.03.14 0 1 4844

Berger85 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 4843

Üdv a Társaságnak! Tegnap voltam lent Komárom magasságában és találtam egy helyet, ami úszott a vörös gránátban, gyakorlatilag 8 cm vastagságban. Csináltam több lapátpróbát, melynek eredménye a képen látható. :) Heteken belül átmosom paddal a helyet. Hasonló lapátokat kívánok Mindenkinek! Üdv! :)

 

BLAtti Creative Commons License 2017.03.14 0 0 4842

Szervusztok! Jön a tavasz és gondolom a fanatikusok már készítik/felkészítik a padjaikat, egyéb felszereléseiket a jóidő, jó vízállás idején kínálkozó mosási lehetőségek kiaknázására.

 

Kaptunk egy érdekes és felelősségteljes felkérést egy Magyarországra érkező, a Duna környezetét, a Dunával kapcsolatos érdekességeket feldolgozó angol dokumentumfilmes csapat magyarországi vezetőjétől.


Olvassátok el figyelmesen és akit érdekel, illetve szívesen részt venne ebben a dologban az jelezzen vissza akár itt, akár privátban!!!


A levél, privát elérhetőségektől mentesen: 
"Kedves Aranymosók,
egy angol produkciós cég forgat egy ismeretterjesztő sorozat részeként egy tévés dokumentumfilmet a Dunáról, előreláthatóan május közepén.

Egy csomó, a Dunával kapcsolatos történetet és érdekességet feldolgoznak Magyarországon és más dunai országokban is.

Érdekelné őket az aranymosás, az ezzel kapcsolatos tevékenység, lehetőségek, az emberek, akik ezt csinálják.

Bármelyik tagjukkal tudnánk magáról a tevékenységről esetleg egy kicsit hosszabban beszélgetni valamikor, nem a forgatás részeként?

Bármelyikük vállalná, hogy kamera előtt is megmutassa, hogyan szokott aranyat mosni a Dunában-Dunából?

Bármilyen kérdés vagy megjegyzés esetén örömmel állok rendelkezésükre.

Köszönettel,
Varga Gergely
a forgatás magyarországi szervezője"

 

Köszönöm! BLAtti

443 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4841

Szia nem fórumozok látom válaszoltál hirdetésemre, nekem dunai legapróbb arany kellene térfogattól függöen 1-2 gr esetleg több késöbb. próbálj privátba irni válaszként.

Előzmény: Zso74 (4787)
dez1 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 4840

Én voltam ott, de csak 1 helyen próbáltam, 0 eredmény.  Szép táj, Torockón lehet kenut bérelni, végig lehetne evezni:) Én tervezem.

Előzmény: graveworm (4822)
BLAtti Creative Commons License 2017.02.22 0 0 4839

Üdv!

 

Olvasmányok gyűjteménye:

http://aranymosasitthon.blogspot.hu/p/blog-page_16.html?m=1

Ugyanitt a blogon található néhány, a kézi mosáshoz szükséges hagyományos eszköz is.

 

De a legcélravezetőbb még mindig itt a fórum bal oldalán lévő keresőmezőben rákeresni pld. a mosópad, szérke stb. szavakra.

 

Minden jót!

Előzmény: multidezoo (4835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!