Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2018.01.15 0 0 780

Nálunk agroszövet van leterítve az üvegházban arra a részre, ahová nem ültetek. Az nekem bevált.

Mikor trágyát ások be, fölszedem, aztán újra leterítem.

Előzmény: Kontroll-R (778)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 779

Köszönöm a választ!

Nagyon jól mutat a tégla aljzat, rusztikus hatása van.

Előzmény: Törölt nick (777)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.01.15 0 0 778

A földre terített fóliát semmiképp nem javasolnám.

Egyrészt nem engedi eltávozni a lecsöpogő vizet, másrészt rendkívül csúszós tud lenni, ha nedvesség éri. Balesetveszélyes.

Előzmény: Lilike9 (776)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.12 0 0 777

Szerintem azt döntsd el, hogy mennyit szánsz rá - nyilván a beton tartósabb, könnyebben tisztán tartható, de drágább is.

Én pl egyszerűen csak maradék téglákat raktam alulra vékony aprómurva ágyba mert nekem ez volt a legolcsóbb - azóta is tökéletesen meg vagyok vele elégedve - jelenleg tele van az enyém is mediterrán növényekkel átteleltetés céljából.

https://photos.app.goo.gl/6ROcPigSKaX3UdoI2

Előzmény: Lilike9 (776)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 776

Sziasztok!

 

Építettünk egy 7,5 X 4,5m-es (3,5m a belmagasság,vagyis a csúcsig) polikarbonát üvegházat. Leandereket és hibiszkuszokat tartanék benne. A kérdésem az lenne,hogy melyik megoldás lenne jobb az aljzatnak? Ha földesen hagynám és kertészeti fóliát terítenék le, vagy ha lebetonoznánk?

Nem volt még eddig fóliasátram sem, így nem tudom melyik megoldás lenne jobb...

Előre is köszönöm a segítséget!

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2018.01.03 0 0 775

Ha nincs lezárva akkor algásodhat is! Le kell zárni mindenképpen! Egyébként ügyes vagy! :) Grat!

Kontroll-R Creative Commons License 2017.11.26 0 0 774

Szia !

 

A polikarbonát lemezek lezárásához egy melóból maradt pár tekercs spec. pára áteresztő lezáró szalagom. Azzal meggátolható, hogy beköltözzön a nem kívánt lakó. 1500 pénz/tekercs, a bolti ára ennek a többszöröse volt.

Szólj, ha érdekel !

 

Üdv: István

 

 

Előzmény: zkarcsi (773)
zkarcsi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 773

Lassan készen lesz.

Ali-bá Creative Commons License 2017.11.23 0 0 772

Egyre jobban néz ki!!

Előzmény: zkarcsi (771)
zkarcsi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 771

Ali-bá Creative Commons License 2017.11.22 0 0 770

A polikarbonát lyukait időben szigeteld le valami tömítővel /pl. szilikon/, különben mindenféle rovar, pók belemászik és nem lesz átlátszó.

Előzmény: zkarcsi (769)
zkarcsi Creative Commons License 2017.11.22 0 0 769

Sziasztok Gipszkarton profilból van popszegeccsel fogattam össze 10mm-es a polikarbonát

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2017.11.20 0 0 768

Milyen anyagból van? Milyen polikarbonátot akarsz bele rakni majd? Eddig jól néz ki!

Előzmény: zkarcsi (765)
Üvegház építése Creative Commons License 2017.11.19 0 0 767

Üvegházat szeretnél? Vedd fel velem a kapcsolatot :-)

zkarcsi Creative Commons License 2017.11.11 0 0 766

zkarcsi Creative Commons License 2017.11.10 0 0 765

Sziasztok most építek egy polikarbonát üvegházat majd teszek fel képeket-

tinnyei1 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 764

Sziasztok! :-)

 

Tavaszig szeretnék egy fóliasátrat építeni. A kívánatos magasság 2m, esetleg 1m80. Az alapterülete 30nm körül lenne jó, de az alapanyagok és a praktikum akár 6-10nm változtatást is elbír.

A vázat műanyagcsövekből szeretném elkészíteni. Gondolom faanyagot is célszerű lesz felhasználni pl. az ajtóknak, ajtótokoknak minimum. Ha megoldható, akkor akár a két vége is "lenyitható" lehetne nyáron a nagy melegben.

Vannak ilyen-olyan leírások a készítésről, de még olyanba nem botlottam, ami "Ez az! Megtaláltam! Ugyanilyent csinálok." lenne.

Innen indulok. Remélem, hogy tavasszal hónapos retket már idejében elvethetem benne!

Ha tudtok segíteni, megköszönöm!

Üdv!

Norbert Szalai Creative Commons License 2017.09.15 0 0 763

végülis a nyári használat nem fontos. Van kis kert. De télen jo lenne a cserepes novényeket átteleltetni valahol. 15fokot szeretnék legalabb.

Előzmény: CBNora (762)
CBNora Creative Commons License 2017.09.15 0 0 762

Ha paradicsomot is akarsz nyáron, úgy kell megcsinálni, hogy elöl-hátul nagy felületen nyitható legyen, teljesen át tudjon szellőzni. Különben túl meleg lesz, és nem köt a paradicsom termést. Vagy azt nem oda kell ültetni.

Előzmény: Norbert Szalai (761)
Norbert Szalai Creative Commons License 2017.09.14 0 0 761

Sziasztok. Szeretnék egy üvegházat. A hely már ki van nézve. Hátsó szomszéd csinált egy kb 3M magas falat aminek a napos oldalán van a kertünk. Szinte reggeltől estig oda süt a nap. Az lenne az igazi, ha télen át tudnának ott telelni a citrusféléim és esetleg lenne egy kis paradicska paprika :) A 25éves kókuszomban azért nem reménykednék :) Méret még nem fix. kb 3m*6m lenne. 2 vagy 3 rétegű üvegfallal működhetne? Neten mindig van csomó egyforma (néha új is) amiből kijönne az első fal. De mennyibe kerülne a fűtése? Hátsó fal egy garázs, de ha kell le is szigetelem az én oldalamról.
Házba 3 rétegű ablakokat építettünk. Még nem költöztünk be, mert lassan halad. Én csinálok kb mindent, hogy anyagra maradjon pénz minden hónapban :) Annyit már tapasztaltam, hogy a 3 réteg sok fényt és még több hőt fog vissza kintről is...

Kontroll-R Creative Commons License 2017.09.04 0 0 760

Köszi!

Azért mielőtt beleugrasz egy ilyen akcióba érdemes lenne pár dolgot megtudakolni.

- Milyen vastagok az üveg lapok?

Régebbi ablakoknál gyakran előfordult a 3mm-es vastagság. Szerintem ezek nem igazán jók üvegház építéshez.

- Hány darab van és milyen méret szórásban (hány egyforma méretű van)?

Ha sok különböző méretű üveg van, rengeteget fogsz vesződni a befoglalő keretekkel, mert sok féle mérethez kell igazodnod.

- Milyen keretben van az üveg, mennyire könnyű sérülés mentesen kinyerni a keretből?

Szedtem már ki fa keretből jól begittelt ablaküveget, kínszenvedés volt úgy, hogy közben az üveg épségére is vigyázni kellett.

 

Sajnos az ember gyakran hajlamos az "ingyen anyag"-tól elveszteni a realitás érzékét.

Ha ilyesmit terveznék én inkább nézegetném folyamatosan a jófogás oldalt (ez nem a cég reklámja akar lenni) és ha pénzbe is kerülne inkább válogatott anyagokból fognék hozzá az építéshez. Most is láttam jó állapotú nagytáblás thermo üvegeket nem túl drágán. Igaz ez pénzbe kerül, de még mindig kevesebbe, mint amibe a sziszifuszi barkácsolás során eltöltött időnk.

Ha figyelembe vesszük a járulékos fémipari munkákat, no meg a végeredményt (hogy hogyan is fog kinézni az üvegházunk és mennyire lesz hatékony), akkor meggondolandó, hogy a végelszámolásnál esetleg sokkal jobban jövök ki, mintha a bontott irodaablakok mellett döntök.

Persze ez csak az én véleményem, mindenki másként gondolkodik.

Előzmény: Veghaster (759)
Veghaster Creative Commons License 2017.09.03 0 0 759

Igen.

Előzmény: Kontroll-R (758)
Kontroll-R Creative Commons License 2017.09.03 0 0 758

Martonvásár?

Előzmény: Veghaster (757)
Veghaster Creative Commons License 2017.09.02 0 0 757

igen, kicsit félrecsúsztak fontos infók. Úgy hallottam nagy átalakítások, epitesek, bővítések lesznek ott, ennek egyik része az iroda nyilaszaroinak korszerűsítése.

Agrár Kutato Intézet, MTA.

Előzmény: Kontroll-R (756)
Kontroll-R Creative Commons License 2017.09.01 0 0 756

Szia!

 

Látom lemaradtam a kérdésről. Amilyen kihalt lett ez a topic az utóbbi időben, magamon is csodálkozok, hogy néha mégis benézek ide.

Ha üvegház bontásról lett volna szó én is a fémkerettel együtt elszállítás mellett szavaznék, mint Ali bá is javasolta.

Azért az kicsit vicces, hogy nagy üvegházból indulunk, aztán kiderül, hogy kicsi és nem is ház, hanem csak iroda ablak. Reméljük az üveg azért stimmelni fog :))

Melyik kutató intézet ez, ha megkérdezhetem ?

 

Előzmény: Veghaster (755)
Veghaster Creative Commons License 2017.08.31 0 0 755

Közben kiderült, hogy nem is üvegház, hanem csak az irodaépület ablakai, így jóval kisebb mennyiség lesz : (

Mivel a vázszerkezetet úgyis az üveglapok méreteihez kell majd készíteni, ezért én tok nélkül kértem.

Előzmény: Ali-bá (754)
Ali-bá Creative Commons License 2017.08.30 0 0 754

Fémkeretestől vinném, azzal könnyebb lesz otthon összeállítani.

Előzmény: Veghaster (753)
Veghaster Creative Commons License 2017.08.30 0 0 753

Szia Kontroll-R,

 

gyors tanácsra lenne szükségem: a bnőm munkahelyén (kutató intézet) nagy méretű üvegházakat bontanak, aminek az anyagait mi saját célra felhasználnánk (pl. aquapónia vagy kerti üvegház). Fémkeretes, duplafalú üveglapok állnak rendelkezésre különböző méretekben, de nem tudom, hogy ha mi fogunk építkezni belőle, akkor kerettel vagy anélkül lenne a leghasznosabb számunkra. Egyáltalán nem vagyok jártas a témában, viszont hamarosan szükségünk lesz rá.

Az szabályszerű megsemmisítés miatt a bontás során kiveszik az üvegeket a keretekből és bezúzzák. Amit lehet, jó volna megmenteni. Tudnál ebben segíteni ? Hamarosan lesznek fotók is az elemekről. köszi

vegha@index.hu

Kontroll-R Creative Commons License 2017.06.26 0 0 752

Köszönöm a választ.

:)

 

Előzmény: Törölt nick (751)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 751

Igen , minden bontott ablakon (3x3 kocka volt egyben egy ablak régen) van középen gyárilag nyitható (és kivehető) rész. Ha kevésnek érezném, akkor tudnék még máshova is rakni, de egyelőre elégnek tűnik 

Előzmény: Kontroll-R (750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!