Keresés

Részletes keresés

Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.29 0 0 8723

Szia!

Kérdés: Magadnak vagy másnak lenne az ajándék?

Ha másnak, akkor érdemes lenne óvatosan puhatolózni, ő melyiket választaná (mondjuk neked).

 

Ha nekem vennéd és megkérdeznél én melyiket szeretném leginkább, nekem egyértelműen a fekete lakk és arany kiegészítők fajta tetszik.

És mivel biztos helyről (valódi üzletük is van) szeretném kapni a tollamat innen kérném. (3 év garancia!)

Más magyar webshopokban ebben és ebben jóval drágábban láttam ugyanezt a tollat. A más színűek ott is és máshol is drágábbak. Azt nem tudom miért...

Ha már ilyen jó áron megkapod, egy konverter is belefér, bár nem olcsó.

Azt viszont mindenképpen megkérdezném vásárlás előtt, hogy van-e esetleg konverter a tollban alapból (sajnos nincs róla kép), ha nincs, akkor a náluk kapható jó-e ebbe a tollba.

A Waterman díszdobozát nem említik, arra is rákérdeznék. Adják-e a tollhoz, és ha nem, kapható-e náluk.

 

Ez az én véleményem. De azért van ekkora választék, mert másoknak más jön be.

Üdv: Laci

 

Előzmény: Ubulhun (8722)
Ubulhun Creative Commons License 2021.03.29 0 0 8722

Sziasztok!

Ajándékba szeretnék venni Waterman Hemisphere töltőtollat. Most sajnos nem tudok - gondolom nincsenek nyitva - elmenni megnézni élőben, és gondoltam megkérdezem:

Szerintetek melyik a "szebb", "elegánsabb":

- lakk fekete, a) arany klipsz   b) ezüst klipsz

- matt fekete, arany klipsz

- kék, ezüst klipsz?

Képek alapján nekem ezek tetszettek képek alpján. Kézbe fogva, egymás mellett látva őket el tudnám dönteni, de így erősen hezitálok.

Köszönöm előre is a véleményeket!

nacked blade Creative Commons License 2021.03.25 0 0 8721

Nekem pont  a leírtak  miatt  jön  be. Amikor  hozzászoktam (Stabilo pointVisco), sok  lehetőségem  volt  a  cégnél, mint  besz.és log. ig.,  így  egy  ideig  válogattam, aztán ez  maradt. Nem  drága,  nagyon szépen ír, több színben van, bírja a strapát (sokat  kellett  mennem 2  nagyobb raktár  között,  néha hidegben is,  koszban.....), de  ez  sohasem  hagyott  cserben, és ha  elhagytam  vagy  kifigyott,  a  csere nem gond, és  a  sok  egyéb  megoldáshoz képest  jóval  olcsóbb  a helyettesítés....  drágább tollaim  persze  voltak , de sajnáltam volna, mert  az  iroda  mindössze a munkaidő  1/3 át  tette  ki. Ezen kívül persze   a  papírra  hangsúlyt  fektettem .....  így  a kettő  teljesen  bejött nekem.  NB

Előzmény: Minarik Laci (8720)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8720

Szerintem a tollgyártók a fogyasztóknak azt a rétegét célozták meg a rollerral, akiknek a golyóstoll kevés, a töltőtoll meg sok. Amolyan öszvér megoldásnak gondolom. Többet tud mint egy golyóstoll, de nem olyan macerás, mint egy töltőtoll. Nem kell az áztatással, öblögetéssel időt tölteni, ha leejtem nem ér akkora kár, stb. Csak egy új vagy más színű betét és már lehet is írni tovább. Nekem speciel nem jön be.

Előzmény: D.Ivan (8718)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8719

Véleményem szerint:

 - Az eladó szemszögéből nézve: a políroztatástól várható értéknövekedés arányban áll-e a políroztatás költségeivel és a kétszeri utaztatás rizikójával? Etikus-e, érdemes-e kozmetikázni (optikai tuning) egy egyébként is drága íróeszközt? A netre feltéve egy alacsony felbontású fotón lehet, hogy az "előtte/utána" típusú képeken sem látszana meg a különbség. Etikus eladók a neten (pláne prémium kategóriánál) kifejezetten felhívják a figyelmet az apróbb hibákra is. (Ha meg má' megvette... ...Vicceltem.)

 

 - Ha a vevő szemszögéből nézem: egy használt (pláne ha idősebb, mint én) íróeszköz esetén a használat APRÓ nyomai természetes hatást keltenek számomra. Akinek ez nem jön be, vegyen újat a boltban. Avatott szem úgyis észreveszi és csalódott lesz(ek) (átvágták(tak)), akinek meg nem számít, az észre sem veszi.

Én kifejezetten szeretem a használt töltőtollakat: mert lelkük van; mert már együtt éltek valakivel, aki szerette őket, vigyázott rájuk, örömét lelte bennük; mert lehet őket "piszkálgatni" (szétszerelés, tisztogatás, ismerkedés, használat stb.); és szeretem, ha úgy kapom meg, ahogy a gazdája (esetleg évtizedekkel ezelőtt) letette.

 ... Bocsánat, hogy egy kicsit hosszabb lett.

Előzmény: nacked blade (8717)
D.Ivan Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8718

Igazad van, angol nyelvterületen általában próbálnak következetesek lenni és különbséget tenni a ballpoint és a rollerball között, nem egymás alatti, hanem egymás melletti kategóriába sorolni őket.

Sok jó találatot hoznak ki a keresők "ballpont vs rollerball" kifejezésre.

Ballpoint a hagyományos golyóstoll, ami olaj bázisú tintával működik, a modern vonal a rollerball, mely könnyedebb írást tesz lehetővé, tinták jellegében és színében is sokkal nagyobb a választék, mégis megfér a két technológia egymás mellett, mert mindegyiknek vannak előnyei. (Golyóstollé: nem igényel kupakot, olcsóbb, gyorsabban szárad, kevésbé szivárog be a papír rostjai közé a tinta.)

Előzmény: ...slr... (8716)
nacked blade Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8717

Ha  kitalálom, hogy eladnám a MB-ket (golyós, ceruza) érdemes  polírozttani  ? Alig látható, apró  karcok, amit még  közelről  is alig  látni !

4 év  kihagyás  után  újra  elkezdtem  használni, de  vastagnak  nekem  a LeGrand  modell.  Köszi  NB

...slr... Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8716

Szerintem a rollerball pen, ~ refill egyértelműen a roller tollra és betétre utal.

A golyóstoll (biro) az angol nyelvterületen szerintem egyértelműen ballpoint pen, vagy csak ballpoint, a betét pedig ballpoint refill.

Ha esetleg tévedek, legyetek szívesek ellenpéldát mutatni.

Előzmény: D.Ivan (8714)
nacked blade Creative Commons License 2021.03.22 0 0 8715

Ok,  köszi a  választ,  szerintem  még  túl  részletes  is ....  a tintát  értem, meg  azt  is,  hogy  különböző  feldatokra

különböző megoldások  vannak ,   de  leegyszerűsítem a kérdést:

Golyóstoll -  ............

Golyóstoll betét - ............

Roller - ...............

Roller betét  - .............

 

Kérdés  lényege, hogy  ha  kintről  rendelek  betétet, mondjuk  a golyósba  is, pl. MB, vagy  roller-ba .....  az  jöjjön,  amit  szeretnék

 

Írd  mellé, légy  szíves az  angol  megnevezést .

Köszi

Előzmény: D.Ivan (8714)
D.Ivan Creative Commons License 2021.03.22 0 0 8714

Szerintem nincs. Mármint ha az a kérdés, hogy az angol rollerball kifejezés megegyezik-e a magyar golyóstollal?

 

https://www.jetpens.com/Rollerball-Pens/ct/446?&f=

Ez egy elég jó kiindulási oldal.

Persze a fő kategórián belül lehet alkategóriákat, valós vagy mesterséges mellékágakat, csoportokat létrehozni.

Pl. a golyó (roller) az fém, vagy kerámia (Ceramic),

vagy a hegye kúpos (Conical), vagy tűhegyű (Needle point),

vagy a fizikai jellegét tekintve szűrni (kupakos, nem kupakos, vagy fém, műanyag, stb.).

A tintát illetően is szokás felállítani csoportokat, pl. vízbázisú / pigmentes,

de jellemzőbb a hagyományos felosztás: klasszikus (olajos tinta) / zselés / hibrid tinta (Hibryd ink).

Előzmény: nacked blade (8713)
nacked blade Creative Commons License 2021.03.21 0 0 8713

Angolul  a roller és  agolyóstoll  között  mi  a megnevezésbeni  eltérés, különbség  ?  Köszi

Előzmény: Minarik Laci (8712)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.21 0 1 8712

Üdv!

Köszönöm a pontosítást! Igazad van.

A "capless" szó meg is hozta az eredményt. Szóval a MB is gyárt capless betétet rollerekhez:

https://www.cultpens.com/i/q/MB72855/montblanc-capless-rollerball-refill-medium

viszont ennek a leírásában csak rollerball tollakhoz ajánlják:

"suitable for Montblanc Heritage Collection 1912 Capless Rollerball and Montblanc M Rollerball".

Hogy a kérdéses golyóstollba jól illeszkedő kupak nélküli roller betét van-e, azt nem tudom.

Előzmény: ...slr... (8710)
...slr... Creative Commons License 2021.03.21 0 0 8711

Lamyból csak a Safari töltőtollat használom elégedetten, és hegyet is sikerült cserélni az igényeim szerint. Körbenéztem a kedvenc magyar online papírboltjaimban, de nem találtam Studio-t máshol, mint a Pirexben.

Előzmény: D.Ivan (8706)
...slr... Creative Commons License 2021.03.21 0 0 8710

Üdvözöllek! A konkrét betét dolgában nem tudok segíteni, de jelezném, hogy nem minden rollertollaknak van kupakja. Számos "capless" betétet ismerek, legjobb roller tollam egy OHTO. Lehet, hogy szállításhoz kupakolják a betétet, vagy egy kis viasz jellegű cseppel lezárják, de használatbavétel után már nem kerül kupak a betétre.

Előzmény: Minarik Laci (8709)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.19 0 0 8709

Üdv,

Szerintem NEM MŰKÖDIK a dolog.

Némi keresgélés után a Gárdos webshopjában találtam az említett tollhoz való tollbetétet és rollerbetétet is. Én úgy látom, hogy a két betét nagyon nem hasonlít.

Nade. A golyóstoll és a rollerball két eltérő minőségű tintát használó toll fajta. A golyóstollakhoz ritkán készítenek kupakot (MB-nál nem láttam ilyet), mert az olaj bázisú tinta nem hajlamos a gyors beszáradásra, míg a rollerballok mindíg kupakkal készülnek a vízbázisú tinta miatt. Szóval, ha sikerülne is "beleügyeskedni" egy potom 6900 Ft-ért megvett (2 db-os kiszerelés) roller betétet a golyóstollba, az nagyon gyorsan használhatatlanná válna. Drága mulatság, én nem tenném.

Nekem van egy eredeti és egy utánzat MB Starwalker rollerballom. Szolnokon mindkettő kipróbálható, ha nincs közelebb egy szaküzlet.

Email címem publikus...

 

Előzmény: nacked blade (8708)
nacked blade Creative Commons License 2021.03.18 0 0 8708

Üdv

Kérdésem: a  Montblanc Meisterstück Legrand golyóstollba tudok  tenni  roller  betétet vagy  csak a  golyóst ?

Ki  szeretném próbálni  az  MB-ben, ha  létezik ez a lehetőség  !

Kösz  NB

jageungom Creative Commons License 2021.03.17 0 0 8707

Kedves Iván! A 8674-es hozzászólásomban szereplő toll esetleg érdekelhet téged? Ha igen, kérlek írj egy emailt (publikus). Az árban szerintem meg tudnánk egyezni. 

Előzmény: D.Ivan (8706)
D.Ivan Creative Commons License 2021.03.17 0 0 8706

Sziasztok!

Kb. 5 éve használom nagy megelégedettséggel a Platinum Desk Pen töltőtolljaimat, és van pár EF-es, F-es Preppy is.

10-25.000 Ft kategóriában keresgélek töltőtollakat, de úgy látom elég hiányos a magyar felhozatal.

Fontos, hogy ne legyem túl vastag és nehéz, és inkább az elegáns (műszaki) jelleget preferálom.

 

Amik tetszettek: Parker Jotter, Platinum PTL-5000a (kifutott modell), és most jött képbe a : LAMY studio lx all black 66, de ebből csak M hegyeset láttam idehaza, miközben F-es, és EF-es heggyel is készültek.

 

Valakinek van tapasztalata a Lamy studio töltőtollakkal?

Pirex-en kívül kik árulják még (normális áron) Magyarországon? Hol éri meg körbe nézni (online)?

Vagy külföldi rendeléssel kapcsolatban ötleteket, javalatokat is szívesen fogadok.

Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.13 0 1 8705

Kedves Barátaim!

Az alábbi videó megtekintését annak is ajánlom, aki nem ért angolul.

Szerintem az előadó kézírás iránti rajongása és a kézírás fennmaradása iránt érzett elhivatottsága úgy is átjön, ha egy szavát sem értjük. Sugárzik belőle a kézírás szeretete.

Arra próbálja ez a fiatalember rávenni a hallgatóságát, hogy ne hagyjuk eltűnni a kézírást.

Úgy gondolom, rajtunk is múlik, hogy utódaink hogyan viszonyulnak az általunk oly nagyra tartott íróeszközökhöz és ezzel a kézíráshoz.

Írjon mindenki minél többet töltőtollal, golyóstollal, ceruzával!

A topik létrehozója kheiron is ezt mondaná.

Az Ő nevükben is köszönöm.

Üdv: Laci

 

A videó itt érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=85bqT904VWA

(Why write? Penmanship for the 21st Century | Jake Weidmann | TEDxMileHigh)

Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.08 -1 0 8704

Tapasztalatom nincs, de a vásárlási feltételeket és körülményeket tanulmányozva véleményem az van.

Email címem publikus, szívesen kifejtem részletesen, de ide nem írom le.

Üdv: Laci

Előzmény: nagyeszter57 (8703)
nagyeszter57 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 8703

Valakinek van tapasztalata/véleménye a https://www.onlinepenshop.hu/ webshopról? Töltőtollat vennék ajándékba.

Jó áraik vannak, persze csak akkor ha megbízhatóak.

Előre is köszönöm.

Lúpiusz Creative Commons License 2021.03.02 0 1 8702

Kedves Laci!

 

Köszönöm szépen a segítséged. A ceruza logója valóban a Herlitz "h" betűjére hasonlít, valószínű hogy az lehet. Az én Epoca replikám betétje felirat nélküli, így azon a nyomon sem tudtam elindulni, a Hungaropen logóját pedig nem ismertem, felénk csak Pevdi meg ICO volt a boltban :) A német toll logója is ismerős valahonnan, de még nem akadtam rá. A toll gyűjteményem a bolha piacról szoktam gyarapítani, így a vadászat élményével teljesül ki  nálam a gyűjtés öröme, nem megyek utána daraboknak, a véletlenre bízom mit dob a Sors. Manapság már megnézem miket hozok el, mert tengernyi van ezekből is, de nagyon köszönöm a felajánlásod.

 

Üdvözlettel: Lúpiusz

Előzmény: Minarik Laci (8701)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.02 0 0 8701

Üdv Lúpiusz!

 - Az ezüst színű töltőceruza szerintem Herlitz márkájú, a jelzés a klipszen nagyon hasonlít a logójára. A neten viszont nem találtam ilyen fajtájú ceruzát. Hátha Te eredményesebb leszel...

 - A "H" betűs golyóstollat a mellékelt képek alapján én Hungaropen gyártmánynak tippelem (a betétek miatt). Ezek a tollak az enyémek voltak, de nekiadtam őket egy magyar tollakat gyűjtőnek. Én a töltőtollakat gyűjtöm, abba ástam bele jobban magam.

 - A harmadik fickó nem ismerős. (A németek rengeteg-féle tömegtollat gyártottak régen.)

Remélem a golyóstoll guruk pontosabb információt adnak majd.

 

Ha esetleg töltőtoll vagy golyóstoll gyűjtő vagy küldj egy emailt, van egy pár tollam, hátha érdekel.

 

Előzmény: Lúpiusz (8700)
Lúpiusz Creative Commons License 2021.03.01 0 0 8700

Üdv Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni 3 írószerszám beazonosításához.  Előre is köszönöm!

 

Ez egy Ballograf Epoca szerűség, mellette az eredeti. Annyit tudok, hogy a Pevdi Epocán  P betű van,de ezt nem ismerem.

Ez egy 0.5-ös  töltőceruza, fém testtel.

 

Ez pedig egy golyóstoll, ami német gyártmány. A klipsz felső részében jelezve Germany.

 

 

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv, Lúpiusz

Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8699

Hát erről beszéltem az imént. Okulásképpen: Így jár, aki kínai Zebra G hegyet rak utólag Jinhao X750-be!

 

Barbárságom története képekben.

Csak erős idegzetűeknek ajánlom a képeket teljes nagyságban megnézni!

(Ez tényleg nem jött volna ki másképpen.)

 

Előzmény: Minarik Laci (8698)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8698

Köszönöm a gyors segítséget!

Ezeket a fogásokat ismerem, sokféle töltőtollat szedtem már szét eredményesen, de nem mindig roncsolásmentesen. (A JINHAO X750-be külön vett Zebra G hegy rozsdásodott bele a tollba annyira, hogy csak fogóval tudtam kihúzni. A neten egy hsz.-ben írta egy jóakaróm, hogy "SOHA! SOHA! SOHA ne használj fogót a hegy kiszedéshez! Nem fogadtam neki szót... De másként nem jött volna szét az biztos.)

 

A gondom most az, hogy a hegy jobb oldali éle el van hajolva (a jobb oldali képen a B betűnél talán látszik egy kicsit), azt szeretném kiegyenesíteni, mert ZAVAR. Attól tartok, hogy az előző tulaja is szét akarta szedni és a csavarástól hajlott ki a lemez. Ezért nem akarom nagyon erőltetni a dolgot.

Most éppen áztatom, hátha a tinta száradt bele és az akadályozza a szétszedést.

Jövök az eredménnyel, akármi lesz is a vége.

 

Előzmény: Paco155 (8697)
Paco155 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8697

Két módon szokott. Az egyik egy jobbos menet a másik hogy egyszerűen bele van elölről préselve.  Én egyszerűen megpróbálnám kicsit húzni és egyben úgy tekerni ahogy egy csavart tekerek ki egy anyából. De inkább elsődlegesen megkeresném a neten, hogy van-e hozzá szervizutasítás.

Előzmény: Minarik Laci (8696)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8696

Üdv Mindenkinek!

Kérek segítséget. Tudja-e valaki, hogy milyen módon van rögzítve az adagoló és a hegy ebbe a STYB töltőtollba?

Szeretném kiszedni őket, de a szokásos erejű mozgatásra nem mozdulnak.

Erőltetni meg nem akarom, nehogy eltörjön valami.

Előre is köszönöm.

Cserébe elmondom, hogy a STYB egy mozaikszó, a spanyol STILOGRAFOS Y BOLIGRAFOS (töltőtollak és golyóstollak) szavakból képezte az írószereket gyártó spanyol cég.

...slr... Creative Commons License 2021.02.26 0 2 8695

Jókat posztoltok, folytassátok! A topic alapítója, kheiron társunk (RIP) halála előtt fellelkesedett egy találkozó ötletén. Sajnos az első találkozót már nem érhette meg. A későbbieken meg én nem vehettem részt, így eléggé kiestem a társaságból.

 

A ceruzák sorát egy 1939-es Kaweco-val folytatnám, édesapámé volt. Felül egy két helyes rövid Kaweco bőrtok, alatta egy rövid Special golyóstoll az újjáéledt Kawecotól, alul pedig a 82 éves töltőceruza, ami hibátlanul működik.

staiger Creative Commons License 2021.02.23 0 0 8694

szerintem csak külföld lesz. ebay-en is van.

Előzmény: vino-et-veritas (8693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!