Keresés

Részletes keresés

random seed Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1895

senki se tagadta itt a genetikát...

Előzmény: jogértelmező (1894)
jogértelmező Creative Commons License 2019.05.22 0 1 1894

"A genetikusok hamarosan megdöbbenéssel tapasztalták, hogy a liszenkoisták, miután sem egzakt adatokkal, sem érvekkel nem tudták eloszlatni ellenfeleik kételyeit, ellenséggé nyilvánították őket, s meggyőzés helyett semmi aljasságtól vissza nem riadva a kényszer fortélyait alkalmazták. A genetika tételeit tagadták, elferdítették, kiforgatták, meghamisították, leszólták, rágalmazták. A genetikusokat fenyegették, elnyomták, elhallgattatták, rágalmazták, meghurcolták, üldözték, állásukból elbocsátották. [...] A kényszerítés leghatásosabb formája a megbélyegzés volt. A genetika művelőit olyan elítélő nevekkel és jelzőkkel illették, amelyek előbb-utóbb retorziókra vezettek."

 

A fenti sorok Igali Sándor "A liszenkoizmus Magyarországon" c. írásából származnak és joggal hihetnénk, hogy így 2012-ben ezek már csak amolyan tudománytörténeti érdekességek, amelyeken elborzadhatunk, csóválhatjuk a fejünket és örülhetünk, hogy egy jobb korban élünk.

De sajnos nem ez a helyzet, az igazság az, hogy ha a "liszenkoistákat" lecseréljük "GMO-ellenesekre", akkor ennek a pár mondatnak minden egyes szava megállja ma is a helyét.

pert2 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1893

Azert a depresszio egy tobszaz milliard dollaros uzlet evente, ugyhogy semmit se kell komolyan venni.

Előzmény: random seed (1892)
random seed Creative Commons License 2019.05.21 0 0 1892
emp Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1889

válaszként csak megismételném a #1887-et Ricsitől :)

Előzmény: Humanfaber (1888)
Humanfaber Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1888

Nahát nahát!

Mért elipszisen forog a nap körüla semiben és miért ott van az elipszis ahol?

Azért mert a többi bolygó befojásolja a Földet a Jupiter föként de az egész naprendszert befolyásolja többi csillag, söt a galakszist is söt a galaxysokat a többi galaxys és feltételeznek egy nagy mozgatót ami lehet egy centrális csillag vagy egy fekete tömeg vonzó szingluralitás a Nagy Bum ki indulás pontja akár ahol akár a sötét anti anyag is fészkel.

Testek vonzása fényévekig el hat tömegüktöl függöen.

Ja és a qvantum bezonok másotpercenknt 3biliószor váltanak plaritást azért van a vonzás.

Mivel a Nagy Bum egy Isteni gondolat anomliájábol  alakult ki egy bazi kicsi pontban a nagy büdös semminek látszó leg kisebb alap hullámrészecskés össze függö tengerben (mint a víz ben egy jégdarab) Az idő azért halad  egy írányban mert van egy tükör világ csak 3biliósrezgéssel nem látszik valojában oda-vissza halad a anyag-energia vektor íránya.


Ezért!

baradlayrichard Creative Commons License 2011.06.30 0 0 1887

Jézus a mennyekben!!

Előzmény: Törölt nick (1886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 1886

Ez is egy vélemény a tudományról:

 

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1881

"Lakatos László, Dobóruszka polgármestere a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a község lakosai régóta szerették volna fellelni Dobó István sírját. 2006-ban saját forrásból kezdték a feltárásokat, ám amikor a pénz elfogyott, az Egymásért Egy-Másért Alapítvány sietett a segítségükre. A polgármester bejelentette, hogy június 28-án lesz a szlovákiai községben Dobó István újratemetése. "

 

Csak akarni kell...

astronom Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1873

http://index.hu/tudomany/halo080610/

 

csak endit meg ne üsse  a guta

TestiPasztor Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1872
Nem hiszem, hogy a tudomany tisztan a gyikboncolo ovodasok szorakozasat kell hogy szolgalja. Aki olyan hulye, hogy nem erti, hogy nem erti, hogy a motoros keregbe tett elektrodok a motoros keregbe vannak teve, es hogy a motoros kereg hol van, annak szerintem tok mindegy mi van a tudomany tajan.
Előzmény: Törölt nick (1869)
leptopelis Creative Commons License 2008.06.01 0 0 1870

"Szerintem nagyon fontos eleme ennek a kísérletnek az, hogy bele kellett operálni az agyba a dolgokat. "

 

Idézet a cikkből (kiemeltem a lényeget):

 

"Egy szoftver értelmezte a majmok motoros kérgében, az agy mozgásért felelős részében található neuron útvonalakban elhelyezett hajszálvékony szondák által fogott jeleket."

 

 

Tehát ott áll, hogy berakták az agyba az elektródákat.

Ha az én munkám lenne, én sem raktam volna be olyan képet, amin látszik a korona (láttam elég ilyet, tényleg nem szép látvány). Az eredmény megértését egyáltalán nem segítené elő, ha látszana, és semmi újdonság sincs benne. Az elektródák beültetése az agyba ősrégi módszer. Itt az a lényeg, hogy mit csináltak az elvezetett jelekkel. Egyébként mi köze ennek a topik témájához?

Előzmény: Törölt nick (1869)
leptopelis Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1868
Ez a cikk nem jó példa a bulvár cikkre. Ezt korrekt módon tálalták. Az elektródák kitakarására pedig szükség volt, hidd el. Az az igazi bulvár cikk, ami egy tudományos eredményt nagyobb szenzációként tálal,mint ami. Sok ilyen van. Számtalan esetben évek óta ismert ereedményt közölnek újdonságként, és sokszor egy eredménybe igen fantáziadús hülyeségeket képzelnek bele az újságírók, ezzel teszik "érdekesebbé" a cikket. És gyakoriak az olyan cikkek is a bulvár sajtóban, amelyeknél nem az újságírók esnek túlzásba, hanem a kutatók színezik ki azt, hogy mi mindenre lesz jó a későbbiekben az eredményük (erre rá is vannak kényszerítve a későbbi anyagi támogatások elnyerése miatt). De legalábbis nagyon előreszaladnak gondolatban. És persze erre lecsapnak az újságírók.
Előzmény: Törölt nick (1867)
leptopelis Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1866
A kábelek nem azért vannak kitakarva, mert titok, hogy vannak. A cikk nem is utal arra, hogy ne lennének. Egyszerűen azért takarták ki a majom feje tetejét, mert az ilyen, krónikus elektródákkal ellátott, "koronás" állatok "koronája" elég ilyesztően néz ki, és a laikusok nem az eredményt látnák, hanem csak azt, hogy "szegény majom".
Előzmény: Törölt nick (1865)
cyprus_people Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1864

Lázár György szerint a magyar tudósok előszeretettel büszkélkednek olyan tudományos elismerésekkel, amelyet potom pénzért vásároltak az USA-ban.)

125 dollárért bárki tagja lehet  New Yorki Tudományos Akadémiának.

noway Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1862
Azért az tény, hogy Barabásitól nem áll messze a szenzacionalizmus.
Előzmény: astronom (1840)
astronom Creative Commons License 2008.05.17 0 0 1840
Szerintem is szemét csalás minden, amiből én egy büdös szót sem értek.
Skandallum.
Előzmény: Törölt nick (1839)
astronom Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1838
Gamow már halott volt, amikor Penziasékat díjazták, már csak ezért sem kaphatott.
Ja, és se afroamerikai, se roma nem volt.
Előzmény: jamaica2 (1837)
jamaica2 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1837
Vannak akik megérdemelték és nem kaptak, így pld George Gamow sem kapott. De akik megmérték a háttérsugárzást azok kaptak, Gamow meg egy kokit.
Előzmény: thghghgh (1820)
animaq Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1835
pedig ő is volt jelölve...
Előzmény: animaq (1834)
animaq Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1834
Ha megnézed a zsidók arányát a Nobel díjjasok között .... amit persze első nekifutásra nehéz mert általában amerikaiként vagymás országok színeiben versenyeznek. De ha mégis meg tudod... akkor meglepő eredményeket találsz.

De elég csak összevetni a "mi" Kertész Imrénk munkásságát Kurt Vonnegutéval a viéágirodalom oriásával.
Vonnegut nem kapott pedig ő volt jelölve...

Előzmény: thghghgh (1820)
cyprus_people Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1833
Nem érted el az ingerküszöböt...
Előzmény: Törölt nick (1830)
thghghgh Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1832

 

Résztvevők bűvészek, akik trükköket mutatnak be több-kevesebb sikerrel. Sóó kedvéért persze ezt kellően varázslatos, misztikus dolgokkal fűszerezve teszik.

Van erről egy topic: Rejtélyes dolgok/ Uri Geller Kiválasztott.

 

Előzmény: kasztanyetta2 (1831)
varhun Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1829
Előzmény: varhun (1828)
varhun Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1828
Azokról nem nagyon szabad beszélni mert tabu...
Előzmény: thghghgh (1826)
pint Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1827
nem rád gondoltam, hanem a reakciókra
Előzmény: thghghgh (1826)
thghghgh Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1826
Magam részéről pont a tudósokat ért (szerintem teljesen alaptalan, így rágalomnak minősülő) vádakról jöttem beszélgetni, remélve, hogy a felvetések terén, valaki tájékozott.
Előzmény: pint (1823)
cyprus_people Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1825
A régészek tudósok?
Előzmény: pint (1823)
cyprus_people Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1824
Ha megérdemlik....
Előzmény: pint (1823)
pint Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1823
hát ti aztán ... az erkölcs márvány talapzatán állva szidhatjátok a gerinctelen tudóstársadalmat. gratulálok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!