Keresés

Részletes keresés

Ordas Creative Commons License 2023.09.29 0 0 627

Rozsda tanár úr is elment 😢

Ordas Creative Commons License 2023.08.01 0 0 626

Mindig ilyen F betükkel akartam én is aláírni... de marhára nem állt rá a kezem :)

 

Szép emlékek, ellenőrzőmben volt sok aláírása. Anyunak nem hagyta aláírni, mindig ő

goalkeeper1 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 625

 Az előbb nem ment el.

Előzmény: Ordas (621)
goalkeeper1 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 624

R.I.P. Nem ide, de egy kicsit mégis. Nemrég pakoltam a padláson, kezembe kerültek régi könyveim, füzeteim. Az elektrotechnika füzetemben találtam rá volt osztályfőnököm szignójára, biztosan ráismersz. (45 éves)

 

Előzmény: Ordas (621)
pepe_pepe Creative Commons License 2023.07.04 0 0 623

igen, sajnos láttam én is a hírt :-(

Előzmény: Ordas (621)
tarejos Creative Commons License 2023.07.04 0 0 622

:-(

R.I.P.

(Én egyébként mint fizika tanárt nem szerettem.)

Előzmény: Ordas (621)
Ordas Creative Commons License 2023.07.03 0 0 621

Szigligeti tanárnő is elment.

 

https://www.puskas.hu/100/cikk/szigligeti-marta-1951-2023

 

Én inkább csak kirándulásokról ismertem.

_Haszi_ Creative Commons License 2023.02.06 0 0 620

Annyira nem lehetett jó az a másik filozófia sem, ha nem sikerült összességében egy nem frusztrált pozitív summájú élményhalmaznak maradnia a középiskolának. Pláne úgy, hogy ezek szerint nem is teljes időszakot jelent számodra.

Előzmény: XNC (619)
XNC Creative Commons License 2023.02.04 0 0 619

Na igen, aki csak a Puskásba járt, meg esetleg egyetemre, az csak ezt ismeri.
Nekem volt alkalmam megismerni 1 teljesen más filozófiára épülő intézményt is.
Tanítani is kell tudni, nem csak extrém elvárásokat támasztani.

Előzmény: _Haszi_ (614)
goalkeeper1 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 618

A még régebbiek közül ( 75-79) Kiss Kálmán (Defi) matek, szigorú, de igazságos, Bornyi Sándor történelem, irodalom. Ő egy az egyben Robin Wiliams "Kapitányom" volt.

 

Előzmény: pepe_pepe (616)
pepe_pepe Creative Commons License 2023.02.03 0 0 617

Farkas, Heller is a lentiek közül.

 

Előzmény: pepe_pepe (616)
pepe_pepe Creative Commons License 2023.02.03 0 0 616

Prusi, Érdi, Blastik, Pálinkási Nagy Ferenc engem is tanított. Régebben. 82-86

 

Pálinkásihoz a mai napig járok masszázsra. Illetve ő jár a cégünkhöz céges masszázstadni a sok számítógépelőttgörnyedőnek (már nyugdíj előtt is, de utána is még abból zsebpénzezik)

Előzmény: _Haszi_ (615)
_Haszi_ Creative Commons License 2023.02.03 0 2 615

Szerintem, ha valakinek a Puskás csak rossz élményeket okozott, annak alapvetően két indíttatású oka lehet: nem a neki való szakterületet választotta, a másik, hogy az illető igazából alapvetően balfasz. Utóbbit úgy értve, hogy nem bántásnak szánom. Azonban tényleg, szerintem az ember nem tudja kikerülni, hogy egy adott közegben érjék olyan ingerek és élmények, amik a negatív skála legalján vannak, nem is lenne értelme az életnek, ha mindig, minden könnyű lenne.

 

,,,de én ha kiindulok a '95-'00 időszakból, van persze pár olyan, hogy sose felejti el az ember, mert olyan rossz élményeket okozott, de fejből hirtelen nem is tudnám felsorolni azt a sok tanárt, akikre - minden egyéb egyéni jellemzőjével együtt - is csodálattal emlékszek vissza:

 

A teljesség igénye nélkül:

 

 - Prusinszki tanár úr (nagy tudás, jó sztorik, meg olyan fizikum, hogy besza-behu :D

 

- Nagy Ferenc Csaba tanár úr ("Nagy Feró") - jó könyvei voltak, vezeték nélküli átvitelch-et tanított, egyszer nekiállt egy ismerős driftelni a kereszteződésben, végig nézte velünk, aztán megkérdezte, hogy "srácok, egyet áruljatok el, hogy lehet ilyet csinálni?" :) 

 

- Hirling Endre tanár úr (+) - labor (akit nekem fura volt úgy hallani, hogy a tanerők "Bandiztak", mivel általánosan nem szoktam hozzá, hogy az András = Endre), a hallgatag cowboy vicc természetesen nem maradhatott ki, ha zajosak voltunk

 

- Nagy József tanár úr (imádtam:) vezetékes átviteltech,., szigorú, de hatalmas humorú, emberséges, és korrekt volt, igazi régi vágású úriember

 

- Érdi tanár úr (+): nagyon fiatalon hagyott itt minket, jó foci, jó ember, jó tanár, imádtam a stílusát - távbesz.

 

- Pomozi tanár úr - ofő, világ egyik legjobb embere, míg minket vitt, kb. vagy 3-4 további diplomát szerzett .. :P

 

- Beregszászi tanár úr - matek, utolérhetetlen humor, jó foci, egyedül a koordináta geometriát nem tudtam megérteni, de ez feltehetőleg nem az ő hibája volt :o)

 

- Blastik tanár úr - matek, fizika: ő is pályázik minden idők legjobb embere címére nálam, szintén jó humor, korrektség, jó órákat tartott

 

- Pálinkási tanár úr, tesi, bár minket nem tanított, de azért ismertük, hatalmas forma volt

 

- Bara Zsuzsa töri óráit is bírtam, Hirsch Zsuzsa tanárnő méréstechnika laborjait is, Farkas tanár úrról is már korábban írtam, Heller tanár úr - több minden, ig,.helyettes, na meg hát Horváth Lacibácsi igazgató úr számtech órái is felejthetetlenek. Miterli tanár úr digit., ejj de szenvedős volt az a tantrágy.

 

Aki egy ilyen brigádból szarul érezte magát, azon senki se tud segíteni.

 

Előzmény: pepe_pepe (610)
_Haszi_ Creative Commons License 2023.02.03 0 0 614

Engedd el.

Egyetem "ugyanez".

Megkapod a szuperpozit 2 feszgenerátorra és 3 ellenállásra, a zéhán meg lesz benne 3 áramgenerátor pluszban, meg 4 ellenállás és csillag/delta kapcsolás.

Előzmény: XNC (612)
goalkeeper1 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 613

Sajnos ehhez én már nem tudok hozzászólni, 79-ben végeztem. Már egyetlen tanár sem dolgozik ott, aki az én idömben tanított. Akkor nagyon jól éreztem magam egy meglehetősen inspiráló közegben, és nem feltétlenül csak azért mert fiatal voltam.

Előzmény: Hilona66 (607)
XNC Creative Commons License 2022.10.21 0 0 612

HÁZI FELADAT:

 

Ha 1 traktor 568 nap alatt kaszál le 51 kg lekváros grillsütőt,
akkor hány Barkas hoz el 4 németül beszélő krokodilt,
aminek nincs haja és üvöltenek a samponok?

pepe_pepe Creative Commons License 2022.10.05 0 0 611

akiknem  = akiknek

Előzmény: pepe_pepe (610)
pepe_pepe Creative Commons License 2022.10.05 0 0 610

Aztán vannak akiknem a legszebb évek voltak, s olyan látásmódot és módszertani tudást szereztek, akik bazi jól megélnek belőle (mégha nem is technikusként), s - tekintve hogy kamaszkorukat ott élték le, a legszebb emlékei fűződnek ahhoz az időszakhoz, amikor oda jártak. VALÓ IGAZ, ez nem ma volt, hanem a 80-as években. "Da akkor minden más volt" (ahogy Majka énekelné). 

Sajnos azt tényleg nem tudom megmondani hogy MA MIT TANULNAK OTT, /nyilván nem a kézikapcsolású központokban szakadás-keresést/, így arra nem tudok válaszolni.

Aztán persze azt is megértem, hogy van akiben csak rossz emlékeket ébreszt a suli, az is egy vélemény, elfogadmom.

Előzmény: Hilona66 (607)
XNC Creative Commons License 2022.10.05 0 0 609

De van még néhány ilyen remek történetem, ha érdekel.

Minden esetre az 592-es hsz.-ben olvasható feladatokat ez az iskola teljesen komolyan is gondolja.

Előzmény: XNC (608)
XNC Creative Commons License 2022.10.05 0 0 608

Ha csúnyán néz a tanárra, akkor már simán kaphat az órai munkájára egy egyest.

Ha neki ez hiányzik az életéből, akkor hajrá!

Előzmény: Hilona66 (607)
Hilona66 Creative Commons License 2022.10.01 0 0 607

Sziasztok! A fiam a Puskásban szeretne tovább tanulni. Tudnátok írni pár konkrétumot, a távközlési technikus szakmáról, és a képzésről? Egy kis kedvcsinálót, ami felkelti az érdeklődését. Milyen érdekes dolgot fog tanulni és mit csinál egy végzett technikus? Nagyon hálás lennék ha konkrét példákat írnátok, olyat amit egy laikus is megért és el tud képzelni. Köszönöm :) 

_Haszi_ Creative Commons License 2022.04.12 0 1 606

Vazze, ez az Akelás sztori hatalmas, pláne, hogy nekem az egyik kedvenc zenekarom. :)

Igen, jó ember volt, néha még a hangját is eldurrantotta, ha nagyon kihúztuk a gyufát.

Rohadtul telik az idő:

 

Mennyi király sztori fűződik hozzájuk: Hirling tanár úr, Nagy Feró, "Big Joe", Érdi tanár úr, Mikó Pista bácsi, Heller tanár úr, Horváth Laci bácsi ("diri"), Blastik tanár úr, Beregszászi tanár úr..

Mind kiváló szakember, és jó emberek!

Előzmény: boozoo (602)
goalkeeper1 Creative Commons License 2022.04.11 0 2 605

1977 szeptemberében szüretelni mentünk az osztállyal Rákosligetre ( a cinkotai bkv garázs mögötti területenvolt egy nagy szőlős) Kezdéskor néhányan szóltunk az ofőnek (Farkas tanár úr) hogy délután 3-ra jegyünk van az FTC-Marek Sztanke Dimitrov (bolgár) UEFA meccsre, hamarabb szeretnénk lelépni. (akkor még nem volt világítás a fradipályán, korán kezdődtek a meccsek) Azt mondta: Ha fejenként leszedtek 20láda szőlőt, mehettek. Akkor soha nem látott tempóban ment a munka, A Postáné volt a feügyelő, könyvelő, csak pislogott és nem értette, mitől megy ennyire a munka. Abban az évben nyertük is az osztályversenyt.  Kb kettőre végeztünk és ha mocskosan, ragacsosan is de odaértünk a meccsre. Ilyen dolgokban mindíg fair és laza volt. Akkor még ő is fiatal volt. 

Előzmény: Ordas (604)
Ordas Creative Commons License 2022.04.08 0 0 604

Ezeken jót vidultam. Hihetelen, otthon sok mindenben tök más volt.

 

Bár van egy vicces dolog is: egyszer elmesélte, hogy a fia beírást kapott a suliban, mert órán megszólalt a quartzórája, és ő - mint műszaki ember - ötletesen kivette a membránt a fia órájából, megelőzvén a további problémákat. Végül is: megoldotta. Ezen elég jókat nevettünk.

Kösz szépen :) De visszaadta ám. 

Sajnos könnyen szót ért a tanáraimmal, így sokat nem tudtam kamuzni otthon, ált átlátott rajtam. Viszont volt pár dolog, amit nálatok elért, nálam meg nem :)

 

Előzmény: boozoo (602)
Ordas Creative Commons License 2022.04.08 0 0 603

Hát otthon se volt az a spontán :)

Előzmény: _Haszi_ (601)
boozoo Creative Commons License 2022.04.08 0 2 602

Igen, ez a helyes, én is ilyesmit akartam írni:

"Kicsit "szögletes" volt, nehezebben tolerálta hebrencs ifjúságunkat, de amúgy rendben volt..."

Nagyon sajnálom, hogy elhunyt!!! De hát telik ez a kurva idő :(

 

Viszont emlékezhetünk rá a mondásaival, amit a barátom elküldött (távíró füzet hátulján gyűlt 1-2 évig) .

Igazából egyáltalán nem is vicces mondások, csak valahogy olyan rá emlékeztető szófordulatok (mindenestre ott, akkor 100x meghallgatva ütősek voltak) :

 

Ha a ...
Valami ilyesmi...
...értendő nyilván...
...nem tudom mennyire világos...
Tehát.
Jóval egyenesebb...
Tehát ez nem azt jelenti nyilván ...
Nyilvánvalóan a ...
Ebből következik.
Illetve hát ...
Így kevésbé.
Gyakorlatilag jóval kevesebb...
Kuc, kuc, oghrrrrrgh végül hangsúlyozom...
Ebből következik.
Majd hogy nem...
Most nem akarok abba belemélyedni...
Na jó, na jó....
Tételezzük fel hogy... nyilván valamilyen..
...ezután
...feltehetően,
Igen?!
Tulajdonképpen.
Már csak azért is.
Tehát stimmel.
Kihangsúlyoznám...
Ilyen módon..
Vegyük észre, hogy...
Akkor valamilyen...
Tételezzük fel...
Most eltekintünk attól...
Nem tudom mennyire képzelhető el...
Telematikai eszközök...
Világos hogy...
Ugye?...
Tehát sejthető...
Legyőzhető...
Ki kell nyomozni.
Elemezhető...
Nyilvánvaló, hogy...

 

 

Bár van egy vicces dolog is: egyszer elmesélte, hogy a fia beírást kapott a suliban, mert órán megszólalt a quartzórája, és ő - mint műszaki ember - ötletesen kivette a membránt a fia órájából, megelőzvén a további problémákat. Végül is: megoldotta. Ezen elég jókat nevettünk.

 

Még egy emlék, amikor segíteni próbált: technikusi vizsgán valami 4 pólusú adatátviteli áramkör működését húztam. Sajnos fingom nem volt róla, hogy hogy működik, így elkeztem, hogy itt bemegy a jel, ott kijön.... ebből le is szűrte, hogy mennyit tudok, és elkezdett kérdezni (sajnos rossz helyen ültem, pont mellettem ült az asztal végén a vizsgabiztos/elnök).

- Milyen ez az áramkör? 

- 4 pólusú.

- Nyilván... de hogy megy át rajta a jel?

- Őőőő ... hát magától!

- Tehát magától ... akkor milyen?

- ... .... ....... automata?

- Igen!!! Automata! Na és milyen van még?

- (na most ezzel csőbe húzott) (vizsgabiztos nem figyelt - Farkas látványosan a kezét maszírozza maga előtt... sokáig) (mi a túrót csinál ez??? - nem tudom)

- HÁT MANUÁLIS!

- Igen manuális igen....

 

Rezgett a léc a vizsgán, de sikerült.

 

Utolsó: akkoriban volt híres rock zenekar az Akela. Valaki kitett egy koncertplakátot a falra: Akela - Farkasfarsang '94. Távírón megállt előtte a Farkas, hosszasan nézegette, majd tök komolyan azt mondta: Hm, humoros... Azért majd szedjétek le.

Szóval volt humora.

Előzmény: _Haszi_ (601)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.01.12 0 1 601

Farkas tanár úr minket is tanított, valamelyik méréstechnika labor kurzust. Kicsit "szögletes" volt, nehezebben tolerálta hebrencs ifjúságunkat, de amúgy rendben volt. Isten nyugosztalja! :(

Előzmény: Ordas (599)
goalkeeper1 Creative Commons License 2022.01.09 0 2 600

Az első osztályába jártam. Bírtam a stílusát. Távíró gyakorlat érettségin a szkópcsőre ceruzával rárajzolta, milyenre kell beállítani a jelfogó torzítását.

Előzmény: Ordas (599)
Ordas Creative Commons License 2021.12.13 0 0 599

92-től Horváth Laci volt az igazgató, előtte nem tudom ki. :)

Előtte Nagy István rövid ideig, ő előtte meg sokáig Kecskeméti Emil.

 

Farkas István távíró - ofőnk volt ő is, furcsa tanár volt, igazából - így utólag - rendben volt. Vajon él-e még?

Furi, hogy pont nála kérdezted meg, hogy él-e még. Nos, 2014-ben elhunyt.

 

Miben volt furi?

 

minden órára volt valami velős szólás-mondása

Ez érdekel! Milyen mondások? :)

Előzmény: boozoo (598)
boozoo Creative Commons License 2021.12.13 0 2 598

Sziasztok!

 

Én 89-94 között jártam a Puskásba és leginkább szép emlékeim maradtak. Néhány emlék:

 

A vezetékes technikusi osztályban tanultam... ugye a vezeték nélküliek ( 'a' osztály ) voltak az elit, aztán mi 'b' osztály, majd a 'c' és a 'd' akik nem technikusi osztály voltak, hanem 'csak' érettségiig mentek (bár, ha jól emlékszem, aztán ők is elvégezték az 5. osztályt és technikusi minősítést kaptak). 92-től Horváth Laci volt az igazgató, előtte nem tudom ki. :)

Mi voltunk az első osztály, akiknek már nem oroszt kellett tanulni...

 

Akikre szívesen emlékszem:

 

Érdi Péter tanár úr: humoros volt, rendes, bejött és így kezdte: Na lányok! Nyissátok ki a könyvet... (csak fiúk voltak az osztályban) Távbesz-t tanított. Most olvastam, hogy elhunyt és ez nagyon elszomorított! Egyáltalán nem volt öreg. Nagyon sajnálom!

 

Tombor László tanár úr: néhány hónapig volt (pót) osztályfőnökünk, törit, meg magyart tanított 1-2 évig. Nagyon jó tanár, humoros, korrekt, érzékeny, nyitott... és persze nagyon jól focizott és jó zenéket hallgatott. Kár hogy nem ő volt aztán az ofőnk. Most Budán a Református Gimnázium igazgatója - ha jól tudom.

 

Big Joe tanár úr: átviteltechnikát tanított, és úgy gondolom, hogy ő is tudta, milyen unalmas a tantárgy. Közepesen szigorú volt, viszont maximálisan humoros. Például: elmondta, hogy vannak a jóakaratú nemtudók, ők csendben vannak órán, senkit sem zavarnak, semmit sem értenek, és vannak a rosszakaratú nemtudók (igaz Béres?!), akik folyton dumálnak, zavarják az órát...

 

Horváth Kinga tanárnő: ő volt az ofőnk 1 évig, aztán elment babázni, matekot tanított és nagyon jól csinálta, és még kedves is volt. Kb 2-3 hónapja láttam a Gyáli út környékén a Beregszászi tanár úrral mentek-mendegéltek (aki nem tanított minket, viszont amikor bejött helyettesíteni, vagány fizikai kísérleteket mutatott). A tanárnő meg ugyanolyan csinos, mint x éve, osztályfőnökünkként.

Még egy lány testvérosztályt is szerzett nekünk, bár nem volt túl sok közös program.. csak egy. :)

 

Aztán ott volt Prusi (Prusinszki István), ő kőkemény volt, de korrekt, tőle azért eléggé féltünk :) (úgy 3 éve találkoztunk vele az equicomferencián, nosztalgiáztunk). Hozott órára fénymásolt alkatrész katalógusokat...

Műhely Misi (azt hiszem, Szabó Mihály) de jó is volt szöget egyengetni, meg 'S' betűt kalapálni... éljen a hajháló :)

Tóth Jusztina tanárnő, ő (is) volt az ofőnk, róla nem jut eszembe semmi szép emlék, hacsaknem az, hogy majdnem meghúzott angolból. Valahogy nem volt szinkronban velünk.

Alapiné Ecseri Éva tanárnő - a legszigorúbb, legkövetkezetesebb tanárnő, fizikából félévben meghúzott kb 16 embert. Én rájöttem a módszerére, bemagoltam mindent, amit lediktált, aztán rendben voltam még főiskolán is fizikából.

Farkas István távíró - ofőnk volt ő is, furcsa tanár volt, igazából - így utólag - rendben volt. Vajon él-e még? (A puding próbája az evés... az erősebb kutya... - minden órára volt valami velős szólás-mondása)

Giró-Szász Lászlóné, magyar nyelv és irodalom elsőben - hát őt nagyon utáltam. Igazságtalan volt: aki könyvtáros volt és ment hozzá takarítani, segíteni a könyvtárba, annak 1-2 jeggyel jobbat adott, hiába semmit sem tudott. Nos én 1-est kaptam nála. Ez kikívánkozott :) .

Berényi Csaba, összevontan 2-3 osztályt valami menedzserakármire tanított volna, ha tudott volna tanítani, illetve tudott volna ennyi gyereket fegyelmezni.

Horváth Laci számtech - hát ahogy és amit oktatott, azt csak a kiváltságosak érthették, úgy 3-4  ember az osztályból. De legalább nem húzott meg senkit.

Lénárd Gusztáv tanár úr - szakrajz, kőkemény ember, kőkemény szabályokkal és a krumpliból faragott nyomdájával... :D Aki az óráján ásított, az felállt. Ha még egyet ásított, az egy lábra állt. De mi lett volna, ha valaki még egyet ásított volna?!

Blastik, matek: Einstein ötös, én (Blastik) négyes, T. Gyula hármas, a többiek meg... valahogy nem nagyon tudott tanítani.

Még megemlékeznék Materny Károly tanár úrról (Isten nyugosztalja !! :(  ) aki nem tanított minket, de egyedüliként ott voltam a rockzenei szakkörén, másoltuk át a szalagos magnójáról nekem a Uriah Heep-et, Black Sabbath-ot, meg a Giles Giles-t... Utólag is köszönöm, hogy jó irányba alapozta a zenei ízlésem !!!!

 

 

Még sok tanárunk volt, Materny számtech, Koltai 'Terminátor' András matek, Fodor matek, Kurinyec töri, Szabó Gábor gitár... őő elektronika, Gyenes tesi, Pálinkási tesi, Nagy Józsefné kémia, Heller, időnként számtech labor,

már csak a büfés néniről emlékeznék meg, akitől mindig vehettünk málnaszörpös, vagy kakaós tejberizst, nyámm.

 

Mamira György jelenlegi igazgató meg az évfolyamtársunk volt, csak 'a'-s. Üdv Gyuri!!! Csak ügyesen! :D

És szevasz Sörös Pista!!! Megy még a partfisnyél orron egyensúlyozása? :D

 

 

Üdv, boozoo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!