Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4099
Haliho!

Na lássuk:

szela,
Igen, ezek valóban "univerzális" ruhák, de hosszu időt ilyen göncben nem nagyon lehet tekerni. Nem a "fázással" van a gond, hanem a kényelemmel. A hőskorban, amikor még nem volt választék a bringás ruhákból, én is hasonló módon öltöztem, de úgy éreztem magam, mintha szkafander lenne rajtam. Az ilyen dupla-tripla gatyák+pulcsik nagyon megnehezítik a mozgást. Persze réteges öltözködés rulez, de ez nem azt jelenti, hogy pakoljuk magunkra az egész gardróbot! :)
Én a következőképpen öltözöm ilyenkor: legalulra egy vékony ujjatlan póló kerül. (Volt egy Sub-zero ujjatlan pólóm is... nagyon király volt, mert elvezette az izzadtságot, de elvesztettem...) Erre egy hosszu ujjú, magasnyakú póló jön, aztán egy thermo bringásmez, és egy széldzseki. Ez így kb. -5-ig jó.
Alul egy thermo nadrágot hordok, de +5 fok alatt felveszek egy jégeralsót is. A kettő közé pedig a térdemre tekerek egy fáslit (a hideg miatt, ami nagyon gyopálja a térdizületeket). Mivel nem kantáros a nacim, a széldzseki alatt egy hagyományos nadrágtartót teszek fel, mert ha ezeket a pólókat mind begyűröm a nadrágba, akkor elég könnyen lecsúszik, pláne terepen.
A cipőbe 1-2 zokni, és a cipőre pedig kamásli.
A fejvédő (ami ilyenkor is, és a nyári forróságban is rajtam van... Célzás!) alá egy kendőt kötök. Sapka nem fér alá.
És még valami, amiről nem volt szó: szemüveg. Ebből a szempontból sajnos sok baj van a szememmel. A látásom tökéletes, de a legkisebb széltől is ömlik belöle a könny. Mindegy, hogy -5 vagy +30 fok van, patakzik. Tehát télen-nyáron, éjjel nappal szemüvegben bringázom. De nemcsak a széltől véd, hanem a bogaraktól, fröcsögő sártól, galambszartól, stb. is.

Freelance és Robin,
nem tudom, hogy a havi "baj" mekkora bajt okoz nektek. De a környezetemben sok bringás lány van, és senki sem szokta ehhez igazítani a túráit, a versenyeket meg pláne nem. A barátnőm szerint sem akadály, ha éppen akkor (is) megyünk bringázni.

stoki Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4098
Én március, április párti vagyok, de nekem egész évben jó lehet, feltéve, hogy nincs meló...
Többiek..."Vidékiek"...???

Szerintem egy március vége, április eleje jó lehet. Ha süt a nap, akkor a reggel még csipős, de a délután már leolvassza az ember összefagyott ajkait...:)) De, hozni kell a kandúrod és akkor már a reggeli fagy is elviselhetőbb...:))

Előzmény: Freelance (4097)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4097
melyik honapban akarunk kirandulni menni.majus elso hete nem jo. majus 13. szombat. tul keson van? mondjuk ha jo az ido akkor mehetunk aprilisban is, de csak ha nincs hideg. vagy problemas lennek????
Robin!
Mi az az elso idopont amikor hajlando vagy kimenni biciklivel az utakra?
Előzmény: stoki (4096)
stoki Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4096
És Freelance, bár indiszkrét, de neked melyik az az időpont, ami a "kettő közé" esik. Mert eddig csak arról volt szó, hogy vegyétek elő a naptárt, de azzal személy szerint nem tudok mit kezdeni. Viszont, ha már valamit le is olvasol arról a naptárról és bevarázsolod ide, akkor már lenne valami kiindulópont.
Az idő tavasszal mindig nagyon csalafinta, így valahol figyelmen kívül kell hagyni.
Előzmény: Freelance (4093)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4095
Turabolond
Köszönöm az infót.
Előzmény: turabolond (4092)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4094
HÁÁÁÁTTT
ÉÉÉNNNNNNN!!!!!
Előzmény: Freelance (4093)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4093
Akkor helyesbitek: lanyok es Stoki plusz egy idojos es lehet maris egyeztetni. Meg valaki kimaradt?
Előzmény: stoki (4091)
turabolond Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4092
sanzi:
cégek!
Ortlieb: német : szinte csak vizálló cuccokat gyártanak. Hátizsak, bringás táska, fotos táskák stb.

Agu Sport: holland : természetes anyagokból készülő sokféle bringás/túrás felszerelés. (de van telj. vizálló táskájuk is).

Karrimor: angol : elit márka, Bringás tatyóik egész jók-halál drágák, hátizsákjaiknál tudok jobbakat is. Mindenféle outdoor kelléket gyártanak.

Forgalmazás Mo-n:
Ortlieb: nem láttam még
Agu: Egy ideig csinálta vki, de hiába volt jó az ára+minősége sikerült becsődölni...
Karrimor: Tenger Sam. 1-2 model van, rendelésre hoznak. Az árcédula megnézése előtt nyugtatót vegyél be.

Szerintem, ha nem Katmandu az uticél az ALTO bőven megfelel, saját magad is foltozhatod, javithatod, nincs benne annyi műanyag alkatrész ami eltörjön, elöregedjen.

jószeren
cst.

Előzmény: sanzi (4078)
stoki Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4091
Na kiváncsi vagyok, hogyan hangolódik össze a társaság...Egy picit félek tőle. Nálam a hétvégi ügyelet sűrűbb, mint nálatok lányoknál a ...:)) Úgyhogy nem csak nektek kell elővenni azt a fránya karikázott naptárt...:)) És akkor ajgnerszilu még nem is köpött a levesbe...
Előzmény: Freelance (4080)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4090
Bátyó
Tudtam, hogy rád lehet mindig számítani :-))))
Előzmény: bátyó (4089)
bátyó Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4089
Free
De ha leesel, akkor puhára huppansz.
Az időjárásban a meg sanzi a félisten a fogó.
Előzmény: Freelance (4088)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4088
Te, jo eg! Latjatok, ezert nem megyek telen bringazni! Ennyi ruhaban nem tudok felulni a bringara.:-))))))
Előzmény: szela (4087)
szela Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4087
Téli öltözék.
A lényeg: legyen réteges és jól variálható. az alábbi dolgok azt hiszem, mindenkinek a gardróbjában ott vannak, vagy legalábbis könnyen megszerezhetők.
Felülről lefelé haladva:
A fejedre tegyél kötött sapit (ne legyen műszálas és takarja a füledet), nem baj, ha nem divatos, a fejvédő alatt úgyem látszik.
A nyakat is védeni kell! A légúti ártalmak kialakulása megelőzhető,ha a nyakadra teszel egy könnyű kasmírkendőt vagy sálat (a kendőt hátul kösd meg)
Alsóruhának vegyél fel egy rövidujjú bicajos mezt, olyat, ami kényelmes és testhezálló (a pamuttrkó nem jó, mert nem vezeti el az izzadságot a testfelszínről). A mezre jöhet egy vékony gyapjúpulcsi, arra egy világos pamutpóló és egy cipzáras tréningfelső. Ha nagyon vág a szél egy újságot is betehetsz alá.
Nadrág: Termó nadrág, esetleg 2 nem termó + térdvédő.
Cipő legyen 1-2 számmal nagyobb + több réteg zokni, alulra pamut, felülre vastag gyapjú sízokni. Fontos, hogy ne szorítson.
A kézre hosszú ujjas biciklikesztyű vagy kötött kesztyű + egy túlméretes síkesztyű. Itt is fontos, hogy ne szorítson, ha összezárod a kezed.
Mindeehz a csomagba tegyélbe tartaélkba egy vastag gyapjú sapit, széldzsekit, tréningnadrágot és egy garbónyakú sípulóvert.Ezzel a túlélőfelszereléssel -5-10 fokig elmehetsz egész napos túrára. Ha lehet, ne hátizsákba pakolj.
A pumpa legyen veled!
Előzmény: neptancos (4075)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4086
Kedves FREE

Én vagyok, de nem merek szóni :-))))

Különben jó étvágyat kívánok.

Előzmény: Freelance (4085)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4085
no szep, mondhatom. vegre van ot perc szabadidom es most ures a topik..... hahooooooo....valaki...
na mindegy, kimegyek ebedelni. ma erre is van idom! micsoda luxus. jol elbeszelgetek itt magammal. akkor elmeselem, hogy kaptam egy uj szamitogepet a cegnel es vagy ket hete ezzel szenvedek. amint latszik meg magyar karaktereim sincsenek. eljen a testreszabas. ok. tenyleg mentem ebedelni.
Előzmény: Freelance (4084)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4084
Tremeszetesen egyenlo termeszetesen
Előzmény: Freelance (4082)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4083
Visszavonulás!!!!!
Előzmény: Freelance (4082)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4082
Sanzi!
Amiota nem irtam sokat romlott a humorod:-))) Mit nem ertesz? Tremeszetesen a szep idot kell elinteznetek, a tobbi a mi dolgunk.
Előzmény: sanzi (4081)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4081
Miről intézkedjünk????

A túráról, a szép időről, vagy hogy ne kelljen számolni :-)))))

Előzmény: Freelance (4080)
Freelance Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4080
Sziasztok! Nem vesztem el. Tura reszemrol OK. Lanyok elo a naptarakat, mindenki szamoljon, egyeztessunk es hozzunk dontest, mikor menjunk. Szeretnem ha szep idoben lenne a tura, fiuk, intezkedjetek:-)))
Előzmény: sanzi (4078)
sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4079
Pontositás

légproblémásabbak - legproblémásabbak

ROBIN
Gyere velem - Gyere velem :-)))
Még a végén elveszem STOKI kenyerét :-)))

sanzi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4078
Na jó nagyot mindenkinek!!!

A túra időpontját szerintem határozzák meg a Hölgyek. Miért???
Azé mert ők szoktak lenni a légproblémásabbak :-)))).
Másként fogalmazva övéké légyen az elsőbbség.

BÁTYÓ end ROB19
Úgy tűnik BAHH 1 értelműen fogalmazott :-)))
Tényleg mikor voltatok utoljára ebben a Big városban???

E-CET
Nem tom mennyit kéne festeni, de a körömlak csodákra képes. A szín választék pedig bőven van.

ROBIN
Találkozzunk a PU-n amikor várjuk a többieket :-))) Gyere velem

TURABOLOND
Lehet, hogy nem vagyok up to date, de mit jelent ez???? „Ha vízállóbb táskára vágysz, akkor irány az Ortlieb v. Karrimor v. Agu Sport.”. Cégek, vagy márkák???

bátyó Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4077
Első kerék hajtású reku?
Az nagy baj. Lehet, hogy még nem gondoltál bele, de mi lesz, ha nagy gyorsulással akarsz indulni? Kipörög a kereked, és akkor fújhatod. :-))
Előzmény: stoki (4066)
turabolond Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4076
sanzi,
bocs a késésért, de tegnap már nem volt időm. So táskák:
-az TOPIK01-ben hosszasan írtam róluk. Ha olcsóbb=magyar termékre
vágysz, akkor én az ALTO-t ajánlanám. A Lynx bármilyen jó a design+
színek-elég gagyi minőség. Az Erinát annyira nem ismerem, de amit
eddig láttam tőlük, az nem volt túl meggyőző.
Az egyik Nikwax spray-el kicsit vizhatlanabbá teheted, de sokat ne várj
tőle, inkább zacskózd a cuccokat.

Ha vízálóbb táskára vágysz, akkor irány az Ortlieb v. Karrimor v. Agu Sport.
Az áraik szépek...

Korábban már kérdeztem, ha tud valaki pls help.:
Keresnék sok fogásponttal rendelkező (túra) kormányt. Ki gyárt ilyet?
Forgalmazó?

jószeren
cst.

Előzmény: sanzi (4044)
neptancos Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4075
Kösz kivi!
Én csak SztLaciig voltam, azt is nyáron.

Robin!
1xű: az úton mentem. Még így is kalandosnak találtam.(Montival)

Sanzi, most már értem, miért nem kellneked kondizni: csak tekersz egyet, és megvan.

Ja, és mikor is mennénk a hova?

Aki mostanában teker: Mi van rajtatok?
n.

stoki Creative Commons License 2000.01.17 0 0 4074
Robin
Isten őrizzen, rajta vagyok a problémán épp most, de egyenlőre nem sok sikerrel...
Előzmény: Robin (4071)
Robin Creative Commons License 2000.01.17 0 0 4073
sanzi,
bocs nem vagyok elég figyelmes...a Leányfalu nem lesz elég, mert az hozzám nagyon közel van, vagy úgy gondoltátok, hogy betekerek elétek a városba? És mégis, hányan leszünk tulajdonképpen? - Ha szép lesz az április, akkor már lehetnek olyan napok, amikor össze lehet egy ilyen túrát hozni, és igy még Rob sem mondhatja, hogy vizsgaidőszak van (legfeljebb fontos ZH másnap)
Robin Creative Commons License 2000.01.17 0 0 4072
neptancos,
nem tudom merre jártál, de ahol én a kutyát sétáltatom, csak jég van mindenfelé. Ha a szép száraz úton egy tócsán el tudtam úgy csúszni, hogy gipszeltek, mi lenne velem a jégen?
Előzmény: neptancos (4034)
Robin Creative Commons License 2000.01.17 0 0 4071
Sanzi,
az sem baj, ha nem lesz 20 fok, de az legalább celsiusban legyen, és ne úgy fújjon a szél mint most.

off
Stoki,
rólam nem megfeledkezni a beállított karakterkészlet feletti örömben!
on

stoki Creative Commons License 2000.01.17 0 0 4070
Hát a festés már talán 4-5 rugó körül van...
Bemész egy bringa boltba és ott rögtön lesz ajánlatod. Azért azt előre el lehet dönteni, hogy "megbőrözöd" a vázat (kap egy műanyag bevonatot), vagy ténylegesen lefesteted. Ha több színű lenne, akkor a bőrőzés kiesik...
Előzmény: e-cet (4068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!