Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4139
John Zero,
Nekem is versenybiciklim van, pedig az egy MTB!
Ugye országútit akartál írni? ;-)))))))

sanzi,
Nem lehetne azt csinálni, hogy én mindhárom időpontra szavazok? :))) Mert mindhárom jónak tűnik. Egyébként tavalyelőtt februárban három napig majdnem +15 fok volt, tavaly márc. 15-én pedig alíg 4. Úgyhogy azért mert később megyünk, sajnos nem jelenti azt, hogy meleg is lesz. Persze több az esély.
De szerintem ne fixáljunk le még időpontot, mert ahogy közeledünk a turához, annál inkább látjuk, hogy milyen időjárásra számíthatunk. Ráérünk akkor dönteni.

ilyr,
tavaly is voltam. Az összesítettben 70valahánydik lettem, kb. 31 perces idővel. Mentségemre szolgáljon, hogy én mindig montival indulok, mert országútim nincs.

sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4138
Örülök, hogy az emilkém elért (remélem) mindenkihez :-))))

Bátyó
Zene füleimnek :-))))
Amit ígértem, vagyis, hogy a pályaudvaron várlak, természetesen aktuális. A régi pedállal gond van???

John Zero
Legalább azt mondhattad volna, hogy elfoglalt voltál stb. De ne azt hogy „Mar el is felejtettem ezt a topicot” :-(((

Azért jó téged újra itten olvasni :-)))

1. - 0 szavazat
2. - 0 szavazat
3. - 7 szavazat (Freelance*, Robin*, Bahh, Bátyó, E-cet, John Zero, Sanzi)
*plusz 10 fok :-)))

bátyó Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4137
sanzi
Megjött az emiled, amin felhívod a figyelmet a túrára!
Nem is vagy egy félisten! Azok azt sem tudják, mi fán terem az Internet és az e-mail. :-)

Az én falusi lelkem a minél melegebb időre szavaz, azaz a felajánlott időpontok közül a március 25-re.
Ha a munkám nem köp a levesbe, a vasutasok sem sztárjkolnak és az idő is jó lesz, akkor ott a helyem. Bár addig még pedált is kellene cserélnem.

Előzmény: sanzi (4134)
John Zero Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4136
sanzi:
Ja igen, es hasznos volt az email amit korbekuldtel, koszi! ;)
Mar el is felejtettem ezt a topicot.
Előzmény: sanzi (4134)
John Zero Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4135
Márc 25 lenne a nyerő nekem... (remelem addigra mar meleg lesz). De marcius 5 se rossz.
Csak atfutottam a topic utolso par bejegyzeset, ha jol latom Szentendre es kornyeke lenne a "cel".

Nem tudom ki hogy van vele, nekem viszont versenybiciklim van, es a terepet nem nagyon tudom bevallalni.
(Tenyleg, miert van mindenki masnak mountain-bike-ja? ;)

Előzmény: e-cet (4132)
sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4134
Kedves E-cet.

Pontosítás végett.

Kivi infó alapján március 5-én Békás kupa I. forduló lesz.
Március 15-én pedig VBB túra (Isaszeg).

Az általunk szervezett időpontok és túra helyek:

1. Március 4. Szentendre és környéke
2. Március 15. Gondolom VBB
3. Március 25. Szentendre és környéke

Jelenlegi eredmény a következő:

1. - 0 szavazat
2. - 0 szavazat
3. - 5 szavazat (Freelance*, Robin*, Bahh, E-cet, Sanzi)

*plusz 10 fok :-)))

Robin Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4133
sanzi,
teljesen jól érted. de persze azért a plusz 10 is feltétel.
Előzmény: sanzi (4130)
e-cet Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4132
Én a márc. 25.-re és márc.5-re is szavazok. Amelyik befut, (remélem) ott leszek.

Nektek is ilyen piszok lassú letölteni a topikot, vagy már csak én szívok?
Lejön néhány hozzászólás és vége. Ha ritkábban tudok ránézni, lehet, hogy néhány végleg kimarad:(((

Bahh Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4131
Szela

polar es ujmodi muszalas anyagok nagyon jok! En keso osszel egy rovidujju poloban meg egy polar-gore hosszuujjuban egesz jol elvoltam. A cuccoknak csak egy hibajuk van: az aruk. Nekem egy cseh gyartmanyu van, kb. 32000ft:-(((( Viszont vettem egy Fila-t is (nem magamnak), az "csak" fele ennyibe kerul.

Hosszunadragbol milyet javasoltok? A homerseklet +6 fok ala ritkan szokott menni:-))

Előzmény: szela (4128)
sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4130
Jelenlegi eredmény a következő:

1. - 0 szavazat
2. - 0 szavazat
3. – 3+1? szavazat (Sanzi, Bahh, Freelance, Robin?,)

Freelance Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4129
Jo reggelt.
Marcius 25-re szavazok. Jo idore veteli opciot kotnek.
Előzmény: sanzi (4123)
szela Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4128
Néptáncos!
Ami a cipőt illeti, nekem tavasz óta van egy magasított bokarészű SPD cipőm. Eleve olyat vettem, ami dupla zoknival is kényelmes. Tapasztalatom szerint -2 fok alatt így is nagyon hideg, ezért vagy kamásnit húzok rá, vagy inkább túrabakancsot veszek föl. A pedálom közönséges cipőhöz is jó (Simano PDM-323). A nyereg állításával nem kell külön foglalkozni, de ha nagyon csúszik az út, akkor lejjebb szoktam venni.

Kivi!
Látom Te is régi motoros vagy. Az öltözködésre többféle jó megoldás létezik. Én személy szerint annyira nem bírom a rosszul szellőző dolgokat, hogy a széldzsekit csak végszükségben veszem fel.
A polár és az újmódi műszálas anyagokkal nincs tapasztalatom, de alkalomadtán ki fogom próbálni.
Nekem is évekbe tellett, míg kikísérleteztem, hogy miben érzem jól magam.

Előzmény: neptancos (4120)
sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4127
Robin ha jól értem, akkor te is március 25-re szavazol????
Előzmény: Robin (4124)
Bahh Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4126
Marc. 4. korainak tunik, akkor meg siman eshet ho.
15. itt nem unnep, nem tudok akkor menni!
Ugyhogy en Marc. 25-re szavazok!
Előzmény: sanzi (4123)
sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4125
Látom kell egy pici biztatás.

„Hajrá Mari néni” :-))))

Én a 3-ig opció mellett tesztem le a voksot.

Ezek alapján a jelenlegi eredmény a következő:

1. - 0 szavazat
2. - 0 szavazat
3. - 1 szavazat (sanzi)

Előzmény: sanzi (4123)
Robin Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4124
4-én rám még ne számítsatok, az még nagyon korán van (nekem). 15-én már lehet szép idő, de az ellenkezőjére is volt példa, tavaly sem lehetett volna rövidujjúban sétálgatni. A tapasztalásom azt mutatja, ha az ibolya hajlandó kinyilni (no nem a metro előtti nénikék kezében), akkor már elég melegek a nappalok nekem is - bár ilyenkor is lehet csípős még a reggel. Na és hagyjatok időt az ilyen télen pihizőnek, mint amilyen én is vagyok, hogy egy kicsit edzésbe jöhessen. Milyen gonosz dolog lenne, ha a túránk lenne az első hosszabb utam, és jól feltörne a bringa... mert ugye az első út 'fáradalmait' nehéz elkerülni :)
Előzmény: sanzi (4123)
sanzi Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4123
Jó nagyot mindenkinek!!!

Szóval három időpontot véltem felfedezni:

1. Március 4.
2. Március 15.
3. Március 25.

Kérem a voksokat leadni szíveskedjetek.

ilyr Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4122
kivi!

Szoval te is keszulsz a marcius 5.-i idomerore? :) Tavaly voltal? Hogy sikerult? Nekem ez volt tavaly eletem elso versenye, ugyhogy most jubilalni fogok... :) Kivancsi leszek mennyit ert ez az egy ev bicozas, csak meg ki kene gyogyulnom ebbol a kis betegsegbol, amit a hetvegi bicozassal szedtem ossze (hiaba no... nem kellett volna a szombati 120 km utan meg vasarnap is elmenni arra a 100-asra... :)
Egyebkent mas nem akar jonni marcius 5.-en kiprobalni, hogy milyen versenyezni? Csak 18 km lesz... :) Tavaly vagy 300-an voltak, ugyhogy mindenkinek van eselye ra, hogy ne az utolso legyen.

Előzmény: kivi (4116)
turabolond Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4121
Drága Stokiember!!!

Ha rendesen megnézed ezt pdf-et:

http://www.sram.com/pdf/ENGLISH/ENGLISH_SPECTRO.pdf

akkor a 11. oldalon megtalálod a 3x7-et.

Ja és még mielőtt valaki kitalálná, hogy a 3x7 egy 7 sebességes
lánctányérból és egy lebutított Rohloff agyváltóból áll ismét leírom:
3 agyv. + 7 kaz.
Nem katalógus, használat... :-)))

na
jóreggelt
cst.

Előzmény: stoki (4105)
neptancos Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4120
Hali!
Ruha:
Szela!
Köszi, bicóspóló, macifelső, bejátszik,
gyapjupulcsi jónak tűnik, széldzseki szintén,
termo (?)futósgatya bejátszik, eleve macigatya van felette, fásli és dupla zokni borzaszt, sapi nem fér a sisak alá,(legnagyobbra van így is állítva a sisakméret), pamutpólót tuti, hogy nem fogok felvenni (futós tapasztalat).Garbónyakú pulcsim nincs, most vewttem viszont egy polár dzsekit, remélem, széldzsekivel jó lesz.(Futni voltam már így, pont ezt akartam kipróbálni).
Vastag sapim van, valami polár-szerű, síkesztyüm gagyi, a 16 fokot nem szerettem a sífelvonón semmittéve, de talán ide nem kell alá más. A dupla zokni milyen cipőbe fér?
Átállítod akkor az ülésmagasságot is(a talp miatt)?
Hali gombfoci!
Kétkerekes, te miben tekersz?
Badmad!
Tök igazad van, Q drágák!
Különben nem itt problémáznék, hanem kifosztanám a boltot.))))Újságpapír: nem izzadja szét az ember? Símagazin-- alpin.hu címen van a neten ilyesmi.(Katalógust ne kérjetek, pont most szűnik meg a kabátgyártás, de a többi valszeg stimmel.)

Kivi!
Alsó pólóm van, hosszúujjú, spéci erre, (futóscucc), a széldzekit, úgy látszik, nem úszom meg, közé pedig a magasnyakú polár, ezalá estleg a bringáspóló, ezt ki fogom próbálni. Termo bringásmez nincs.(Még?)
Nadrágtartó a külső gatyeszra lehet, hogy kéne, a belsőn van kötő is(Futós), ja, és még alsógatya helyett volt egy rövid leggeing legalul, de ez lehet, hogy talán felesleges volt. A fásli és a dupla zokni talán csak hosszabb (lassabb?) túrák esetén szükséges. Kendőt ezexerint szerezzek be? Mag olyat láttam, hogy a sityót kívülrűl szélálló anyaggal beberítják, hogy ne fújja át. Ez ősszel/tavasszal ill. esőben is jó 5let lehet.Szemüveg: van! Igazi, nem bicós. Hosszabb túrára esetleg elképzelhetőnek tartom, hogy a (z erre alkalmas) síszemügét ráhúzzam. Csak azzal nem jó megállni, mert párásodik.

Megj.: Ezek itt mind amontimra vonatkoznak, nem outira.

Stoki, Robin!
Szóval, mikor?
n.

Robin Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4119
sanzi,
ne irigykedj, azért mer' neked nincs, még átérezheted a problémát :)
Előzmény: sanzi (4102)
Robin Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4118
kivi
osztom a körülötted élő hölgyek véleményét. Nálam sem okoz semmi gondot, legfeljebb ha éppen azt a bizonyos napot választjuk, olyan leszek mint akinek megy a hasa :)
Előzmény: kivi (4099)
Robin Creative Commons License 2000.01.19 0 0 4117
Free,
amikor az ibolya már hajlandó kinyílni (ez kb március vége úgy 24-25), és nincs egy szem jég sem az utakon - legfeljebb a fagyi amit valaki elhajított. Egy normál délelőtti indulás (úgy 10 körül) már kellemes is lehet.

Ha hőmérsékletben kérdezted, azért legalább 10 fok legyen

Előzmény: Freelance (4097)
kivi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4116
kétkerekes,
merre közlekedsz ilyenkor bicajjal? Én ma gyalogoltam egész délután a városban, és kb. 10-szer éreztem úgy, hogy "na most töröm ki a nyakam". Borzalmasan csúsznak a járdák, de csomó helyen a zebrák is.

Isaszeg: ezt már én is akartam javasolni (ha ugyanarra a VBB túrára gondolunk). Csak az lehet a baj, hogy talán (mivel szerdára esik az ünnep), sokan passzív pihenéssel akarják majd tölteni. Mindenesetre jegyezzétek meg, hogy márc. 15-én, 7:30-kor találkozunk a Vörösmarty téren. Kellemesen lapos a terep, és a távolság sem túl nagy.

gombfoci,
március 4. is jónak tűnik. Igaz, hogy másnap verseny lesz (Békás kupa I. forduló), de hát úgy szép az élet, ha zajlik! :)))

Előzmény: kétkerekes (4114)
badmad Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4115
stoki
Jól van na, én sem gondoltam ennyire véresen komolyan, és ugye akinek nem inge......
Bocs ha egy kicsit erősre sikeredett a hozzászólásom. Az agyváltó számomra is fekete lyuk, de alíg van ilyennel szerelt bringa. Egyébként Spectro 3x7 a neve, és én tévedtem, 3 belül, 7 kívül. Kell hozzá 3+7 sebességes Grip Shift, egy 7-es kazetta, és egy hátsó váltó. Ja és fűzni kell a kereket, mert az agyat is tartalmazza. Az ára komplett (agyváltó+váltókarok) kb 24ezer HUF + kazetta+hátsó váltó.
Előzmény: stoki (4111)
kétkerekes Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4114
Most értem haza természetesen bringával,hát kellemes volt,délelöt megáztam most tiszta jég minden,kipörgöt a kerék mikor kicsit jobban megnyomtam a pedált.
Ha most nincs kedvetek tekerni akkor Márc.15-én a szezonkezdö kerékpározás Isaszegre kb 60km a belvárosbol.
stoki Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4113
Már lassan non-stop...Amíg hazamegyek, azért a buszon egy nagyot szundítok, hogy az éjszakai telefoncsörgésre már ismét fitt legyek.
Előzmény: kétkerekes (4112)
kétkerekes Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4112
szela-meg goljóálló mellény :-))))
stoki éjszakás vagy?
stoki Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4111
Üdv, badmad...

Én így fogalmaztam, hogy :

"Barom az véleményem szerint, aki azt mondja mellkast dübörögtetve, hogy én értek hozzá, helyesebb, ha azt mondja, hogy már láttam ilyet, tapasztaltam már ezt azt."

NEm hallottam a mellkas dübörögtetést:))), ebből kifolyólag a barom jelző sem áll. Bár, ha nagyon magadra akarod venni, akkor tedd én nem akartam rád, vagy bárkire itt a topicon belül ráeröltetni, mert nekem nem úgy tűnt, hogy bárki is verné a nyálát, hogy én mennyire nagy szaki vagyok. Egyébként meg legalább olyan bonyolult számomra egy agyváltó belseje és működése, mint egy op.rendszer szerkezete. Az tény, hogy egy fék beállítás, vagy egy racsni szétszedése kellő odafigyeléssel nem egy nagy kaland, de egy fék méretezése, elkészítése, tervezése már egy kategória egy op. rendszer megtervezésével. De attól, hogy valaki el tudja indítani az explorert, vagy esetleg fel tud rakni egy op. rendszert, attól még nem a szakma zsenije.

Körbe vagyok véve ilyen "zsenikkel", de ha szembesítem őket egy egyszerű problémával beindul a dadogás. Erre vonatkozott a kijelentésem, miszerint olyan ember nincs, aki mindenhez maradéktalanul ért, csak olyan van, aki már látott olyat, tapasztalt ezt, azt. Talán így pontosítva fejezi ki azt, amire gondoltam...

Azért, ha még belefér a "barom"-ozás után, légyszíves csöpögtesd az info-t, hogy mit tudsz...(tapasztaltál...:))))az általad említett agyváltóról...

Előzmény: badmad (4110)
badmad Creative Commons License 2000.01.18 0 0 4110
Ej-ej stoki bácsi!
Azért a "barom" jelzőt visszautasítom, bár elég sok mindenhez értek a kerékpáron, de vannak tényleg nagy spillllllerek ebben a szakmában is. Egy kerékpár azért nem olyan komplikált, mint egy OP rendszer. Ahhoz szerintem kevesebben nyúlnak a felhasználók közül, mint a bringájukhoz akár javítás, akár tisztítás okán. Meg a bringán nem nagyon kell szoftveres gondokkal megbírkózni!
Előzmény: stoki (4109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!