Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4233
Fúúúú basszus és én még magamra vettem, most látom, hogy nem is nekem szólt a ledorga...Olyan rövid volt bátyó szívbaható mondata, hogy elsiklottam felette...:)

Bátyót szíthatod én meg tovább próbálkozhatom...:)))

Előzmény: Freelance (4229)
bátyó Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4232
Mea culpa!
Lehajtom a fejem és sunnyogva eloldalgok.

Egyébként itt megint esik a hó.

Előzmény: Freelance (4229)
stoki Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4231
hiszem=hittem...
Előzmény: stoki (4230)
stoki Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4230
Okéééé, visszavettem, azt hiszem jó vagyok nálad...:) ...de az ember holtig tanul...vagy kifog rossz napokat...

Egy stokira sohasem lehet haragudni, mert az az állatfaj bár lehet, hogy nyers, de soha nem komoly, mindinkább komolytalan...Azért néha vannak kivételek, de ez nem az volt...;-)

Előzmény: Freelance (4229)
Freelance Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4229
Keretik kerulni a humort, ma valahogy nincs jo napom. Bocs.:-(((((
Előzmény: bátyó (4218)
stoki Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4228
Freelance
Sejtettem, hogy megkapom. Ha egy picit viccesen fogod fel, akkor nem lennél ilyen harcias...:))))
"Raadasul tobbnyire az ember hozza a parjat is" - miért ki hozza még ??? MErt a párok nagyon-nagy része otthon marad. Én úgy vettem észre, hogy itt - talán rajtad kívül - nem hozza a párját, akkor mi nem vagyunk emberek...???:)))
MAjd úgy fogom meg, hogy ne vegye észre a KAndúr. Utána ezerrel eltépek, így még lehet, hogy TE se veszed észre...:)))

badmad
MEnnyire vagy TE öreg ??? A nagyfaterral anno amikor 75 éves volt téptünk a fehér megyei dombságokon és sokszor utána kellett iramodnom, mert az öregharcos a lovak közé csapott...

pedal
Noname alupedál, ami immár 7 éve tevékenykedik a talpam alatt...

Juci
Ő is gömbölyű és valamikor március, április környékén enged le...:))

Előzmény: Freelance (4216)
bátyó Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4227
Azért ha beszabadulsz abba a nagy biciklis boltba (amiért már előre irigyellek) számolj be róla. Milyen, mi van ott, mennyiért...

Abba a nagy gatyalengető szélviharban a múlt héten nem próbáltál tekerni egyet? Jó hátszél lehetett. :-)

Egyébként már most le a kalappal előtted, hogy Frankhonból eljössz a találkozóra.
Stoki meg nyavajog Pesti létére.

Előzmény: Bahh (4223)
szela Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4226
Bahh
Ha tényleg nem nagyon szoktál +6 fok alatt kimenni, akkor két sima hosszú kerékpáros nadrág untig elég. Legfeljebb mind a kettöt felveszed.
Előzmény: Bahh (4131)
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4225
Sanzi

6-8 fok lehet, szel nincs, enyhen felhos az eg:-))

Előzmény: sanzi (4224)
sanzi Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4224
Én írnék, de most nekem nincs időm :-(((

Milyen az idő Párizsban???? :-))))

Előzmény: Bahh (4223)
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4223
Valaki irhatna mar, mert unom magamat olvasni!:-))
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4222
bad

Helyesbitek: az elobb a srac magatol megmutatta Del-Parizs legnagyobb es legnepszerubb bicikliboltjat:-))) Holnap probalkozom veluk:-)

Előzmény: Bahh (4219)
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4221
batyo

Juci nem fog jonni, mert mas topikokban olvastam, hogy nem jar osszeroffenesekre es mintha terhes is lenne(ha jol emlekszem)
Gombfocit meg lehet hivni, bar korabban O mar jelezte, hogy jon!

Előzmény: bátyó (4217)
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4220
bad

en most egy Exus-t hasznalok, de a regi Gipiemme-t jobban szerettem. Stoplit szerezzen nekem valaki hozza, konyorgom!!!:-))

Előzmény: badmad (4214)
Bahh Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4219
Bad

Az jo lenne, ha megkerdezned a Shimanosokat, mert en is azt latom a legegyszerubb megoldsnak, ha en javitom meg. Itt ugyan a helyi sracok igertek bolt es szerviz cimeket, de eddig meg elfelejtettek es nam akarom b@..ogatni oket emiatt, mert lehet, hogy tul nagy keres:-(((

Előzmény: badmad (4211)
bátyó Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4218
A "Te vagy a 85-öske?" megfelelő lesz? :-)
Előzmény: Freelance (4216)
bátyó Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4217
kivi
A nevekkel kapcsolatosan ne magadból indulj ki. Az én név- és arcmemóriám olyan mint a hordozható Walkman. Úgy 30 másodpercig tart sima úton, döcögősön hamarabb kiesik. :-))

badmad
Köszi a pedál ajánlatot. Még rágódom rajtam. Körülnézek itt is, hátha van valami érdemleges.
Egyébként nekem jelenleg a géphez adott gagyi műanyag pedálom van. Azért hat évet kibírt.
Nekem olyan pedál kéne, ami nincs is, alu tesű műanyag keretes. Mindegy, alu-alu is jó lesz.

stoki
Voltak még egyéb nőtagok is alkalmanként. Valami olyan is rémlik, hogy Juci (?).
Ha valakinek van elfogadhatóan gyors Internet elérése, nézzen már vissza.

Freelance Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4216
Stoki
Azt hiszem tolem tutira egy iszonyatos maflast kapsz majd, de ha veletlen elveted akkor szerintem barmely notarsam is bemos neked egyet es jol jarsz ha nem biciklipumpaval kapod. Szoval igy probalj embereket /lanyokat/ tapasztalati uton beazonositani. Raadasul tobbnyire az ember hozza a parjat is, szerintem a felduhodott pasiktol is kapsz majd egyet biztos ami biztos. En ovatos lennek a helyedben es rakerdeznek, hogy te ki vagy? /vagy hasonlo rokonertelmu kifejezeseket hasznalnek./

Előzmény: stoki (4198)
kivi Creative Commons License 2000.01.21 0 0 4215
Én egy 535-ös Shimanot hajtok. Teljesen meg vagyok vele elégedve, leszámítva azt, hogy kész tortúra, amig a csapágyat beállítom. Mivel nem vettem meg hozzá a 5000 forintos spéci csőkulcsot, így elég nehéz dolog úgy meghúzni a kontraanyát, hogy ne szorítsa be a kónuszt is. A régi (klipszes) pedálomon volt egy kis horony a tengelyen + egy körmös alátét, és tökéletesen működött. Hogy miért nem így csinálta a Shimano is? Rejtély...
Előzmény: badmad (4214)
badmad Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4214
Robin
Mint ezzel foglalkozó ember, sajnos volt szerencsém néhány pedélhoz, ami alutestű és fémkeretes, csapágyazott. A sajátom Pesterzsébetről indulva (0km-es darab volt) a Gellérthegyig bírta, ahol elkezdett nyekeregni, recsegni. Ezután immár 2szor szedtem szét, zsíroztam, meghúztam a csapágyat és két sarok után újra a fentiek. Ezután úgy megszorítottam a csapágyat, hogy a tengely kézzel nem lehetett elfordítani benne, így elég sokáig bírta, de ez nem rendeltetés szerű beállítása a pedálnak. Fura módon, viszont az említett drága wellgo mindenkinél korrektül müxik, van olyan vevőm, aki egész télen használta, de még nem panaszkodott hibára. És a súlya magáért beszél. Igaz, hogy 1000-1500-al olcsóbbak, de muszály minden évben 2őt venni belőlük??? Vagy legalábbis állandóan felügyelgetni, hogy mikor hagyod el éppen az egész pedált? Szar ám csupasz tengelyen hazatekerni! De végülis nem én ajánlottam magam (kivételesen, de lehet, hogy amúgy is le fogok szokni a termékajánlatokról. Kell ez valakinek???? (Bocs költői kérdés, már többen vettek dolgokat tőlem az itteni ismeretség alapján, és remélem még senki nem járt pórul!!!!)), hanem meg lettem szólítva pedál ügyben. meg egyébként is, útálok szart elsózni valakinek. Ezeket az olcsóbb pedálokat már nem is tettem be az előző, de az idei katalógusba se fogom. Nem éri meg. Lehet, hogy szerencséd van a te pedáloddal, de sajnos elég sok rossz tapasztalat mondatta velem a fentieket.

De hamár itt tartunk, ki, milyen pedálra esküszik, illetve milyet hajt?

Jómagam a montimon egy Ritchey SPD-t, illetve a leendő outimhoz van félretéve egy eredeti LOOK pedálom. Mindkettővel maximálisan meg vagyok elégedve. Több ismerősöm használ különféle Wellgo-kat (SPD-t, simát, SCOTT néven futó SPD-t, illetve Kami vett SPD-R-t), és mindenki meg van elégedve (naná, ha a Scott-nak megfelel).

Túra ügyben meg asszem el kell kezdenem majd edzeni, mert még a végén a lányok is lehagynak a hegynek fel, bár nem a sebesség, hanem a feeling a lényeg szerintem.

Előzmény: Robin (4212)
kivi Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4213
Szerintem nem kell ennyit töketlenkedni a nevekkel. :))) A találkozon mindenki bemutatkozik, és jobb esetben a nevek 2/3-át meg lehet jegyezni kapásból. A maradékot pedig bármikor meg lehet kérdezni. Nem? :)))

No, akkor egy útvonalterv: Batthyány tér - Árpád hid - Békásmegyer - Omszki tó - Szentendre - Leányfalu. Ez eddig végig bringaúton megy, és kb. 25km. A Leányfalu-i hajóállomásnál van egy klassz kis "ivó", ott meg lehet pihenni, feltölteni a folyadék és szénhidrát állományokat. :)))
Mivel visszafelé is 25km az ú, tehát kb. összessen 50-nél tartunk. Ha ez kevés, akkor elmehetünk Visegrádig is, az plusz 16km. Igy már szumma 90km körül vagyunk. Elég lesz kezdésnek? :)))

Robin Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4212
Irtam mozzar ella-nak, remélem ő is velünk tart majd.

pedál: ha még emlékeztek rá, nekem volt elég bajom vele. A most felszerelt egy kicsit barátságosabb áru volt mint amit badmad ajánlott - és biztos neki is van olyan ami olcsóbb, és még mindig jó minőségű. Nem tudom bátyónak mennyire számít hogy másfél ezerrel több vagy kevesebb...én elégedett vagyok a sajátommal, de gyártót nem tudok mondani.

felismerés-felismerhetőség
a névtáblát nem tartom jó megoldásnak, mert menet közben nem látszik, ha előre van feltűzve, ha meg hátra úgy meg csak a mögötte haladó látja. Ennél már egy karszalag is jobb - de ez a megoldás nem tetszik igazán.

Ragadós etikettet tudok gyártani, de nem tudom textilre mennyire tapad - sityakra meg túlságosan, oda nem jó feltenni

De lehet hogy túldimenzionáljuk ezt az egészet. Valakit mindenki ismer a csapatból, és közöttünk nincs olyan, akit zavarna ha megkérdezik, ő ki is? Vagy rosszul gondolom? Akkor meg minek a név?

badmad Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4211
bátyó
Tudom ajánlani a Wellgo alupedálját. Az tényleg jó, bár 1 kissé masszív az ára, kb 3500-4000 HUF. Este írok róla mélt!

bahh
Holnap találxom a Shimano-sokkal, és rákérdezek, hátha nekem elárulják a rejtett hiba okát, vagy a javítás módját. Lehet, hogy nem is kellene elküldened a kart, mert esetleg te is meg tudnád csinálni. Holnap este mél megy majd.

túra
Engem a már régebben említett, napvakító ALU FLYER nevű bringámról lehet megismerni, meg a piros cipőmről, pedálomról. Egyébként a túra rulez nekem is, de én már öreg vagyok, így az időjárás fokozottan érint. Tavaly húsvétkor viszont már rövid gatyában tekertünk!!!

Előzmény: bátyó (4166)
Tom2 Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4210

Macskakő jöhet. ;-))

Előzmény: sanzi (4209)
sanzi Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4209
Robin, Stoki

Azt hiszem mindenkinek szóltam, de ha nem, akkor segítsetek, vagyis szóljatok nekik is. Inkább 2 szer mint 1 szer sem.

Robin

Szerintem minden kezdeményezést örömmel várunk. Legalábbis én igen. A szervezés úgy jó ha mindenki benne van. Én tavaly óta nem jártam arra felé (Margit híd - Árpád híd - Római part - Békásmegyer - Szentendre - Leányfalu - Tahitótfalu) ezért én nem vagyok up to date, de szerintem egy kis macskakő nem fog ártani. Tom2 mit szólsz??? Különben pedig szerintem soha sem lehet úgy megszervezni valamit, hogy maradéktalanul mindenki számára megfeleljen. Sajnos :-(((
De azé próbálkozunk :-)))

Eddigi eredmények:

1/ március 04. - 05 szavazat (E-cet, Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Stoki),
2/ március 15. - 05 szavazat (Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Stoki, Túrabolond),
3/ március 25. - 15 szavazat (Bahh, Bátyó, Berger, DoubleBack, E-cet, Freelance, John Zero, Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Robin, Sanzi, Stoki, Tom2, Túrabolond)

Kérek mindenkit, hogy a listával kapcsolatos észrevételeket közöljétek.

Jó éjt!

Robin Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4208
Valahol van egy emil - otthon megnézem
Előzmény: stoki (4207)
stoki Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4207
Mozar ella-t viszont jó, hogy említed...NEm tudsz valamit kavarni...??? TE már voltál vele turcsizni, ha jól emlékszem.
Előzmény: Robin (4206)
Robin Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4206
csak azért kérdeztem, mert a lányokat hiányolod - és ő is sokáig köztünk volt. Mozar Ella is eltünt nagyon, de lehet hogy csak a tavaszt várja ő is.

Valaki azt emlegette nem sokkal ez előtt, hogy leült a topic és sűllyedt is azért maradt el, én nem vettem észre, pedig meglehetős gyakran jelen vagyok...

Előzmény: stoki (4205)
stoki Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4205
Wildpig dógozik, mint az állat...Pont ma gondoltam én is arra, hogy valahogy beszervezem...MEgpróbálom...

Tudod Arabella addigra nagyon gömbölyű lesz, de lehet, hogy addigra pont leenged. Mindegy így vagy úgy, semmiképpen sem megy a dolog.:)))

Előzmény: Robin (4204)
Robin Creative Commons License 2000.01.20 0 0 4204
igen rá gondoltam, no és wildpigről van valami hirünk?
A terepszínen könnyű segíteni, egy fehér poló a tetejére :)

Arabellát nem invitálod meg? :)))

Előzmény: stoki (4203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!