Keresés

Részletes keresés

Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4326
Wildpig

Itt egy terkep ,de ez csak arra jo, hogy autoval hogyan kozelitsd meg a varost. Mindjart meg keresek jobbat es kuldom melben!

Előzmény: wildpig (4325)
wildpig Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4325
Köszi, sajna térképet itt sem leltem...
w.p.
U.i.: és mostantól sutty...
Előzmény: sanzi (4324)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4324
Kedves WP

Itten találtam valamit. Kukucs meg: http://www.go.com/WebDir/Travel_in_Brussels?lk=noframes&svx=related

wildpig Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4323
Háááát nem is tudom. A szkennelt mindenképpen jó lenne, venned viszont azért nem kell, mert a reptéren biztosan tudok venni érkezés után.

Elore is kösz a szkent: w.p.

Előzmény: Bahh (4322)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4322
wildpig

hetvegen utbaejtem Brusszelt, vegyek Neked egy terkepet? Most max. egy autos terkeprol tudnek beszkennelni valamit, az jo?

Előzmény: wildpig (4319)
wildpig Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4321
Dehogyis. Csak egy hét lesz.

A túra mikorra vagyon tervezve? (Ne csesszetek le, mert nincs idöm visszaolvasni 1 hónapot)

w.p.

Előzmény: stoki (4320)
stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4320
Elég baj az wildpig...

Azért ahogy mailben írtam nyilatkozz túra ügyben. VAgy Te is "diszidálsz", mint itt egyes sörivós emberek...???

Előzmény: wildpig (4319)
wildpig Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4319
Kedves drága aranyos kerós topik tagok!

Rég nem voltam errefelé, most is csak egy kérés erejéig van idom, de ez most fontos lenne. Szóval:
Febr. 6-án menek Brüsszelbe és kérném szépen imélben jelntkezzenek azok a kedves kerekesek, akiknek van eme remek városról térképük. Túrista vagy autós, egyre megy.
Még egy pár percig on-line leszek, azután sutty...

Maradok 10telettel: wildpig

stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4318
Ja igen, ha bármilyen benzines, higitós anyaggal bűvészkedsz az a festés lakkrétegét tompítja, magyarul egy csöppet megmarja.
Szóval csak módjával és kellő odafigyeléssel. Ajánlanám azt, hogyha mindenképpen meg akarod menteni a többi festést, akkor 1, egy karcolásért ne állj neki; 2, valami kevésbé látható helyen próbáld ki a vegyi anyagokat és figyeld be nehogy levarázsolja róla a megmaradt festéket...:))
Előzmény: stoki (4316)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4317
STOKI

Tényleg csak egy pici karcolásról van szó. Még az alapozó szerű fehér anyag sem kopott le. Azért akarom helyre rakni, mert könnyebb most, mint mondjuk nyár után, amikor már lehet , hogy rozsda ellen is kell küzdeni. Kérem a kecskémet nem lekezelni :-))))

Előzmény: stoki (4316)
stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4316
Szela

Írod...:"A hátsó kerékagy lehetőleg csapágyas legyen." Miért, van csapágy nélküli kerékagy...???:))) Ja igen azok a fából készültek...:))) Gondolom itt ipari csapágyas, vagy szimeringes akart lenni, nem dee...:)))???

BAhh
Hát igen én is ezt mondanám...:)

Sanzi
VAlószínűleg soha, mert megbukok a melóhelyen, így is elég cidris a dolog.

Festés előtt benzinnel, vagy inkább lakkbenzinnel, esetleg higitóval szokás lemosni a felületet, hogy ne legyen zsíros. NA most kérdés, hogy mi az a felület. Egy karcolás, vagy egy ujjnyi nagyságú folt. Fémig le kell finom dőrzspapírral radirozni, majd egy kis benzin és száradás után - talán - a körömlakkodat elbírja. Még jó lehet a rozsdamaró is alapnak, de csak feltételesen.
HA egy karcolás, akkor nem is biztos, hogy érdemes vele foglalkozni.
Odahajítassz egy hobo matricát és kész.:) A te gépeden az már fel sem tűnik...:)

Előzmény: szela (4311)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4315
Én is gondoltam, rá, de lehet hogy lejön a maradék festék is???
Előzmény: Bahh (4314)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4314
koromlakk-lemoso?? :-)
Előzmény: sanzi (4313)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4313
Uraim most pedig a lak fölvitel előtti tisztítás miatt nem hagylak titeket békén :-)))
Mivel tisztítsam meg a kezelendő felületet???
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4312
Stoki

Az a nagy korso sor tevedes volt:-) Altalban a default ertek errefele a 2,5 deci, de mivel szomjasak voltunk, ezert kozepes meretut kertunk(szerintunk fel liter). Erre kihoztak ezt a nemet adagot, hat megittunk:-))

Előzmény: stoki (4309)
szela Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4311
luxustéma
Szerintem egy igényes turistának nem luxus a rozsdamentes küllö. Én a mindennapokban elég gorombán megyek és sürün szállítok csomagot. Ráadásul mindenféle út és idöjárási viszonyok között szoktam menni. A bringámban eredetileg acélküllök voltak és ezek egy idö után elkezdtek peregni. Amióta kicseréltem, egy küllöm se tört ki. Felniböl is érdemes minöségi darabot venni. Én Alesa Xplorert használok mostanában. A hátsó kerékagy lehetöleg csapágyas legyen. Igaz, drága, de nem kell kétévenként lecserélni (9 szezon alatt csak egzszer kellett csapágyat cserélni, egyébként no karbantartás)
Most mennem kell...
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4310
STOKI és te mikor kerülsz föl???
Előzmény: stoki (4309)
stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4309
Na akkor mégegyszer, részletesen...

Már reggel kiszúrtam, hogy Bahh fenn van az iszoldán. Gondoltam belököm nektek, milyen nagy alkoholista a mi bringás barátunk:) Erre most eszembe jutott és amíg én írtam ezen szövegemet, addig már a topicban Bahh lelőtte a "poénomat" és kiküldés, elküldés, vagy ok gomb után vettem észre, hogy túlontúl lekéstem.

Előzmény: sanzi (4307)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4308
batyo

hetvegen voltam a biciklis boltban. Tenyleg ez a legnagyobb, amit ebben az orszagban lattam, de meg messze van egy tobb emeletes nemet bolttol! (azt sajnos meg csak katalogusban lattam)
Itt mar lehet kapni 2000-es cuccokat! Sajnos a montikhoz nem ertek, ezert csak az orszagutikat nezegettem. A Badmad altal emlitett Shimano cuccok mar fel vannak szerelve az amerikai bringakra (Cannondale, 22000 frank...)
A Mavic-nak lattam valami furcsa kinezetu fekvaltokarjat, azt hiszem vezetek nelkuli elektromos a hatso valto (ez mar egy par eves konstrukcio, nincs igazan elterjedve)
Van 2000-es Campagnolo katalogus. Az olaszok le vannak maradva par evvel a japanoktol, a FlightDeck-hez hasonlo orat most hoztak ki, es a gombok nincsenek is a fekkarba epitve. Viszont szep! A Campa pedaljai nekem nagyon nem tetszenek.:-( Az hatso resz, ami stoplit beszoritja, ugy nez ki, mint egy vastag drot! Szerintem ocsmany:-(

Előzmény: bátyó (4299)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4307
Most mi van???
Előzmény: stoki (4305)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4306
Sanzi

Nem, o a lanyom:-)))))

Előzmény: sanzi (4303)
stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4305
Basszus már reggel be akartam írni, mert kiszúrtalak, erre most ketten is megelőztök...

Ezt a ráérzést...:))

Előzmény: stoki (4304)
stoki Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4304
badmad
Kössz a "beismerő" vallomást...Azt röhögöm Te öregnek titulálod magad és lassan kiderül, hogy mindenki 30, aki ide bekovályog. Egyszer jó lenne egy tényleg "öreg"-et IS látni errefelé.

Sanzi
Nyomd a problémát nyugodtan csapágy ügyben, de szerintem kimerült a megoldások tárháza.

Bátyó röviden és egyértelműen fogalmazott, de azt hiszem bátyó és badmad hozzászólásaiból lehetne egy olyan véleményt formálni, ami egyenlő a luxussal. Bahh a relatív fogalmát fonta mondandójába.

BAhh
Állat vagy a sörrel...;-)))

Előzmény: badmad (4298)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4303
A hölgy vörös ruhában a párod ??? :-))))
Lady in red :-)))
Előzmény: Bahh (4302)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4302
Sanzi

Nem ertelek:-(( A golyoscsapagyat nem poennak szantam, tenyleg az van a (regi) pedalomban, ezert aztan nem is szerelheto, de nem is kellett! Es az ara sem volt veszes, annak idejen joval olcsobb volt a Look-nal, kb. 6000ft.

Mas. Betettek az Iszoldaba, hogy a turan felismerheto legyek:-) A soroskorso biciklizes kozben nem szokott nalam lenni:-)

Előzmény: sanzi (4300)
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4301
BÁTYÓ
Mond kedves Uram és te hová teszed a dolgaidat, amikor hosszabb távra indulsz, vagy ha rétegesen öltözöl??? Netán hátizsák??? Ami miatt izzad a hátad, és jól megfázol???
sanzi Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4300
BAHH
Kímélj meg a durva poénjaidtól :-)))
Akkorát nyerítettem amikor elolvastam a 2839-es hozzászólásodat, hogy minden kolléga enyhén szólva furán nézet rám.

Pedál témában békén hagylak titeket igérem.

Más téma.

Régebben felmerült az a kérdés, hogy hogyan lehetne kisebb karcolásokat eltüntetni a vázról. Én azt javasoltam, hogy a körömlakk tökéletes.
De mi van akkor, ha nincs olyan színű ???? Színtelen körömlakkal próbálta már valaki??? Tudom a karcolás megmarad, de legalább rozsdás nem lesz (gondolom).
Ja és mivel tisztítsam elő a felületet???

bátyó Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4299
sanzi
Mivel az asszonynak nem vetted meg az álarcot, lehet, hogy nem csak a pedálba, magadnak is kell golyót venned? :-)))
Egyébként egy pedálban annyi golyó van, amennyit beletettek. Azon, hogy az egyikben eggyel kevesebb van, ne ess kétségbe. Az ökölszabály az, hogy inkább eggyel kevesebbet, mint eggyel többet, ami megszorulhat. Az eggyel kevesebb golyó durván 10% terhelésnövekedéssel jár a többire, ami normális kenés esetén elhanyagolható. Ezen ne problémázz. A beállítást meg stoki szépen elmesélte. A prücök esetleg az lehet, hogy hogyan lehet megfogni úgy, hogy a kontraanya tekerésekor a kúp ne menjen beljebb. Ha nem lehet ezt megtenni, akkor kell a sokszoros próbálkozás, míg végül összejön. Szerintem nálad az anya elvitte a kúpot, azért szorult meg. Érdekes módon, általában páratlan számú golyóka szokta használni Hogy miért?
Ha meg nem, akkor vegyél Te is egy pedált. Alkudozzunk bad-del, hátha így olcsóbban adja. :-)

A ketegorizálásod nem rossz ötlet, csak éppen az élettartam nem határozható így meg. Nagyon függ a használat és a karbantartás módjától is. Nem mindegy, hogy jó aszfalton gurul a kecske, vagy igazi CC terepen nyűvik esőben, sárban. A kenések elmaradása szintén erőteljesen lerövidíti a gép részegységeinek élettartamát.
Hova sorolod akkor a 10 éve nyúzott Favorit bringát? Mert az minden, csak nem álomgép (bár egy idő múlva olyan lesz, mint az öreg Ford T modell: kuriózum). :-)

Szerintem a luxus az, ami
1. Nem tudom megfizetni, pedig de jó lenne (pl. XTR szett...)
2. Egyáltalán nem is kell (pl. kosárka és narancssárga FM rádió...)

Az én biciklimen semmi luxus nincs. Illetve egy mégis van. Aki tekeri, azaz a becses személyem én, a bátyó. :-)

Előzmény: sanzi (4290)
badmad Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4298
SS, azaz stoki és sanzi
Felfedem magam, bár azt reméltem, elég sokminden kiderült már rólam az elmúlt néhány hónap alatt. (Ja és a sex nekem is több, mint hobbi) Elmúltam 30, mégha nem is sokkal. A technokrata bringások közé tartozom, mint írtam, vagyis szeretem a bringámat is, nem csak a biciklizést. Az "álomgépem" az ALU FLYER fantázianévre hallgat, amit tőlem kapott. Egyébként egy Magellán aluváz, Suntour telóval, és Sachs cuccokkal, plusz Ritchey kiegészítők. Nem nagy kaland, bár sokan meg-meg nézegetik. Végülis ez az első igazi saját építésű bringám. A tudásomat könyvekből, újságokból, újabban netről és a gyári prosikból szerzem, ha valamit nem tudok kideríteni, fordulok a forgalmazókhoz (ugyebár én vagyok a Bike Posta lelke).
És egyébként a hidegen, meg esőn kívül mindenkor szeretek bringázni, így ha az ídő is kedvez, a Visegrád túrában benne vagyok. Hegyre még nem igazán, mert a fizikai állpotom még kívánni valót hagy maga után, kicsit sok bacilussal kezdtem az új évet, meg a tél egyébként is gyengít, meg kedvetlenít (kivéve, ha síelni megyek, mint a hét végén is). Egyébként most álmaim bringája egy GIANT orzságuti, RSX szettel szerelve. Remélem a financiális helyzetem megengedi, hogy meg is vegyem a tavsszal. Szóval kb ennyit kell, lehet és érdemes tudni rólam. Ja és rák vagyok, nem tudom érdekel-e ez valakit?
És gőzöm sincs, hány golyó kell a pedálodhoz! De az biztos, hogy 1-el kevesebb, mint ami belefér!
Előzmény: stoki (4295)
Bahh Creative Commons License 2000.01.24 0 0 4297
Sanzi

golyoscsapagy rulez!:-))

Előzmény: sanzi (4292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!