Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 4538

Én azzal nem is foglalkoztam, hogy a receptek külön írják a fűszereket.. Rögtön beletettem mindent, még tüllzsák se került nekik, úgyis fennakad a passzírozón. Jobban belefő az íze.

Előzmény: janijani (4537)
janijani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 4537

Én is azon gondolkoztam miért kell külön főzni a fűszereket? Sokkal egyszerűbb mindent belefőzni és utána passzírozni. Passzírozás után mégegyszer felforralni és üvegbe tölteni, dunsztba tenni.

Előzmény: Törölt nick (4536)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 4536

Én só, cukor és ecet ellenes vagyok. Csak a minimumot hasznélom.

 

A héten megint nagytételbe főzök parit. Most szilva, majd alma-körte-? kombo, és pari a hétvégén. Kiprobálom de én beleteszem a fűszert.

Előzmény: tmari28 (4535)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 4535

Igazad van, én sem használom, csak mosogatáshoz, lefolyótisztításhoz, stb. Ezt a receptet nem használtam, amit az általam használt recepthez írnak, az borecet, és 8-9%-os.

 

 

MAGYAROS ÍZEKKEL (Dobray Endréné dr. szerint) Az előfőzés után átpasszírozott 8-10 liter paradicsomlébe - fűszerzacskókban - beletesszük a következőket: 1 fej megtisztított fokhagymát, 1 nagy vöröshagymát, 2-3 babérlevelet, 1 kávéskanálnyi tárkonylevelet, 2-3 szál zeller- és petrezselyemlevelet, 2 fűszerpaprikát, egy fél szerecsendiót, valamint kevés bazsalikomot, kakukkfüvet, kaprot, ürömfüvet, szegfűszeget, feketeborsot, gyömbért, mustármagot. A paradicsomot (2-3 óra alatt) sűrűre főzzük, majd kivesszük a fűszerzacskókat, belekeverünk a pépbe 20 dkg cukrot és 10 dkg sót, s hozzáöntünk 4 dl 10 %-os háztartási ecetet. Mindezt jól elkeverjük, s a ketchupöt forrón palackozzuk, majd szárazon kidunsztoljuk.

Előzmény: Törölt nick (4534)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 4534

A 20%-os ecetsavat azt nem használnám semmire csak fertőtlenítésre. Nem természetes anyagokból készül.

Inkább az 5%-os ALMAECET-et.

Előzmény: tmari28 (4531)
janijani Creative Commons License 2011.09.04 0 0 4533

Találtam egy paradicsomot, akkora lyuk volt rajta mintha csiga rágta volna. Kettévágtam és egy 3 centis nagy zöld kukac volt benne és az ürüléke. Remélem nem a Tuta absoluta.

Előzmény: éjjelke (4038)
janijani Creative Commons License 2011.09.04 0 0 4532

Ebbe már jóval kevesebb hagymát írnak, de nem kétlem hogy jó lehet az előző sok hagymás recept is. Végülis kb olyan ez is mint a lecsó, van aki ebből tesz bele többet, más meg másból, elrontani nem lehet.

Előzmény: tmari28 (4531)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 4531

Ez egy másik, nézd meg, hátha nagyobb sikere lesz. Ezt még nem készítettem el, de elmentettem, lehet, hogy kipróbálom.

Üdv.: Marika

 

 

http://www.konyhamester.hu/index.php?frameaddress=http://www.konyhamester.hu/a_r_t/techno/T78.htm

Előzmény: janijani (4529)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 4530

Tavaly már elkészítettem a recept alapján a kechup-ot, és nekem izlett. A paradicsom, hagyma, paprika, zeller, sárgarépa, stb. együtt jó ízt alkot. Érdemes a linket megnyitni, végigolvasni. Elég sűrű lett, az üvegből kanállal szedtem ki. Az idén picit hígabbra hagyom.

Üdv.: Marika

 

http://fakanalforgato.blogspot.com/2009/10/ketchup-hazilag.html

Előzmény: janijani (4529)
janijani Creative Commons License 2011.09.04 0 0 4529

Biztos, hogy jó ez a recept?

2 kg paradicsomhoz sokallom a 10 fej hagymát. Lemértem 10 fej hagymát majdnem 1 kg.

Előzmény: tmari28 (4522)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4528

Vereshagyma 10liter parihoz 2db ökölnyi , gyömbérpor 1 teáskanál, só, bors, cukor, fahéj izlés szerint, foghagyma, 

Hagyma disztel, bele gyömbér fűszer pirit, parilé cukor , paszíroz , kostól , igazit, tőlt!

A saját szád íze dönt!!

Előzmény: Rzola (4521)
Midnightx Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4527

Én még sosem főztem. Ideje kipróbálni.

Egy kevés alma jó ötlet bele, mert a magas pektintartalma miatt sűríti, ráadásul egy kis plusz aromát is ad neki. A fahéjjal óvatos leszek a jövőben, mert legutóbb a rakott padlizsánba tettem, de senkinek nem jött be... Egy hét alatt se fogyott el. Pedig szeretem az ilyen egzotikus párosításokat, de ez már nekem sok volt.

Előzmény: Törölt nick (4526)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4526

Évek óta nem főztem ketchupot, az idén valahogy megint rávettem magam. Nagyjából így készítettem, de került bele 1 db alma is. Nekem a fűszerezés   kicsit más, került bele fahéj, de babérlevél nem. Ecetnek borecet és almaecet - egy receptet követtem, nekem túl savanyú lett, lehet, hogy a + cukor sem vette el.

Majd meglátjuk, mit szólnak hozzá... Igazából mi nem is nagyon esszük, majd a gyerekek elhordják...

Előzmény: Midnightx (4525)
Midnightx Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4525

Nagyon jónak tűnik ez a recept, ki fogom próbálni! Köszi, hogy betetted.

Egész babérlevél helyett érdemes őröltet használni, akkor nem kell gézben belelógatni.

 

Előzmény: tmari28 (4522)
Midnightx Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4524

Nem tudom, nálam tavaly gyönyörűek voltak a levelei egész ősszel, mégis csak kínlódva értek. Szerintem a megrövidült nappalok és a hidegebb idő együtt okozzák az érés lassulását. Szerencsére most még nyári idő van, ez érés szempontjából nagyon jó. Csak locsolni győzzön az ember...

Előzmény: hoffmann eta (4520)
Rzola Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4523

Szia!
Köszi szépen,ez végre egy olyan recept ami nekem is tetszik ,nem kell bele mindenféle nem bele való :)

Előzmény: tmari28 (4522)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4522

http://fakanalforgato.blogspot.com/2009/10/ketchup-hazilag.html

Tavaly már így készítettem el a kechupot, nagyon jó volt. Most fogom elkészíteni az ideit.

Jó munkát, üdv.: Marika

Előzmény: Rzola (4521)
Rzola Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4521

Sziasztok!
Egy jó ketchup receptre volna sürgősen szükségem,most raktam fel a parit főni és szeretnék csinálni házi ketchupot is :)

30l parim van és még annyi várja a további sorsát!

hoffmann eta Creative Commons License 2011.09.02 0 0 4520

Én meg nem.

A fény persze fontos, de az őszi félig érett termésért nem ennek hiánya okolható - ha az alábbi igaz:
"A paradicsom kifejezetten fényigényes növény...
a normális fejlődéshez a paradicsom legalább 5000 lux erősségű megvilágítást igényel, Hazánkban november, december, január kivételével a fényviszonyok kielégítik a paradicsom fényerősség iránti igényét."
Én is eltűnődtem már, miért csak kínjában érik meg ilyenkor: elfogyott a tápanyag, megártott a sok kinevelt termés, túl meleg van (volt), vagy éppen TÚL SOK FÉNY volt a nyáron - ezekre gondoltam mindig. Nálam pl. inkább ez utóbbi lehet az ok, mert augusztusban, főleg idén, leégtek róla a levelek, ami maradt, az se az igazi már, s így nem tudja beérlelni a termést. Van, aki takarást javasol ez ellen...

És miért tart tovább a pari élete üvegházban, vagy hidrokultúrában?

Előzmény: Midnightx (4512)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4519

Magot már én is szereztem - remélem ez olyan fajta, ami megtartja a tulajdonságait. Így remélem, jövőre nekem is lesz. Ezt csak érdekességképpen, hogy arrafelé is számontartják.

Előzmény: gergerg (4518)
gergerg Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4518

Én a kertben találtam ilyet, az jobb mert meg is lehet enni! :-)

Előzmény: Törölt nick (4517)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4517

Nézzétek, mit talált az egyik lányom egy francia oldalon:

http://tomodori.com/fichephoto.php?nom=Hungarian%20Heart

 

Írtam neki, hogy szerezzen pár zacskó jófajta paradicsommagot:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4516

Valószínűleg jó vékonyra szelted, azért lett kopogós. Nyugodtan beleteheted így olajba, kisebb a valószínűsége, hogy megromlik.

Nekem van, ami kopog, van, ami nem. Ne legyen vizesenszuttyogós, mert meg fog romlani, az a fontos. A köztes állapot olyan víztelen, de rugalmas, csak nehéz eltalálni.

Előzmény: Mariska néni (4514)
m-s-m Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4515

Mi ültettünk Malinowy Henriket. (Malinow Henrik ólengyel nemesifjú a paradicsom meghonosításáért kapott hercegi címet a lengyel uralkodótól. Húga, Malinow Hedvig egymagában olyan volt, mint egy valóságos Paradicsomkert, de aztán férjhez ment Janus Pannonius egyik öccséhez és nem hallani róla többet.)

Szóval olyan mókásan rózsaszínes itt is. Ízre nem rossz, jó közepes. Nem vastag a héja. Viszont olyan nyekk a húsa, amorf módon puha, mintha máris túlérett lenne és romlana megfele már a tövön. Jó közepes bőséggel terem, itt 1.80-ra nőtt meg.

Határeset, hogy jövőre ültetem-e.

Előzmény: Mariska néni (4514)
Mariska néni Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4514

Nagyon régi olvasótok vagyok, most először írok. A napon száírott paradicsomról kérdezném, hogy mennyire kell megszáradnia? Nekem már 2 nap után kopogós kőkemény. Így tegyem bele az olajba? Vagy nem kell ennyire megszárítani? Esetleg tudnátok egy olyan képet feltenni, hogy kész állapotban hogyan kell kinéznie?

 

Másik kérdésem, hogy ismeri-e valaki a Malinay Henrik nevű paradicsomot. A zacskón gyönyörű piros paradicsomok virítottak, ám éréskor nem piros, hanem rózsaszínű lett, nagyon hülyén nézett ki. A végeredmény világos piros, nagy ellenszenvvel nézegettem a világos piros, teljesen érett végeredményt. Kínomban azért megfőztem, mert nagyon sok volt belőle. Az íze mennyei!

tmari28 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 4513

Ki tudja megmondani, hogy milyen fajta paradicsom az, ami ököl nagyságú, gömb alakú, sima, belülről kifele érik, bőtermő, nagyon jóízű, fogyasztásra és befőzésre is kiváló.

Midnightx Creative Commons License 2011.08.29 0 0 4512

Én is erre tippeltem. Tavaly megfigyeltem, hogy szeptember elejétől lassult le az érése. Nem véletlenül. Még ha enyhe is lesz az ősz, hosszú vénasszonyok nyara stb., akkor se lesz már ugyanolyan, mint nyáron. És az a legrosszabb, hogy az ősszel beért pariknak már az íze se olyan jó.

Előzmény: Törölt nick (4511)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 4511

Nap.

Előzmény: Midnightx (4508)
gergerg Creative Commons License 2011.08.29 0 0 4510

Kékkember!

 

 Mivel egész hétvégén nem voltál hajlandó bekapcsolni a mobilod, lekéstél a mostani paradicsom szállítmányról!

 

/ Aztán még azt írja hogy még éjszaka is lehet hívni és már vonul is javítani....../   :-)))))))))

zsebi41 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 4509

nekem az itt szóbanforgónak a nagy testvére van MUM6010-es  1985-ben Münchenben vettem azóta kifogástalanul működik lehet mondani napi szinten. mindenem van hozzá kivéve a malmot.

 

A hozzávalók nagy része csere szabatos a kisebb géppel olyan van a lányomnak és a menyemnek. Nehezen lennék meg nélküle már.

 

Paradicsomot 30-40 kg. teszek el, sok káposztát gyalult már meg savanyításhoz és rengeteget sütök akkor is ő végzi a munka nehezét,+ gyümölcs centrifuga, dió, prézli daráló, ezen darálom le a málnát feketeszedret.

 

 

                       

Előzmény: -Aliza- (4497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!